Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bu motor daha çok tutulacak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125+Kanuni Popcorn 90
    şimdi söze nasıl başlıycagımı bılmıyorum neyse hemen girişiveriyim konuya dedemden kalma bu motor alanyada cok tutulmakta ben muzeye goturup koyacak durumum yoktu gel zaman git zaman bu motor benı hayata daha cok bagladı neyse şaka bir yana gecen yaz alanyada bu motoru oldukca sık gormeye basladım klasik mi yada ulaşım ıcınmı kullanıyorlar bılmıyorum jawa 1950 iki zamanlı bir motor başka biryerde gorursenız şaşırmayın

::gleam::Bugünü dünüme yarınıma değişir giderim
    Zaten bu kafada değil seni, evi bile zor bulurum::cheeeeer::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    azıcık kaldı:)
    Bu motor Hatay'dada çok tutulur Alanya'dakilerin çoğu yeniden özenle boyanmış gerekli yerlere polisaj uygulanmış zevk amaçlı kullanılan motorlar. birde Alanya otogarının yakınlarında şimdi ismini hatırlayamadığım bi otelin sanırım sahibi eski bir şaftlı boxer motor bmw kullanıyor motor en az 25 yaşında ama gıcır gıcır tabi bu da zevk için kullanılan bir motor

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alanyada jawa dedinmi akan sular durur.Eskiden onla dolmuş yapıyorlarmıış.
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

ben alanyalı sayılırım cok gıtmıs.eskıden 2 aile binerdik jawaya.dfasf

killing_machine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R1 05
    Konya'da dolu var
    MoToCroSS RuLeZZ

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alanya ve tarsus taki kadar çok hiçbir yerde yoktur sanırım

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    benimde çok merakım var bu motorlara araştırıyorum restarosyana uygun %80 orjinallikte 1950 - 1969 model arası bir tane bulursam alıp zevkine uğraşıcam onunla.

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Benim rahmetli dedeminde vardı ama rahmetli olmadın önce sattı
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    off be arkadaşlar canavardır o alet dünyayı yükle sırtına banamısın demez..
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    Alıntı muzaffer1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim rahmetli dedeminde vardı ama rahmetli olmadın önce sattı
    yoktu bizim dedelerin böyle merakı keşke sen alsaydın

StormlorD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya :( (şimdilik)
    alanya'da bu motorlar özellikle dağ köylerinde yerleşik olup mahmutlar pazarına gidip kendi tezgahını kuran köy skainleri tarafından çok sık kullanılır. Çift silindir 2 zamanlı ve 350cc oldukları için baya güçlüdürler
    parça sıkıntısı yoktur ve alanya'daki bütün motorcular ezbere bilirler bu motorun tamirini

1960 model olduğu için 5 senelik geçmişi olan çin motorlarına nazaran daha çok bilinirler. Biraz da alışkanlık diyelim kullananlar için. Pek ekonomik değilllerdir zira.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bundan bizim buralarda hiç görmedim ama olsaydi alip bunu böyle güzel elden geçirecen acayip birsey olurdu vallaha ...

Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    Alıntı kocc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bundan bizim buralarda hiç görmedim ama olsaydi alip bunu böyle güzel elden geçirecen acayip birsey olurdu vallaha ...

bu çift silindir türkiyede çok fazla yok ama tek silindirleri özellıkle güney ve güneydogu anadolu bölgesin de baya var....

bu motorun tek silindir olanından şu anda garajımda var yatılıyor 1973 model yatsın bakalım acelem yok...
    HAyat bisikLET GİBidİR PEDal ceVİRmeSSEn düşERSİn....
    O BİR SUZUKİ ( YAKIŞIKLI )

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    adanada tek tük var ama bikeresinde mersinden geçerken dikkatimi çekti zaten çekmemeside pek mümkün değildi çünkü yollarda ardarda bu motordan görüyordum her tamircinin önünde 1-2 tane vardı heralde bu adamlar benzin yakmayı çok seviyolar dedim :D

bence bmw kadar olmasada bunlardsa zamnala klasikleşip klasik niyetiyle binilecekler
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    aynısı eniştemde var kaç yıllık belli değil ama hala 130 kilo teyzemle binip yaz kış hastane olsun gezme olsun gidiyorlar..gençkende eskişehir-izmit yapıyorlarmış.geçenlerde konuştum yeni jant arıyomuş motora birde ön cam taktırcak yer arıyormuş =/ efsane motor 5 yaşımdayken bindirip gezidirirdi halda maşallahı var

Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alanyada jawa dedinmi akan sular durur.Eskiden onları dolmuş yapıyorlarmıış.

Aynen..Alanya'da Jawa (nam-ı değer Garacava) dedin mi akan sular durur..Boşuna mı 'Garacava' diye nik yaptık kendimize? Alanya'da hem nostalji amaçlı,hem de günlük kullanım amaçlı Jawa'lar eskisi kadar olmasada oldukça fazla bir şekilde halen kullanılıyor...

Gara cavasız edemeyom!

..: 09.04.2007:..

Kimi zaman ende gara cavadan yireniyom emme gara cavasız da olmayor bilader. Bi pantul geyiyon fitesi galdırıb, indirirkene paçası gabgara yağ oluyor. Kimi zaman zencir kinidleyor, bunnunun üsdüne serilalıyorsun. Kimi zaman booluyoru, çalışdırıcaam deyi dinin imanın gevreyoru.

Kimi zaman bi çimdireem de ıldır ıldır parılasın deyorsun, buciye su gaçıyoru, çalışdır çalışdırabilisen. Emme irezilliği olduğu gadar gözelliği de var bilader. Avradı, gızı seleye, oğlanı deponun üsdüne oturdduunda 20 daggada Mamısedi'ye zavada varıyon...

İlkin hindiki çıkan cavır moturlarına bi niyetlendim. Hadda burdan Irametli Hambal Kerim'in torunu Hasan Gılıç'dan da eyi bi cavır moturu isdedim emme hindi vazgeçdim. Cava bi başga bilader.

Öndüün cavır moturu satan Hasan Gılıç'ı gördüm yolda. 79 model bi cava almış. Cavaya bi regdefe addırmış. Bi de boyadmış. Tıg tıg ediyoru vallahı. Arasıra bi de aragaz çekiyoru, canım galdı bilader. Elime bi sineg sıçarsa benim cavaya da bi bakım çegdiricem.

Amadcagalın.

(Amat BİLİR)

Jawa'nın eskisi kadar çok kullanılmamasının nedenini de yine Amat Bilir'den dinleyelim:

Sinim seddahım sıyrıldı bilader

..: 17.11.2008:..

Son vakıdlarda benim gara cava beni eyice öökelendirmeye durdu bilader. Gari endee cavaya sinim seddahım sıyrıldı. Üsemesine deel dediim bilader, endee cava beni daşıcaa yerde, ben daşıyom endeeni çiynimde.

Cavaya 10 milyonlug benzin gaddığımda bi eve gediyom, bi şeere iniyom, şıpadanag benzin terse düşüveriyoru. Benzini bildiin sümürüyoru motur. Öteki cavır moturlarına 10 milyonlug benzin gadsan, 15 gün binerimişsin. İmanlarım gevredi benzin alıkana. Bi de motur gari eyice angaza çıgdı, 20 günde bi akü yer.

Fitesi ikiden bire çekerkene bi gara cayırtı gopuyoru. İki yanı dumana bovuyoru. Dar bi sokagdan geçsem, vatandaş yangın mı var deyi ayaglanıyoru. Evel gederkene bi gara cayırtı gopuyoru. Regdefe isdeyoru, çır çır çırınıyoru motur. Geçen zencir kinidlendi, bunnumun üsdüne düşdüm, malamat oldum. Zabahları 20 dagga fitesi pompalamadan çalışmayoru. Bacaglarıma gara sular iniyoru.

Öndüün fitese basarkana bi depdi, bi hafda ayaamın üsdüne basamadım. Üç güne bi buci deeşdiririm. Sanayideki motur tamircisi Guduret'e hafdalık 20 milyon da tamir parası veriyoruun. Gudured bana namaz arkalarına dova eder dururumuş. "Amad Emmim gibi iki müşderim taa olsa yargınım yere gelmez" derimiş.
    Ende cavayı sadmazsam ocaglarım sönüceg, ocaama incir aacı dikiliceg. Yörüsem engi irezilligden eyi vallahı.

Amadcagalın...
    [COLOR="Red"][B][I] DoN'T ArGuE WiTH Me...JuST MaKe LoVe...![/I][/B][/COLOR]

sahinbirinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    Garacava hasta oldum yorumlara eline sağlık
    Hüzünbaz Acılarımın Canbazıyım Şimdi...

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Bazı arkadaşlar JAWA klasik olacak BMW gibi demişler. Katılmıyorum. Çünkü JAWA 1950 lerden kalma zaten klasik bir model. 350cc lik motor bloğuna 2 silindir yaklaşık 20 HP güç. Bence tam bir klasik. 1950 lerden 2008 lere.. 58 yıl.. Hangi BMW yada Honda ya 58 yıl binersiniz.. JAWA bende klasik özelliğini çoktan almış.. Hatta bir tane alıp onu yenileyen arkadaşlar sizlere teşekkür ederim. Benim imkanım olmadı ama JAWA m olsun isterim. Hemde 50 model..
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    Land Cruiser
    Ben Alanyalıyım. Kendimi bildim bileli Alanya'da bu motorlar kullanılır. Jawa'ların dışında Reno 12 arabalar da halen çok kullanılan bir araçtır. Bunun asıl nedeni belirtilen 2 araç da dağ, tepe, rampa, yokuş, yük dinlemeyen güçlü ve dayanıklı araçlardır. Garajawa harika yorumlamış. Eksik kalan bir noktayı da tamamlayayım. Hafif meşrep hatunlara da Alanya'da jawa deriz.
    Ride the wild wind

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)