Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kenan Sofuoğlu Ceza Almadı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Moto2 İspanya Grand Prixinde İspanyol pilot Julian Simon a çarparak yarış dışı kalan Kenan Sofuoğlu na kazayla ilgili yarışma organizasyonu tarafından soruşturma başlatılmıştı. Yarış yönetimi Silverstone da ki ilk görüşmesini Le Mans yarışında kaza yapan Marco Simoncelli ile yaptı. Ardından Kenan Sofuoğlu ve Gino Borsoi (Simon un takımı Mapfre Aspar ın sportif direktörü) ile görüşüldü. Perşembe günü yapılan görüşmeye Simon halen hastanade olduğu için katılamadı.

Özellikle İspanyol basını tarafından hafta boyunca Kenan aleyhine yayınlar yapılsada verilen kararda Kenan ın kazanın hemen sonrası özür dilemesi, pilotu hastanede ziyaret etmesi, ona mesaj göndermesi ve karşı tarafında olayı kaza olarak görmesi önemli etkenler oldu.

Görüşmede Kenan ve takımı Kenan ın viraja normalden daha hızlı girmediğini, Simon un ise viraja normalden daha yavaş girdiğini belirtirken, Kenan ın hatasının Simon u çok yakın takip etmesi olduğunu belirtti. Yarış yönetimi Kenan ın kazayı önlemek için tüm çabaları sarfettiği görüşüne vararak her hangi bir cezai uygulamaya gitmedi.

Moto Aktüel
    Online Motosiklet Bilgi Kaynagı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Hadi geçmis olsun.
    Bu kadar yaygara koptuguna deymedi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    vay arkadaş be adam KAZA yapıyor bunda bile kasıt arıyorlar insan bile bile kendi canını tehlikeye atar mı? yerinde bi karar vermiş kurul
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Hadi hepimize geçmiş olsun
    Bazı kişiler üzülmüştür bu karara.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu hafta aldığım en iyi haber
    112ciyiz

Motosikleti
    nova 150 cc
    Kenan ceza almadı. Ne koydu birilerine varya

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bence ceza alıp almamasının hic bir onemi kalmadi. Kenan son ettigi cumleler ile , benim gozumdeki yerini sarsti. Olayi insan ayirmadan , irkciliga kadar tasidi.

olgun bir sporcu olup hakemlere saygi duymali , itrazini cocuk gibi yaygara koparmak yerine bu isin resmi kanallari ile yapmaliydi.

Bosu bosuna Kenan hakemler kurulu icin olan gercek dusuncelerini acik etti. Bu olayi bu kadar kisiselestirmeyi hic dogru bulmiyorum acikcasi.

Bu kadar Turk dusmanligi besleyen bir hakemler kurulu hic tutup senin birinci oldugundan kursude Istiklal marsini Tum Avrupaya dinletmene izin verirmi?

Her olayda inlaki hakli cikacak diye bu kadar camur atmak ne kadar dogru, sanki hakemler sebep oldu kenanin kaza yapmasina....
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    CBR125R
    kenanın ceza almaması iyi oldu.zaten bu sene morali çok bozuk. bide ceza alırsa kendini toparlayamaz bu sene.

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi hepimize geçmiş olsun
    Bazı kişiler üzülmüştür bu karara.
    Nasıl yahu kenanın ceza almasını isteyen biri var mı bu sitede. Varsa bıraksın motosikleti Benim anladığım buradaki muhabbet Kenın ceza alacak olması yada olmaması değil, yaptığı açıklamalar. Yoksa kim orada bizi temsil eden birinin ceza almasını ister ki. Şükür ki almamış en azından aklında bir de o olmayacak..

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı dileozi6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kenanın ceza almaması iyi oldu.zaten bu sene morali çok bozuk. bide ceza alırsa kendini toparlayamaz bu sene.
    Tamam kötü şeyler yaşadı ama bir de ceza geldi üstüne diye kendini toparlayamayacaksa bıraksın zaten yarışı...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

emre_tnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu hafta yarışı var izleyin
    Kahya Motorumu Hazırla Çıkıyorum!

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevindirici. Bakalım yarın ki yarışta neler olucak.

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevindirici. Bakalım yarın ki yarışta neler olucak.
    Yarın deyince sevindim iyi c.tesi imiş izleyebilirim diye, seçimde görevliyim çünkü... Ama bir baktım ki saat 00:20 ve artık zaten c.tesi...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın deyince sevindim iyi c.tesi imiş izleyebilirim diye, seçimde görevliyim çünkü... Ama bir baktım ki saat 00:20 ve artık zaten c.tesi...
    Talihsizlik olmuş gerçekten.

Görevli olduğunuz yerde televizyon olursa izleyebilirsiniz.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bu arada Kenan bugünki serbest antremanlardan ilkini 12. ikincisini 11. sirada tamamladi.
    Yalniz ikinci antreman derecelerinde, ilk üç siradaki pilotlardan sonra enteresan bir farklilik var.
    Bir saçmalik var ama anlamadim.
    Bu kadar fark olamaz.
    Ben bir bakip size dönecegim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

groteks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 750 shadow
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence ceza alıp almamasının hic bir onemi kalmadi. Kenan son ettigi cumleler ile , benim gozumdeki yerini sarsti. Olayi insan ayirmadan , irkciliga kadar tasidi.

olgun bir sporcu olup hakemlere saygi duymali , itrazini cocuk gibi yaygara koparmak yerine bu isin resmi kanallari ile yapmaliydi.

Bosu bosuna Kenan hakemler kurulu icin olan gercek dusuncelerini acik etti. Bu olayi bu kadar kisiselestirmeyi hic dogru bulmiyorum acikcasi.

Bu kadar Turk dusmanligi besleyen bir hakemler kurulu hic tutup senin birinci oldugundan kursude Istiklal marsini Tum Avrupaya dinletmene izin verirmi?

Her olayda inlaki hakli cikacak diye bu kadar camur atmak ne kadar dogru, sanki hakemler sebep oldu kenanin kaza yapmasina....
    hakemler derken...

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kelimesi kelimesine katiliyorum.
    We are many...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı groteks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakemler derken...
    Cezayı trafik polisi kesmiyor her halde

Olayi inceleyen bir hakemler kurulu var.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Geçen sezon Portekiz-Portimao yarışı sonrası İstiklal Marşı krizi de yaşanmıştı.
    Yarışı kazanan Kenan 1.lik kürsüsündeyken Japon milli marşı çalmaya başlamıştı.

Yine geçen sezon Fransa-Magny Cours'ta bayrak krizi olmuştu.

Bunların hepsini "yanlışlıkla olmuş" ile değerlendirebilir miyiz? Emin değilim...
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

DaBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke... bide 250 cc ögrenci akbili..
    o zaman sana şöyle tanıdık bi tabirle cevap veriyi.. münferit olaylar yüzünden bütün bi milleti yada bi kurumu suclayabilir misin??

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)