Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BRNO GP- Capirossi Rüzgarı!

Motovento
    REKLAM ALANI
    bengisu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BRNO GP

Üç hafta süren yaz tatilinden sonra dün MotoGP yarışları Çekoslovakya’nın Brno Pisti’nde tekrar başladı. Yağmurlu olması tahmin edilen hava tam tersine sıcaktı. Bu da hızlı ve eğlenceli bir yarış izlememizi sağladı.

Bu yarışta birinciliği Ducati’nin usta pilotu Loris Capirossi göğüsledi. Yarışın başında çok iyi bir çıkış yaptı. Adeta roket gibi fırlayarak ilk virajda Rossi (Yamaha) ve Hayden (Honda) ikilisini geçti ve yarışın sonuna kadar yarışın başında elde ettiği liderliğini korudu. Bir ara farkı 8 saniyeye çıkaran Capirossi, son turda 4.9 saniye farkla rahat bir birincilik kazandı. Böylece bu sezonun ikinci zaferini elde etmiş oldu .

Başına gelen şansızlıklar sonucu uzun zamandır podyuma çıkamayan İtalyan efsane Valentino Rossi ise ikinci oldu. Genç yetenek Dani Pedrosa’nın Rossi’ye durmadan kafa tutması, yarışın en heyecan verici olayıydı. Dani Pedrosa’nın sıkıştırmalarıyla 19. turdan ihtibaren ikincilik durmadan el değiştirdi. Ama yarışın bitmesine 3 tur kala Dani Pedrosa’nın yaptığı ufak hata ona pahalıya mal oldu. Virajı yanlış alarak zaman kaybetti. Valentino’da bundan yararlanarak arayı açtı ve yarışı ikinci olarak tamamladı.

Eski şampiyon Kenny Roberts (Team Roberts KR), Marco Melandri (Honda) ve Casey Stoner (Honda) arasındaki dördüncülük mücadelesi ise yarışın diğer bir heyecan verici olayıydı. Kenny Roberts yarışa ilk sırada başlamasına rağmen, yerini koruyamadı ve gittikçe zaman kaybetti. Fakat daha sonra bu üç yarışçı ile girdiği mücadeleden dördüncü olarak ayrılmayı başarabildi. Diğer bir genç yetenek Casey Stoner’ın sürüşündeki olgunluk ise, onun ismini ileride sık sık anacağımızı gösteriyordu.

Fakat bu yarışın, şampiyonanın şu anki lideri Nicky Hayden için iyi geçtiği söylenemezdi. Hayden, aracının debrayajında çıkan problem sonucu, arka çekiş gücünde sorunlar yaşadı. Böylece yola tutuşunu kaybetti ve John Hopkins (Suzuki) ve Shinya Nakono’nun (Kawasaki) ona tur bindirmesi sonucu Hayden, yarışı ancak dokuzuncu olarak tamamlayabildi.

Colin Edwards ise Yamaha’sında çıkan problem sonucu yarışı ancak onuncu olarak tamamlayabildi. Açıklamalara göre Yamaha’nın M1’nı, Michelin ürettiği tekerlekler ile yine uyuşmazlık yaşıyordu.

Gelelim yarıştan sonra yapılan açıklamalara:

Loris Capirossi: Bu benim için inanılmaz bir hafta sonuydu. İtiraf etmem gerekirse cuma sabahı, bulduğum ilk uçağa atlayıp evime geri dönmek istedim. Çünkü motosikletim hiç iyi çalışmıyordu. Fakat sonra Bridgestone’nun bizi desteklemesi sonucu ortaya iyi bir iş çıktı. Dün yarış lastiklerinin diğer herkesin lastiklerine oranla daha iyi çalıştığını gördüm. Sonra da takımıma, yarıştaki stratejimin iyi bir çıkış yapıp, ilk turlarda zorlamak olduğunu açıkladım. Yarışta da her şey düşündüğüm gibi oldu, hatta düşündüğümden daha fazlası! Pitboardlardan diğerlerine attığım farkın durmadan daha da geliştiğini gördüm! Buradan takımımda çalışan herkese ve tabi ki sponsorlara içten bir teşekkür gönderiyorum. Barselona’da yaşadığım talihsiz kaza bende çok kötü bir etki yaratmıştı. Ama yarıştan önceki 3 haftalık tatil bana çok iyi geldi. Şimdi ise turp gibiyim. Şu an da şampiyonanın galibinin kimin olacağı konusunda yorum yapmak istemiyorum. Ben kahin değilim. Sonucu zamanı gelince öğreniriz. Şimdiden bilemeyiz. Ama bildiğim bir şey var ki, o da gelecek beş yarış da elimden geleceğinin en iyisini ortaya koyacağımdır. Yarın test yapmak amacıyla burada kalacağız. İlk başta G6 için yeni lastikler deneyeceğiz. Daha sonra ise G7’ı, yani 800cc’lik yeni motosikleti deneyeceğiz. Öyle görünüyor ki bu gece heyecandan uyuyamayacağım!

Valentino Rossi: Bugünkü yarış çok güzel bir yarıştı. Özellikle burada bulunduğum hafta sonu bana mutluluk verdi. Fakat açıkça söylemem gerekirse pole pozisyonunu elde ettikten sonra yenmeyi beklemiştim. Ama Capirossi o kadar hızlıydı ki ona yetişmem mümkün değildi. Sanki farklı bir yerde yarışıyor gibiydi. Bizden kopup gitmişti. Bunu nasıl başarabildiğine hala inanamıyorum. Aslına bakarsanız biz bugün o kadar da iyi değildik. Motosikletle hala bazı problemlerimiz vardı. Her neyse sonuna kadar iyi bir yarış çıkarmaya çalıştım. Zorladım ve mücadele ettim. Pedrosa ile, içinde bir sürü kaçıp kovalamacalardan oluşan zorlu ve eğlenceli bir mücadeleye giriştik. Ama mücadelenin en güzel yanı ise benim bu mücadeleden galip olarak ayrılmamdı. Bugün birinci gelemediğim halde, şu anda şampiyonada önemli bir yerde sayılırız. Şampiyonanın üçüncü sırasında olup, Pedrosa ve Hayden’a yaklaşmış durumdayız. Bu hafta sonu her şey bizim için daha da berraklaştı. Artık tüm problemleri daha iyi anlayabiliyoruz. Şu an da, bu problemleri çözmek için önümüzde iki gün var. Bu günler içinde önümüzdeki son beş yarışta başarılı olabilmek için deneyeceğimiz yeni taktikler geliştireceğiz. Cuma sabahından bu yana takımımdaki herkes M1’nı geliştirebilmek için çok çalıştı. Onlara çok teşekkür ediyorum. Şimdi geriye sadece beş tane yarış ve şampiyon olabilmek için tüm güçleriyle yarışan beş tane yarışçı kaldı. Yani bu sezonun sonu oldukça heyecanlı olacağa benziyor!

Dani Pedrosa: Bugün bence oldukça iyi bir yarış çıkardık. Yarışa dokuzuncu sırada başladığım halde üçüncü olabilmeyi başardım. Çünkü çok iyi bir giriş yaptım. Rossi’yi yakaladığım zaman ise harekete geçmek için beklemek zorunda kaldım. Çünkü daha yarışın başlarıydı. Ama yarıştaki asıl nokta ise, Capirossi’nin daha yarışın başlarında liderliği ele geçirmesiydi. Bizim için ulaşılamayacak kadar uzakta ve hızlıydı. Bu yüzden de elimizde rekabet edebileceğimiz sadece ikincilik kalmıştı. Biz de Rossi ile içinde yer yer saldırgan atakların bulunduğu büyük bir mücadeleye giriştik. Fakat yarışın bitimine üç tur kala, bir virajda hata yaptım ve bu da bir saniye kaybetmeme neden oldu. Hatamı düzeltmeye çalıştım ama olmadı ve son turda üçüncülükle yetinmek zorunda kaldım. Gelecek yarışı heyecanla bekliyorum.

Yarışın Sonucu- 22 tur

1, Loris Capirossi, Ducati, ITA, 43'40.145
    2, Valentino Rossi, Yamaha, ITA, 0'4.902
    3, Daniel Pedrosa, Honda, ESP, 0'8.012
    4, Kenny Roberts, Team Robert KR, USA, 0'14.800
    5, Marco Melandri, Honda, ITA, 0'15.025
    6, Casey Stoner, Honda, AUS, 0'15.699
    7, John Hopkins, Suzuki, USA, 0'16.775
    8, Shinya Nakano, Kawasaki, JPN, 0'16.942
    9, Nicky Hayden, Honda, USA, 0'17.061
    10, Colin Edwards, Yamaha, USA, 0'19.435
    11, Toni Elias, Honda, ESP, 0'22.215
    12, Chris Vermeulen, Suzuki, AUS, 0'23.978
    13, Makato Tamada, Honda, JPN, 0'24.967
    14, Randy De Puniet, Kawasaki, FRA, 0'28.961
    15, Carlos Checa, Yamaha, ESP, 0'29.296
    16, Alex Hofmann, Ducati, GER, 0'29.801
    17, James Ellison, Yamaha, GBR, 1'2.982
    18, Ivan Silva, Kawasaki, ESP, 1'44.775

Şampiyona Sıralaması:

1, Nicky Hayden, Honda, USA, 201
    2, Daniel Pedrosa, Honda, ESP, 176
    3, Valentino Rossi, Yamaha, ITA, 163
    4, Marco Melandri, Honda, ITA, 161
    5, Loris Capirossi, Ducati, ITA, 151
    6, Casey Stoner, Honda, AUS, 101
    7, Kenny Roberts, Team Robert KR, USA, 92
    8, Colin Edwards, Yamaha, USA, 90
    9, John Hopkins, Suzuki, USA, 83
    10, Shinya Nakano, Kawasaki, JPN, 75
    11, Makato Tamada, Honda, JPN, 67
    12, Toni Elias, Honda, ESP, 64
    13, Chris Vermeulen, Suzuki, AUS, 61
    14, Sete Gibernau, Ducati, ESP, 58
    15, Carlos Checa, Yamaha, ESP, 54
    18, James Ellison, Yamaha, GBR, 20

KAYNAK: Official Valentino Rossi Turkish Fan Club!
    yazar gene ben
    lütfen bütün rossi hayranları bana pm atsın:wiinkk:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    valentino rossi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha yzf r6
    teşekkürler ^bengisu^

forever valentino rossi
    YAMAHA FACTORY TEAM & YAMAHA YZR M1

Motosikleti
    --
    VALLAAA BRAVOO !
    O kadar adam var motorcuyum diye dolanıyo, bir bayan arkadaşım GP takip ediyor! Ve cvp sayısı 1 !!!!!!!!!!
    Oh be ne güzel. Neyse yaa, galiba ben fazla şeyler bekliyorum insanlardann.
    Sn. Bengisu, size özel teşekkürler.
    Saygılar Yalova MT Ergün...

kanunisultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KaNuNi PoPcOrN & YaMaHa YbR
    Alıntı Live Speedy or Die adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    VALLAAA BRAVOO !
    O kadar adam var motorcuyum diye dolanıyo, bir bayan arkadaşım GP takip ediyor! Ve cvp sayısı 1 !!!!!!!!!!
    Oh be ne güzel. Neyse yaa, galiba ben fazla şeyler bekliyorum insanlardann.
    Sn. Bengisu, size özel teşekkürler.
    Saygılar Yalova MT Ergün...
    ben motogp seyretmiyorum takip etmiyorum misal ben motorcu deyilmiyim??!!!çok keskin msj yazmışsın ADAM,DOLANIYO

minardi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R-R
    eline sağlık
    HELL FIRE

UKYO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motozeus ms100
    verdiğin bilgiler için teşekkürler.

Bir şey değil arkadaşlar, benim için bir zevk

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Ducati nihayet yarış kazandı, go ducati goooooo
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

gagagotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yarış sonucu ve genel sıralama aynı değiştirirmisiniz
    emeğiniz için teşekkürler

ah, çok özür dilerim. Dikkatsizlik işte ne yaparsınız...

umut ben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim History 125
    Teşekkürler bengisu emeğine sağlık
    Bazı insanlar bir şeyi o kadar çok isterler ki, o şeyi elde edememek korkusuyla yaptıkları her şey, onlara o şeyi kaybettirir !..

velespit-cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09` cbr 125
    gerçekten güzel eline sağlık bengüsuu ....ducati arayı açtımı kimsenin tutamayacagını gördüler bu yarışta ...

dijlex9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio x9
    slmlar millet
    [FONT="Comic Sans MS"][/FONT]dijle.-x9:queen:

kanunisultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KaNuNi PoPcOrN & YaMaHa YbR
    abicim bu topicde slm mı olur bea hemde ilk mesajın hemen tanışma bölümüne topic aç ordan hoşgeldin diyelim forumzade abicim

güzel bir çalılşma olmuş...
    Emegün için teşekkürler
    Bu arada hoşgeldiniz

Mdvyn-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Wuadaaa ... Ben de Rossi'ciyim ... Fakat şöyle bişey war moto gp 3 oyununda Rossi'ye öyle gıcık oluyom ki her virajda düşürüyo beni ... Oyunda sövüyor , gerçekte seviyorum .. Paylaşım için teşekkür ...
    [B]You cannot kill what you didn't create ! ! ![/B]

Delice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mdvyn-R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wuadaaa ... Ben de Rossi'ciyim ... Fakat şöyle bişey war moto gp 3 oyununda Rossi'ye öyle gıcık oluyom ki her virajda düşürüyo beni ... Oyunda sövüyor , gerçekte seviyorum .. Paylaşım için teşekkür ...
    Kendin oynamiyormusun?? Az daha calisman gerekiyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler