Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

YİNE KENAN! YİNE KENAN! Kenan Sofuoğlu Valencia'da da Birinci...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Kenan Sofuoğlu Valencia'da yapılan Supersport Dünya Şampiyonası'nın 4. yarışında adeta şov yaparak yarışı kazandı. Yeni takım arkadaşı Andrew Pitt'in ikinci olduğu yarışta Nanelli üçüncü sırayı aldı.

Starttan itibaren liderliği üzerine alan pilotumuzu, Curtain, Riba, Pitt ve Fujiwara sıkıştırmaya çalışsa da 10. turda Riba, Curtain ve Fujiwara kazaya karıştı. Pitt ikinci sırayı alırken Nanelli de farkı kapattı ve podyuma çıkmayı başardı.

1 - Kenan Sofuoglu Ten Kate 38'08.523
    2 - Andrew Pitt Ten Kate 38'13.434
    3 - Gianluca Nannelli - Team Caracchi 38'13.723
    4 - Fabien Foret - Team Gil 38'14.142
    5 - Broc Parkes - Yamaha SSP 38'21.299
    6 - David Salom -Yamaha Spain 38'23.436
    7 - Massimo Roccoli - Yamaha Lorenzini 38'23.701
    8 - Joan Lascorz - Glaner
    9 - Vesa Kallio -Hoegee Suzuki 38'36.977
    10 - Craig Jones - Ekerold Honda 38'38.408
    11 - Gianluca Vizziello - RG Team 38'38.945
    12 - Davide Giugliano - Lightspeed 38'39.333
    13 - Lorenzo Alfonsi - Althea Honda 38'39.727
    14 - David Checa - Yamaha - 38'43.796
    15 - Sébastien Gimbert - Yamaha 38'46.133
    16 - Gilles Boccolini - PMS Kawasaki 38'50.151
    17 - Javier Fores - HP Racing 38'50.250
    18 - Katsuaki Fujiwara - Althea Honda 39'01.123
    19 - Vladimir Ivanov - Vector 39'08.465
    20 - Chris Peris - Yamaha-Moto 1 39'08.532
    21 - Miguel Praia - Team Parkalgar 39'27.013
    22 - Adrian Bonastre - Yamaha Factory
    23 - David Forner - Yamaha Spain 38'16.826
    24 - Yves Polzer - LBR Racing 38'18.957
    25 - Julien Enjolras - Team Beaujolais 39'31.430
    26 - Javier Hidalgo - Hidalva Team 39'41.558

Yarış Dışı

RT - Barry Veneman -Hoegee Suzuki 36'41.605
    RT - Nikola Milovanovic - Benjan 24'12.556
    RT - Simone Sanna - Team Parkalgar 20'22.842
    RT - Kevin Curtain - Yamaha SSP 13'15.617
    RT - Pere Riba - Team Gil 13'15.884
    RT - Jesco Günther - CRS 8'46.495
    RT - Tatu Lauslehto - Intermoto Czech 3'39.604
    RT - Yoann Tiberio - Stiggy Motorsport 3'52.142

Puan Durumu

1 - K. Sofuoglu - 95
    2 - F. Foret - 51
    3 - K. Fujiwara - 43
    4 - R. Harms - 39
    5 - G. Nannelli - 30
    6 - B. Parkes - 27
    7 - M. Roccoli - 26
    8 - K. Curtain - 25
    9 - C. Jones - 25
    10 - P. Riba - 22

SOFUOĞLU:FAZLA ZORLAMADIM

Türk pilot, Kenan Sofuoğlu'nun yarıştığı Ten Kate Honda takımı bugün yapılan Dünya Supersport Şampiyonası'nın dördüncü ayağını domine etti. Valencia'daki yarışta Kenan zafere ulaşırken, Pitt de ikinci olarak büyük başarı gösterdi. Sofuoğlu böylece 95 puana yükselerek en yakın rakibi Foretle arasındaki farkı 44 puana çıkardı.

Ronald Ten Kate

Supersport için hareketli ve heyecanlı bir yarış geçirdik. Biz şanslıydık çünkü Kenan yarışın erken turlarında liderliği eline aldı ve ardındaki grubu çekişmeye bıraktı. Andrew ikincilik için diğerleriyle mücadele ederken üç pilot kaza yapınca işi oldukça rahatladı. Yarışı mükemmel bir pozisyonda tamamladık. Büyük övgüleri Kenan'a vermeliyim çünkü yine olgun bir yarış çıkardı. Strese girmeden liderliği elinde tutmasını bildi. Andrew bize mükemmel bir hediye verdi ve bir kez daha ne kadar kapasiteli bir pilot olduğunu herkese gösterdi. Sonuç sadece mükemmel söylecek tanımlayacak söz bulamıyorum.

Kenan Sofuoğlu

Çok mutluyum. Kuru hava koşulları bana fazlasıyla yardım etti. Benim için önemli olan yarış boyunca yerimi korumamdı. Üç pilot kaza yapıp yarış dışı kalınca farkın yeterli olduğunu düşündüm ve fazla zorlamadım. İsteseydim farkı daha fazla açabilirdim ancak buna ihtiyacım yoktu. Farkın ne kadar olduğunu görüyordum ve zorlayabileceklerini düşünmedim bu yüzden zorlamadım. Her ne olursa olsun yine kazandığım için mutluyum. Takımıma tekrar kazanmamda yardımcı oldukları ve çok çalıştıkları için teşekkür ederim. Onlar her zaman benim arkamda ve ben de yapabileceğimin en iyisini onlara vermeye çalışıyorum.

Kaynak:

www.otomotorspor.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MECİT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLV-1000
    Normal DeĞİl Bu Adam Ya,,hakkaten Motoru İcat Eden Adamlardan Bu Kenan SofuoĞlu...

Tebrİkler Kenan....
    [B][COLOR="Red"][I]==>> SAKALLI <<==[/I][/COLOR][/B]

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    medarı iftarımız başarıların daim olsun tebrikler
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Tebrikler Kenan.Bizim motor dünyasında da kendimizi göstermemiz lazım.Yılın sporcu adayı olman gerek.

Forumdan Uzaklaştırıldı giallorosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    3 rakibi tek virajda birbirine girince kenan çok rahat bir yarış çıkardı.bizide tv karşısında baya rahatlattı

yolun açık olsun kenan

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    vallahi helal olsun bu iş daha yukarılara gider ....
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondi Macit
    bu şampiyona hakkında bir başlık var mı ya da bir arkadaş bize bilig verebilir mi. Sanırım 2 kategori var. Superbike ve supersport ?

Neye sevindiğimizi bilelim diye yani

Şimdi tekrar baktım, 4 kategori varmış. Superbike da 1.35 te dönmüşler, Kenanın olduğu supersport ta 1.38.

Hemşehrimi bir kez daha tebrik ediyorum. İnanıyorum ki bir gün Motogp'de de bu başarıları gösterecektir. Ama basının da yeterince ilgi göstermesi gerekiyor. Kenan'ın başarılarını mümkün olduğunca duyurmaya çalışalım herkese. teşekkürler Skullhunter, teşekkürler MT.

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Kenan bir kez daha göğsümüzü kabarttı.Tebrikler!!!
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

ozturk_sertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Tebrikler Kenan Sofuoğlu... Yolun açık olsun...
    SERTAC OZTURK
    BMW F 650 GS/2006 *B Rh (+)*

bboy_iced - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki zx6r
    Motor tutkusuyla yanan yüreklerimiz seninle beraber atıyo keşke senin yarışlarını ve aldığın bu mükemmel sonuçları bizim kanallarımızda da duyabilsek ama nerde olsun biz seni takip ediyoruz ve izliyoruz umarım seni motogp de de seyretme onurunu ve gururunu yaşarız ama seninle zaten grur duyuyoruz o platformda Türk bayrağını dalgalandırıp marşımızı çaldırarak hepimizi mutlu ediyosun yolun açık olsun Kenan Sofuoğlu
    Albert EİNSTEİN derki;
    Biri sana çok kötüsün derse boşver takma. Banada GERİZEKALI sın dediler, ATOMU PARÇALAYIP ELLERİNE VERDİM

EVETTTTTTT izledimmm müthiş güzel bir duyguydu 40yıl düşünsem motorsporlarında bayrağımızı ekrana taşıyacak birinin çıkacağı aklıma gelmezdi. Kenan müthişti izledim yaklaşık 28 turdan oluşuyordu yanlış hatırlamıyorsam başlangıçtan itibaren birinciydi ve yaklaşık 23 tur boyunca hep birinciydi 3 motorlu neyazıkki hırs ve şansın sınırlarında kaza yaptılar :(ismini hatırlayamadığım biri kenanı oldukça kızdırdıki o süratte eliyle bir diğer motorcuya ders vermeye çalıştı. Tabbi bu duruma üzüldüm zira bir anlık öfke Kenanı yoldan çıkartabilirdi. Neyse mükemmel tek tekerle yarışı bitirdi Gururluyum Eline sağlık Kenan Sofuoğlu çok güzel bi yarıştı

Bu arada Hurriyet gazetesnde bu zaferin verildiği değer ise beni şokkkkkkk ettiiii 1 sütun ve sadece 4cmlik yer ayırmışlar yuhhhhhhhh yaniii bi fotoğrafı dahi yokkkkk ne deyimmmmm ben
    İYİ ŞANSIMIZ BOL OLSUN MOTOSİKLET KARDEŞLİĞİ:rendeer:

xeros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    bende seyrettim ve muthis keyif aldim yaristan. Kenan bu kategoride 2.sezonu ama cok kabiliyetli oldugunu herkes gordu.

necropolis takip etttigim kadariyla kategoriler soyle

superbike bu organizasyonun sanirim en ust sinifi 1000 cc lerle yarisiyorlar superbikeda

bi alt kategoride supersport kenanın yaristigi, burada 600 cc motorlarla yarısılıyor, zaten tur zamanlarindaki fark buradan geliyor olmali.

gecen sene bu kategoride baslayan Kenan takima diger pilot sebastien charpentier e katki saglamak iyi bir ikinci pilot olmak uzere geldi, kendisinden beklenenin cok daha iyisini yaparak sezounu ucuncu olarak bitirdi.

kenanin roportajlarini okuduysaniz kendi hedeflerinde once superbike da yarismak buradada yeterince tecrube kazandıkdan sonra sartlarda elverirse motoGP.

anladigim kadarıyla Kenan hata yapmak istemiyor yani evet cok yetenekliyim diyerek motogp den teklif alırsa hemen oraya gecmeyi dusunmuyor sanırım,
    cunku bunun cok ornekleri var genc ve yetenekli pilotlar yeteneklerine guvenip motogp ye geciyorlar ancak tecrube eksikliginden yeterli varligi gosteremeyip ya yitiyorlar yada geri donus yapıyorlar. bence dogru dusunuyor ama sartlar ve zaman ne gosterir hep beraber goreceğiz.
    superbike da bu sekilde basarılı gecerse MotoGp hicte hayal degil bence.
    Haydi kenan Goster kendini

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kenan'ın başarılarına artık şaşırmıyorumİnşallah nazar değmez de hep böyle gider ve inşallah ilerde onun ismini motogp deki zaferlerde de duyarız
    Teşekkürler Kenan ...

velespit-cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09` cbr 125
    mükemmell...............................
    [COLOR="Black"][FONT="Comic Sans MS"]RİDE THE WINDS OF CHANGE[/FONT][/COLOR]

kraljames - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kenan kenan kenan...İnşl seneye moto gp de yarışır inşl
    [ ELAZIĞ-MT ]

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Kevin Curtain'la mücadelesi müthişti, yan yana geldiklerinde bir an için dokundular ve ikisi de düşecek gibi oldu

Eğer Riba açlık yapmayıp kendisiyle birlikte Curtain ve Fujiwara'yı götürmeseydi muhteşem ötesi bir yarış izleyecektik.Ama Kenan yine kazanırdı bence

10 seneden biraz fazla süredir canlı yayın yarış seyrediyorum (F1 vs.), ama kalbim bu yarışın ilk 5 turu boyunca çarptığı kadar şiddetli çarpmadı hiçbir zaman

Tebrikler Kenan.Bir sonraki pist geçen sene yağmurlu havada kazandığın Assen, e aldın mesajı herhalde
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Alıntı cc delisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EVETTTTTTT izledimmm müthiş güzel bir duyguydu 40yıl düşünsem motorsporlarında bayrağımızı ekrana taşıyacak birinin çıkacağı aklıma gelmezdi. Kenan müthişti izledim yaklaşık 28 turdan oluşuyordu yanlış hatırlamıyorsam başlangıçtan itibaren birinciydi ve yaklaşık 23 tur boyunca hep birinciydi 3 motorlu neyazıkki hırs ve şansın sınırlarında kaza yaptılar :(ismini hatırlayamadığım biri kenanı oldukça kızdırdıki o süratte eliyle bir diğer motorcuya ders vermeye çalıştı. Tabbi bu duruma üzüldüm zira bir anlık öfke Kenanı yoldan çıkartabilirdi. Neyse mükemmel tek tekerle yarışı bitirdi Gururluyum Eline sağlık Kenan Sofuoğlu çok güzel bi yarıştı

Bu arada Hurriyet gazetesnde bu zaferin verildiği değer ise beni şokkkkkkk ettiiii 1 sütun ve sadece 4cmlik yer ayırmışlar yuhhhhhhhh yaniii bi fotoğrafı dahi yokkkkk ne deyimmmmm ben

hürriyet'in kenan sofuoğlu ile ilgili 2 yazısı vardı; hatta birisi yarım sayfadı.. buraya ekliyorum

5 yılda motosiklet yıldızı oldu

Alp ULAGAY

2002’de Avrupa pistlerine adım atmıştı Kenan Sofuoğlu. Sadece yeteneğine güvenerek gaza basıyor, çok daha tecrübeli rakiplerini geçmeye çalışıyordu. 17 yaşındaydı, Türkiye dışına ilk kez çıkıyordu, yabancı dil bilmiyordu, ailesinin parasal desteğiyle yarışlara katılabiliyordu. Ama uluslararası bir motosiklet yıldızına dönüşme rüyasından hiç vazgeçmedi. Artık, Avrupa’nın önemli takımlarının peşinde koştuğu, bu işten para kazanan, Dünya Supersport Şampiyonası’nda birbiri ardına yarış kazanan 22 yaşında bir sürücü.

ÖDÜNÇ KARAVANLA SEYAHAT EDİYORDU

Beş yıl önce Hürriyet’e şöyle yakınmıştı Kenan: "Motosa’nın verdiği ödünç karavanla yarışlara gidiyorum. Takımım sadece bu karavan ve üç kişiden ibaret. Mutfağı, büroları bulunan üç TIR kamyonuna sahip Yamaha takımını görünce şoka girdim." Bu kadar değil. Maddi imkansızlık nedeniyle yarışlar arasında Türkiye’ye dönmek yerine Avrupa şehirleri arasındaki otoyollarda karavanıyla seyahat ediyordu. Çünkü uçak seyahatlerini karşılayacak bir bütçesi yoktu.

ŞİMDİ ÜÇ TIR KAMYONLU EKİBİ VAR

İki yıldır Avrupa’nın en önemli takımlarından TenKate adına yarışıyor Kenan Sofuoğlu. TenKate 10 milyon Euro yıllık bütçeye sahip. "Hele Hollanda’da havaalanında takım üniformasıyla bizi görenler mutlaka konuşmak istiyor, imza alıyorlar. Çok sayıda hayranımız var," diyor Kenan. Kurucusu Gerrit Ten Kate’nin yeğeni Ronald Ten Kate’nin yönetimindeki takımda dört sürücünün dışında 28 kişilik bir idari ve teknik kadro var. Takım Avrupa’daki seyahatlerine tam donanımlı üç TIR kamyonuyla çıkıyor.

SADECE YETENEĞİYLE YARIŞIYORDU

Avrupa pistlerine adım attığında motosiklet üzerindeki yeteneğine ve bu spora duyduğu heves ve sevgiye güveniyordu. Bu yeteneği sayesinde pistte her şeyi yapabileceğine inanıyordu. Bu yüzden çok sayıda kaza yaptı, ufak tefek sakatlıklar geçirdi. Halbuki altındaki motosikleti geliştirmek için mekanikerlerle iyi iletişim kurabilmeli, sürüşle ilgili onlara bilgi aktarmalıydı. 2004’te Avrupa Superstock Şampiyonası’nda yarışmak için alışık olduğu 600cc’lik motosikletten 1000cc’lik motosiklete geçince ilk önemli şoku yaşadı.

TEKNİK BİLGİ AÇIĞINI KAPATTI

Bugün hem 600cc hem de 1000cc’lik motosiklet üzerinde büyük bir ustalıkla yarışacak tecrübeye sahip. Bu sezon Ten Kate takımında iki yıldır CBR 600’le yarışıyor. Her yarıştan veya deneme sürüşünden sonra garaj döndüğünde mekanikerlerin "Karşılaştığın sorunları anlat" komutuna rahatlıkla cevap verebiliyor. Motosikletten gelen her garip sesin hangi sorundan kaynaklandığını söyleyebiliyor. Zevk için yarışan bir motosikletçiden "Artık kaybedecek çok şeyim var" diyen bir profesyonele dönüştü.

AİLE DESTEĞİYLE YARIŞIYORDU

Türkiye şampiyonu olduktan sonra babasının desteğiyle ilk kez Avrupa’ya çıkmıştı. Hiçbir sponsoru yoktu. Tek kelime yabancı dil bilmiyordu. Yamaha mekanikerleriyle, Almanya’daki tanıdıklarının gönüllü tercümanlığı sayesinde anlaşabiliyordu. Üç yıl boyunca Yamaha-Almanya takımının desteğiyle boğaz tokluğuna yarıştı. Almanya’nın çeşitli kentlerinde arkadaşlarıyla paylaştığı ufak apartman dairelerinde yaşadı. Bu yüzden, Almanya’da 2002’de Hannover’de, sonra Braunschweig’de, 2003’ten 2005’e kadar Düsseldorf’ta ve geçen yıl Hollanda’nın Zwolle kentinde yaşadı.

İLK KEZ PARA KAZANIYOR

Geçen sezon Winston sponsorluğuyla yarışırken maddi açıdan bir parça rahatladı. Bu sezon ise Hanspree’nin sponsorluğunda ilk kez para kazanıyor. Bu durumdan çok memnun: "Kazancım Türkiye’deki ünlü futbolcularla kıyaslanamaz bile. Ama ilk kez ailemin desteği olmadan yarışıyorum." Son altı ayda küçük bir dünya turu yaptı sayılır: 2006’nın sonunda İtalya ve Fransa’daki yarışlardan sonra İspanya’da deneme sürüşlerine katıldı. ABD’de deneme sürüşü yaptı. Bu sezonun ilk yarışları ise Katar, Yeni Zelanda ve İngiltere’deydi. Kenan, artık iyi derecede İngilizce ve biraz Almanca bilen uluslararası bir sporcu.

2007’DE EN BÜYÜK FAVORİ

Sezon başlamadan Dünya Superstock Şampiyonası’nda bu sezonun favorilerinden biriydi. İlk üç yarışta da beklentileri boşa çıkarmadı. Katar’daki sezonun ilk yarışını (solda) kazandıktan sonra Avustralya’da, Phillip Island’da, Fransız Foret’nin arkasından ikinci sırayı aldı. Son olarak 1 Nisan’da Donnigton pistindeki İngiltere yarışında da kürsünün en üst basamağındaydı. Bugün, Valencia’daki sezonun dördüncü yarışı öncesi genel klasmanda, 70 puanla, en yakın rakibi Japon Kaçuaki Fucivara’nın 27 puan önünde yer alıyor.

BEŞ YILDA NELER YAPTI?

2002: Amatör statüde Almanya Şampiyonası’nda ve Avrupa Supersport şampiyonasında yarıştı. Almanya Şampiyonası’nda art arda beş yarış kazanıp şampiyonluğa ulaştı.

2003: Yamaha takımıyla yine Avrupa Supersport Şampiyonası’na katıldı ve sezonu 10 puan farkla ikinci sırada bitirdi.

2004: Yamaha takımı Avrupa Superstock Şampiyonası için Kenan Sofuoğlu’nu seçti. Sezonun ilk yarısında 1000cc’lik yeni motosiklete intibakta zorlandı. Ama son altı yarışta kürsüye çıkıp Avrupa üçüncüsü oldu.

2005: Dünya Superstock Şampiyonası’nda sakatlık nedeniyle iki yarış kaçırmasına karşın son üç yarışa genel klasman lideri olarak girdi. Fransa’daki son yarışın son virajında taktik hata yapıp takım arkadaşı Didier Van Keymeulen’e geçildi ve dünya ikinciliğiyle yetindi.

2006: Winston Türkiye’nin sponsorluğu sayesinde ünlü Hollanda takımı TenKate’yle anlaştı. Teknik konulardaki uyum sorun nedeniyle sezon kötü başladı. Ama son altı yarışta iki birincilik alıp sezonu 157 puanla üçüncü bitirdi.

bir diğeri de;

Kenan Sofuoğlu 3. kez zirvede

Dünya Süper Sport Motosiklet Şampiyonası'nda Ten Kate Honda takımıyla mücadele eden Kenan Sofuoğlu, Valencia yarışını da kazanarak bu sezon üçüncü kez birincilik kürsüsüne çıktı.

Şampiyonada daha önce Katar ve Donington yarışlarını kazanan, Avustralya'da da ikinci sırayı alan Sofuoğlu, sezonun dördüncü ayağında da çok başarılı bir performans sergiledi. Tormo pistindeki 23 turluk yarışa pole pozisyonda başlayan sporcu, takım arkadaşı Avustralyalı Pitt'in yaklaşık beş saniye önünde 38.08.523'lük dereceyle finişe ilk sırada ulaştı.

Sofuoğlu bu sonuçla 95 puana ulaşarak, ikinci sıradaki Fransız Foret'in 44 puan önünde şampiyona liderliğindeki yerini sağlamlaştırdı.

Super Sport'ta sezonun beşinci yarışı, 29 Nisan'da Hollanda Assen pistinde gerçekleşecek.

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    su video dusse de curtain le olan kapismayi izleyebilsek, ister inanin ister inanmayin 200le giderken adama elinin tersiyle yapistiriyodu bi tane
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Tebrikler Kenan. Bütün Türkiye seni ayakta alkışlıyor.
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler