Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kenan Sofuoğlu Gresini Racing Moto2 ile masaya oturacak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Hem yarış, hem ticaret - Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Moto2 ABD Grand Prix'inde 2012 sezonu için İtalya takımı Gresini Racing Moto2 ile masaya oturacak.

Kenan Sofuoğlu, Moto GP'nin bir alt dalı olan Moto2'de sezonun 12. ayak yarışı için bu sabah ABD'ye gitti. Milli motosikletçi Sofuoğlu, 28 Ağustos'ta Indianapolis Pisti'nde gerçekleştirilecek yarışma öncesi yeni sezona yönelik görüşme gerçekleştireceğini söyledi.

Moto2'de bu sezon istediği sonuçları alamadığını, ancak bunu kayıp yılı yerine tecrübe dönemi olarak değerlendirdiğini anlatan Sofuoğlu, ''Yarışma öncesi İtalya takımı Gresini Racing Moto2 ile masaya oturacağım'' dedi.

Motor sporlarında yeni sezon çalışmaların başladığını anlatan Sofuoğlu, şunları kaydetti:
    ''Geçen yıl anlaşamadığım İtalyan ekibi en çok yarışmak istediğim takım. Gresini Racing ve İsviçre takımı ile görüşmeler yapacağım. Ancak ben İtalyan ekibini tercih ediyorum. İtalya ekibi geçen yıl şampiyon olmuştu. Bu yıl iyi bir pilotla yarışamadıkları için kötü bir sezon geçiriyorlar. Gresini büyük bir takım. ABD'de görüşerek anlaşmak istiyorum. Yarışabilmem için ne kadar para isteyeceklerini bilmiyorum. Anlaşmam halinde ise gelecek yıl Moto2'de yarışabilmem için devletten mali desteğe ihtiyacım olacak. Çünkü devletimiz dünya şampiyonaları için bütün spor dallarına büyük destek veriyor. Eğer destek olmazsa yarışamam.''

Öte yandan Kenan Sofuoğlu, Indianapolis Pisti'nde daha önce hiç yarışmadığını belirterek, ''Burada ilk yarışım olacak. Piste yabancıyım ama motosiklet ayarlarını yapabilirsem benim için sorun olmaz. Pisti kısa süre içinde tanıyabilirim'' dedi.

Kaynak: Ajansspor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Hadi hayırlısı ... Allah yolunu açık etsin.
    Seneye moto2 şampiyonu görecez inşallah....
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    O takım fazla milliyetçi yanlız. Kulağa hoş gelmeyebilir ama Kenan ile %90 sorun yaşarlar bence...
    #sürenadam

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Nasıl yani.
    Şimdi bu adam o takımda yarışmak için paramı verecek?

Eğer öyleyse bu adam nasıl para kazanıyor?

Evet salakça bi soru. Ama ben bilmiyorum..
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl yani.
    Şimdi bu adam o takımda yarışmak için paramı verecek?

Eğer öyleyse bu adam nasıl para kazanıyor?

Evet salakça bi soru. Ama ben bilmiyorum..
    Bu soruyu daha önce de sormuşlardı, aynen bende sordum hala soruyorum...

Yanlız olay şu şekilde oluyor; "bana şukadar para ödeyecek bir sponsor bul yoksa masraflarımızı karşılayamayız ve o sponsoru bulan bir başka sürücüyü tercih ederiz..."

Bu işin başı, büyük ihtimalle yıllar içerisinde takımların masraflarının artması ile ve takımların bunları karşılayamaması üzerine CİDDİ sponsor arayışlarına girmesiyle başladı. Ve bu sırada da bir sürücü takıma gelip "Eğer beni yarıştırırsanız ben size şukadar para verecek bir sponsor ile gelicem" diyor yada takım "şukadar sponsor ile gelen bu takımda yarışır" gibi el altından bir açıklama yapıyor. Ve bu iş böyle devam ediyor. Nekadar arkanız sağlamsa büyük sponsor bulmanız daha kolay oluyor(bkz; C.Abraham, M.Kallio, H.Aoyama yada Espargaro gibi sürücüler kendi dengi olan sürücülerden bu şekilde sıyrılıp MotoGP de yarışabiliyorlar)

Peki yarışçı nasıl para kazanıyor? Benim tahminim takımın toplam gelirinden belli bir miktar para sürücüye ayrılıyor yada kendi bulduğu sponsor ücretini karşılıyor yarışçının...
    #sürenadam

Motosikleti
    yamaha
    allah yolunu açık etsin başarılar dilerim ...
    http://www.otoemlak.com[COLOR="#000000"][B][/B][/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler