Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12341252 ... SonuncuSonuncu

Bu moto calibre 250cc

Motovento
    REKLAM ALANI
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Bugün bir güzel sehpaya alarak, hem zincir&balata, hem de genel bir temizlik yaptım motoruma. Sehpaya rahatça alabilmemiz için, ön de ve arka da sehpa takozlarını bağlayabileceğimiz yerler mevcut.

Motosikletimizin artçı selesinin altın da bagaj bulunmuyor. Bagajımız sürücü koltuğunun altında. Koltuğu kaldırdığımız da, sınıfın da gayet geniş bir bagaja sahip olduğunu söyleyebilirim. Motorumuz için gerekli alet, edevat, motosikletimizin yanın da orjinal olarak geliyor.

*Motosikletimizin üstün de bulunan lasiktiklerin, kuru zemin performansı yeterli seviye de. Fakat su gördüğü vakit salma yapıyor motorumuz. Ben daha güvenli bir sürüş için Pirelli Diablo Rosso 2 lastiklerimi sipariş geçtim. 1.000 TL'ye geldi. Stok problemi olduğu için maalesef elime 1 ay süre sonra ulaşacak. Onun dışın da keiti jant şerit siparişimi de geçmiş bulunuyorum. Tank pad'i görerek alacağım için, internetten sipariş geçmedim. Bu arada, lastiklerimi de bayiden sipariş geçtim. Bu değişimler den sonra extra olarak motoruma yapacağım bir şey yok. Her şey yerli yerinde .

*Motosikletlerimizin şanzımanı gayet kararlı çalışıyor. Vites değiştirirken geçmeme veya boşa düşme sorunu ile henüz karşılaşmadım. Bu dediğim sorunlarımı, cbr 250 de yaşıyordum maalesef. Vites geçişlerimiz ne kemikli, ne yumuşak. Gayet kıvamın da.

*Motor kısmında da henüz bir hayal kırıklığı yaşamadım. Karbüratörlü olmasına rağmen gayet sağlıklı bir şekil de istenilen performansı bana sunabiliyor. Devir de dalgalanmalar olmuyor. Parçalar alıştıkça, motosiklet daha iyi kıvama gelecektir. Gün geçtikçe motorum da genel olarak fren performansı, titreşim, ivmelenme gibi değerlen de iyileşmeler olduğunu gözlemliyorum. Şu an ki halinin bile, tatmin edici olduğunu söyleyebilirim.

Saygılarımla.
    wolrath, speed_dream ve BarışKB bunu beğendiler.
    Önce emniyet, sonra hareket...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

dostum düzyolda kaç gidio,100 km de yakıt durumu nasıl? video koyabilirsen çok güzel olur

Motosikleti
    -
    gokhanbeyaz ve speed_dream bunu beğendiler.

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    topspeed videolarını da bekliyoruz...
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

Motosikleti
    -
    Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    topspeed videolarını da bekliyoruz...
    1.000 bakımından sonra hız denemelerim olacaktır Ali kardeşim.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.000 bakımından sonra hız denemelerim olacaktır Ali kardeşim.
    Makas atarken sinyal vermenize hayran kaldım kardeşim

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Bugün bir güzel sehpaya alarak, hem zincir&balata, hem de genel bir temizlik yaptım motoruma. Sehpaya rahatça alabilmemiz için, ön de ve arka da sehpa takozlarını bağlayabileceğimiz yerler mevcut.

http://i47.tinypic.com/r91wxt.jpg

Motosikletimizin artçı selesinin altın da bagaj bulunmuyor. Bagajımız sürücü koltuğunun altında. Koltuğu kaldırdığımız da, sınıfın da gayet geniş bir bagaja sahip olduğunu söyleyebilirim. Motorumuz için gerekli alet, edevat, motosikletimizin yanın da orjinal olarak geliyor.
    http://i48.tinypic.com/2uiayya.jpg

*Motosikletimizin üstün de bulunan lasiktiklerin, kuru zemin performansı yeterli seviye de. Fakat su gördüğü vakit salma yapıyor motorumuz. Ben daha güvenli bir sürüş için Pirelli Diablo Rosso 2 lastiklerimi sipariş geçtim. 1.000 TL'ye geldi. Stok problemi olduğu için maalesef elime 1 ay süre sonra ulaşacak. Onun dışın da keiti jant şerit siparişimi de geçmiş bulunuyorum. Tank pad'i görerek alacağım için, internetten sipariş geçmedim. Bu arada, lastiklerimi de bayiden sipariş geçtim. Bu değişimler den sonra extra olarak motoruma yapacağım bir şey yok. Her şey yerli yerinde .

*Motosikletlerimizin şanzımanı gayet kararlı çalışıyor. Vites değiştirirken geçmeme veya boşa düşme sorunu ile henüz karşılaşmadım. Bu dediğim sorunlarımı, cbr 250 de yaşıyordum maalesef. Vites geçişlerimiz ne kemikli, ne yumuşak. Gayet kıvamın da.

*Motor kısmında da henüz bir hayal kırıklığı yaşamadım. Karbüratörlü olmasına rağmen gayet sağlıklı bir şekil de istenilen performansı bana sunabiliyor. Devir de dalgalanmalar olmuyor. Parçalar alıştıkça, motosiklet daha iyi kıvama gelecektir. Gün geçtikçe motorum da genel olarak fren performansı, titreşim, ivmelenme gibi değerlen de iyileşmeler olduğunu gözlemliyorum. Şu an ki halinin bile, tatmin edici olduğunu söyleyebilirim.

Saygılarımla.

motoru anlatan biri olunca çok hoşuma gitmeye başladı.

siz başklarının hede hödö demesine bakmayın.

neyse bu konuya girmeyelim şimdi

en yakın zamanda sakin ve agresif kullanım yakıt sarfiyatını bekliyoruz ;)
    SonpoL bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    Teşekkür ederim makseli. Yarın Allah nasip ederse arkadaşlarla Çeşme gezisine gideceğiz. Henüz ölçümler için çok erken ama yaktığım değerleri ortalama söyleyebilrim yarın akşama...

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Teşekkür ederimm makseli. Yarın Allah nasip ederse arkadaşlarla Çeşme gezisine gideceğiz. Henüz ölçümler için çok erken ama yaktığım değerleri ortalama söyleyebilrim yarın akşama...
    ölçümler için erken değildir rodajdan sonra az da olsa biraz düşer yakıt sarfiyatı.

hem onuda gözlemlemiş olursunuz ;)

Motosikleti
    -
    Yarın söylemeye çalışacağım. En azından merak eden arkaşlar için ipucu olur .

Motosikleti
    -
    gokhanbeyaz ve speed_dream bunu beğendiler.

Motosikleti
    -
    Evet arkadaşlar, 14.00 gibi buluştuğumuz ve bu saatlere kadar süren Çeşme gezimiz sona erdi. Keyifli geçirdiğimiz dakikaların yanında, size bir kaç resim paylaşımı yapacağım. Fakat resim paylaşımından önce, motosikletin yakıt değerleri hakkında ölçüm yaptım. Yola çıkmadan evvel fullettiğim depomu, geziden sonra evime dönerken tekrar fullettim ve 25 YTL aldı. Yani, 200 km. de 25 TL yakış sarfiyatım olmuş. Hızımız 80-100 arası olmakla beraber, benim 140 km. hıza kadar tırmanışlarım oldu. Yani arada gazlayıp yavaşladım. Merak eden arkadaşlar kaç kuruş yaktığını hesap ederler...

Onun dışında belirteceğim en önemli hususlardan biri, motosikletimin aerodinamik yapısı mükemmel. Rüzgardan hiç etkilenmedim. Yolcuğuluğum sırasın da harelete de dikkat ettim ve harelet göstergesi çeyrekten yukarı çıkmadı. Genel olarak değerlerin çok iyi olduğunu söyleyebilirim . Tek şikayetim arka süspansiyon. Şu an da çok yumaşak olduğu için, bozuk zeminler de zıplaya zıplaya gidiyoruz. Ona da sertlik ayarı yaptığım da, tadından yenmeyecek bir hale gelecek.

Şimdi resimler :

Muhabbete daldık gitti. O yüzden resimler biraz az oldu. Lütfen kusura bakmayın.

Saygılarımla.
    makseli, viper17, wolrath ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi 12 kuruş yakmış mı oluyor bu alet ?

100 km de 5,2 litre. Hemde 250 cc ve 25 hp. Vay be

Gt250r 30 tl yaktı aynı yolda. Bumoto gerçekten çok ekonomik çıktı
    SonpoL bunu beğendi.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    -
    Aynen, ben de bu ekonomikliği şokunu yaşamaktayım açıkçası. Biliyorsun ki, hafiften de gazladım..

35-40 yakarım diyorum ama ilk defa bir konu da yanıldım..

Maşallah diyelim.

gokocan92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung ->FZ6 Fazer -> YBR 125 -> MT 07
    Benim makina yaktı vallaha Dandik işte abi Ama bu moto, o moto )

Güzel bir geziydi
    SonpoL bunu beğendi.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    200km de 25tl yani 5lt aşa yukarı böl 2 ye 100km de 2.5lt :D 250cc alet enteresan karbüratör nelere kadil öle benim cbf150 zor yakıyordu okdr :D adamlar yapmış
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    -
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200km de 25tl yani 5lt aşa yukarı böl 2 ye 100km de 2.5lt :D 250cc alet enteresan karbüratör nelere kadil öle benim cbf150 zor yakıyordu okdr :D adamlar yapmış
    Valla Alper biz de çözemedik bu işi. Hani, bir yanlışlıkta yok. Bir giderken aldım, bir de eve gitmeden. Çıkan hesap bu :D.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:05 ----------

Bu arada aynı istasyondan aldım benzini . Yanlışlık olmasın o kısımda :D. Benzin ibresi milim oynadı. Normal de ben öçlmem böyle şeyleri. Bazı arkadaşlar merak ettiği için ölçtüm...

lonqston - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MC
    Allahm kaza bela vermesin abi bakalım bir calibrede benden gelebilir hayırlısı. Takipteyim
    SonpoL bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    Bugünkü etkinliğimiz den bir foto .

speed_dream bunu beğendi.

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Bugünkü etkinliğimiz den bir foto .

http://i47.tinypic.com/5ocef7.jpg
    Yüce Allah kazalardan belalardan korusun ve hayırlı olsun. Motosikletine bakıyorumda tip ve kas açısından hyo hariç diğerleri yanında bisiklet gibi kalmış. Tasarımıda sanki italyanlar yapmış gibi bir hava sezdim. Ses videolarda gayet iyi çıkıyor, tok ses var. Fakat bu yakıt olayını bana yanlış hesaplamışsınız gibi geliyor, enjeksiyonluların bile bu kadar düşük yakabileceğini sanmıyorken karbüratörlü bu kadar yaksın. Bu arada arka plakalık plastiği haricinde kaliteli malzeme kullanılmış gözüküyor. Dijital kadran ve önde çift disk olması çok iyi. Acaba başka ne renkleri var ? Beyazı mevcut mu ?
    SonpoL bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12341252 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)