Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
50. sayfa BirinciBirinci ... 404849505152 ... SonuncuSonuncu

Bu moto calibre 250cc

Motovento
    REKLAM ALANI
    Do1uNaYy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Calibre 250 gitti ZX-6R GELDİ
    C&T çok teşekkür ederim allah razı olsun.

Söylediklerin gerçekten çok yerin de, calibrenin kullanıcısı olduğum sürece birilerine yardımcı olmak istiyorum tek derdim bu.
    Calibrenin zaten en büyük sorunu sahiplerinin genelinin apaçi olması malum fiyatı düşük tipi de var.

Artı büyükşehir de olanlar benden çoook avantajlı imkanları geniş, ben eskişehirdeyim servis falan hak getire.
    Tek güvencem kendi ustam.

Motoru mu dün akşam itibari ile ustama bıraktım spor manet, hava filtresi, yağ filtresi, led değişimi , cıvataların sıkılması
    yağlanması gereken yerlerin yağlanması, karbüratör temizliği, sol artçı ayak kapanmıyor sinir oldum
    bunları yapıyorum bu ay önümüzdeki ay nasip olursa cantları boyamayı düşünüyorum.

Herkese hayırlı akşamlar.
    agrasiwe bunu beğendi.
    Ata eyer gerek, eyere er gerek.
    Motora er gerek, ere ful koruma gerek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    C&T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CbRr (Limited Edition;)
    senden de allah razı olsun kardeşim ne demek ...

dediğin gibi kolay ulaşabilir fiyata sahip olan motorlar daha çok hırpalıyıcı kesime gidiyor sebep '' yok fiyatına versem de fazla zarar etmem '' mantığından hor kullanılması , neyse sen hayrını gör ustan iyiyse gerisi mühim değil büyük şehir'in avantajı olduğu kadar dezavantajı da var altanatif çok fakat adam! yok sen orda bulduysan ne mutlu sana..

hadi iyi sürüşler..
    Do1uNaYy bunu beğendi.

Motosikleti
    Arkadaşlar hayırlı geceler, calibrem geçen hafta bakımdan çıktı şuan çok farklı bir hale geldi saat gibi manşallah.

Stok halinden tamamen çıktı artık çok çok çekici ;) yarın nasip olursa şuanki halimizin fotoğraflarını yükleyeceğim

Bakımımız da her yerini elden geçirdik iki şeyden bahsetmek istiyorum ;
    1- Ledlerin tekrardan patlamaması için devre düzenleyici koyduk.
    2- Kullananlar bilir, ön takım çok hassas dı en sert ayar da bile bu yüz den komple dikmeleri söktük ve
    sorun yağ pompa kısmının işlevini tam olarak gerçekleştirmediği ortaya çıktı içindeki yağ komple boşaltıp yeni yağ koyduk
    şuan az da olsa bunu giderdik ileri ki günler de bunun üzerine yoğunlaşabilirim. Büyük bir rahatsızlık değil ama bilgilendirme
    amaçlı söylemek istedim.

Görüşmek üzere..

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Selamlar bende emektar Honda innova'yı satıp Calibra 250rr almak istiyorum fakat, şikayetimvar.com da 3-4 mesaj gözüme geldi.

Mesajlarda hep teknik servis veren firmaların ilgisizliği, vurdum duymazlığı hat safada.

velhasılı kelam bu motoru alsam ileride sorun yaşarmıyım, aksine ben agresif ve çok titiz bir insanım. Elimden bir kaza çıkar ordakileri boğazlarım yada 2. dönüşümde molotof falan atabilirim )

Teşekkürler.

Motosikleti
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

Tam fotoğraf da belli olmuyor ama çamurluk ve granajlar kırmızı calibreden istanbuldan getittirdik
    Ve ortaya böyle tatlı birşi çıktı
    agrasiwe bunu beğendi.

Arkadaşlar benimde calibrem var ve Bıktım
    Neden bıktım biliyormusunuz?

Trafikte hakkını ver diye bağırmalarından
    Trafikte abi 600 lükmü demelerinden
    Aşırı ilgiden bıktım.

yanımdan honda cbr 250 geçiyor ışıklarda duruyoruz sanki mobiliyet duruyormuş gibi honda cılız...
    Motosikletlerin sorunları kullanıcıyada bağlıdır.
    Ben büyük bir sorun yaşamadım.
    sabri0120 ve Do1uNaYy bunu beğendiler.

yaklasik 4aydir tum racingleri arastirdim honda,cbr250 hayogt250...nija.megelli.kadrga.yiki spitzer.dealim.kuba xy5a. hepsinin fiyat ve teknik bilgilerne sahibim ama bunlar tecrubenin yerini almiyor neyse bn bunlardan kalibre 250kafama yatmis ama
    gerek bazi kullanmadan atilan yorumlar yada sitedeki motor fiyat dengesizligi ? yapyor sizce almalimiyim ?? tasarim supr bu arada kulananlardan yorum bekliyorum ... tşkr

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:15 ----------

kulandğm motorum vr ama kalibre bi baska duruyor

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı sabri0120 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaklasik 4aydir tum racingleri arastirdim honda,cbr250 hayogt250...nija.megelli.kadrga.yiki spitzer.dealim.kuba xy5a. hepsinin fiyat ve teknik bilgilerne sahibim ama bunlar tecrubenin yerini almiyor neyse bn bunlardan kalibre 250kafama yatmis ama
    gerek bazi kullanmadan atilan yorumlar yada sitedeki motor fiyat dengesizligi ? yapyor sizce almalimiyim ?? tasarim supr bu arada kulananlardan yorum bekliyorum ... tşkr

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:15 ----------

kulandğm motorum vr ama kalibre bi baska duruyor

calibrenin tipi çok güzelde, ben iki modeleni kullandım, şu ilgiler tüm gün trafikte olmama rağmen bi bana olmadı ya, hakkını ver hakkını ver diyen görmedik bi kullanıyorum hakkını veriyorum diyenler km kaç binde bi yazarlarsa sevinirim, hafta sonları 20 km yol yapıp hakkını verdim demeyinde
    ronnytechno bunu beğendi.

Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    calibrenin tipi çok güzelde, ben iki modeleni kullandım, şu ilgiler tüm gün trafikte olmama rağmen bi bana olmadı ya, hakkını ver hakkını ver diyen görmedik bi kullanıyorum hakkını veriyorum diyenler km kaç binde bi yazarlarsa sevinirim, hafta sonları 20 km yol yapıp hakkını verdim demeyinde
    nasildi motor hondanin farlarina isinamadim gitti yoksa diyecek bisi yok

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı sabri0120 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasildi motor hondanin farlarina isinamadim gitti yoksa diyecek bisi yok
    kardşe ben hondayı gördükten sonra inan calibre zırt kalıyor, sen gel benim motora yakında bak diyorum bide

...kalibre yakit tuketimi fikri olan arkadslr

Motosikleti
    Bana göre 250 cc segmentin de cbr'a verilen para yazık günah.

125 cc ile aynı kalıp da, herhangi bir ekstrası yok, bisiklet sürüyor hissi veriyor.
    Ninja,Hyosung deseniz anlicam da cbr nedir ya.

Ben de ilgiden bıktım, R6 mı R1 mi diye soruyorlar ki benim calibrem diğerlerinden görüntü olarak biraz farklı, bakımlı olduğunu da belli ediyor.
    Calibreden memnunum allaha şükür.
    Eskişehir de güzel bir üne sahip olduk. Bycahit arkadaşımızın da dediği gibi sorunları da sürücüden sürücüye değişiyor.
    5000 km de şuan kış şartların da olmasına rağmen, sezon sonu aldım calibreyi..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:17 ----------

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:21 ----------

Buyrun benim ki

Yalnız şunu itiraf edim, şuna o kadar masraf yaptım bir şu elciğim halen daha gariban işi ;) ;)

senin motor ne ki cbr 250 değilmi oysa bn onu kunlandim kalitesini de biliyorum motorun kafa grenajıni begenmedim biraz daha racing tarzi olsaydı keşke :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:24 ----------

Alıntı Do1uNaYy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

125 cc ile aynı kalıp da, herhangi bir ekstrası yok, bisiklet sürüyor hissi veriyor.

Ben de ilgiden bıktım, R6 mı R1 mi diye soruyorlar ki benim calibrem diğerlerinden görüntü olarak biraz farklı, bakımlı olduğunu da belli ediyor.
    Eskişehir de güzel bir üne sahip olduk. Bycahit arkadaşımızın da dediği gibi sorunları da sürücüden sürücüye değişiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:17 ----------

http://<a href="https://imageshack.c...he.jpg</a></a>

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:21 ----------

Buyrun benim ki

Yalnız şunu itiraf edim, şuna o kadar masraf yaptım bir şu elciğim halen daha gariban işi ;) ;)
    masraf olarak keyfi yada vs ne gibi seyler yaptin almayi dsnyrm

Motosikleti
    Yamaha mt09

Buyrun benim ki

cbr 125r
    Boyutlar (UxGxY) (mm) 1.985 x 710 x 1.135

cbr250r
    Boyutlar (UxGxY) (mm) 2.035 x 720 x 1.125

aynı kalıba mı sahip ? hocam yapma, bak sen belki yakından cbr bile görmedin ki böyle konuşuyorsun, bende senin gibiydim rahat ol, cbr hakkında atıp tutardım, parasını haketmiyormuş felan bunları geç, kawasaki, yahama bunlar güzel motorlar, ben calibrede kullandım rahat ol, ama cbr ye geçince calibrede boşuna eziyet çektiğimi farkettim, dengesiz olduğunu motorun farkettim, viraj kabiliyetinin sıfır olduğunu farkettim, frenin olmadığını farkettim, bak kötü demiyorum ama calibreden cbr ye geçince aradaki fark resmen afalattı, ayrıca 125 lik ile aralarında dünya fark var emin ol ! sadece kullanan anlar, bakışta aynı gözükür ama değil işte ! ilk 125 cbr aldım, iki ay kullandım 250r a geçtim, mükemmel bir motor, yakıtı mükemmel, denge, kullanım, frenler, sorunsuzluk, calibre karbüratörlü olduğu için ısınana kadar motorun neler çektiğini biliyorum, yakıt konusunda calibrede cbr kadar diyebilirim, ama sen git ilk önce CBR250r kullan bi süre ondan sonra cbr' yi göm.. kullanmadan uzaktan bakınca olmaz bu işler, üstelik emin ol cbr250r calibreden daha şekil geliyor bana emin olabilirsin...

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Yakın bir arkadaşımın calibresinin radyatöre ihtiyacı var fakat malesef fabrikaya ulaşamadıgımız için yedek parçalarınada ulaşamıyoruz.

yzf 125R 'ın radyatörü birebir uyumluymuş servisin dedigine göre arkadaş sipariş etti onu takacagız.

Parçalarınıza dikkat edin arkadaşlar birçok motorla uyumlu fakat birçok parçasınıda bulmanız mümkün olmayabilir.

Calibre nin şekli vs herşeyi çok güzel katılıyorum, bazı kullanıcalarını tatmin ediyor gayet iyi ama şöyle bir söylenti var Bumoto ile Jinling firmasının ayrıldığı ve fabrikanın kapandığı yani sıfır motorsiklet ve parçaların üretilmediği Hadi buyurun yıllar sonra ne olucak?

Alıntı goldenwinged adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Calibre nin şekli vs herşeyi çok güzel katılıyorum, bazı kullanıcalarını tatmin ediyor gayet iyi ama şöyle bir söylenti var Bumoto ile Jinling firmasının ayrıldığı ve fabrikanın kapandığı yani sıfır motorsiklet ve parçaların üretilmediği Hadi buyurun yıllar sonra ne olucak?
    nerden biliyosun varsa okuduğun bi yer yada yazı link kini atta bizde okuyalım ?!

ulasturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Taze bitti :(
    Arkadaşlar bu başlığı epeyce inceledim herşey çok güzel yalnız şu satış sonrası destek hizmetleri kafa karıştırıyor. Özelliklede BU LİNKTEKİşikayetler tereddüt etmeye yetiyor. Yoksa motor fiyatıyla görüntüsüyle hızıyla on numara. Biraz şanslı olup motoru sağlam alıp 2. fan takıp bir daha servise gitmemek gerekiyor sanırım...

Saygılarımla...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:09 ----------

Bu arada http://www.bu-moto.com/ sitesi devre dışı şu an bayiler elde kalanları veriyor gibi duruyor fuarda çıkmazsa dahada çıkmaz herhalde... goldenwinged dediği doğru olabilir... yukarıdaki şikayetlerede hiç bir yetkili geri dönmemiş... şikayetleri bir okuyun derim....

Saygılarımla...

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah

Buyrun benim ki

R6 mı R1 mi kim diyo bunu yaw

Motosikleti
    Hornet 650

Buyrun benim ki

Dostum millet sana ne için bakıyo biliyormusun o egzoz un yüzünden yani, o kadar gürültü yapıyorki dışarıdan pancar motoru gibi ses çıkıyor.

Sen motorun üstündeyken ses sana nasıl geliyor bilmiyorum ama kendine bakıtmayı başarıyorsun, he ilgiden değil

Çarşıda görmüştüm seni bi kere. Bu arada motoru Esk denmi aldın 2. el olarak?

REKLAM ALANI
50. sayfa BirinciBirinci ... 404849505152 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)