Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Laguna'da Galibiyet Lorenzo'nun Rossi Podyumda

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Fiat Yamaha'nın şampiyona lideri sürücüsü, pol pozisyonundan başladığı yarışta iyi kalkış yapamamasının ardından 5.liğe kadar geriledi. Ancak kaybettiği sıraların ikisini hemen kazanmayı başaran Lorenzo, önce Stoner'ın hatasıyla ikinciliğe yükseldi. Ardından yarış lideri Pedrosa'nın kazasıyla liderliği kazandı ve İspanyol sürücü rahat bir şekilde yarışı kazandı.

Lorenzo bu galibiyet ile bu sezon 6. kez damalı bayrağı ilk sırada görmüş oldu ve puanını 210'a çıkararak liderliğini sağlamlaştırdı.

Ducati sürücüsü Casey Stoner yarışı 2. sırada tamamlarken Fiat Yamaha'nın İtalyan sürücüsü Valentino Rossi 3. oldu ve uzun zaman sonra tekrar podyumda yer almış oldu.

Andrea Dovizioso, Rossi'ye geçilmesinin ardından yerini tekrar kazanmak istedi ancak bunu başaramadı ve dördüncülükle yetindi.

MotoGP'nin düzenli yarışan 3 Amerikalı sürücüsü Nicky Hayden, Ben Spies ve Colin Edwards 5,6 ve 7. sıraları elde ettiler.

Bir kaç kazanın yaşandığı Laguna Seca'da yarışı sadece 12 sürücü tamamlayabildi.

Poz Pilot Takım Sürücü/Fark
    1. Jorge Lorenzo Yamaha 43m54.873s
    2. Casey Stoner Ducati + 3.517s
    3. Valentino Rossi Yamaha + 13.420s
    4. Andrea Dovizioso Honda + 14.188s
    5. Nicky Hayden Ducati + 14.601s
    6. Ben Spies Tech 3 Yamaha + 19.037s
    7. Colin Edwards Tech 3 Yamaha + 40.721s
    8. Marco Melandri Gresini Honda + 47.219s
    9. Loris Capirossi Suzuki + 52.812s
    10. Mika Kallio Pramac Ducati + 52.814s
    11. Alex de Angelis Interwetten Honda + 1m14.089s
    12. Roger Lee Hayden LCR Honda + 1m14.666s

Yarış dışı:

Aleix Espargaro Pramac Ducati 28 laps
    Marco Simoncelli Gresini Honda 18 laps
    Dani Pedrosa Honda 11 laps
    Hector Barbera Aspar Ducati 3 laps
    Alvaro Bautista Suzuki 3 laps

Kaynak:TRF1

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Rossi'nin pistlere geri dönmesi ve podyumda yer alması '' motogp'ye'' ayrı bir renk katmakta..

Bugünkü yarış sonucu gerek duymadığı halde , podyuma koltuk değneği ile çıkması
    kendisi ile ne denli barışık olduğunun göstergesiydi..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Seyrettinizmi bilmiyorum ama,Rossi podyuma 3. olarak çıktığında 1. olanLorenzo'nun kendi ülkesinin milli marşı yerine 3. olan Rossinin ülkesinin milli marşı çalınca,Lorenzo çok pis bozuldu
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Tabiki de, zevkle seyrettik.. Son derece güzel bir yarış idi.
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Rossi çok üçkatcı valla...Motorla kaçtur attılar yatıp kalkarak,hiç bir şeyi yoktu,podyuma çıkarken bastonlarla çıktı.''Sipikerinde dediği gibi (benim sakat halim bile 3. olur)
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)