Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha'da işler yolunda - MotoGP Sepang Test

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    MotoGP'de 10 Mart’ta başlayacak yeni sezona hazırlananan takımlar, Malezya'nın Sepang Pisti’nde test sürüşlerine başladı. Testlerin ilk günü Yamaha sürücüleri Colin Edwards ve Valentino Rossi'nin üstünlüğüyle sona erdi.

Geçen hafta Avustralya'nın Philipp Adası Pisti’nde yapılan test sürşlerine katılmayan eski MotoGP şampiyonu Valentino Rossi, Malezya'da yapılan testlerle tekrar piste çıktı.

Geçen yıl son yarışta şampiyonluğu ABD’li Nicky Hayden'a kaptıran Rossi, bu sezon kullanılacak yeni 800cc motorunun performansından memnun kaldığını söyledi.

Geçtiğimiz hafta Yamaha ile olan kontratını 2008 sonuna kadar uzatan İtalyan sürücü, testlerin ilk gününde özellikle motosikletin ayarları ve fren sistemi üzerine çalıştıklarını söyledi.

Rossi'nin takım arkadaşı Colin Edwards da, "Motosiklet hızlı ve her geçen gün daha da hızlanıyor. İlk gün 42 tur attım ve lastiklerin performansından da çok memnun kaldım" yorumunu yaptı.

Sepang Pisti’ndeki testlerin ilk gününde Colin Edwards 2 dakika 2.175 saniye ile en iyi derececeyi elde ederken, Valentino Rossi 2 dakika 2.221 ile ikinci sırayı aldı.

MotoGP'de yeni sezon 10 Mart'ta Katar GP'si ile start alacak.

Kaynak: Ntvspor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER

yamaha

bende burdan devam edeyim bari...
    sepang pistinde son gün yapılan testlerde ise gene rekorlar geldi. Michelin eleme lastikleri ile yaptıkları testler Colin Edwars fırtınası esti. rossi nin de ondan aşağı kalır bir yanı da yoktu tabiki.

Dereceler şöyle

Unofficial Lap Times

1. Colin Edwards (USA) Yamaha 2'00.248

2. Valentino Rossi (ITA) Yamaha 2'00.793

3. Randy de Puniet (FRA) Kawasaki 2'02.071

4. Olivier Jacque (FRA) Kawasaki 2'02.607

5. Makoto Tamada (JPN) Yamaha 2'03.380

6. Sylvain Guintoli (FRA) Yamaha 2'04.636

7. Andrew Pitt (AUS) Ilmor 2'07.373

Sepang Lap Record (990cc)

Loris Capirossi (Ducati) 2006 - 2'02.127

Sepang Best Lap (990cc)

Valentino Rossi (Yamaha) 2006 - 2'00.605

Colin Edwars ın kendi söylediklerine göre' Bugun için biraz eğlenmek ve yeni Michelin lastiklerini test etmek için piste çıktık. İlk Denemelerde kullandığımız arka lastikle 2.01 in altına inebileceiğmi düşünüyordum, bir kaç basit hatayla bile 2.06 gibi birakam elde edince ben bile şaşırdım. Sonra kullandığımız yeni eleme lastikleriyle gerçekten çok güzel dereceler elde ettim. Bu yüzden kendim ve takım adıma çok mutluyum. Motor ise şu anda gerçekten çok mükemmel hatta şu ana kadar ki en iyi motor diyebilirim.' dedi.
    not çeviri iyi olmayabilir, kusura bakmayın.

Not :Bu arada Colin edwards ın derecesi geçen seneki pole pozisyonu derecesinden daha iyi..

dani pedrosa yok mu piyasada? bence 2007 onun yılı olacak!!!

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Teşekkürler erhan...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

umarım 2007 yılı yamaha ve rossi için basarılı bi sene olur... erhan abi paylaşım için sagol

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler