Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim bi müşterim servise gitmiş bugün...oda yağ değişimi,filtre temizliği ve zincir yağlatmış,buji baktırmış... 30 ytl vermiş....küfür ediyordu!!! ''bundan sonra ben yaparım 30 kaaat cebimde kalır'' diyordu...

ne diim şimdi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    valla 50 ytl falan bakım ücreti normal ama servis dandikse değiştirmeye çalış eğer antalya da başka varsa selka,
    bu arada mrock bende ayvalık gezisi yapmıştım, süper yerler senden önce birkaç resimde ben atayım bi ara
    iyi eğlenceler dostum
    [B][COLOR="Red"]Hayatında birkez motora binip de zevk alan insan bir daha hiçbirşeyden zevk alamaz...[/COLOR][/B]

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Arkadaşlar, şu an motorum tam 1000 km de.. Hyosung GV 250 cc motor bence fiyatını hakediyor. Şu ana kadar hiçbir sorun yapmadı. Sırası ile ilk 300 km ye kadar 80km, 600 km ye kadar 90 km, ve 800 km ye kadar 100 km hızı geçmedim. Fakat dün motorumun rodaj yağı boşaltılıp filtre takılınca 110 km yi denedim ve tık demedi. Benim gibi acemi bir sürücü için müthiş bir hızdı. Lakin bugün motorum 980 km'de idi. Lara Truzim bölgesine gittim. Önümde yaklaşık 4km lik dümdüz bir kaymak gibi asfalt bir yol (İki şerit gidiş iki şerit geliş)bölünmüş yolda arkamdada araç olmadığına dikkat ettiğimden (bu arada orası çevre yolu yaya yada herhangi birşey çıkamaz çünkü kenarlarında daha yavaş araçlar için servis yolu var) hız denemesi yapayım dedim. Ve az önce orada 120 km yi gördü motor. Daha da gidecek durumda idi. Lakin hala rodaj ihtimalini ve acemiliğimi düşünerek hızı yakalşı 5 sn ye tutduktan sonra salıverdim gaz kolunu. Sonra müteakip yavaşlamaya başladı. Bu arada 15 YTL lik yakıt ile 150km yol gittim. Yani 10 krş/km olarak yakıt çıkıyor. Yakıt fiyatı 3,07 idi OPETte.. O halde 100 km de 10 YTL o da 3,25 lt/100 km çıkıyor demekki.... Ve sporda kullandığımı, şehir içinde lambalarda çok kalıp motorun hararet yaptığını varsayabiliriz. Bu arada boşa alma, ve boşu yoklama daha da kolaylaştı. Yani motorun eksi olarak bahs ettiğim daha önceki olaylar gittikçe azaldı... Yani şu an kafamda kalan tek olumsuz şey GLOBAL MOTOR.

Evet arkadaşlar 1000 km sonunda motorum değil bizlere sahip çıkması gereken ithalatçı firma nerede? Telefonu, emaili, yöneticisi, adresi yok mu? Şu an benim motorda büyük arıza çıksa ne yapabilirim? Servise geçen hafta dedim ki Abi orijinal rüzgar siperlik alalım usta yok istanbulda kimse yok dedi. Bu nasıl iştir? Bu adamlar web sayfalarınıda kapadılar. O gün aradım dıııtdııııdıtdıııııt diye sinyal verdi telefonları. Antalyada sadece 2 adet servis var onlardan biri bisikletçiden bozma bişey. Bu arada motor yağı minimum maximum çizgileri arasında değil. Maksimum çizgisinde.. Yalnız üzerinde de değil : Sorun olur mu?

Lütfen arkadaşalar bana bir yetkili telefon yazında şu globalla konuşalım sahipsiz kalmayalım..

Yada adını koysunlar muhatabımız Kanuni mi?
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    herkese merhabalar.50YTL servis ücreti çok pahalı değilmiş.... ama en azından servis kaşesi basılmış satarken hava atılır. Castrol 10w/40 scooter yağını tavsiye ederim.
    yağ 18YTL+yağ filitresi 20 Ytl desek....

10 lira gibi bi işçilik almış fena değil ben ne fiyatlar gördüm.Bu arada 5000 km de eksantirik zincirinin gerilmesi gerektiğini servisinize hatırlatın..
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    22000 km ye giden mrock arkadaşım bu kapağı biyere bıraksaydın bi alıcı çıkardı
    5000 de egzantirik zinciri mi?

caracalstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normalde izmirim tam 35 şimdilik istanbul...
    Motosikleti
    honda cbf 1000fa
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, şu an motorum tam 1000 km de.. Hyosung GV 250 cc motor bence fiyatını hakediyor. Şu ana kadar hiçbir sorun yapmadı. Sırası ile ilk 300 km ye kadar 80km, 600 km ye kadar 90 km, ve 800 km ye kadar 100 km hızı geçmedim. Fakat dün motorumun rodaj yağı boşaltılıp filtre takılınca 110 km yi denedim ve tık demedi. Benim gibi acemi bir sürücü için müthiş bir hızdı. Lakin bugün motorum 980 km'de idi. Lara Truzim bölgesine gittim. Önümde yaklaşık 4km lik dümdüz bir kaymak gibi asfalt bir yol (İki şerit gidiş iki şerit geliş)bölünmüş yolda arkamdada araç olmadığına dikkat ettiğimden (bu arada orası çevre yolu yaya yada herhangi birşey çıkamaz çünkü kenarlarında daha yavaş araçlar için servis yolu var) hız denemesi yapayım dedim. Ve az önce orada 120 km yi gördü motor. Daha da gidecek durumda idi. Lakin hala rodaj ihtimalini ve acemiliğimi düşünerek hızı yakalşı 5 sn ye tutduktan sonra salıverdim gaz kolunu. Sonra müteakip yavaşlamaya başladı. Bu arada 15 YTL lik yakıt ile 150km yol gittim. Yani 10 krş/km olarak yakıt çıkıyor. Yakıt fiyatı 3,07 idi OPETte.. O halde 100 km de 10 YTL o da 3,25 lt/100 km çıkıyor demekki.... Ve sporda kullandığımı, şehir içinde lambalarda çok kalıp motorun hararet yaptığını varsayabiliriz. Bu arada boşa alma, ve boşu yoklama daha da kolaylaştı. Yani motorun eksi olarak bahs ettiğim daha önceki olaylar gittikçe azaldı... Yani şu an kafamda kalan tek olumsuz şey GLOBAL MOTOR.

Evet arkadaşlar 1000 km sonunda motorum değil bizlere sahip çıkması gereken ithalatçı firma nerede? Telefonu, emaili, yöneticisi, adresi yok mu? Şu an benim motorda büyük arıza çıksa ne yapabilirim? Servise geçen hafta dedim ki Abi orijinal rüzgar siperlik alalım usta yok istanbulda kimse yok dedi. Bu nasıl iştir? Bu adamlar web sayfalarınıda kapadılar. O gün aradım dıııtdııııdıtdıııııt diye sinyal verdi telefonları. Antalyada sadece 2 adet servis var onlardan biri bisikletçiden bozma bişey. Bu arada motor yağı minimum maximum çizgileri arasında değil. Maksimum çizgisinde.. Yalnız üzerinde de değil : Sorun olur mu?

Lütfen arkadaşalar bana bir yetkili telefon yazında şu globalla konuşalım sahipsiz kalmayalım..

bu motorun türkiye distribütrlgü falan yokmu ki kimse ilgilenmiyormu ilginç gerçekten bu motoru sahipsiz bırakmamaları lazım yeri değil ama topik canlansın bi kaç resim koyayım arkadaşlar

eksozları kendi istegimler daha buyuk yaptım yani deiştirdim

nosss

elemana sosis çantada taktım

profilden

plaka yerli izmir 35 gerçi istanbuldayım ama :D

öteki tarafı

gece çektim bunu da :D

benden şimdilik bu kadar arkadaşlar saygılar msn adresim ceronimo_3318@hotmail.com isteyen ekleyebilir...

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Mrock arkadaşım yağ filtresi 20 ytl ye pahalı değil mi? Benim tahminim yağ 15 ytl 1.5 lt koymuş olsa 22.5 ytl eder yağ filtresi 10 ytl desem 32.5 hadi 35 diyelim 15 ytl de işçilik almış olur... Neyse birde sanayide servisi var orayıda denerim. MROCK kardeşim sorum şu ben orijinal siperlk sipariş etserm nereye müreceet edeceğim? Bu arada Bisan mükemmel durmuş... Doğrusu arkada KOÇ grubu var galiba...

Motosikleti
    Fz6 satıldı
    gv250 bir ara yamaha ile karşılaştırılmıyormuydu

Motosikleti
    honda cbf 1000fa
    Mrock arkadaşım yağ filtresi 20 ytl ye pahalı değil mi? Benim tahminim yağ 15 ytl 1.5 lt koymuş olsa 22.5 ytl eder yağ filtresi 10 ytl desem 32.5 hadi 35 diyelim 15 ytl de işçilik almış olur... Neyse birde sanayide servisi var orayıda denerim. MROCK kardeşim sorum şu ben orijinal siperlk sipariş etserm nereye müreceet edeceğim? Bu arada Bisan mükemmel durmuş... Doğrusu arkada KOÇ grubu var galiba...
    teşşekürler dostum modifler benim işçilik

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Arkadaşlar herkese merhabalar. Sorum şu eğer cevaplar iseniz memnun olurum... Motosikleti aynı devirde uzun süre mesela 15 dakika kullanmak motora zararlı olur mu? Mesela 3.viteste 5000 devir yada 4.viteste 5500 devir gibi: Zararlı olursa sürekli devir ve vitesmi değiştirmek gerek?
    Teşekkür ederim...

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville

Hocam ben bu tespiti 2.kez ays motorla konuştuğumda yapmıştım , zira gt 250 comet getiriyormusunuz dedim yok onlar gelmiyor artık dediler , o zaman hyosung'ların türkiyede ki tek isminin st kanuni olacağını anladım , global çok şey söyledi ama sanırım sonuçta st de ...

Umarım garanti konusunda sıkıntı çekmezsiniz ...

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Rasta teşekkür ederim. Bugün akşam motorumla gezintiye çıktım. Yaklaşık 40 km yol yaptım. Rodaj yağı değişince motor daha bir seri oldu. Geçen bahs ettiğim yolda 120 ye o kadar kolay çıktı. Titreşim bile yoktu. Sadece altımda kayan asfaltın arasıra kalitesizliği vardı. Dedim ya, çok şükür motorum beni hiç üzmedi. Benim kafam hep ithalatçı firmaya gidiyor. Bu adamlar nerde. Email yada telefon yok mu? İnanılmaz yada tez elden dava edelim... Şu an bana rüzgar siperlik lazım orijinal alıcam nerden bulucam Kanuniden mi?

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    selka istersen bi kanuni ye sor belki onlardan bulursun bir de bulursan fiyatını yaz, banada lazım pahalı gelirse de çakma bişeyler uyduracam artık :D
    bir de resim atayım, tekirdağ civarında arkadaşın v-strom le beraber ;

favori resmim
    [B][COLOR="Red"]Hayatında birkez motora binip de zevk alan insan bir daha hiçbirşeyden zevk alamaz...[/COLOR][/B]

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    http://www.vidivodo.com/204708/2007-model-hysoung
    arkadaşlar burada benim motorumun egzos sesi var...

Bu arada kanuniden aldığım bilgi doğrultusunda siperlik 220 ytl den başlıyormuş.

Motosikleti
    Shadow VT750
    ankara-aydınlıkevler çağ motor,iç anadolu bölge bayisiden orjinal ön camı sipariş vermiştim.ayakları ve aparatları olmadan sırf ön cam 175 YTL .Aparatlarıyla beraber 220YTL fiyat çıkardılar.Bende gittim serviste barandanın altında kazalı pert olmuş bi gv 250nin ön camını 100 YTL ye aldım biraz sağ tarafta çizikler ver ama 120 YTL de cebimde kaldı.Aslında o pert motorun üzerinden arka balata,debriyaj balatasınıda istiycektim ama adam garip garip yüzüme bakınca vazgeçtim.

neyse onlarda yedek parçaları istanbuldan sipariş ediyorlar.

telefonunu vereyim:03123170660

hesap numaralarına havale veya Eft yapıp 2 gün içinde kargoyla adrese gönderiyorlar...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Mrock kardeşim bu numara bayii mi? Nedir? Numarayı kaydettim.. Doğrusu bu parça sıkıntısı beni endişelendiriyordu.... Teşekkürler... Bende çıkma bir siperlik ayarlıcam. 220 ytl banada çok geldi....

Motosikleti
    Shadow VT750
    bayi ve yetkili sevis oluyor.şu an şehir dışında olduğum için kartı yanımda değil ama o numara doğru.ce numarasınıda yakında söylerim. Bu servis Hyosung un kendi sitesinde de geçiyor. Ben memnum açıkçası.Ama tutupta radyatör,krank gibi pahalı ve az getirilen bir parça söylersem ne gibi birşeyle karşılaşırım bilemiyorum. Ama arıza dışında bakım için lazım olan sarf yedek parçalarını kolay temin ediyorsun.Bana servisinalt katında stokladıkları GV250 malzemelerini gösterdi.Raflarda tahmin ettiğmden fazla gv250 yedek parçası vardı.Aklımda kalanlara gelince:

Motoru yan yatırınca nereler kırılıyorsa oraların malzemeleri mevcut.koltuk altındaki sağ sol grenaj kapaklar,altlarnda ki krom plastikler,elcikler,gidon,benzin deposu,yağ filitresileri,hava filitreleri,ön balata(debriyaj balatası stoklarında kalmamıştı),üst kapak contaları,debriyaj ve fren manetleri,km saati komple ve sadece çerçevesi,benzin göstergesi şambreli,yan ayakçık hatta orta ayakçık,çamurluk koruma demiri,ayak pegi,debriyaj,gaz,fren telleri,arka kuyruk lambası komple,CDİ unitesi gibi aklıma gelenler ve görebildiğim parçaları bunlardı.bunun dışındaki parçalara İstanbuldan olmadı Koreden sparişle gelebileceği söyledi.

Motosikleti
    honda cbf 1000fa
    haysounga mutlaka bi firma sahip çıkar arkadaşlar dert etmeyin parça sorunu umarım yaşamazsınız çunku gayet şık motorları var hysoung un ve yüksek cc motor yapıcaklar mı acaba 600 lük gibi falan

KARABURUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2 Ayak
    St-Kanuni sahip cıkmadı mı? Yani parcalar aynı değil mi?

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Yağ filtresinin bayi geliş fiyatı 15 ytl,müşteri satış fiyatı ise 20 ytl çoğu yerde.GV650 de aynı fiyat.İlk 1000 km rodaj gereği tek kişi zorlamadan ve değişen vites ve hız aralıklarında kullanmak esastır.Açılım tamamlandıktan sonra yüksek vites düşük devir ve hızda seyirin(3500 devir) motosiklete herhangi bir zararı söz konusu değildir.Bunu genellikle hava soğutmalı kullananlar düşünür
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler