Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    nicinide nasıl söyleyeceğiz bilmiyorum ama ikinokta arkadaş hoşgeldin.. umarım kısa zamanda kavuşursun gönlündeki motosiklete.. alacağın motosikleti bir ustanın görmesinde fayda var.. ben göstermedim umarım sende benim kadar şanslı olursun.. MURAT; buluşamadık yine hava muhalefetinden kardeşim.. bütün gün yağdı yine.. egzostlarıda taktıramadım yağış yüzünden.. haftaya inşallah pırıl pırıl olur..
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    R_E_B_E_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    Koray ben haftaya buluşmak için niyetlenmeyeceğim artık arkadaş.Nasıl olsa yağmur yağıyor.Haftaya yağmazsa sürpriz olur.Daha bir sevindirik oluruz.
    [..] Merhaba.Motor bakmak için bir tecrübeliden yardım almanda fayda var.Fakat yinede ilk bakılacak yer ön maşa ve gidondur.Buradaki vidaların ve ek yerlerinin orjinal olduğundan emin ol.Şasenin ön maşa birleşme yerindeki kaynaklar ve boyada orjinal olmalı.Benzin deposunun kapağını açıp içine bir el feneri ile bak göremediğin yerlere parmak kontrolü yap eğer motor yan yattı ve depo ezildi ise depoyu düzeltmeyip dışarıdan macun ile doldurup üzerine boya yaparlar.Haliyle deponun içine doğru bir çokuntu olur.Arka dişli ve zincirde kontrol edilmeli.Arka dişlinin formu bozulmamış olmalı.(Düz üçgenler şeklinde).Eğer aşınmış ise vampir dişi formunu alırki dişli değişmesi gerekir.Arka maşa üzerinde arka tekeri sabitleyen vida-somunların bulunduğu yerde zincirin ne kadar gerdirildiğini, daha ne kadar gerdirilebileceğini gösteren bir çizgilerden oluşan gösterge vardır.Eğer gerdirme payı kalmamışsa zincir eskidir ve değişmesi gerekir.Buda masraf demektir.Motosikletin motoru soğuk iken çalıştırdığında ilk bir kaç dakika beyaz duman atabilir.Ama ısındıktan sonra kesmesi gerekir.Eğer motosiklet ısındığı halde egzostlardan hala beyaz duman çıkıyorsa motorda sorun var demek olur.Bundan sonra motosikletle deneme sürüşü yapılmalı.Motorsiklette giderken sarsıntı vibrasyon olmamalı.Gaz kolu hareketlerine hemen tepki vermeli.Sabit bir hızla giderken yavaşlamadan vites düşürdüğünde motosiklet homurdanarak yavaşlamalı.Eğer yavaşlamıyorsa motor kompresyonunda sorun demek oluyorki ciddi bir sorundur.Tabiki motor ve şase numaraları ruhsatta yazan ile aynı olmalı.motosikletin kilometresi aşınabilecek yerlerin aşınmaları orantılı olmalı.mesela 5000km.de diye satılan bir motorun ayak koyma yerleri yada koltuğu yada elcikleri yada lastikleri yarıya kadar aşınmışsa bir terslik var demektir.
    Umarım yazdıklarım sana faydalı olur.Ama tecrüben yetersiz ise bilen birinden yardım al derim.
    !! DİKKAT !! EJDERHA ÇIKABİLİR

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Murat süper açıklamışsın vallahi, keşke almadan önce senin bu önerilerini dinlemiş olsaydım Gerçi bende ustaya felan baktırmadan aldım ama beni hiç üzmedi daha.

Kardeşler artık plan yapmayın buluşma için, biraz önce arabayla nişanlımı bırakıp geldim. Yolda kar yağdı yahu!!!, tamam biraz yüksek bir yerdi geldiğim yer ama kar vallahi, hemde Mart ayında. Bu sene barajlar fullenmezse artık hayatta dolmaz
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    murat senin gibi , emrah gibi motordan anlayıpta gv yi tercih eden adamlar olunca dahada bir içime siniyor motosikletim.. tamam abi plan yapmıyorum nasıl olsa yağacak.. temmuzda bile kar yağarsa şaşırmayacağım GADAŞIM; neler yaptın hallettinmi işleri ? özledim çok uzun ara oldu bu.. ya bide önümüzdeki hafta fuar haftası değilmi? gitmiyormuyuz?

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Bence beklentilerini verdigin parayla orantılı tut.3 milyara motor alıp sorun cıkartmamasını bekleme sakın.sonra buraya yazarsın gv 250 aldım basıma bela oldu diye.

Motosikleti
    Alıntı bazen25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence beklentilerini verdigin parayla orantılı tut.3 milyara motor alıp sorun cıkartmamasını bekleme sakın.sonra buraya yazarsın gv 250 aldım basıma bela oldu diye.
    bazen25 hangi cümleye cevap bu.. yeni almayı düşünen arkadaşamı? sorunlarmı yaşadın senin gv ile? bize bahsedersen çok sevinirim.. bilmediğimiz sorunlarıda varsa öğrenelim.. teşekkür ettim..

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı emekkoray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazen25 hangi cümleye cevap bu.. yeni almayı düşünen arkadaşamı? sorunlarmı yaşadın senin gv ile? bize bahsedersen çok sevinirim.. bilmediğimiz sorunlarıda varsa öğrenelim.. teşekkür ettim..
    Yok bence ucuzu etin yahnisi yavan olur diyor arkadaş o kadar ucuza ise vardır bir sorunu 5-6 ya da dragstar var ama alır pişman olur, motorun serviste yatar sen üzüntüden

Motosikleti
    hııı anladım şimdi.. ya bizim motorlarımızdan uçak olmasını beklemiyoruz tabi.. eğer piyasasından çokta ucuza ise biraz düşünmek gerek.. gerçi piyasadaki nakit darlığında yok pahasına gidiyor evler arabalar motorlar..

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı emekkoray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hııı anladım şimdi.. ya bizim motorlarımızdan uçak olmasını beklemiyoruz tabi.. eğer piyasasından çokta ucuza ise biraz düşünmek gerek.. gerçi piyasadaki nakit darlığında yok pahasına gidiyor evler arabalar motorlar..
    ama yine de bir çinli fiyatına gidiyorsa vardır bir bit yeniği

Motosikleti
    evet insan huylanıyor tabi.. ankarada vardı bitane gerçi bi arkadaş alıp izmire götürdü..2007 modeldi yanılmıyorsam, 4000 km de.. ve 3500 tl idi.. umarım sorun yaşamamıştır..

[..] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abilerim sağolun çok açıklayıcı şekilde yazmıssınız.Başlığı ve siteyi takip edeceğim.

Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    Sevgili Orko-ye merhaba, daha öncede söylediğim gibi ben bir motosiklet uzmanı değilim.Mesleğimin ve motosiklete olan ilgimin getirdiği bir merak ve daha önce bir kez kazıklanmış olmanın verdiği bir araştırma hırsı var.Tüm bunların getirdiği tecrübeyi sizlerle paylaşmak banada mutluluk veriyor.Zaman içinde hepimizin öğrenecek daha çok şeyi olduğunu düşünüyorum.

abi piyasada 4000 civarına 2005 ve 2006 modeller var bu modeller sorunlu mudur?Yoksa satılsın diye mi bu fiyattalar.Birde gv250 için alınabilecek kmler nelerdir.20.000 de alınabilir mi bu motor örneğin

Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    [..] merhaba (nickin yüzünde sana hitap derken zorlanıyorum.);
    Motorsikletin fiyatını belirleyen bir kaç şart vardır.Motosikletin modeli, kilometresi (çoğu zaman yanıltıcıdır.Km. sayacın üzerinde yazan değer ile motosikletin genel görüntüsü orantılı olmalı), aksesuarları (özellikle cruiser tipi motorlarda önemlidir.Aksesuarsız bir motora epeyce para harcaman gerekebilir).Piyasa koşulları ve yapılacak olası bakım masrafları ve bazen rengi.
    Eğer uygun şartlarda kullanılmış ve bakımları aksatılmadan uygun ekipmanlarla yapılmış ise 20.000 Km. cruiser tipi bir motosiklet için sorun değildir.Fakat ilgilendiğin motosiklet için piyasada daha uygun Km.de seçenekler bulabileceğini düşünüyorum.

resimdeki benim motorsikletim.2005 model ve 12.000 km.de.Bir ay önce 4350 TL.ye satın aldım.Yanında birer takım ön arka fren balatası ve bir çift sis farı hediye edildi.Böyle bir konfigrasyondaki motosiklet uygun fiyatlıdır.Anlattıklarım umarım sana yardımcı olur.

Noktalı parantez diyorlar abi nickime genellikle Örneğin http://www.sahibinden.com/2006_model...XQQdisplayitem

ve

http://www.sahibinden.com/doktordan_...XQQdisplayitem

örnek olarak veriyorum.Şu anda biraz eksiğim olduğu için almayı düşünmüyorum fakat içimin sindiği fiyatınıda iyi bulursam biraz borç alıp eksiğimi tamamlayıp motoru alırım.Bu motorlarda sanki iyi gibi duruyor.Ne dersin?

Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    Evet motosikletler güzele benziyor.Fakat sana bu şartlarda satın alma tavsiyesi veremem.Bundan sonrası sana kalmış.Kolay gelsin.

HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Arkadaşlar merhaba
    Nasılsınız hepinizin haftasonu iyi geçmiştir umarım Bugün hava güzeldi çıkarmışsınızdır umarım motorları Ben arkadaşları otobüse bırakırken bi tur çıkardım az önce Gerçi dönüşte adamın biri sıkıştırdı biraz sinirimi bozdu ama artık böyle adamları böyle şeyleri kafaya takmama ve sakin sakin yoluma devam etme kararı aldım
    Haftaya için de biz çıkalım bi yapmur duasına bakın ne güzel oluyor havalar
    Noktalı parantez sen de umarım bu uğurlu forum sonrası istediğin güzel GV'ne kavuşursun
    Ride hard or stay at home

Motosikleti
    orhanla buluştuk.. muratta gelecekti yetişemedi.. haftaya hepbirlikte olmak ümidiyle..

HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Koray, Orhan süpersiniz Güzel havayı kaçırmamışsınız
    Koray dediğin gibi haftaya inşallah hepberaber oluruz
    Ride hard or stay at home

Motosikleti
    bide şöyle tam kadro buluşabilsek çok keyifli olacak.. haftaya fuar..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler