Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Batum Motosiklet Festivali( 29-30-31 Tem., 1 Ağust.)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Dost ülke Gürcistan'ın tatil ve kültür kenti Batum'da, yazın en güzel günlerinde, Dünyanın ikinci en büyük botanik bahçesinin içinde kamplı olarak motosiklet festivali.

Ayrıntılı Bilgi İçin;

ORGANIZASYON "BAYARTOUR"

Bayartour ( Batum ) : +995 57 73 91 91
    Ahmet VARAN : 0532 246 32 90
    Faruk ÖZDEMİR : 0532 716 66 93
    Suat ÇELİK : 0532 231 94 01
    Çağlar ÖNEN : 0533 747 58 08

Bu etkinlik ücretsiz kampingin yapılacağı ticari amacı olmayan bir organizasyondur. Festival alanımızda verilecek olan konser ve folklor gösterileri ücretli değildir. Botanik parkının temizliği, tuvalet ve duş hizmetleri ayrıca alanın ve motosikletlerin güvencesi için kamu görevlilerinin haricinde tutulacak olan özel güvenlik giderleri için 30-35 TL Civarında katkı amaçlı bir ücret talep edilecektir. ( Tabii bu ücrete girişte verilecek hatıra amaçlı hediyelerde dahildir )

Uzun yoldan gelen misafirlerimiz için;

Samsun'dan etkinliğimize katkıda bulunan Sayın Cemal Cerit arkadaşımız ( 544 845 90 03 ) Samsun'da gecelemek isteyen arkadaşlara çadır kurmaları için alan tahsis etmiş bulunmaktadır ( Çadır alanında duş, wc ve kahvaltı imkanlarıda sunulacaktır). Ayrıca her türlü sorun için Samsun Bölgesinde kendisini arayarak yardım talebinde bulunabilirsiniz. Kendisine bu katkısı için çok teşekkür ediyoruz.

NOTLAR

1 - Katılımcı arkadaşlar, kamp malzemelerini yanlarında taşıyarak ağırlık yapmak istemezlerse, malzemelerini “yönetici arkadaşların isim ve telefonlarını kullanarak” kargo firmalarının Artvin / Merkez şubelerine ekonomik olması için şube teslimi kargolayabilirler. Tüm malzemeler itina ile etiketlenerek bizim tarafımızdan Batum'da ki kamp alanına ücretsiz getirilerek kendilerine teslim edilecektir. Arzu edenler için aynı hizmet dönüşte de sağlanacaktır.

2 – Festivalimiz; Gürcistan Özerk Cumhuriyeti, Acara ( Batum ) Hükümeti tarafından desteklenmektedir. Dolayısı ile tüm güvenlik tedbirleri hükümet tarafından alınacaktır.

3 – Festivalimizin Batum’da ki organizasyonuna, kültür ve sanat dalında ana katkı, Artvinli hemşerimiz Bayar Şahin (Bayartour ) tarafından verilmektedir.

4 – Gürcistan Cunhuriyeti’nde can ve mal güvenliği konusunda hiçbir problem yoktur. Gürcistan’ı baştan uca aileniz ile birlikte gönül rahatlığı ile dolaşabilirsiniz.

5 – Festival bitiminde, isteyen katılımcılara Batum – Ahıska – Posof Türkgözü Sınır Kapısı üzerinden Artvin’e ( arzu edenlere yayla yolundan, arzu edenlere asfalt kara yolundan ) bölgeyi tanıyan deneyimli motorcu arkadaşlar eskortluğunda turlar düzenlenecektir. Batum – Tiflis güzergahına da aynı hizmet sunulacaktır. Festival süresince yapılacak yakın bölge turları da mevcut olacaktır.

6- Batum, Bodrum - Marmaris kadar hareketli bir tatil kentidir. Festival alanımızın önünün de sahil şeridi olduğunu hatırlatır, denizden istifade edecek arkadaşlarımızın malzemelerini de yanlarında getirmelerini tavsiye ederiz.

7- Türkiye - Gürcistan arasında vize yoktur. Sadece 15 TL. olan yurtdışı çıkış pulu ve en az bir ay geçerliliği olan pasaportunuz olması geçiş için yeterlidir.

8- Araçlarınızın geçişi için triptik kaldırılmıştır.Araçlarınızı ücretsiz olarak geçirebilirsiniz.

9 - Kamp yerinin; Enlemi: 41°42'16.64"K
    Boylamı: 41°43'9.29"E

İlgili bağlantılar ;

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=78472

Botanik bahçesinden fotoğraflar;

http://picasaweb.google.com/10753003...27061539001282

ETKİNLİK PROGRAMI

BATUM MOTOSİKLET FESTİVALİ 2010
    ( 29-30-31 Temmuz, 1 Ağustos 2010 )

29 Temmuz Perşembe Günü Festival Programı

Saat: 09:00-21:00 ( Türkiye Saati ile )
    • Gümrük kapısında buluşma ve konaklayacağımız alana rehber esliğinde yerleşelim

( Bu saatler arasında gümrük kapısından geçişler toplu olarak rehberli şekilde yapılacaktır, bu saatler haricinde gümrük kapısından geçişler bireysel olarak rehbersiz şekilde yapılacaktır, gümrük kapısında festivalde görevli olan arkadaşlarımız gelen misafirleri karşılayarak yardımcı olacaklardır. )

Kamp alanına yerleşimin rahat olabilmesi için gündüz gelinmesi tavsiye olunur.
    30 Temmuz Cuma Günü Festival Programı
    (Programın devamında Gürcistan yerel saati kullanılacaktır, Gurcistan saati 1 saat Turkiyeden ileridir.)

Saat: 11:00
    • Acara Başbakanı’nı ziyaret

• Devamında; toplu şehiriçi turu ve show alanına geçiş.

• Mini motosiklet show.

• Show sonrası Sputnik Tepesine ziyaret ( Batum’a panoromik bakış )

• Devamında; Kamp alanına dönüş, alışveriş ve serbest dolaşım zamanı

(Kamp alaninda sehir gezileriniz icin taksimetreli taksiler bulundurulacaktir )

Kamp alanında etkinlikler;

• Jet ski gösterisi

• Plaj voleybolu
    Saat: 20:00
    • Rock Müzik Konseri ( Gürcü Rock Gruplarından oluşan müzik ziyafeti )
    Saat: 00:00
    • Konserler sonrası plaja gidiş, Gürcü şarapları ve müziği eşliğinde kamp ateşinde
    romantizim.

31 Temmuz Cumartesi Günü Festival Programı

Saat: 11:00
    • Naturel Gürcü Köylerine seyahat (Helvaçauri, Kobuleti, Keda, Şuahevi ve Khulo )

• Devamında; Dönüşte; şelaleli alabalık restorantlarında yemek ve kamp alanına ulaşım

Saat: 15:00
    • Alışveriş ve serbest dolaşım zamanı
    Saat: 21:00
    • Festival (kamp ) alanında Acara Hukumeti tarafindan verilen kokteyl.

• Geleneksel Gürcü Halk Müziği (Sözlü ve enstrümantal) Konserleri ve Halk Oyunları Gösterileri;

• Türk – Gürcü Kültür Elçimiz ve Festivalimizin Genel Sponsoru ve Organizatörü Bayar Şahin ve Kızlarının Türkçe ve Gürcüce Konserleri ( Organizasyon: Bayartour )
    Saat: 00:00
    • Gösteriler sonrası plaja gidiş, Gürcü şarapları, votkaları ve müziği eşliğinde kamp ateşinde romantizim.

1 Ağustos Pazar Günü Festival Programı

Saat: 10:00
    • Festivalden ayrılacaklarla vedalaşma

• Devam edecek misafirler ile şehirler arası turlarımız ;
    ( kayıtlar cumartesi 15:00’e kadar alınacaktır )
    o Batum , Adigeni, Akhaltsıkhe (Ahiska) – Türkgözü Sinir kapisi( Posof ) istikametine yaylalardan enduro motosiklet gezisi
    o Batum , Poti, Kutaisi, Khasuri,Borjomi ( Bakuryani ( Kayak Merkezi ), Ahiska – Türkgözü Sinir Kapisi, ( Posof ) istikametine asfalttan motosiklet gezisi.

o Türkgözü kapısından sonra Şavşat Karagöl gezisi ve Artvin Kafkasör Yaylasında (Şehir merkezine 8km Asfalt Yol) konaklama ( Dönüşünü uzatmak isteyen arkadaşlar; Artvin / Borçka Karagöl - Borçka Macahel ve Yusufeli gezileri ile tatilini renklendirebilir. )

• Kuzey Gürcistana 8 günlük offroad araçları ile grup gezisi ( Değişik yönlere diğer katılımcı araçlarla geziler düzenlebilecektir.)

Detaylı bilgi için
    Artvin Motosiklet Kulübü websayfasını ve festivalin facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Harley'siz katılabiliyor muyuz?

Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Karadeniz'i görmeyen veya görüpte tekrar gitmek isteyenler için; alın

size bir bahane.. FESTİVAL !..

Festival tarihi, ajandanıza uyum sağlıyorsa.. Şahsen ben kaçırmayın derim..

Samsun-Batum arası duble/asfalt yoldur. Asfalt mükemmel, doğa göz alıcıdır..

Yol güzergahı; İl- İlçe- köy - mahalle şeklinde yanyana sıralıdır..

Yolda zamanın nasıl geçtiğini anlamanız asla mümkün değildir..

Yola çıkarken fotoğraf makinanızı yanınıza almayı unutmayın..

Karadeniz'den son fotoğraflar; Elint,Yusuf hoca(fusuy364) ve Selka'dan

gelmişti..

Festivale katılacak olanlardan da güzel kareler bekleriz..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    katılalım bakalım ama esas rotamız artvin rize daglar ve yaylalar umarım batuma gececegimizide degecek bir orginazyon olur.
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    GöKHan; Gidecek miyiz biz ?
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    F 650 GS
    Pasaport lazım...Seneye gideriz artık.
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harley'siz katılabiliyor muyuz?

cıks Harley'i olmayanı kabul etmiyorlar

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    kimse gidemez ki pasaport olayı varsa... ben zten gidememde..
    uzun işşş..
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Aynı tarihlerde Yunanistan Orestiada/Alexandroupoli yakınlarında yerel şenlikler ve ona dahil Motocross yarışları var.
    Edirne'den çok kısa bir mesafede (Dedeağaç); ben de yüksek ihtimalle ona katılacak olmakla birlikte, Marmara bölgesi civarındakilere ve elinde geçerli Schengen...vs olup vize derdi olmayanlara önerebilirim.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Alıntı mezit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimse gidemez ki pasaport olayı varsa... ben zten gidememde..
    uzun işşş..

Müracaattan sornra; 36/48 saat içinde pasaportu cebinize koyuyorsunuz ..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müracaattan sornra; 36/48 saat içinde pasaportu cebinize koyuyorsunuz ..
    İmkansız

Tüm evrak toplanıp, başvuru yapıldıktan sonra Ankara'ya gönderilip, orada hazırlanan pasaport PTT Kargo ile adrese gönderiliyor. Acele bir başvuru şekli de mevcut değil üstelik. Sırf kargoda geçirdiği süre bile 36/48 saati bulacaktır.

Randevu alabilmek ise zaten başlı başına bir dert.

Motosikleti
    cbf150
    Gidecek arkadaşlara naçizane tavsiyem, tl ile uğraşmayın. Direkt dolar ya da euro alın yanınıza. Çoğu yer bozuyor bu paraları. İngilizce bilen insan sayısı yok ya da o kadar az işte. Yakıt olayı süper, vergiler düşük olduğundan ucuz ama deponuz ufaksa yapacak bişi yok. Tabikide festival alanında kalacaksınız, boşuna otele para harcamayın derim. Olduki şehirde işiniz var veya gezeceksiniz. Taksiler ucuz ama sıkı pazarlık ister. Birde mutlaka tam adres verin şöföre yoksa işiniz zor. Ziraat bankası tifliste mevcut ve çalışanların türk olmayanları bile azda olsa türkçe biliyor. Yolunuz düşerse uğrayabilirsiniz, zaten türk caddesinde. Gürcülerin kendine has alfabesi var ama çoğu yerde latin alfabesi ile de yazıyorlar. Yeme, içme, konaklama ve hediyelik eşya kesinlikle türkiyeden ucuz değil. Çok çok aynı. Küçük bir memleket ama gezilebilir tabii, özellikle botanik park güzeldi.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İmkansız

Tüm evrak toplanıp, başvuru yapıldıktan sonra Ankara'ya gönderilip, orada hazırlanan pasaport PTT Kargo ile adrese gönderiliyor. Acele bir başvuru şekli de mevcut değil üstelik. Sırf kargoda geçirdiği süre bile 36/48 saati bulacaktır.

Randevu alabilmek ise zaten başlı başına bir dert.

5 yıl geçerli pasaportumu 1,5 günde almış, zamanı geldiğinde ise; süre uzatımını da başka bir ilden aynı gün içinde

yapmış ve yorumumu'da bu tecrübe doğrultusunda yazmıştım..

Fakat, tabiki haklısın..

Haziran 2010 itibariyle '' çipli pasaport '' uygulamasına geçilmesi nedeniyle;

1,5 gün veya 48 saat gibi bir sürede pasaport sahibi olmak artık '' imkansız '' görünmekte..

Motosikleti
    F 650 GS
    İlk defa pasaport alacakların pasaportları Ankara'dan gelecegi için evet uzun sürüyor fakat pasaportu olupta süresini uzatma işlemi 1-2 güne oluyor.
    Bizim mevcut pasaportumuz olmadıgı için bugün başvursak en iyi ihtimalle 1 aya gelir sanırım.

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 yıl geçerli pasaportumu 1,5 günde almış, zamanı geldiğinde ise; süre uzatımını da başka bir ilden aynı gün içinde

yapmış ve yorumumu'da bu tecrübe doğrultusunda yazmıştım..

Fakat, tabiki haklısın..

Haziran 2010 itibariyle '' çipli pasaport '' uygulamasına geçilmesi nedeniyle;

1,5 gün veya 48 saat gibi bir sürede pasaport sahibi olmak artık '' imkansız '' görünmekte..
    Eski pasaportlar söz konusu olduğunda; evet haklısınız durum buydu..
    Fakat yeni biyometrik pasaportlar ve bunların sebep olduğu uzun randevu sıralarında yeni almak da eskiyi uzatmak da hayli zaman alıyor.

Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk defa pasaport alacakların pasaportları Ankara'dan gelecegi için evet uzun sürüyor fakat pasaportu olupta süresini uzatma işlemi 1-2 güne oluyor.
    Bizim mevcut pasaportumuz olmadıgı için bugün başvursak en iyi ihtimalle 1 aya gelir sanırım.
    Yok o kadar da karamsar olmaya gerek yok, yakın tarihe bir randevu bulabildikten sonraki 10 gün içinde muhakkak elinde oluyor

Süre uzatma işlemi de şu yönden sağlıklı değil ki, artık birçok ülke ilk vereiliş tarihi 5/10 yıldan eski pasaportlara vize bile vermiyor. Bu yüzden öyle bir pasaportunuz varsa da sadece Batum seyahati için uzatmış olmak ne derece mantıklı olur bilemedim?

poyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F800ST ve Sym joymax
    İstanbuldan katılma istiyenler,Samsuna kadar motoru feribota koyup gelme olanağı var mı acaba???700 km yolu boşuna yapmayıp,enerjimizi batuma saklıyalım

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Benim Pasaportum var ama süresi doldu. Bi daha uzatmiyim madem gitmiyoruz
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

''Cakalaz '' Rize'de; Ticaret Odasına kayıtlı bir esnaf, bu hususda size yardımcı olabilir..

Çünkü, sınır ticareti kapsamında pasaportsuz giriş çıkış yapabiliyorsun
    ..

Hatta, sınırı pasaportsuz geçip THY uçağı ile yolculuk bile yapabiliyorsunuz..

Çevrenden araştırman sonucu, festivale pasaportsuz katılabileceğinizin mümkün olabileceğini düşünmekteyim..

Biliyorsun demokrasilerde çareler tükenmez..

Bence bir araştırma yap, sonucuna değecektir muhakkak..

Gittiğinizde bol bol fotoğraf çekersiniz(elint-cakalaz-yusuf hoca-alkadras) artık..

Paylaşım için saol…

kenrox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Iron 883
    barış52 çok fena aklıma soktu bu olayı.
    52'den(ordu) oralar rahat 4 saat, bi de harleyci oldu gaza geldi tabi uzaya bile gider şimdi. süper.

ben de çok istiyorum ama istanbul'dan nasıl olur bilemiyorum. karadeniz yollarına pek aşina değilim.

istanbul'dan ya da ya da yol üzerinden katılacak arkadaş olursa gazlasın ortamı. "1200 küsür km gideriz be yürü!" moduna geçelim.
    hadi bakalım gençler :D
    yol iyidir.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Arkadaslar gelmek isteyenler var ise; son durağınız rize de bulusabiliriz
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)