Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
48. sayfa BirinciBirinci ... 384647484950 ... SonuncuSonuncu

Bu moto calibre 250cc

Motovento
    REKLAM ALANI

Hayırlı olsun . Tekeriniz Düz Bassın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Eğer kim calibreye kötü demiş bütün türkiye ona parmak bassın Not:( ilk motorum motorcu değilim ilk defa kullanıyorum)
    Ben niğdeden aldım motorumu, ve 4 aydır kullanıyorum 3.000 de aldım Şimdi sorunsuz 7.000 de niğdeden adanaya geldim otobanda 180ni gördük 2 kişi, ayrıca 24 tl yakıt yaktı. Niğde adana arası 2.5 saatten fazla diye biliyorum. Yarı enjeksiyonlu sistem 2012 model olduu için yakıt süper.
    İlk motorum olmasına rağmen bu işlerden anlamama rağmen. Motorumu koyacak yer bulamıyorum petrole koyuyorum tanıdık diye. Petrolcu abi allah rızası için al bunu diyor.
    Sebep ne diyorum abi 2de bir motoru soruyorlar kimin bu satıyormu kaçlık...
    Trafiktede aşırı ilgi gösteriyorlar bıkıyorsun ilgiden.
    Kronik sorun olarak hiç bir sorunu yok adana biraz sıcak memleket. Aldığımda üzerinde tek fan vardı, çift fan yaptırdım 250cc enduro bi motorun fanını taktılar uydu.
    Hiç bi sıkıntı yok motoru çok seviyorum yani eskimiyeceğini bilsem ömür boyu kullanırım desem yeridir.Amasörleri ayarlıyorsun kafa kısmından dolayı diğer 250cc motorlar yanında mobiliyet gibi duruyor.Akşamları abi bu 600 lükmü 1000likmi sorularıyla karşılaşıyorsunuz. Hatta 600 lüğün egzoz sesi olsa millet calibreyi 600lük motor sanacak.
    Yanımdan geçiyorlar bazen 250lik cbr felan gülünç verici kasaları çok cılız o kadar parayı verecem mobiliyete benzer motor alacan.
    Ben sağlam bir calibreyi hiç birine değişmem. Zaten ninja veya cbr bilerek kasalarını cılız yapıyorlarki 600lükleri satılsın. Arka teker kalınlığı olarakta calibre hepsinden daha iyi duruyor. Diğer 250cc ler cılız duruyor paranızı verecekseniz ya adam gibi 600 lük alın. Yada 250cc Calibre alın derim.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı bycahit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer kim calibreye kötü demiş bütün türkiye ona parmak bassın Not:( ilk motorum motorcu değilim ilk defa kullanıyorum)
    Ben niğdeden aldım motorumu, ve 4 aydır kullanıyorum 3.000 de aldım Şimdi sorunsuz 7.000 de niğdeden adanaya geldim otobanda 180ni gördük 2 kişi, ayrıca 24 tl yakıt yaktı. Niğde adana arası 2.5 saatten fazla diye biliyorum. Yarı enjeksiyonlu sistem 2012 model olduu için yakıt süper.
    İlk motorum olmasına rağmen bu işlerden anlamama rağmen. Motorumu koyacak yer bulamıyorum petrole koyuyorum tanıdık diye. Petrolcu abi allah rızası için al bunu diyor.
    Kronik sorun olarak hiç bir sorunu yok adana biraz sıcak memleket. Aldığımda üzerinde tek fan vardı, çift fan yaptırdım 250cc enduro bi motorun fanını taktılar uydu.
    Hiç bi sıkıntı yok motoru çok seviyorum yani eskimiyeceğini bilsem ömür boyu kullanırım desem yeridir.Amasörleri ayarlıyorsun kafa kısmından dolayı diğer 250cc motorlar yanında mobiliyet gibi duruyor.Akşamları abi bu 600 lükmü 1000likmi sorularıyla karşılaşıyorsunuz. Hatta 600 lüğün egzoz sesi olsa millet calibreyi 600lük motor sanacak.
    Yanımdan geçiyorlar bazen 250lik cbr felan gülünç verici kasaları çok cılız o kadar parayı verecem mobiliyete benzer motor alacan.
    Ben sağlam bir calibreyi hiç birine değişmem. Zaten ninja veya cbr bilerek kasalarını cılız yapıyorlarki 600lükleri satılsın. Arka teker kalınlığı olarakta calibre hepsinden daha iyi duruyor. Diğer 250cc ler cılız duruyor paranızı verecekseniz ya adam gibi 600 lük alın. Yada 250cc Calibre alın derim.

doğru diyorsunda kardeşim, nasıl 4 yıldır biniyorsun anlamadım, bu motor 2012 de satılmaya başlandı... ayrıca 4 yılda 7000 mi yaptın

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:59 ----------

edit: yanlış anlama...

Motosikleti
    Hornet 650
    ZİYAAAA!!!!!!! Pardon ziyayıda geçtin bea. Ultra ZİYA

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı mhmtesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ZİYAAAA!!!!!!! Pardon ziyayıda geçtin bea. Ultra ZİYA
    dostum benim 4 yıl lafım için dediysen, altına eksikte olsa cümle belirtmek istedim, yanlış anlamışım, 4 ay yazmış :D

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Capona binmediğinden sana öyle geliyordur ninja alacak param olsa gene uygun fiyatlı diye calibre alırım o ayrı göstergelerin ordaki plastikleri hiç beyenmedim köylü cgler gibi Plastiklere biraz daha önem vermesi lazım çinlilerin en azından karenajlardaki plastiklere

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun satılık mı hocam ?

DrMocha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Böyle olmaz arkadaşlar..

Evet forumcu arkdaşlar.. Bu topiclerle ilgilenen bir admin veya moderatör varsa ya bu konuyu kilitlesinler yada kapatsınlar.. Çünkü bügün itibari ile 01.12.2013 Pazar günün de bende yeni ve uygun bir motor arayan olarak www.bu-moto.com sayfasını ziyaret edip tüm bayileri tek tek aradım.Bir çoğunun numarsı yanlış ve kapanmış olmakla birlikte Neticede hepsinde aynıydı calibre 250 cc artık gelmiyor satışı yok.. Eh durum böyle olunca bu konu ve yaşanan deneyimlerde rüzgar gibi geldi geçti oluyor... 2. Ellerine baklalım bulalım 3-5 ayda biz geçiş motoru olarak kullanalım dedik 2.el satanı da yok olanıda toz kondurmiyor şunu yaptım bunu yaptım diye diye bizi kafalamaya çaşılıyor.Dolayısıyla bende aramaktan usanmayıp dış kaynaklı sitelerine e postalar atarak bu motordan siparş etsem yollar mısınız dedim.. Olur diyeni var olmaz diyeni var gümrük işleri size ait diyeni var var oğlu var..Konuyu bir bir cesaret ve keyf içinde açan soner de motorunu sattıktan sonra bu başlığa girip bir tek satır yazmadı ondan sonra onun deniyimlerine güvenip motor alanlara bir hayırlı olsun demedi ve /ve ya değişik problemi olanlara dasorular soranlara dageriye dönüşler olmamış bu olayda hayile üzdü beni.. VE konuyu da inceleyenler sanıyor ki bu motor hayla piyasa da var ve sorunsuz satılıyor sanıyor.. Yok öyle birşey arkdaşlar..Canı çıkmış 2. el bulabilirseniz onu bulursunuz yada depo da vidaları egzosu küflenmeye başlamış en hüca ilde bir 0 el kalmışsa olur başkada da olmaz..Siz siz olun bir dahaki sefere ön yargılarınızdan vazgeçmeyip 1. yılını doldurmayan motor markalarını başkasının şans- kader -kismet kumarı ile idda oynar gibi aldığı motor ile gezip tozuyor diye aldanmayın 10 kere düşünün bir kere karar verin ve ihyatınız ne ise ona göre motor alın.. Eleştirmeyi herkez yapar önemli olan o eleştirileri doğru değrlendirip kalk ve kişileri kırmadan doğru tercihleri yapabilmek vede nötr tarafsız objektif tanıtım yapabilmek..
    mhmtesk bunu beğendi.
    [COLOR="#FF00Para hayat satın almiyor.. Motoru severim binerim ama apaçi haretlerini asla uygulmam ve denemem.. İki tür motor var Biri Gerçekten motordur diğeri iste motorcuk..00"][/COLOR]

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Öncelikle merhabalar..

Soner ne yapsın dostlar ? adam calibre içinmi çalışıyor ? yada calibrenin yönetim kadrosunda yerimi var ?

Adam senin benim gibi kullanıcı. bir dönem kendi aldı ve kendi tecrübesiyle motoru tanıttı. alıp almamak herkesin hür iradesi ve kendi kararıydı..

Calibrenin herşeyi ortada anlaşılmıcak bir şeyi oldugunu sanmıyorum sorunları arızası problemi herşeyi belli..

motorda hararetten dolayı conta yakıp motoru kitliyor radyatördeki su devir daim etmiyor. bazılarında ise bu problem mevcut.

2nci eline yada sıfırına calibrenin bulaşmayın ..

Calibre güzel motor yinede kötü demiyorum kötü olan dispiratörü .. ne motoru tanıttı nede sorunlarıyla ilgilenebildi.

ayrıca hukuken yedek parça saglamak zorundular mahkemeye müracat etseniz kazanırsınız karşınızda muhattap bulduktan sonra..

zamanında çok yardımcı oldu bumoto yöneticileri arızalı motora direk baştan yeni motor yolladılar fakat kesin çözüm bulamadılar.

Konunun kapanması çok büyük facia olur zaten öyle birşey mümkünde degil.. Böyle bir ricada lütfen bulunmayın..

bycahit adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yeni ve acemi oldugun belli diye düşünüyorum..

calibre yarı enjeksiyonlu diye sana kim dedi ve yarı enjeksiyonu bana açıklarmısın ?

enjeksiyonunu tam olarak ne oldugunu biliyormusun ?

calibre karbüratörlüdür ve yakıt hava karışım ayarıda bilindigi üzere manuel el ile ayarlanır. karbüratörlü bir motoru enjeksiyonlu yaptınız..

2ncisi yakıt ölçümü TL ile hesaplanmaz..

1lt benzin 5 tl ise.. 100km'yi 20tl ile gidiyorsan 100km / 4lt diceksin.. örnek..

verdigin degerler biraz abartı geldi yakıt için..

180km meselesine gelince 2 kişi 180 görmesi zor ihtimal yokuş aşagı yada km göstergenin bozuk oldugunu düşünüyorum. çok idda ediyorsan gps ile ölç ve koy bizde bakakalalım..

lastik ebatları ona göre buna göre kalın olmaz.. calibrenin arka lastik ebatı 150lilik. cbr 250 ve hyo'nun da 150lilik. sadece ninja 250'nin 130luk arka lastigi var.

anlıcagın arka lastigi öyle ahım şahım kalın falanda degil arka lastik kalın olunca ne oluyor motorun +300 hızlaramı çıkıyor bu kalın lastik merakını anlamadım..

cbr 250nin ninja 250nin calibrenin yanında mobilet gibi durdugunu kesinlikle sanmıyorum.. hatta hyosungdan küçük duruyor bu kendimin görüp test ettigi birşey..

yazılarımda sana karşı cephe aldıgımı düşünme yardımcı olmaya çalıyorum..

görüntü konusunda seninle hemfikirim motorun görüntüsü gerçekten mükemmel ve çok ilgi çekiyor burası kesin..

ayrıca çift fan taktırmanı yararlı buldum umarım problem vermeden uzun süreler kullanırsın...
    tr_select bunu beğendi.

Arkadaşlar herkese tekrardan selamlar, Motosikleti getirip, Türkiye'de satışını yapan firma el değiştirdi, 2014 yılında yeni modellerle tekrar gelecekler, ayrıca bu motora binmeden, motora laf atılmasından inanılmaz bıktım. Kolay arıza veren bir motor degil. Apaçi kardeşlerimiz 250 cc lik makinayla 175 km hız yaptı ve bunun sonucunda motor yaktı. Şahsen servis ve parça konusunda 1 kere dahi sıkıntı yaşamadım. En küçük civatasını sipariş ettim İstanbul'dan, Ankara'ya gelişi sadece 1 gün sürdü. Boşa laf atıp da karalamayın motoru.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    slm arkadaşlar, ben calibre hakkında bir konu açtım, uyarı mahiyetinde, dünden beri yönetimin onayında konu ama yönetim napıyor anlamadım, orada bu moto ile ilgili bilgilerimi aktardım, 212 nin arkasındaki R ve E grup sahibi olan fabrikasına gidip bizzat görüştüm, bilgi aldım, ve herkese uyarı mahiyetinde konu açtım konu onaylanırsa bence okumadan motoru almayın derim.

not: iki tane calibre kullandım bugüne kadar, uzun yolda yaptım test ettim, şimdilik almamanızı tavsiye ederim. nedenini konumda anlattım.

İki gün önce motoru övüyodun. Sattın anlaşılan.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı serkangungor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki gün önce motoru övüyodun. Sattın anlaşılan.
    dostum bilmeden etmeden ithafta bulunma, ayıp ediyorsun, ben motoru kötülemedim asla, paylaştığım konunun içeriğini bilmeden yorum yapma rica ederim.

Do1uNaYy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Calibre 250 gitti ZX-6R GELDİ
    DrMocha oldu kardeşim ne saçmalıyorsun sen ben calibreye her akşam biniyorum ne sorunum var ne de satma gibi niyetim burda kaç tane aktif kullanıcısı var.

Ve çoğumuz burada birbirimize yardımcı oluyoruz kalkıp da motoru yerden yere vurman hiç uygun değil.
    Bir iki sayfa önceye git benim calibrenin de fotoları var ve ben eskişehirdeyim ki burada servisim olmamasına rağmen parça sıkıntısı çekmiyor istanbuldan muhattap birilerini bulabiliyorum.

Ve şuna da değinmek istiyorum ''tatlı su motorcuların dan'' olmayın şehrinizde ki diğer motorsiklet parçalarını araştırın, evet çin malı doğru ve bu yüzden başka motorun parçaların dan
    uydurabilirsiniz. Alışmışsınız servise arıza çıktımı ver servise yapsın. Madem sorun yaşamak istemiyorsunuz basıcaksın parayı 4 büyükden alıcaksın...

Calibrenin sayfalarca, hararet probleminden hepimiz bahsettik ve çözüm yollarından da.

Ve iki kişi 180 yaptım diyen arkadaş yok öyle bir dünya, Calibre seri ve sağlam olmasına rağmen yaptığı hız komple yatmadan 170 ki bence çok iyi (tek kişi)

Bir diğer mevzu ise ninja ve cbr dan kesinlikle kalıplı bu konu da farkını rahat bir şekilde koyuyor yalnız HYOSUNG dan kalıp olarak küçük durmakta bu da doğrudur.
    Ata eyer gerek, eyere er gerek.
    Motora er gerek, ere ful koruma gerek

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı Do1uNaYy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DrMocha oldu kardeşim ne saçmalıyorsun sen ben calibreye her akşam biniyorum ne sorunum var ne de satma gibi niyetim burda kaç tane aktif kullanıcısı var.

Ve çoğumuz burada birbirimize yardımcı oluyoruz kalkıp da motoru yerden yere vurman hiç uygun değil.
    Bir iki sayfa önceye git benim calibrenin de fotoları var ve ben eskişehirdeyim ki burada servisim olmamasına rağmen parça sıkıntısı çekmiyor istanbuldan muhattap birilerini bulabiliyorum.

Ve şuna da değinmek istiyorum ''tatlı su motorcuların dan'' olmayın şehrinizde ki diğer motorsiklet parçalarını araştırın, evet çin malı doğru ve bu yüzden başka motorun parçaların dan
    uydurabilirsiniz. Alışmışsınız servise arıza çıktımı ver servise yapsın. Madem sorun yaşamak istemiyorsunuz basıcaksın parayı 4 büyükden alıcaksın...

Calibrenin sayfalarca, hararet probleminden hepimiz bahsettik ve çözüm yollarından da.

Ve iki kişi 180 yaptım diyen arkadaş yok öyle bir dünya, Calibre seri ve sağlam olmasına rağmen yaptığı hız komple yatmadan 170 ki bence çok iyi (tek kişi)

Bir diğer mevzu ise ninja ve cbr dan kesinlikle kalıplı bu konu da farkını rahat bir şekilde koyuyor yalnız HYOSUNG dan kalıp olarak küçük durmakta bu da doğrudur.

Dostum, ben konu yazdığımı belirttim ama yönetim henüz onaylamadığı için yayında değil. Madem onlar yayınlamıyor, yayınlayana kadarda kısaca tereddütlerimi belirteyim, ben iki calibre kullandığımı her seferinde belirtiyorum, calibre güzel motor, bakımını yapın gider sorun çıkarmaz, ama ben yapı olarak sabit motorda duramadığım için sattım maalesef, aslında iyide yaptım sağlığım için, ama konumda da belirttiğim durum şuydu, son calibremi aldıktan bir süre sonra, 212 alışveriş merkezinin arkasındaki fabrikasına gittim, hacize çıkmıştım aksam saatlerinde yanından geçerken uğrayayım dedim ama kimseyi bulamadım, neyse girerken güvenliğe kimliğimi verip girmiştim, çıkarkende almayı unuttum tabi sonra alırım deyip salladım zaten ehliyetim var diye, neyse motoru satmaya karar verince bir öğrenci arkadaşımıza kısmet oldu, sattıktan sonra izinli olduğum için hemen yakın mesafede diye kimliğimi almaya gittim, gitmişken serviside yakaladım bir usta yönlendirdiler bana, ustaya servisleriniz şikayetçi abi dedim, adam bi başladı haklılarda, parça yokta, yedek parça gelmiyorda, bitti zaten artık gelmiyorda ülkeye felan, zaten motoru hamur gibi, bir kez açtınmı bitti daha da toparlanmıyor felan dedi, hayret ettim tabi, ne iş anlamadım, şaşırdım, usta ben burda da çalışmamam lazım ama felan deyip durdu, aslına bakarsan kocaman fabrika ama sanırım getirdiği ürünler ile ilgili alakaları sıfır, ben şaşırdım, iki yada üç yetkili serviste gittim, niye gittim fanı değiştirmeleri için gittim tabi, gittim ama kimse kabul etmedi, tanıdığım ettiğim yetkili servis bile kabul etmeyince sinirlendim tabi, neyse fanı kendim parayla felan tamir ettirdim ama, ordaki ustanın dedikleri çok canımı sıktı, sanırım bunlar iki ortakken ayrılmışlar, diğer ortak kadıköye taşınmış orda faaliyetine felan devam ediyormuş, ben daha öncesinde hiç servisler ile işim olamdığı için tereddüt etmemiştim açıkçası ama bunları duyunca bir dur dedim, firmanın kendi ustası lanet ediyorsa, sorunumu çözemiyorsa bu ürün kullanılmamalı diye düşündüm, kaldıki bu parça sorunu sadece calibre için sıkıntı değil, orada birde scooterı vardı, bir arkadaş bir ay önce bırakmış halen parça bekliyoruz dedi, yokmuş, eğer calibre için parça ısrarı yapılınca ellerindeki olan calibreleri parçalıyormuş yani onlarda bitince daha gelmeyecekmiş, oha dedim ya, üstelik bu firma yeni bir model daha piyasaya sürecekmiş dikkat edin, bu üründe zaten konu içerisinde paylaşıldı, kafa kısmı sanırım eski cbr kafası, gövde kısmı ise yeni cbr gövdesiymiş, yine 250cc olacakmış adını söylemedi, ama orada gördüm motoru, ama kalite dandikmiş, aynı motor kullanılmış, calibreninde motoru dandikmiş, 1000 kmde 2000 kmde motor istiyormuş, bunlar tamamen ustanın sözleri arkadaşlar... alacak arkadaşlar dikkatli kullansınlar, ben sadece kullanıcı olarak uyarımı yapmak istedim, keske almadan önce bileydim, ama kısmet değilmiş... iki tane kullanmak nasip oldu...

130'u_gördüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS & Kanuni Windy S
    arkadaşlar Altın elbiseli adam ( barkın ) test etmek için bumoto calibre arıyor.İstanbulda olan varsa yardımcı olsun hem test etmiş olur .

Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bilmeden etmeden ithafta bulunma, ayıp ediyorsun, ben motoru kötülemedim asla, paylaştığım konunun içeriğini bilmeden yorum yapma rica ederim.
    Birçok forum sitesi belirli bir marka / firma kötüleyen yorumlara izin verir ancak başlıklara izin vermez. Senin konu pek açılacak gibi durmuyor ama senin motoru alır almaz (yanlış anlamayın deyimin yeri geldi ve kullandım ) kıçına kene yapışmış gibi koşarak motoru satıp 2 kat hızla CBR 125 aramandan zaten bumoto'nun altından bir pislik çıkacağı belliydi. 5500 TL ye pazarlığını yaptığım bir motoru alıp gelecektim istanbuldan. Seni görünce vazgeçmiştim :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

Yalnız Caner Bey,

ben her ne olursa olsun, motorum satılık dahi olsa, bildiğim, şikayetçi olduğum şeyleri söylemekten geri kalmayı kendi adıma uygun bulmuyorum ve diğer insanlardanda bunu bekliyorum. Bu size özel birşey değil, tüm motor satıcıları böyle yapıyor ve bu yüzden 2. el motor dedilermi kesin diyorum altında vardır bir pislik. Calibre 250 kullanan yaklaşık 5 kişi buldum facebookta ve hepsine motorların servis, yedek parça ve kullanımlarının nasıl olduğunu sordum. Normalde selam desen Mrb yazmayacak insanlar sayfalarca motoru övdükten sonra ''Alacaksan bende cc yükseltmek için satıyorum, ama motorun gıralıda bu haa'' diyerek satıcı oldular. 6500 tl isteyen adama peşin 5000 dedim. ertesi gün tamam gel götür motoru diye mesaj atmış. :D

Toparlarsak, şu an gidip calibre almak, resmen parayı çöe atmakla eşdeğer. Karşımızda bir muhatap bulana kadar uzak durulmalı bence. Hatta gidip loto, toto falan oynasınalr o paraya. En azından devlete vergi olarak bir kısmı döner de para işe yarar :D

Birader yanlış anlama da sen boş konuşmaktan başka işe yaramazsın. Sayfalarca boş konuşmalarına şahit oldu bu forum. Bize eziyet etme artık kalk klavyenin başından
    agrasiwe bunu beğendi.

Alıntı serkangungor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birader yanlış anlama da sen boş konuşmaktan başka işe yaramazsın. Sayfalarca boş konuşmalarına şahit oldu bu forum. Bize eziyet etme artık kalk klavyenin başından
    Kime ithafen söylediğinizi alıntı yaparak belli ederseniz bayaa iyi olacak.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birçok forum sitesi belirli bir marka / firma kötüleyen yorumlara izin verir ancak başlıklara izin vermez. Senin konu pek açılacak gibi durmuyor ama senin motoru alır almaz (yanlış anlamayın deyimin yeri geldi ve kullandım ) kıçına kene yapışmış gibi koşarak motoru satıp 2 kat hızla CBR 125 aramandan zaten bumoto'nun altından bir pislik çıkacağı belliydi. 5500 TL ye pazarlığını yaptığım bir motoru alıp gelecektim istanbuldan. Seni görünce vazgeçmiştim :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

Yalnız Caner Bey,

ben her ne olursa olsun, motorum satılık dahi olsa, bildiğim, şikayetçi olduğum şeyleri söylemekten geri kalmayı kendi adıma uygun bulmuyorum ve diğer insanlardanda bunu bekliyorum. Bu size özel birşey değil, tüm motor satıcıları böyle yapıyor ve bu yüzden 2. el motor dedilermi kesin diyorum altında vardır bir pislik. Calibre 250 kullanan yaklaşık 5 kişi buldum facebookta ve hepsine motorların servis, yedek parça ve kullanımlarının nasıl olduğunu sordum. Normalde selam desen Mrb yazmayacak insanlar sayfalarca motoru övdükten sonra ''Alacaksan bende cc yükseltmek için satıyorum, ama motorun gıralıda bu haa'' diyerek satıcı oldular. 6500 tl isteyen adama peşin 5000 dedim. ertesi gün tamam gel götür motoru diye mesaj atmış. :D

Toparlarsak, şu an gidip calibre almak, resmen parayı çöe atmakla eşdeğer. Karşımızda bir muhatap bulana kadar uzak durulmalı bence. Hatta gidip loto, toto falan oynasınalr o paraya. En azından devlete vergi olarak bir kısmı döner de para işe yarar :D
    yaşın kaç bilmiyorum ama, söylediklerini dikkate almak istemiyorum, senden ricamda bir daha benim mesajlarımı alıntılama ve muhatap olma, eğer ben bunu motor bende iken biliyor olsaydım, kusura bakma beni tanımıyorsun, ben burda bu konuyu açmadan önce motoru alan arkadaş bana değişen parça felan varmı diye sordu, bende ona hiç değişen olmadığını söyledim arkadaş parça sıkıntısı varmış dedi, bende valla öyle diyorlar dedim ama internetten bu sitenin adını kendisine verdim, gir bak dedim, hatta kendisine bumotoda yetkili birisininde telefonu var bende kendisine vereceğimide söyledim ama hiç parça ile işim olmadığı için açıkçası sorup bilgi almadığımı söyledim, Allahta yukarda şahittir hiçbir bilgim yoktu, zaten bendeki mantık parça olsa nolur olmasa nolurdu, zaten çin malı motora bişe olsa herhangi motordan biri uyar diye düşünmüştüm, ayrıca afedersinde çok boş adamsın, niye dersen sen bu konuyu hiç okumamışsın kardeş boş boş konuşup ortamı geriyorsun, benim bu söylediklerimi zaten daha önceki sayfalarda bir sürü kişi söyledi, ayrıca başka konularda da, hatta ve hatta ben motoru almadan önce sonpola sordum bana attığı mesajıda sana aynen kopyalıyorum "Merhaba. Calibre dışında şu aralar başka bir marka düşünmeniz daha mantıklı olacaktır. Çünkü fabrikanın parça tedariği çok yavaş ve bazı arkadaşların kronik olan hararet problemini çözememişler. Bu sebepler bilindik markalar sizin için daha hayırlı olacaktır." bu mesaj üzerine ben gidip aldım ve hala hiç araştırmadım, ve ben bunu bile bile Allah aşkına gidip iki tane calibre niye aldım dersin, bu dediğini sen yaparsın malını satarken satana kadar öyle böyle dersin, ben yapmam, ilanlarımın hiçbirinde de soranların birine de bu sitede parça tedariği var dediysem parça sıkıntısı yok dediysem şerefsiz olayım, ama benim öyle düşündüğümü düşünenler benden daha şeref yoksunudur eminim...

edit: şunuda eklemek isterim, calibre işime yarayan bir motor olsa kesinlikle satmazdım, cbr alacak paramda yoktu, taki arkadaşım 1000 lira borç verene kadar.
    serkangungor bunu beğendi.

REKLAM ALANI
48. sayfa BirinciBirinci ... 384647484950 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)