Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kenan Sofuoğlu'nun talihsizliği sürüyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Supersport'un İtalya'daki Imola pistinde düzenlenen 4. yarışında Sofuoğlu, bitime 5 tur kala yarıştan çekildi.

Dünya Supersport Motosiklet Şampiyonası'nın İtalya'daki Imola pistinde düzenlenen dördüncü yarışını, PATA Honda takımının seyircisi önünde yarışan pilotu Lorenzo Zanetti kazandı.

İtalya'nın Imola kentiyle aynı adı taşıyan 4 bin 936 metrelik pistte 17 tur üzerinden yapılan yarışa, sıralama turlarında aldığı cezadan ötürü 5. sıradan başlayan MAHI Racing India Takımı adına yarışan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, startta üçüncülüğe yerleşti. İlk turun sonunda MV Agusta RC-Yakhnich takımından Jules Cluzel'i geride bırakarak ikinci sıraya, ikinci tur içinde de PATA Honda'dan Lorenzo Zanetti'yi geçerek liderliğe yükseldi.

Zanetti ile arasındaki farkı yavaş yavaş açan ve 1.5 saniyeye kadar yükselten Sofuoğlu, 12. turun sonunda beklenmedik şekilde pite yöneldi. Motorunu takım garajına çeken milli sporcu böylece bu sezon 3. kez mücadeleden puansız ayrıldı.

Sofuoğlu'nun yarışa veda etmesiyle liderliği alan Zanetti, pozisyonunu yarışın sonuna kadar koruyarak seyircisi önünde kariyerinin ilk Supersport zaferine ulaştı. İtalyan pilotun 2.072 saniye arkasından bitiş çizgisini geçen takım arkadaşı Michael van der Mark ikinci, Zanetti'nin 6.263 saniye gerisindeki Kawasaki Intermoto Ponyexpres Florian Marino ise üçüncü oldu.

Sofuoğlu'nun talihsizliği sürüyor

Sofuoğlu, sezondaki 4 yarışın 2'sini mekanik problemler, birini de kaza yaptığı için bitiremedi.

Sezonun Avustralya'da düzenlenen ilk yarışında, kaza nedeniyle verilen araya kadar yarışı lider götüren Sofuoğlu, yeniden verilen start sonrası kaza yaparak yarışa veda etmişti. Sofuoğlu, Hollanda'da koşulan yarışta da 3. sıradayken yaşadığı teknik bir sorun nedeniyle bitime 6 tur kala yarışa veda etmişti.

Yarış öncesi 25 puanla pilotlar klasmanında 7. sırada yer alan milli motosikletçi, bu sonuçla 9. sıraya geriledi.

Dünya Supersport Şampiyonası'nın beşinci yarışı, 25 Mayıs'ta Büyük Britanya'da koşulacak.

Kenan Sofuoğlu: "Dün sıralamalardan sonra motosikletin ağırlığı sınırdan 200 gram hafif çıktığı için 2. çizgiden başlamak zorunda kaldım. Bugün yarışta sadece tek bir hedefim vardı liderliği almak ve diğerleriyle arayı açmaktı. Güzel iş başardık ve liderliği aldık. Gayet rahattım ve fazlada zorlamıyordum. Ama 14. turda motosiklet gitmemeye başladı daha sonra bunun debriyaj arızası olduğunu öğrendim. Malesef çok üzgünüm çünkü kazanmak üzere olduğumuz bir yarıştı ama olan oldu ve yarış dışı kaldık. İşlerin iyi gittiğini söyleyemem ama olumlu düşünmek zorundayım. Hala pistin en hızlısıyız ve bunu biliyoruz."

Sürücüler ve markalar klasmanı

Dördüncü yarışın ardından sürücüler ve markalar klasmanının ilk 5 sırasındaki puan durumu şöyle:

Sürücüler klasmanı

1. Michael van der Mark (Hollanda) 65 puan
    2. Florian Marino (Fransa) 65
    3. Lorenzo Zanetti (İtalya) 49
    4. Kev Coghlan (Büyük Britanya) 44
    5. Jules Cluzel (Fransa) 42

Markalar klasmanı

1. Honda 86 puan
    2. Kawasaki 74
    3. Yamaha 54
    4. MV Agusta 50
    5. Triumph 9

Kaynak: CnnTurk - AA (Anadolu Ajansı)
    yaban gülü bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Önümüzdeki sezon daha hayırlı birini desteklerse, belki eski başarılarını yakalar.

http://www.iha.com.tr/kenan-sofuoglu...ek-spor-280271

agrasiwe, takendy ve kurubuz bunu beğendiler.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    yinede herşeyin ucunu siyasete bağlamak yanlış bence, maalesef çevremde tayyipi sevende var sevmeyende, ben onların sevdikleri şeyler ile değil karakterleri ile ilgileniyorum.
    ahmetersoz1 bunu beğendi.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Başbakan bi okusun üflesin yalasın yutsun , olmadı fetoşa öptürsün. Yarıştan öncede bi rabia işareti yaptınmı daha tekerin yerden kesilmez sofuoğlu. Ucu siyasetede dokunabilir, bu msjım silinebilirde. Ama bu adamı bu partizanlıklarından dolayı sevmiyorum.
    ahmetersoz1 ve Red One bunu beğendiler.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    yorum yapacaktım ama siyaset köşesine dönmek üzere. Allah(cc) Türk'ün yardımcısı olsun.
    ahmetersoz1 bunu beğendi.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

smhsaygin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 Yamaha XT660X
    Kenan Sofuoğlu gibi bir yeteneğin harcandığını gördüğüm için üzülüyorum. Birilerinin bu işe dur deyip bu yeteneğin elinden tutmaları, sponsor olmaları lazım. Sürekli yarışları teknik problem yüzünden yarıda bırakmak nedir yaa? Teknik ekibin elinden gelmiyorsa bizim ustalardan götürelim bir tane. Daha iyi iş çıkaracakları kesin.
    agrasiwe bunu beğendi.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    siz sesleniyorum başkanım sahip çıkalım yarışçıya ... yazıık
    tayyep gönder şuna bi 30luk yoksa dövmeye yaptırtmaya kadar gider bu iş benden söylemesi

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Paralel yapı Kawasaki teknik ekibe de sızmış arkadaşlar. Bizim oğlan motoruna Tayyib'in resmini yapıştırdı diye depoya toz şeker atmışlar. Yoksa alırdı bu yarışları.
    orh, tata, ermanay ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

cenderme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR F
    yarışa başlamadan önce Ya Allah bismillah diyip kırmızı kurdele kesmesi lazım tayyep gibi. yoksa hep teknik arıza yaşayacaklar :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler