Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Toprak Razgatlıoğlu, dünyanın en iyileri arasına girmeyi hedefliyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Motosiklette Türkiye'nin gelecek vaat eden yarışçılarından gösterilen Toprak Razgatlıoğlu'nun hayalleri büyük.

Türkiye'nin uluslararası alanda başarı yakalayan tek motosiklet yarışçısı Kenan Sofuoğlu'nun, kendisinden sonra yurt dışında başarı elde etmesini beklediği isim olarak bahsettiği Toprak Razgatlıoğlu, amacının dünyanın en iyileri arasına girmek olduğunu söyledi.

Toprak Razgatlıoğlu, babasının motosiklet yarışlarına katılması nedeniyle çok erken yaşta bu spora başladığını aktarırken, ''Babam eskiden çok iyi yarışırdı. Ondan görerek ben de 5-6 yaşında motor sürmeye ve yarışlara girme başladım. Henüz 13 yaşında da ilk pist yarışıma çıktım büyük motorla. Ardından Türkiye Şampiyonası'nda ve Almanya'daki Yamaha Cup'ta yarışlara çıkarak tecrübe kazandım. Kendimi sürekli geliştirmek için çaba harcıyorum. Önümdeki bir kaç yıl hedeflerime ulaşabilme yolunda büyük önem taşıyor'' diye konuştu.

''BEKLENTİLERİN FARKINDAYIM''
    Şu an 16 yaşında olan Toprak Razgatlıoğlu, bu sporda kendisinin iyi yerlere geleceğine inanan insanlar bulunduğunu aktarırken, ''Beklentilerin farkındayım. Yaşımın genç olması ve sürekli gelişim göstermem nedeniyle gelecekte önemli noktalara ulaşabileceğim düşünülüyor. Ben de bunu gerçekleştirmek için var gücümle çalışacağım. Benimle ilgili çeşitli planlamalar yapılıyor'' ifadelerini kullandı.

''KENAN AĞABEYİN AÇTIĞI YOL, BENİM İÇİN AVANTAJ''
    Motosiklet sporundaki idol isminin Kenan Sofuoğlu olduğunu aktaran ve kendisinden büyük destek gördüğünü dile getiren Toprak, önünde takip edeceği bir yol bulunduğunu vurguladı.

''Kenan ağabeyin açtığı yoldan gidecek olmak benim için çok büyük avantaj'' diyen Toprak, ''O büyük zorlukları, sıkıntıları aşarak, önemli bireysel çabalar göstererek bugünkü konumuna geldi. Bugün ise o bizim gibi genç Türk sporcular için bir referans. Motosiklet Federasyonu da çok güçlendi. Önemli destekler sağlayabiliyor. Şu an çok şanslıyım. Bir dünya şampiyonunun arkasından gidiyorum'' şeklinde konuştu.

''HEDEFİM MOTOGP''
    Toprak, motosiklet sporuyla uğraşan her genç isim gibi en büyük hedefinin MotoGP'de yer almak olduğunu aktardı.

Kendisinin Kenan Sofuoğlu gibi yurt dışında önemli organizasyonlarda yarışmak, yavaş yavaş hedefleri doğrultusunda ilerlemek istediğini anlatan Toprak, ''MotoGP'de yarışmak ve orada şampiyonluk yaşamak en büyük hedefim. Önümdeki 3-4 yıl içinde de bu hedeflerime ulaşmak istiyorum. Çok alışmam ve kendimi geliştirmem gerektiğinin de farkındayım'' dedi.

Toprak ayrıca, Kenan Sofuoğlu'nun ardından yurt dışında beğendiği sporcular olarak da ünlü motosikletçiler, Valentino Rossi ve Casey Stoner'ı gösterdi.
    Kaynak: Ntvspor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Toprak başarılı ve azimli biri , inşallah ilerde motogp de görürüz.
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

tororosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    drz 400
    Toprak kardeşim
    Herşeyden önce yolunbaşındasın ve de çok gençsin ,yarış camiasından olmasamda az bucuk motorculuğumuz azbucuk bilgimiz vardır ,gelişen olaylardan senin başarılı olmanı canı gönülden isterim baban Arif abi sayesinde motosiklete bulaşmış biri olarak ve baban ın arkadaşı olarak seni desteklıyor alkışlıyorum .
    Yanlız bu yolda Kenan Sofuoğlun dan şanslı olduğun ve kolay ulaştığın ortada ,seninde yapman gereken işini benimseyip yoluna bakmak kimin nedediği çok önemli değil sen daha çok çalışıp söylenenlere kulak asmadan yoluna devam etmen ,pohpohlamalara gelme işimi en iyi nasıl yapabılırım e bak Kenan sofuoğlu kolay gelmedi sürekli çalıştı antreman spor ve azım inanç ve iki Dünya şampiyonluğu ve üçüncüsüde nasıpse yolda 2012 de inşallah neden sen olmayasın neyin eksin gençsin kabiliyetlısın ve önünde san destek olan bir Dünya şampiyonu bir federasyon var .
    örenek aldığın kenan sofuoğlu nun izinden gidersen sende güzel yerlerde olursun buna emınım ve şhow dünyasını artık bırak seni meydanda tekteker şhow larında değil pistlerde en önde görmek isterim .
    Yolun bahtın açık olsun başarılar diliyorum saygılar
    Kenan Sarıhan

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Acikcasi Toprak ciddi potansiyeli olan biri . Babasininda Race motorlar uzerindeki tecrubesi onu bu ise cok buyuk bir avantaj ile adepte etti. Moto GP ye girmesi hayal degil gayet normal. Kendisi ile cidden gurur duyuyoruz.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    toprak takdir edilecek bir yetenek ve elbette doğru mücevheri doğru işlediği için de babasını da kutlamak lazım...

sıra federasyonda....
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acikcasi Toprak ciddi potansiyeli olan biri . Babasininda Race motorlar uzerindeki tecrubesi onu bu ise cok buyuk bir avantaj ile adepte etti. Moto GP ye girmesi hayal degil gayet normal. Kendisi ile cidden gurur duyuyoruz.
    Şuan MotoGP deki sürücülere bakıyorum da... Neyse...
    #sürenadam

halilertan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    almanlarrın bir sözü vardır, immer langsam, yavaş yavaş, basamakları yavaş yavaş ve tecrübe ile çıkmasında fayda var, inşallah gurur kaynağımız olan her sporcu gibi onuda lider koltuğundan görürüzde göğsümüz kabarır. sporcularımızın hepsine ayrı ayrı teşekkürler
    let it be

juniorR1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yuzme,motosiklet,bilgisayar
    Ben Toprağa destek ve imkan verilirse iyi yerlere geleceğine eminim sadece yarıştan yarışa antreman yapan 16 yaşındaki toprak bence
    yetenekli Alanya'da yaşadığı için antreman yapacağı bir pist yok bu durum hepmizi üzüyor asıl konu Türkiye'de yarış pisti yeterli mi ? bence değil Toprak her hafta sonu pistte antreman yaparak kendini geliştirebilir maalesef toprak yarıştan 2 gün önce antreman yapıp yarışlara giriyor
    ama Yurtdışında yarışan yabancılar için pist çok imkan çok böylece iyi yerlere geliyorlar ama yeni TMF federasyonu pist için büyük şehirlere hazırlık yapmaya başladı neden antalya'da pist olmasın senenin 10 ayı güneşli geçen bir şehre inşallah pist yapılır.
    MOTOSİKLET ÖZGÜRLÜKTÜR

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Toprak için Kawasaki takimiyla anlasma yaptigi ve seneye superstok avrupa sampiyonasinda yarisacagi dedikodulari dolasiyor.
    Ne kadar gerçek bilemiyorum ama bir arkadasim babasinin dogruladigini yemin billah anlatiyor.
    Hadi hayirlisi bakalim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toprak için Kawasaki takimiyla anlasma yaptigi ve seneye superstok avrupa sampiyonasinda yarisacagi dedikodulari dolasiyor.
    Ne kadar gerçek bilemiyorum ama bir arkadasim babasinin dogruladigini yemin billah anlatiyor.
    Hadi hayirlisi bakalim.
    Bunun resmi haberi yapılmıştı diye hatırlıyorum...
    #sürenadam

Motosikleti
    Honda
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun resmi haberi yapılmıştı diye hatırlıyorum...
    Yok resmi bisey.
    Ne kawasaki takiminin sitesinde,ne de federasyonun sitesinde bir dogrulama yok.

Motosikleti
    http://www.racergp.com/index.php?opt...news&Itemid=40

toprağın ismi var yabancı bir sitede kawasaki takımı ile
    MOTOSİKLET ÖZGÜRLÜKTÜR

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bu sene WSS de 93 doğumlu bir çocuk yarışıyordu hemde en önemli takımlardan birisinde(TenKate). Arkadaş sanırım 17 yaşında 600cc stock şampiyonluğunu kaçırmıştı, geçen sene. Floran Marion idi adı sanırım. Toprak da benzer bir başarı gösterecektir diye düşünüyorum... Eğer Kawa ile anlaşma varsa tabi...
    #sürenadam

Motosikleti
    Honda
    Alıntı juniorR1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.racergp.com/index.php?opt...news&Itemid=40

toprağın ismi var yabancı bir sitede kawasaki takımı ile
    O Türkiye'de yapilan tanitimda çekilmis bir fotograf.
    Orada bir imza mevzusu yok.
    Kenan Toprak'la patronunu tanistirmis orada.
    federasyon destek olursa neden olmasin diyecegim ama Yamaha cup da pek de parlak yarislar çikartamadi Toprak.
    Yani olur mu? sorusu kafami kurcalamiyor degil.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Olmamışsa geçmiştir zaten artık. Büyük ihtimalle biniciler seçilmiştir bile. Ama Kenanın etkisi olabilir. Çünkü Kawasaki Kenana teklif götürdü, yarışsın diye değil şampiyon yapsın diye. Yani Kenan ısrarcı olursa bu konuda bir şeyler olabilir... Eğer federasyon da "biz destek sağlarız" derse bence Stock600 de yarışabilir Toprak. Ama acele etmeleri gerekli...
    #sürenadam

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Armut dibine düşer...bir zamanlar babasıyla birlikte Toprağında içinde olduğu beyaz bir unoya yanlışlıkla binmiştim...Toprak küçüktü tabi... komik bir yolculuk yaşadım...ben Tekteker Arifin arabasına bindiğimi nerden bileyim sonradan uyandım... böyle babaya böyle evlad yakışır...bu iş muhtemelen genlerle alakalı...başarı alın yazıları...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Toprak Profesyonel olarak tam anlamıyla yalnızca 2011 yılında yarıştı süpersport 600 olarak R6 dunlop cup gelince yarış
    grafiğine bakarsanız her yarışta kendini geliştirdi sonuçta 2011 yılı Toprak için alışma yılıydı İstanbulpark 5.ayak yarışını
    izleyenler varsa Toprağın nasıl yetenekli olduğunu anlarsınız 1000 cc motorla nasıl kapıştığı son turda 1.götürürken
    benzinin bittiği ben 2011 sezonunda böyle heyecanlı yarış izlemedim inşallah kawasaki takımı Toprağa uğurlu
    gelir başarılarını izleriz.Herkes sana güveniyor Toprak yeteneğini göster 2012 yılına damganı vur başarılar.
    MOTOSİKLET ÖZGÜRLÜKTÜR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler