Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Servis Aracına Arkadan Girmek....

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF R125 & Honda Activa
    13 Şubat 2008 Çarşamba Günü Ani Bir Kararla Birkaç Haftadır Yatmakta Olan Motorumu İyi Havayı Görerek Çıkarmaya ve Birkaç Tur Atmaya Karar Vererek ÇıkardımZaten motor önceki günden yıkanmış temizlenmiş pırıl pırıl garajda duruyordu.Bizde hazır motor temizken şöyle bir piyasa yapalım hesabına çıktık...Artçım yola çıkmadan önce motorumun üzerinde gerilerek şöyle bir foto çektirdi...

Sonra fotolar öyle devam etti...Bir tanede kendimden koyayım ama saçlar falan papaz gibi idare edin malum kask takacağım için jöle süremedim...

Sonra yola çıktık başladık dolaşmaya.Şehir içi birkaç tur attık ve sonra artçım şöyle güzel bir yol bulda rüzgar görelim dedi.Eskişehir'de hız yapmak isteyen motorcuların gideceği yer bellidir "Ömür Yolu bir diğer bilinen adıyla Kütahya Yolu"...Buradan sonrasını hatırlayamıyorum artçımdan dinlediğimi aktarıcam...Neyse çıktık Kütahya yoluna hızlanmaya başladık...İbre 140 km/h gösterdi...Bir viraja girdik bu sırada artçım "İnşallah motor altımızdan kaymaz" diye içinden duaya başlamış.Virajdan çıkıp motoru düzeltiyoruz.Hız sabit giderken bir arabayı solluyoruz ve o sırada arka teker yalpalamaya başlıyor.Motorun kontrolünü sağlayamıyoruz ve önümüzde ilerleyen bir servis aracının sol arka tamponuna çarpıyoruz.Artçım üzerimden uçarak servise kafasını çarpıp yere düşüyor.Motorun arkası kalkıyor ve benimle birlikte yerde 9m sürüklendikten sonra motor üzerimde kalıyor.Artçımın sağ kolu ve sol omuzu çatlamış ama olayın sıcaklığıyla hemen bana yardıma koşuyor ve motoru üzerimden alıyor.Sonrası malum hastane,karakol falan filan ve şimdi Allah'a şükür tekrar burada sizinleyim...Bunlarda birkaç foto....

Artçımın Kaskı Wiwi marka bir kasktı ve paramparça oldu.Yinede kask takmak hayati önem taşıyor.

Bu da benim kaskım...

:bounce:[B]тєк вαѕıηαℓıgıη уσℓ¢υѕυ тєк σℓυя...[/B]:bounce:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Çok geçmiş olsun kardeş. Allah korumuş.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    geçmiş olsun .. daha dikatli, olun lütfen .. ve kask seçiminde tekrar dikkat ve önem verin tekrar geçmiş olsun
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

slayer2694 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 zx636r
    hamzacım çok geçmiş olsun tekrardan kardeşim varmı hala ağrıların?artçının durumu nasıl?o gün telefın iyi çekmiyodu söylediklerininin bi kısmını anlayamadım o yüzden saçmaladıysam kusura bakma :D

sumensko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mobilet 80cc arora ks 200-8
    geçmiş olsun kimseye birşey olmamış o güzel motor tamir edilir cana bişey olmasında tekrar geçmiş olsun
    özgür adam:

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    Çok geçmiş olsun.Yinede kask olmasaydı artçının sonu büyük ihtimal ölüm olurdu.Allah korusun.

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    çok geçmiş olsun
    cana gelmesin mal . oveya bu şekilde er veya geç gelir inşallah..
    Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...

Motosikleti
    Alıntı slayer2694 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hamzacım çok geçmiş olsun tekrardan kardeşim varmı hala ağrıların?artçının durumu nasıl?o gün telefın iyi çekmiyodu söylediklerininin bi kısmını anlayamadım o yüzden saçmaladıysam kusura bakma :D
    Herkese teşekkürler.Yok Burak çok sağol aradığın için...Ağrılar devam ediyor ama öncekinden daha iyiyim...Daha da iyi olucam zamanla...Martta gezemicez ama Temmuz'da bi 600 cc'yle eşlik edicem sana

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    büyük geçmiş olsun hocam!!!
    biraz daha dikkatli temkinli olmak lazım ........

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    O motor bu saatten sonra pek hayretmez sanırım. Hiç tamir falan uğraşma perte ayır diye tavsiye ederim. Önemli olan size birşey olmaması. Yalnız o motorla 140 km/h gibi hızlara çıkmanı doğru bulmadım. O motorun kaldıracağı (dengeli ve stabil olarak) hızlar değil o hızlar. Ne dizayn ne lastik kalitesi vs. olarak.. Bu herkese ders olsun.. Dikkatli olun arkadaşlar..

Dün akşam kar yağışı altında gece saat 02:00 sularında evime dönerken E-5'te 150 km/h gibi bir hızla virajı döndükten sonra motoru düzeltirken ben de kafadan yalpaya girdim, sanırım yerde buzlanma gibi bir olayın üzerine gelmiştim. Bir şekilde motoru toparladım ama özellikle bu havalarda hızlı gitmeyin arkadaşlar, dün ben de ölümden döndüm. Sağolsun motorum ki topladı ...
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800 CLASSİC
    Gelmiş geçmiş olsun arkadaş. Bundan sonra biraz daha dikkat lütfen.
    ::melek02:[B][COLOR="DarkRed"]KARGALAR SÜRÜ HALİNDE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR...[/COLOR][/B]::melek02:

Motosikleti
    SATILDI
    Geçmiş olsun arkadaşım iyi kurtarışsın fakat sana tavsiyem 600cc den önce kaliteli bir kask al...
    [B][COLOR="Red"][/COLOR][/B]Dikkat Önemli Not : [COLOR="Blue"][/COLOR]Beyninizin Değerinde Kask Kullanın!!!

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun, yalnız kazaya davetiye çıkarmışsınız. Umarım bir daha böyle bir çılgınlık yapmazsınız, şans bu sefer yüzünüze gülmüş...

Motosikleti
    Alıntı cenkmenderes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O motor bu saatten sonra pek hayretmez sanırım. Hiç tamir falan uğraşma perte ayır diye tavsiye ederim. Önemli olan size birşey olmaması. Yalnız o motorla 140 km/h gibi hızlara çıkmanı doğru bulmadım. O motorun kaldıracağı (dengeli ve stabil olarak) hızlar değil o hızlar. Ne dizayn ne lastik kalitesi vs. olarak.. Bu herkese ders olsun.. Dikkatli olun arkadaşlar..

Dün akşam kar yağışı altında gece saat 02:00 sularında evime dönerken E-5'te 150 km/h gibi bir hızla virajı döndükten sonra motoru düzeltirken ben de kafadan yalpaya girdim, sanırım yerde buzlanma gibi bir olayın üzerine gelmiştim. Bir şekilde motoru toparladım ama özellikle bu havalarda hızlı gitmeyin arkadaşlar, dün ben de ölümden döndüm. Sağolsun motorum ki topladı ...
    Geçmiş olsun sanada abi...Haklısınpek sağlıklı değil bu kadar hız yapmak o motorla ama uzun zamandır binmediğimiz için hevesimizi alalım dedik Bundan sonra ne olursa olsun hangi motorla olursa olsun arkamda bir kişi varsa kesinlikle hız yapmam.Allah korusun ölseydi eğer artçım bunun polisi,hapisi var onları geç vicdan azabı var...Kimsenin bir başkasının hayatını mahvetmeye yetkisi yoktur

Alıntı Aspendos8181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun arkadaşım iyi kurtarışsın fakat sana tavsiyem 600cc den önce kaliteli bir kask al...
    Benim kask iyiydide artçının kaskı dandikti...Ki o kaskıda bir arkadaştan bulduk benim asıl artçı kaskım başka bir motorcu arkadaşımda...O kask böyle kırılmazdı...

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok gecmıs olsun bıdaha ruzgar gormezsın ınsallah

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    geçmiş olsun dostum .......
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Alıntı crayzboyone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok gecmıs olsun bıdaha ruzgar gormezsın ınsallah
    Dua mı beddua mı Yeni makina alıcam görmem lazım rüzgarı

gittardando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha APX-5NA , Yamaha YFL-211S
    Büyük geçmiş olsun... Elindeki motosikletin limitlerini zorlamışsın, hem de artçıyla...

Ben de senin gibi kullanırdım motosikleti, 120-130 civarı seyrederken yolda öyle bir kilitlendi ki... nasıl düşmedim, nasıl yolun en sol şeridinden emniyet şeridine arka teker kilitlenmiş durumda geçebildim, hatırlamıyorum...

7 aydır motorsuzum, bir de yedek parça sorunu çıkınca iyice soğudum, yaptırsam bile sadece bakkala giderim o motosikletle... Yenisi lazım, Japonu lazım bize...
    ...Sergerdan...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    çpk geçmiş olsun...Allahtan yırtmışsın...mala gelsin...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Alıntı just_hmz_26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni makina alıcam görmem lazım rüzgarı
    Geçmiş olsun.

Rüzgarı her zaman görürsün ama sürat yerine göre yapılır. 600 cc den önce kendini eğitime ver bilinçli bir sürücü olmaya çalış, bak öğrenmişsin bir daha artçı olmadan rüzgar almayı dene, kendin herşeyi yapabilirsin ama artçı konusu iyi düşün.

Race alırsan zaten motor tek kişilik olur.İki kişi ile zevk alamazsın.Rüzgarı koklaya koklaya git zaman uzadıkça daha fazla zevk alacaksındır umarım.
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler