Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 51314151617 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 125ST

Motovento
    REKLAM ALANI
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar değerli arkadaşlar...

Dün iki arkadaşımızın her birisinin ortalama 1200 km kadar yol kat ederek bazı testleri yaptığını ifade etmiştim.
    İnşallah resimleri ile paylaşırız. Son gaz ile, 80 km hız ile, 60 km hız ile ve 45 km hız ile yakıt sarfiyatları ölçülüyor.

Elbette noter huzurunda yapılan resmi ölçümler değil. Sadece sizlere bir fikir verecek. Ama şu anda aldığım bir bilgi beni şahsen heyecanlandırdı.

Altınoluk-Balıkesir arasında 45 km sabit hız ile (en az sarfiyatın bu aralıkta olduğu BAJAJ tarafından ifade edildi) 106 km de 1,35 lt.(6,85 tl) yakıt sarfiyatı oldu. Ya da diğer tabirle 1 lt ile 79,10 km. Biraz anlaşılmaz bir rakam gibi değil mi?

Diğer aralıkları da sizlerle paylaşacağız.

Saygılarımla...
    motorumu yaktırma ekrem bey.
    100km/1,35lt nasıl bir yakıt sarfiyatıdır...
    sbr bunu beğendi.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli Dyavol-77;

Pulsar modelimizin satışlarına 2 mayıs tarihinden itibaren başlıyoruz inşallah.

Bu arada Discover test sürüşünden yeni gelen başka bir sonuç;

60 km/h sabit hız ile 70 km de 1,15 lt sarfiyat. Diğer bir tabir ile 1 lt. ile 61 km. yol kat etmek.

Saygılarımla...
    Cvp için teşekkür ederim-sbırsızlıkla bekliyoruz....
    The Power of The Dreams.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı Messerschmit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TURKISH 39 BU RESİMDEKİ ARKADAŞIN BOYU NEKADAR ACABA
    O arkadaş ben oluyorum
    Boyum 1.96 m kilom 105
    Messerschmit ve turkish39 bunu beğendiler.
    birGarip..

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Tahsin abi kendini yakacağın benzinle bu motor 70 km gidiyor yalnız
    tahsins bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX 125
    Motorumun hız göstergesinde sorun var. Bugün yavaşça zorlamadan ilk defa 100 yaptım. Gösterge 80 de takılıyor sonra zorlanacak yükseliyor . Bu yüzden zorlandığı için tam olarak hızı göstermiyor. Ilk bakıma gittiğimde (bana servis ilk 500 km de geleceksin dedi) bu durumu servise bildireceğim bakalım gösterge sorunumu nasıl çözecekler

Bu arada ilk bakım fiyatını sordum bilgimiz yok dendi, arayıp soracakmış merkezi. Malum servis bana 120 km uzaklıkta. Gösterge sorunumun çözümünde sürekli git gel olması çok sorun olacak gibi. Ekrem bey Tekirdağ Çerkezköy'de servis açma olayı ile ilgileniyor . Sabırsızlıkla bekliyorum

Dün yağmura yakalanmıştım, motorum kirlenmişti. Bugün temizledim güzelce çok da güzel oldu. Yıkanınca gözüme daha başka bir güzel göründü. Aldım, şimdilik pişman değilim.

Rahatlık konfor bakımından sınıfının en
    Iyisi diyebilirim

cevap için teşekkürler Garip

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

Alıntı Garip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O arkadaş ben oluyorum
    Boyum 1.96 m kilom 105
    cevap için teşekkürler Garip
    Garip bunu beğendi.

Değerli Garip rumuzlu arkadaşım;

Ürününüzü hayırlı günlerde kullanın inşallah.

Göstergenin takılması ile ilgili sorununuz devam ederse ilk bakımda gerekli değişim yapılır. Hiç sorun yok. Şu ana kadar da ilk defa karşılaşılan bir durum.

İlk bakım ücreti 60-80 tl arasındadır.

Çerkezköy hem bayilik ve hem de servsilik görüşmesi bu hafta içinde tamamlanacak. İnşallah bulunduğunuz yerden işlerinizi halledeceksiniz.

Rahatlık, konforlu sürüş memnuniyetinize yakıt sarfiyatını da ekleyeceksiniz inşallah. Bugün bazı değerleri verdim.

Hayırlı haftalar diyorum.

Saygılarımla...
    Messerschmit, dyavol-77, Garip ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    PCX 125
    Ekrem bey ilginize teşekkürler

Sorunumun çözüleceği düşüncesindeyim. Elbetteki birkaç üründe sorun çıkacak önemli olan nasıl çözüldüğüdür öyle değil mi?

Çerkezköydeki servis olayını çözerseniz çok memnun kalırım

Bakımı uzak yollara gitmeden hallederİm bu çok iyi olur

Iyi çalışmalar size şimdiden

İSTANBULDA BİR TANE İKİNCİ ELE DÜŞMÜŞ NEDEN Kİ ACABA MERAK ETTİM.DAHA 800 KM.DE

tuncevren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı Messerschmit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İSTANBULDA BİR TANE İKİNCİ ELE DÜŞMÜŞ NEDEN Kİ ACABA MERAK ETTİM.DAHA 800 KM.DE
    Yalnoz mantikli da baya karli oluyorsun 45 lik canta demir plaka vs... bana makul geldi

Motosikleti
    PEUGEOT 105 , VOSKHOD , WİNDY125, BAJAJ BOXER
    EKREM BEY DENİZLİ MERKEZDE BAYİNİZ VARMI.

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Vitesli kullanamıyor herhalde scooter almak istiyormuş

Değerli Windy125, şu an itibari ile Denizli-Çivril'de bayimiz var. Mevkiniz Denizli de olsa yardımcı oluruz.Selamlar...

sedat0055 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 150
    ilk bakım 60-80 lira denmiş benim bildiğim ilk bakım ücretsizdir ki tvs almıştım gecen sene ilk bakıma para vermedim hem ilk bakımda sadece yağı değişip sağını solunu sıkarlar burda en fazla yağ parası alınır oda 30 tl civarıdır.
    bakım ücretleri fazla olursa elimizdeki motoru satıp pulsarın peşinden gitmeyelim.

Motosikleti
    PEUGEOT 105 , VOSKHOD , WİNDY125, BAJAJ BOXER
    Denizli merkezde ikamet ediyorum.. Şuanki motorun kanuni windy125.. İnşallah bajaj almak istiyorum 2-3 güne kalmaz yardimlarinizi bekliyorum.. Saygilar..

Motosikleti
    Hyosung GV 650 Haojue 150-9 Mz 301
    ekrem ata adlı üyeden alıntı
    Merhabalar değerli arkadaşlar...

Dün iki arkadaşımızın her birisinin ortalama 1200 km kadar yol kat ederek bazı testleri yaptığını ifade etmiştim.
    İnşallah resimleri ile paylaşırız. Son gaz ile, 80 km hız ile, 60 km hız ile ve 45 km hız ile yakıt sarfiyatları ölçülüyor.

Elbette noter huzurunda yapılan resmi ölçümler değil. Sadece sizlere bir fikir verecek. Ama şu anda aldığım bir bilgi beni şahsen heyecanlandırdı.

Altınoluk-Balıkesir arasında 45 km sabit hız ile (en az sarfiyatın bu aralıkta olduğu BAJAJ tarafından ifade edildi) 106 km de 1,35 lt.(6,85 tl) yakıt sarfiyatı oldu. Ya da diğer tabirle 1 lt ile 79,10 km. Biraz anlaşılmaz bir rakam gibi değil mi?

Diğer aralıkları da sizlerle paylaşacağız.

Saygılarımla...
    motorumu yaktırma ekrem bey.
    100km/1,35lt nasıl bir yakıt sarfiyatıdır...

Bana da çok saçma geldi ama doğru olabilir. Çünkü kendi motorumla haojue 150-9 ile sabit 60 75 km arası tek kişi hiç sıkıştırmadan tamamen ekonomi amaçlı kullanım ile 0.5 lt ile 45 km gittim kendim bile şaşırdım tekrar ölçüm yapacağım yaptığımda sonucu sizlerle paylaşırım. 2 kişi ile çok agresif kullndığımda 100 km 3 lt normal kullandığım da 2lt civarı.

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Şunu belirtmek isterim ki Bajaj piyasada yer edinmek için iyi ve iddaalı bir giriş yapması gerekiyrdu ve 1 lt ile 70 km yol diyerek motosikletcilerin dikkatini çekmeyi başardı. fakat işin diğer kısmı öyle değil. çünkü 45 - 50 km sabit hızlrada sabit giderek bu değerleri birçok model zaten yakalayabilir. örneğin ben benim 2013 crypton ile ortalamanın üzeride gaz açarak kullandığımda ve sürekli şehir içi kullanımda zaten 100 km de 2 lt yakıyorum. sürekli 45 le gitsem eminimki 100 km de 1 lt ye kadar düşer.

kısacası söylemek istediğim şu: bajajı kötüler gibi algılamayın çünkü bende discover yada boxer alşmayı planlıyorum. demek istediğim bajajın piyasaya girmesi için farklı birşeyle pazara girmesi gerekiyrdu ve bu şekilde reklam yaptı. ben hala aynı süratlerde bir yolculuk yapsak 2 motor olarak yani benim crypton ve discover ile mesela 100 km lik bir yolu sürekli 80 ile gitsek benim crypton dan az yakacağına kesinlikle inanmıyorum. hem motor büyük, hem 30 kilo kadar daha ağır yani imkansız gibi. ama ekonomik olduğu aşikar fakat diğer motorlar çok yakıyorda bajaj işin formüşünü bulmuş çok farklı tüketimi var gibi yansıtmakda biraz insanları yanıltmak gibi geliyor bana.
    atomhamdi ve oyunageldim bunu beğendiler.

nedimkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ 251/YBR 125/CBR 125/GT 250R/FZ 6/Bajaj Discover
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şunu belirtmek isterim ki Bajaj piyasada yer edinmek için iyi ve iddaalı bir giriş yapması gerekiyrdu ve 1 lt ile 70 km yol diyerek motosikletcilerin dikkatini çekmeyi başardı. fakat işin diğer kısmı öyle değil. çünkü 45 - 50 km sabit hızlrada sabit giderek bu değerleri birçok model zaten yakalayabilir. örneğin ben benim 2013 crypton ile ortalamanın üzeride gaz açarak kullandığımda ve sürekli şehir içi kullanımda zaten 100 km de 2 lt yakıyorum. sürekli 45 le gitsem eminimki 100 km de 1 lt ye kadar düşer.

kısacası söylemek istediğim şu: bajajı kötüler gibi algılamayın çünkü bende discover yada boxer alşmayı planlıyorum. demek istediğim bajajın piyasaya girmesi için farklı birşeyle pazara girmesi gerekiyrdu ve bu şekilde reklam yaptı. ben hala aynı süratlerde bir yolculuk yapsak 2 motor olarak yani benim crypton ve discover ile mesela 100 km lik bir yolu sürekli 80 ile gitsek benim crypton dan az yakacağına kesinlikle inanmıyorum. hem motor büyük, hem 30 kilo kadar daha ağır yani imkansız gibi. ama ekonomik olduğu aşikar fakat diğer motorlar çok yakıyorda bajaj işin formüşünü bulmuş çok farklı tüketimi var gibi yansıtmakda biraz insanları yanıltmak gibi geliyor bana.
    portakal kadar motora sahip,6-7hp 80 i geçmeyen bir cup la; 125cc 13hp bir motorsikletin yakıtlarını karşılaştırdığına göre sen bu işi iyi biliyorsun )
    bi de üstüne diyorsunki ben bajaj almayı düşünüyorum.. bence sen alma bajaj sana yaramaz

gel oralarda harcanma sana bi delikanlı teklifi; yedeğe düşmeyle değil, depoları boşaltıp birer 0.5 su şişesiyle benzin koyarak 80km sabit hızla sen cyrptonla ben discoverla çıkcaz.. ilk yolda kalan diğerine anahtarları verecek... olay bu kadar basit. kabulse buyur gel!? ufak tefekte değilim 180cm 90kg lık biriyim.. KÜTAHYA dayım beklerim.
    kaan898 ve Garip bunu beğendiler.

tuncevren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı sedat0055 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk bakım 60-80 lira denmiş benim bildiğim ilk bakım ücretsizdir ki tvs almıştım gecen sene ilk bakıma para vermedim hem ilk bakımda sadece yağı değişip sağını solunu sıkarlar burda en fazla yağ parası alınır oda 30 tl civarıdır.
    bakım ücretleri fazla olursa elimizdeki motoru satıp pulsarın peşinden gitmeyelim.
    Bana da sacma geldi mondial bile boyle bir servis fonu almiyordu. 60 80 gibi bir tabirde yalnis b3nce sabit bir para belirleyin bayiiler de buna itaat etsin. Ama ilk bakim icin gerc3kten fazla bir para

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:23 ----------

Bu motorun 80 km hizla şehirlerarası bir yolda ortalama litre performansi nedir.Ben bunu alip turkiye turuna cikacagim.

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Alıntı nedimkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    portakal kadar motora sahip,6-7hp 80 i geçmeyen bir cup la; 125cc 13hp bir motorsikletin yakıtlarını karşılaştırdığına göre sen bu işi iyi biliyorsun )
    bi de üstüne diyorsunki ben bajaj almayı düşünüyorum.. bence sen alma bajaj sana yaramaz

gel oralarda harcanma sana bi delikanlı teklifi; yedeğe düşmeyle değil, depoları boşaltıp birer 0.5 su şişesiyle benzin koyarak 80km sabit hızla sen cyrptonla ben discoverla çıkcaz.. ilk yolda kalan diğerine anahtarları verecek... olay bu kadar basit. kabulse buyur gel!? ufak tefekte değilim 180cm 90kg lık biriyim.. KÜTAHYA dayım beklerim.
    birincisi; "cup" değil "cub" açılımı city urban bike. şehir içi kullanımı için yapılmış bu ördeğe benzeyen motorlar dünyanın en dayanıklı, en az yakıt tüketen motorlarındandır.

ikincisi; okuduğunu anlamak kapasite meslesidir, bu yüzden senle polemiğe girmeye niyetim yok çünkü senin okuduğundan çıkarımın bu olmuş demekki. burda benim babam seninkini döver muhabbeti yapmıyorum. ben özerk olarak fikrimi söyledim. ayrıca bajajı da kötülemedim yakıt oranının düşük olduğunun farkındayım ama amerikayı tekrar keşfede gerek yok bir çok motosiklet bu değerleri zaten yakalayabilir yani bu sadece bajaja özgü abartılacak bir durum değil. bunun dışında bajajı ister alırım, ister almam ben tüketiciyim. senin gibi fikri sabit, fanatik biriylede bunu tartışmam açıklama yapma gereğide duymam yani seni muhattap almam kendime.

sonuç: bajaj güzel bir tüketim değeri yakalamış ama bu kadar şaşkın tavır sergilemek bana garip geliyor. dediğim gibi bu değerleri bir çok motosiklet yakalayabilir. son olarak bajaj fiyatının hakkını veren gayet mantıklı ve güzel bir motor bunuda eklemek isterim, dediğim gibi bende boxer yada discover almayı düşünüyorum(her ne kadar nedimkurt istemesede umarım kızmaz)

Cahil ile sakın latife etme. Dili zehirli olduğundan gönlünü yaralar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

bu yüzden cahil kimsenin yanında kitap gibi sessiz ol...
    orh bunu beğendi.

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 51314151617 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler