Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kenan Sofuoğlu’na 'kaza' soruşturması

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Moto2 İspanya Grand Prix'inde İspanyol pilot Julian Simon'a çarparak yarış dışı kalan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu'na kazayla ilgili yarışma organizasyonu tarafından soruşturma başlatıldı.

Barcelona yarışmasında 15. turda 3. sıradayken önünde giden İspanyol pilot Simon'a virajda arkadan çarparak kaza yapan Kenan Sofuoğlu, yaptığı açıklamada, ''Simon, virajda çok yavaş gidiyordu ama yine de hata bende. Bunun her yarışmada olan kazalardan farkı yok'' dedi.

Sezonun sıkıntılı geçtiğini Barcelona yarışması öncesi de çok umutlu olmadığını dile getiren milli motosikletçi, ''Yarışmada herşey yoluna girmişti. İkincinin arkasına kadar geldim. Çarpıştığımızda Simon virajda çok yavaştı. Benim için burada düşmüş olmam veya puan kaybetmem önemli değil. Ama bu yarışmada podyum benim için garanti gibiydi. Benim asıl canımı sıkan bana ceza vermeyi düşünmeleri. Çünkü bu bir çarpışma. Çarptığım pilot İspanyol, ben Türk olduğum için ceza vermek istiyorlar. Çünkü Moto2 organizasyonunu İspanyol şirket yapıyor. Cezanın kararını İngiltere yarışmasında verecekler. Ceza verirlerse ben altında kalmam. Benim hiç bir kimseden korkum yok. En ufak bir cezayı bile kabul etmem'' diye konuştu.

Motosiklette kendi başarısını çekemediklerini ifade eden Sofuoğlu, ''Türküm ve İspanyol sporcuya çarptığım için bunlar karşıma çıkıyor. Beni çekemiyorlar, kıskanıyorlar'' dedi.

Sofuoğlu, Türkiye'yi her zaman arkasında hissettiğini belirterek, ''Benim hiç kimseden korkum yok. En ufak bir cezayı bile kabul etmem. Cezayı bırak Türkiye, hiç kimse kabul etmez. Çünkü buna benzer kazalar her zaman yaşanıyor. Benim Simon ile aramda herhangi bir sorun yok. Kendisinden özür diledim. Ayağı kırıldığı için çok üzgünüm. Hastaneye giderek ziyaret ettim' diye konuştu.

Kaynak:NTV Spor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    nova 150 cc
    Gururumuz kenan sofuoğlu. Adam ülkemiz adına yarışıyor. Kaza geçiriyor. Hayatı tehlikeye giriyor. Ama arkasında sahip çıkanı yok. Tamamen kendi emeği. Sponsoru bile yokken bizim onun kazandığı başarılarla gurur duymamız buruk bir duygu. Helal olsun...

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Simoncelli ve Pedrosa kazasında da Kenan'ın durumuna benzer durum yaşanmıştı.

Yarışı 1. götürürken pit alanından geçme cezası almıştı. Ama Simoncelli herhangi itirazda bulunmamıştı. Yani işi burada beni Türk olduğum için eziyolar durumuna gelmiş. Ben yersiz bir tepki olduğunu düşünüyorum.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yarışı 1. götürürken pit alanından geçme cezası almıştı. Ama Simoncelli herhangi itirazda bulunmamıştı. Yani işi burada beni Türk olduğum için eziyolar durumuna gelmiş. Ben yersiz bir tepki olduğunu düşünüyorum.
    neden öyle düsünüyorsun?
    çûnkü kafan çalisiyor.
    Afferim len.
    Kenan bazen ajitasyonun dozunu kaçiriyor.
    Talihsiz bir açiklama bencede.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden öyle düsünüyorsun?
    çûnkü kafan çalisiyor.
    Afferim len.
    Kenan bazen ajitasyonun dozunu kaçiriyor.
    Talihsiz bir açiklama bencede.
    Teşekkür ederim üstad.

Ne olursa olsun gönlümüz Kenan'dan yana umarım kendini çabucak toparlar ve büyük ceza almadan kurtulur.

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çarptığım pilot İspanyol, ben Türk olduğum için ceza vermek istiyorlar.
    Halen düsünce ayni, beyin ayni... Artik bunlardan vazgecelim baba...
    Herkez bizi yani Türkleri ezmek yok etmek istiyor..
    Hangi devirde yasiyoruz yahu?????
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

FlexMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halen düsünce ayni, beyin ayni... Artik bunlardan vazgecelim baba...
    Herkez bizi yani Türkleri ezmek yok etmek istiyor..
    Hangi devirde yasiyoruz yahu?????
    al benden de o kadar yani...

Peki madem öyle, geçen sene WSS'de Fransa-Magny Cours'taki yarışta, Türk bayrağının asılmaması olayı da sadece bir unutkanlıktan mı ibaretti?

O olaydan da Kenan açıklamasa hiçbirimizin bilgisi olmayacaktı. Bence Kenan böyle konuşuyorsa vardır bir bildiği.

Aslında MotoGP geçmişinde bu tip kazalarda ceza alan ve almayan yarışçıları araştırırsak sonucu daha net görebiliriz.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    ceza alırsa şaşırmam. sonuçta diğer sporcu yaralanmış. fotoğraflardan bakıldığında kazanın herşeye rağmen çok ucuz atlatıldığı görülüyor, çok daha ciddi olabilirdi. podyuma çıkmak sporcu hayatından daha önemli olmamalı. bence de talihsiz bir açıklama.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Bir de şöyle bir durum var, kazadan sonra burada haberi yazıldı.
    Kaç kişi bu açıdan baktı.
    Hani kazada hakemlerin kararı sonucu Kenanın ceza alma ihtimali konuşuldu.
    E şimdi Kenan böyle bir açıklama yaptıktan sonra biz de "Kesin Türk üz diye bize ceza verecekler" mi diyeceğiz.
    Ama ceza alırsa da bunu kabul edecek kadar olgun bir kişiliği olduğunu düşünüyorum.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Ben Turkum ben eziyorlar diye bir yorum yapar ise biri , ezmiyecek olan bile ezmeye baslar.

Kenan gentilmen olmali. Sebep verdigi kazayi kabulenmeli , ceza alacak ise , kabul etmeli. Bu spor ve kurallar yarisi

Her hatali kaza yapan , Hakemler icin bunlar soykirimci ayrimci diye anti savunma yapsa yarismayi Birlesmis Milletler kolluk kuvvetleri yonetsin o zaman.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Kelleci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R1
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bence de yersiz bir tepki.Malesef millet olarak bu huyumuzdan vazgeçemiyoruz.
    Drift Religion

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    neden ceza alsın bunu acıklayın yarıstakı kazalarda cezayı gerektırcek ne durumu olcak kimse bilerek baskasına carpmaz? max biaggide zamanında kenana arkadan carpmıstı o ceza almısmıydı ona bakmak lazım? zaten kenan carpıp yarıs dısı kalarak kendini yeterınce cezalandırdı.
    Artık diger sporcular viraj içlerinde Kenanı görüyorlarsa yolu bosaltsınlar
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Geçen seneki son yarışta, Valencia'da, Kenan yarış dışı kalmıştı. Hatırlayanlar bilir olayın nasıl olduğunu. Hani bu yarışta Kenanın Espargaroyu Start düzlüğü sonunda (savunma yaparken) dışarı doğru sürükleyip 2 sıra birden kaybetmesine neden olduğu hadiseyi izlemişsinizdir. Çok normal bir durumdu. Bu olayın aynısı geçen sene Valencia da başına geldi Kenanın ve bu sefer Kenan yine frenlemek yerine mücadeleye devam ettiği için kendini önce kum havuzunda sonra da yerde buldu. Sonra yaptığı açıklama neydi peki hatırlayan var mı? "İlk yarışta gösterdiğim performansı kıskandılar, Türk olduğum için beni düşürmek istediler ve bunu başardırlar...". Ozaman fazla zorladığını, tehlikeyi farkedemediğini kabul etmemiş ve böyle bir açıklama yapmıştı.

Şimdi sen kalk, geçme ihtimalin olmayan bir 'S' virajında adamın kıçına kadar gir ve inanılmaz bir şekilde düşmesine sebep ol, üstelik adamın senden haberi bile yokken "çok yavaş gidiyordu" diye hafiften suçla -üstelik adam şampiyona 2.si- sonra da bana ceza vermek istiyolar çünkü onlar ispanyol ben Türküm felan filan...

Kenanın egosu çok yüksek bence, herşeyi kendi etrafında dönüyor zannediyor. Hayır kendisi için kötü olacak, sürekli başkalarını suçluyor diye adı çıkacak 9'a... Güzel yarıştığı zaman övmesini bildiğimiz gibi böyle zamanlarda da eleştirmesini bilmeliyiz bence. Çok talihsiz bir açıklama çünkü.
    #sürenadam

Motosikleti
    Triumph Street Triple
    Arkadaşlar kazada Kenan arkadan çarptı ve daha sonrada motoruyla yerde sürüklenen simona istemedende olsa yine çarptığı için ayağında çatlaklar oluştu. Sonuçları olan bir kaza olduğu ve Kenanın bariz arkadan çarptığı için incelemeye alınması ve kenanın dinlenmesi kadar doğal bir şey yok. Ha buna karşıda Kenanın önden lobi yapmak için olay hakkkında bana ceza vericekler çünkü Türküm demeside normal bence. Bu işler birazda Pr artık ve basınıda kullanmak lazım geçen hafta lewisde aldığı cezalardan sonra ben zenciyim o yüzden ceza veriyorlar demişti yada simoncellide neden hep bana ceza veriyorlar demişti, Kenan'ın ceza alması muhtemel bence ama uyarıda olabilir bu para cezasıda olabiliren kötü ihtimal grid cezası verilir ama pek sanmam.

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    hala kosulsuz sartsız uluslararsı arenada bir TÜRKÜN arkasında durmayı bilmiyorsunuz yazık diyorum haklı yada haksız olabılır ceza alır almaz o kenan ve takımın sorunu.
    Şampiyon bir pilot, o kadar kişi arasından en iyisi olmus bir numara, dunyada kac kişi şampiyon olabiliyor? en iyi olmak 1.olmak cok farklı bir sey herkes beceremez, bunlar yarıscı, yarıscıdan öte sampiyon bir ruhu var kenanın bırakında agresıf olsun fevrı olsun bizlere ne zararı var bir tek pilotumuz var onuda elestirip yıpratmaya calısıyoruz bunlara gerek yok.Bence Kenan'ın neden hala bir sponsoru yok koca ulkeden bir holding neden sponsor olmuyor baska sorunlarmı var bunları sorgulamak daha mantıklı.
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    ben kazayı tv de kanalı açar açmaz gördüm :(
    hatta çok üzüldüm.
    ama kenanın pek bi suçu olduğunu düşünmüyorum yarış sırasında bu tip temaslar hep oluyor.
    kenanın ki talihsizdi tipik arka teker ön teker temasıydı
    cezalık bişey olduğunu düşünmüyorum alırsa yazık olur.
    ispanyol pilotun ayağının kırılması da ayrı üzücü olay
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Kenana geçmiş olsun. her yarışmada yaşanacak olaylar bunlar kasti birşey olduğunu düşünmüyorum. Ama kenan gibi 4-5 tane daha sporcu yetiştirmemiz lazım.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Aynı buna benzer bir durum geçen sene olmuştu. Düşürülen taraf Kenan'dı.
    WSS'de sondan bir önceki yarış olan Imola'da Laverty son virajda gelip Kenan'a arkadan çarpıp düşürmüştü.
    O kaza sonucunda Laverty herhangi bir ceza almamıştı.
    Bence yarış içinde olabilecek şeyler bunlar, kesinlikle ceza almaması gerekiyor.

Kaza 1:33'de
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    3 kez Fransa turu galibi Alberto Contador'un kanında geçen seneki Fransa turu esnasında alınan bir örnekten yasaklı clenbuterol maddesi çıktı. Yok WADA, yok UCI yok bilmem ne derken iş sonunda İspanyol federasyonuna kaldı, önce 1 sene ceza verdiler ama Contador itiraz edince geri çektiler cezayı da.

Yaptıkları resmen çirkeflik, suçlu olan bir adamın ceza almasını engellediler. Ama işin özeti suçlu olduğunu bilmelerine rağmen allem ettiler kallem ettiler kendi sporcularını korudular. Bence yanlış bir davranıştır suçun cezasız kalması, ama kendi adamlarını bir kalemde harcamadılar.

Peki biz ne yaptık ? Süreyya Ayhan'ı bırakın harcamayı, resmen süründürdük. Allahtan Kenan böyle bir durumda değil. Aslında Kenan'ın böyle birşeyi söylemesindeki sebep Türkiye'den, kendi insanından destek gelip gelmeyeceğini görmek istemesi. Sporcu için moral motivasyon herşeydir. Orada Türk bayrağını en tepede görmek istiyorsan destek olacaksın adama. Gelip buraları okumuyor sanıyorsanız yanılıyorsunuz.

Sonuç: Aferin bize.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)