Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

velosolex'i göreniniz varmı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Velosolex ilginiz beni bu forumun uyesi yaptı. Benim baska bir acidan ilgi duyduğum bir motorlu bisiklet Velosolex. O da su: Bu araçlar 1.1lt yakıtla 100km yol yapabiliyor. Çoğu zaman motoru devreden çıkarıp pedal basildiğı için 1 litre benzinle kimi zaman 300-400 km yapabilirsiniz. Aracin en onemi ozelligi de bu. Tabii bu ozelliği de, küresel isınma, temiz enerji, özenli enerji tüketimi gibi konularda sorumlu davranmak isteyenler için ilginç.
    Size iyi haberi vereyim. Velosolex markasi mucidinin ölümünden sonra evlatlari tarafindan tesisleriyle birlikte satilmis. Daha sonra bir Macar girisimci bu haklara lisans ödeyerek markayi canlandirmaya çalismis ama basaramamis. Daha sonra MOPEX adlı bir Fransız firmasi Velosolex markasi için istenen yuksek meblağı ödememek için BLACK'N ROLL markasıyla neredeyse Velosolex'in 1/1 aynısının üretimine başlamış. 2007'de en yeni modeli Black'n Roll S4800. Görüntüsü Velosolex ile ayni. Farkli olarak kurşunsuz benzin kullaniyor ve katalitik konvertörü var. Fransa ve pek çok Avrupa ülkesinde satılıyor. Posta ile siparis kabul ediyorlar. Fiyati 950-1200 Euro (katma değer vergisi dahil) Sitelerinden Ingilizce, Almanca ve Fransızca her türlü bilgiyi edinebilir, bugunkü versiyonların aslinda dünden hiç bir farkı olmayan fotograflarini görebilirsiniz. Umarim en kısa zamanda bir tane edinir ve Bursa Çeşme arasinda iki üç litre benzinle gider gelir çevreye de çok zarar vermemenin de kıvancını tadarsınız. Kolay gelsin.
    Adres:www.blacknroll.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    saykem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 600
    benim ilk motorumdu. bisiklet alacaktım fakat mağazada bunu görünce hemen taksitle aldım.okadar sorun çıkartırdıki söke taka motor ustası oldum . çok basit bir motordu fakat teker üzerinde hiçbir amortisör olmadan çalıştığı için tüm tekerden gelen sarsıntılar motorun vidalarının her binişte gevşeyip düşmesine yol açardı.bu yüzden motora her binmemden sonra bahçede motor tamiri yapardım
    yani bu aracı kullanabilmek için mutlaka motordan anlamak gerekiyordu yoksa her seferinde tamirci ile akraba olurdunuz.
    HAYAT; İSTEMEDİĞİMİZ HALDE BAŞIMIZA GELEN HERŞEYDİR

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı remzimigfer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Velosolex ilginiz beni bu forumun uyesi yaptı. Benim baska bir acidan ilgi duyduğum bir motorlu bisiklet Velosolex. O da su: Bu araçlar 1.1lt yakıtla 100km yol yapabiliyor. Çoğu zaman motoru devreden çıkarıp pedal basildiğı için 1 litre benzinle kimi zaman 300-400 km yapabilirsiniz. Aracin en onemi ozelligi de bu. Tabii bu ozelliği de, küresel isınma, temiz enerji, özenli enerji tüketimi gibi konularda sorumlu davranmak isteyenler için ilginç.
    Size iyi haberi vereyim. Velosolex markasi mucidinin ölümünden sonra evlatlari tarafindan tesisleriyle birlikte satilmis. Daha sonra bir Macar girisimci bu haklara lisans ödeyerek markayi canlandirmaya çalismis ama basaramamis. Daha sonra MOPEX adlı bir Fransız firmasi Velosolex markasi için istenen yuksek meblağı ödememek için BLACK'N ROLL markasıyla neredeyse Velosolex'in 1/1 aynısının üretimine başlamış. 2007'de en yeni modeli Black'n Roll S4800. Görüntüsü Velosolex ile ayni. Farkli olarak kurşunsuz benzin kullaniyor ve katalitik konvertörü var. Fransa ve pek çok Avrupa ülkesinde satılıyor. Posta ile siparis kabul ediyorlar. Fiyati 950-1200 Euro (katma değer vergisi dahil) Sitelerinden Ingilizce, Almanca ve Fransızca her türlü bilgiyi edinebilir, bugunkü versiyonların aslinda dünden hiç bir farkı olmayan fotograflarini görebilirsiniz. Umarim en kısa zamanda bir tane edinir ve Bursa Çeşme arasinda iki üç litre benzinle gider gelir çevreye de çok zarar vermemenin de kıvancını tadarsınız. Kolay gelsin.
    Adres:www.blacknroll.com/
    Lütfen,paylaşımlarınızın devamını bekliyoruz!!!!
    Bu site paylaşımlarla büyüyor.

Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Velosolex Torun Sahibi Oluyor

http://www.revopower.com/the_wheel-gallery.html
    ADRESINE GOZ ATMANIZI ONERIYORUM.
    SAYGILARIMLA,

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Velosolex ittirdikten sonra çalışıyormuş:
    http://www.youtube.com/watch?v=KcOgdkJ5UMY&NR=1

Çalışma şeklini anlamak için yararlı olabilir:
    http://www.youtube.com/watch?v=Scq8C...elated&search=

Keyfini çıkarma sırasında:
    http://www.youtube.com/watch?v=tOc_5...elated&search=

Velosolex ile bazı tamirat videoları:
    http://www.youtube.com/watch?v=J_imP...elated&search=

Forumdan Uzaklaştırıldı _Si_BeMoL_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '91 Mz 251 ETZ
    bunlardan eskısehırde bıkac sene once yuruyen bıtane gormustum...abooww dedım bu ney sonradan ogrendıkkı eskının motorlu bısıkletıymıs onlar..once meraklının bırı kendıne ozel yapmıstır sandımdı

bir ay kadar önce yanılmıyorsam gittigidiyor.com da gördüm bitane antikacıda satılık

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ben buraya astım zannediyordum ama yanılmışım.
    Buyrun size kendi kameramdan(pardon cep telefonu) yaşayan ve yürüyen bir tanesi...

Benim makina, arka planda şaşkın şakın, acep bu ne ola ki? diye bakıyor.

Sanatsal bir poz alalım.

Motosikleti
    KAWASAKİ KX 250

bende gördüm wallah

arkadaşlar yaşım henüz 25 ama ilk okula giderken yaşlıca bir amcanın altında gördüm ben ama ben nedense beyaz hatırlıyorum motor ön camurlugum üstündeydi ilgimi cok çekmişti ve baya incelemiştim sonra amca bindi giti sene sanırım 92 yada 93 tü...........
    [MEDIA][/MEDIA][COLOR="Black"]:pr:[B]asfalt bizi bozar abi[/B][/COLOR]

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Evet yeni model bu yıl Paris'de sergilendi.

Bir aksilik olmazsa Cumartesi fuardayım.
    İnşallah kendi objektifimden fotoğraflarla topiği tekrar hortlatırım.

BLaCK_j.W.a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz S600
    Abimde zamanında bisiklete mobilet motoru takmışta ama gram yürütememiştik çekmiyordu son gaz bile yerinden kıpırdamadı
    insan kadar kendine guvenen bir aciz gormedim!
    insan kadar nankorunu bahsettiginiz kedilerde bile gormedim!........ Sagopa Kajmer

Sayın İhtiyar;
    Bu dediğiniz motordan vaktiyle bitpazarından bir tane alıp,dağıtıp,sekman falan yaptırıp adam edip,küçücük bir süstrurcu yapıp.büyük abime hediye etmiştim.
    O da çim biçme makinesine çevirmiş.
    Bunlar bize 40 lı yıllarda gelmişti.
    90 lı yıllarda da Çelik motor bunlardan imal etti.
    Artan motorları da herhalde elden çıkardı ve bir süre sonra danışman olarak çalıştığım bir firmada minik bir asenkron jeneratör grubu olarak gördüm.
    (Jeneratörün etiketinde sanırım Antalya'dan bir firma yazıyordu)
    Daha sonra bu jeneratörden bir tane daha bitpazarında görüp aldım.
    3 fazlı ve 3-400 watt gücündeydi.
    Bu jeneratör hala bir arkadaşımda duruyor.
    Benzin pompası ve karbüratörü ile çok enteresan bir motor.
    Ve bunun dünyada hayranları,hatta fan kulüpleri var.
    Bunu gibi efsanevi bir bisiklet motoru da DUCATI.
    motorun içinde debreyaj,iki vites var ve de 4 zamanlı.
    Bu motoru da bir bisikletçinin hurda deposunda buşup almış ve 3 motordan bir tane çıkarmıştım.o da duruyor.
    Hatta bir marş motoru ilave ettim.canım isteyince evde çalıştırıp sesini dinliyorum.
    Yaşımı sormayın,söylerim ... :-))

Sayın remzimigfer'e aynen katılıyorum.
    Solex harika bir motor.
    Hatta aynı marka bir karbüratör de var,termik makineleri dersinde okumuştuk ama bununla ilişkisi var mı araştırmadım.
    Bu gün İngiltere'den bir arkadaşımın bana yolladığı aşağıdaki linkler de sizin site ile tanışmama ve üye olmama sebep oldu.
    saykem nikli arkadaşımın yazdıklarına gelince...
    Vidaların altında mutlaka yaylı ve düz pullar olur.Bunlar olazsa ve vidalar yeterince sıkılmazsa tabii ki gevşer.Vida ile birleştirmelerde esneklik şarttır.
    Bu çok önemli noktayı o zamanlar bilse başına bunlar gelmeyecekti.
    İyi günler dileğiyle...

http://freespace.virgin.net/stones.ukp/velosolex.htm

http://www.velosolex.co.uk/review.htm

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    benim cocuklugumda vardı izmit te birtane görmüştüm (tabi şimdi ihtiyarda yaşlı cıkıyormuşum) yanlış hatırlamıtorsam sahibi cok cabuk lastik edkitigini ve ranpalarda pedalla yardım etigini söylemişti gecmiş zaman yıllar gecti üstünden peh peh
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Blackpanther - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    Bunlar nerelerde kullanılıyor acaba? Bahçelerde aksesuar olarak mı?

Saygılar.

Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben buraya astım zannediyordum ama yanılmışım.
    Buyrun size kendi kameramdan(pardon cep telefonu) yaşayan ve yürüyen bir tanesi...

Benim makina, arka planda şaşkın şakın, acep bu ne ola ki? diye bakıyor.

Sanatsal bir poz alalım.

Şaka bir yana bu makinadaki aksasuarlara bayıldım.(stop ve far korumaları muhteşem olmuş...
    Ellerinize sağlık.

Saygılarımla.

Motosikleti
    Fym fy 250 :) olucak
    ne soyabiliyorum nede toplayabiliyorum zamanım hiç yok 3800 bendeki ve değerlendirmeyi istiyorum zamanım olsada keşke toplasam :( her türlü 2 tekerli yolda ve şehired binilebilecek 2 tekerleklilerle takaslayabilirim (not daha kendi boyası üzerindedir tekliflere acığım aklıızda olsun

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bugün fuarda vardı bu motorlardan keşke resimlerini çekmiş olsaydım

neyse yarın yine gideceğim çekerim
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    KROSS 250
    baba baylasim içimn sagol büyüksün
    sadece sür ...... www.eskisehirenduro.com

ozi2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Google arama motoru
    Evet babam ve amcam ilk tamirhanelerini açtılarında bunlardan çok tamir etmişler hatta fotoları bile var çok komik

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Fuarda 1500 Euro istiyorlar bunlara.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    aşırı lastik eskitirdi bunlar..
    1979- 1980 yıllarında arkadaşımda vardı bundan. benimle yaşıt bir bmw motorum vardı sallı motor derlerdi..birlikte gezerdik. gezmeye çalışırdık daha doğrusu. sürekli arıza çıkarır tamir ederdik.su motoru gibi hem iple hemde motoru lastiğe temas ettirince iterek çalışırdı ..frenleri inanılmaz zayıftı.duramazdı bi türlü, zorlayıncada telleri kopartır atardı
    hehehe nostalji dedikleri bu olsa gerek..

atasporu olan topic hortlatmayı da bu örnekte olduğu gibi yerine getirmişiz bu arada .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler