Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kenan Sofuoğlu Almanya'da yarış dışı kaldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Ulan Kenan sırf gezicilere giydirdiğin için seni desteklemiyorum.
    ero__ ve alp_tunay bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Ben Kenan'ı nu konuda çokta suçlayamıyorum, yöneticiler ne haltlar döndüğünü çok iyi biliyorlar buna şüphem yok, ancak Kenan'ın ne nedir farkında olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta adam doğru olduğunu düşündüğü şeyleri söylüyor ama tek başına iyi niyet yetmiyor. Herkesin hakettiği doğru düzgün eğitim imkanı ona da verilseydi (ülkemizde çoğu kişi bu imkandan mahrum) bugün onun da gözleri açık olurdu.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulan Kenan sırf gezicilere giydirdiğin için seni desteklemiyorum.
    Sen bari yapma yahu!
    Kenan hayatinda görmedigi destegi son iki senedir bu hükümetten görüyor.
    Basbakani sevmesi gayet dogal.
    Sinan Aksu bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda
    Yogun istek üzerine bana geçiren arkadaslara bir kaç kelam etmek zorunda kaliyorum artik kusuruma bakmasinlar.
    Surada Deniz hariç akli basinda bir tane yorum yazilmamis.
    Hayatinda piste çikip iki tur atmamis adamlar gp tarihi yaziyor.

Efendim bir arkadas benim en hizli motosiklet yarisi kazanir anlamina gelen birseyler yazdigimi ima etmis.
    Hani nerde yazmisim?
    Tam tersini yazdim.
    Yazdiklarim aynen söyle;
    Not Mesajı: Yaris motosikletleri çok hiz yapmak için degil, hizli viraj dönmek için tasarlaniyorlar.
    Bu yarislarin püf noktasi da budur, hizli viraj dönebilmek.

Orada duruyor yazdiklarim gidip bir daha okuyun.

Gelelim 40 yasinda yarisan pilot var diyen arkadasa.
    Dogru galiba bir tane rus pilot var o yasta.
    Kenan'dan büyük bir kaç pilot daha var ama adlarini bile hatirlamiyorum,dünya sampiyonlugu gibi bir iddialari da yok.

Fakat bu yas konusunda yanlis anlasilan bir sey var.
    Ben Kenan'in yasi 600cc için geçiyor yazdim.
    Yazdigim seyi Kenan artik yarisamaz gibi algilayan beyinlere en içten saygi ve sevgilerimi iletiyorum.

Simdi gelelim Kenan geçen sene ohlins kullaniyordu, bu sene cacik kullaniyor muhabbetine.
    Deniz gayet güzel yazmis ve yazdiklari da dogru.
    Ama biz de bakalim bakalim istatistiklere.

Buraya en bastan yazayim,
    Kenan öhlins kullansaydi, daha basarili olurdu fikrine kesinlikle katiliyorum.
    Ama,
    simdi çok enteresan bir durum var.
    Kenan bu sene daha hizli.
    Komik degil mi?
    Olagan disi haller disinda (yagmur v.s.)
    Kenan bu sene derecelerini en az bir saniye gelistirmis.
    Asagida normal sartlar altinda yapilan yarislarda Kenan'in pistlerdeki fastest lap 2013 ve 2012 yili derecelerini veriyorum.

philip island
    2013 - 1'33.283
    2012 - 1'35.537

imola
    2013 - 1'51.960
    2012 - 1'52.444

Aragon
    2013 - 2'02.485
    2012 - 2'03.525

Doningtonpark
    2013 - 1'31.624
    2012 - 1'31.317

Portimao
    2013 - 1'45.730
    2012 - 1'47.506

Moskova
    2013 - 1'37.757
    2012 - 1'38.216

Silverstone
    2013 - 2'08.380
    2'09.656

Nurburgring
    2013 - 1'58.072
    2012 - 2'00.325

Simdi gelelim sadede.
    Kenan geçen yilda bu yil da Lowes'den daha hizli.
    Bir çok yarista daha iyi zamanlar ve daha yüksek hizlara ulasmis.
    Iyi de o zaman neden Sam Lowes sampiyon oluyor?
    Hadi dönün en basa bir daha okuyun simdi yazdiklarimi.
    (Aslinda Deniz bir tüyo vermis)
    ero__ bunu beğendi.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    şampiyonluk uçtu gitti neyse sağlık olsun umarım istanbul parkta kazanır, tribünde yerimizi alıcaz..

Motosikleti
    var bi şeyler
    Aslında geçen seneden tur zamanlarını kıyaslamayı düşündüm ancak her ne kadar kullanılan lastiğin markası ve modeli aynı olsa da hamuru az biraz farklı olabilir, bu da zamanların düşmesini sağlayabilir. Ama bakıyorum da şu ana kadar yapılan 9 yarışın 8'inin tur zamanı kıyaslaması var yukarda, sadece lastik farkı veya pist durumu aradaki farkı (gelişmeyi) açıklamaz diye yorumlamak gerekir.

Kenan'ın bu sezon kullandığı ekipmanın geçen sezonki kadar iyi olmadığını söyledim, ama geçen sezona kıyasla zx6'yla daha çok tecrübesi var. Bu çok önemli. Ancak geçen sezon belki de yarışlarda bu kadar zorlamak zorunda değildi Kenan, çünkü bu kadar hızlı bir rakibi yoktu. Artık motorun ve ekipmanın müsade ettiği doğal sınırlara ulaştığı iddia edilebilir. Şampiyona puan durumu açısından da durumu irdelemek lazım; ilk yarış sonrası hariç Kenan tabloda hiç lider durumda değildi, hep kovalamak, fark kapatmak zorunda olmak psikolojik dezavantaj demek, bu da pilota rakibin önünde bitirebilmek için daha fazla baskı olarak geri dönüyor. Benim kişisel gözlemim bu sezon Kenan'a şampiyonluğu kaybettiren -veya en azından mücadeleyi son yarışa taşımasını engelleyen- etmenler şasi/süspansyon kombinasyonu. Motorun sürülebilirliği iyi değilse zorlayıp iyi birkaç tur derecesi elde edilebilir ancak rakip buna sahipse daha istikrarlı ve hızlı turlar atabilir, onun temposuna ayak uydurmakta giderek imkansızlaşır.

Bütün bu konuştuklarımızdan Kenan'ın kupayı alamayışına da bahane uyduruyormuşuz gibi bir izlenim oluşmasın insanlarda. O yüzden biraz Sam Lowes'dan da bahsetmek lazım. Lowes Dünya Supersport Şampiyonasına Kenan'ın moto2'ye geçtiği 2011 sezonunda geldi. 20 yaşında bir çaylakken daha ilk yarışını neredeyse kazanıyordu, arka lastiğini yarışta fazla yediği için (tecrübesizlik) son virajdan bitiş çizgisine olan sprintte patinajda kaldı ve 2 Yamaha pilotuna geçilip yüzde 3 saniye farkla 3. oldu. Supersport'daki ilk 2 senesinde Honda'yla yarışıyordu ve aslında kazanması gerekenden çok az yarış kazandı, lider götürdüğü en az 2-3 yarışta fazla zorlayıp düştü (biraz Kenan'ın bu sezonki haline benziyor). Ne olduysa bu sezon Yamaha'ya geçince oldu. Şu an hem istikrarlı hem de çok çok hızlı. Lowes çok iyi bir pilot ona haksızlık etmemek lazım. Ancak Kenan bu sene onunla aynı motoru kullanıyor olsaydı mücadele en azından son yarışa taşınırdı, bundan şüphem yok.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Surada Deniz hariç akli basinda bir tane yorum yazilmamis.
    Valla bir üzüldüm bir darıldım,,,coq kırdın kalbimi şimdi coq...

Taktir ettim seni, tur zamanlarını kıyaslamak aklıma gelmemişti. Kawasaki motorunun geçen seneden daha güçlü olup olmadığını bilmiyordum, genelde SBK da neredeyse her yıl bir güç artışı yada iddiası oluyor da.

Bu arada 40 yaşında yarışan kimmiş o Rus pilot bilmiyorum. Kimse çıksın ortaya! Ama benim bildiğim Fabien Foret var WSS'de, 39~40 yaşında. Sam yada Kenan kadar olmasa da gayet iddialı kerata . SBK da zaten malum Checa var, Biaggi 38 ve 40 yaşında şampiyon oldu, Bayliss 41 yaşında şampuanlık kazandı. Herkes biliyor bunları gerçi. Afedersin buarada piste çıkmamış biri olarak fazla konuştum sanırım

Bir de konu nasıl oldu da Yamaha'nın daha iyi viraj aldığı ve bu sebeple bu yarışta üstün olduğu noktasına geldi anlamadım. Virajlı olmayan bir yarış var mı takvimde? Hadi Monza'yı saymayalım, onun dışında?? Yani madem Yamaha daha üstün virajlarda ve bu yüzden Kenan yakalayamadı Sam'i yani bir nevi suç Kawasakide (şasi ve amortisör) diğer yarışlarda Kenan nasıl geçti Sam'i o zaman ?? Bu sene 3'er yarış üstünlük sağlamışlar birbirlerine...
    #sürenadam

Motosikleti
    Honda
    Syanur atlamisim seni kusura bakma.

Yaş meselesinde anlatmak istediğim mevzuyu tam anlatamadim.
    Yaris dunyasinda yaşı fazla olan çok pilot var.
    Fakat 600cc klasmanı orta ve üst yaşlar için başarılı olmalarının zor olduğu bir klasman.
    Ben Kenan'in artik 1000cc ye geçis yapmasi gerektigini düşünüyorum.
    Syanur bunu beğendi.

Kenan Technomag-CIP takımında yarışırken Takımın teknik şefi Gil Biggot bana(internetten) Kenan gibi bir yeteneğin neden Türkiye'de destek görmediğini sormuştu...
    Ben de kendisine Kenan'ın dindar bir adam olduğunu, Türkiye'de dindar insanların pek sevilmediğini söylemiştim.
    Kenan şampiyon olduğu sene Osmanlı sarığı giyince yine aynı kesim yerden yere vurmuştu kendisini.
    Kenan şöyleymiş böyleymiş geçelim bunları, hepsi hikaye.

Zamanında Jason tahincioğlu gibi sıfır yetenek bir adamın adı sanı duyulmadık şampiyonalardaki yarışlarının tv lerde günlerce gösterildiği bir ülkede Kenan Sofuoğlu gibi 3 kez dünya şampiyonu olmuş adam yerden yere vuruluyor...

Kendinizi de yırtsanız Kenan sizi zerre kadar takmıyor, takmayacakta.

Hemen belirteyim AKPli değilim Tayyib'i zerre kadar sevmem.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı 0tt0man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kenan Technomag-CIP takımında yarışırken Takımın teknik şefi Gil Biggot bana(internetten) Kenan gibi bir yeteneğin neden Türkiye'de destek görmediğini sormuştu...
    Ben de kendisine Kenan'ın dindar bir adam olduğunu, Türkiye'de dindar insanların pek sevilmediğini söylemiştim.
    Kenan şampiyon olduğu sene Osmanlı sarığı giyince yine aynı kesim yerden yere vurmuştu kendisini.

Zamanında Jason tahincioğlu gibi sıfır yetenek bir adamın adı sanı duyulmadık şampiyonalardaki yarışlarının tv lerde günlerce gösterildiği bir ülkede Kenan Sofuoğlu gibi 3 kez dünya şampiyonu olmuş adam yerden yere vuruluyor...

Kendinizi de yırtsanız Kenan sizi zerre kadar takmıyor, takmayacakta.

Hemen belirteyim AKPli değilim Tayyib'i zerre kadar sevmem.
    İşte senin gibi kuyu kazıcılar olduktan sonra dışarıda bizi neden sevsinler....
    Kenan ı dindar olduğu için değil,
    Siyasi idolojisini sporuna bulaştırdığı için sevmiyoruz...
    dini sporuna bulaştırdığı için sevmiyoruz....
    yoksa hıristiyanmış, müslümanmış , ateistmiş bize ne....

Kenan bizi takmıyormuş...
    Çok ta Fi Fi....

Bizmi kaybederiz kenan mı....

Ayrıca merak ettim...
    Kenana yakınlık derecen nedir?..
    Akraba falan mı ?...
    Sinan Aksu ve ero__ bunu beğendiler.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Honda
    Ben Kenan'i seviyorum.
    Iyi çocuk.

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    dinden bu kadar ekmek yenilen bir ülkede mi dindar insanlar pek sevilmiyormuş??? tam tersi olduğunu Kenan anladı ki elinde tespih başında takke ağzında başbakan dolanmaya başladı
    alp_tunay ve ero__ bunu beğendiler.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    OttOman, seni çok sert bir dille eleştircem ama hakaret babında değil, yanlış anlama.

Öncelikle başka bir sorunu halledelim;

@apt_tunay ben de Kenan'ı sevmiyorum ama sorunumuz o değil. Takım şefi neden destek vermiyorlar derken taraftar ve izleyici anlamında sormamış. Sponsor olarak, ekonomik olarak sormuş...

Şu ülkede kimin iktidarda, kimlerin rektör, bakan, vekil, showmen, müdür olduğunu biliyoruz, yaklaşık son ~10 yıldır. Şimdi bu bizim ülkemizin hastalığı, kadrolaşma. Neyse.

Ottoman, nasıl oluyor da sence böyle bir dönemde Kenan gibi dindar hatta din reklamı yapan, üstüne siyasilere ve politikacılara "gerekli" mesajları veren birisi ekonomoik destek bulamıyor???

Sen nasıl olur da "Kenan dindar olduğu için sevilmiyor" diyorsun! Yahu çok afedersinde hiç mi düşünmüyorsun, kafan mı çalışmıyor, bu nasıl büyük bir çelişkidir... Bak Eursoporttaki spikerler bile Kenan için kendilerini yerden yere vuruyorlardı, taa ki "Başbakanım destekçiniz, arkandayız" reklamını (rezaletini) yapana kadar...

Adam Odtü'ye bile geldi, geçen aylarda. Herkes alkışladı, izlemeye gitti, sohbete katıldı (tabi bundan sonra biraz zor). Yani kimse Kenan'dan nefret etmiyordu, belki sevmeyen sessiz bir grup vardı. Ama bunların hepsi izleyici kesimdi.

Şimdi, hükümete yalanmak yada baskı sebebiyle Osmanlı dizileri BİLE çektirilen bir ülkede, bir sporcu var ki 3 kere dünya şampiyonu olmuş ve bunları Osmanlı sarığı giyerek tüm dünyanın gözü önünde kutlamış. Bana birisi açıklar mı acaba; BU ADAM NEDEN SPONSOR BULAMIYOR ??
    #sürenadam

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte senin gibi kuyu kazıcılar olduktan sonra dışarıda bizi neden sevsinler....
    Kenan ı dindar olduğu için değil,
    Siyasi idolojisini sporuna bulaştırdığı için sevmiyoruz...
    dini sporuna bulaştırdığı için sevmiyoruz....
    yoksa hıristiyanmış, müslümanmış , ateistmiş bize ne....

Kenan bizi takmıyormuş...
    Çok ta Fi Fi....

Bizmi kaybederiz kenan mı....

Ayrıca merak ettim...
    Kenana yakınlık derecen nedir?..
    Akraba falan mı ?...
    Kendisine bunu söylediğimde çok şaşırdı. Nasıl yani Türkiye müslüman bir ülke değil mi diye sordu.
    Kendisine müslüman dediği halde İslam'dan ve dindar insanlardan nefret eden birçok insan var dedim, adam anlamakta zorluk çekti haliyle
    Bugüne kadar yabancı basında Kenan'ı dini inançları için eleştiren bir tane haber okumadım.
    Şampanya kutlamasına katılmadığı için eleştiren duymadım. Hep Kenan'ın dindar bir insan olduğu için kutlamaya katılmıyor dendi.
    Adamlara gavur diyoruz ama maalesef buradaki bazı "müslümanlar" adamlardan daha gavur :D

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Kendisine bunu söylediğimde çok şaşırdı. Nasıl yani Türkiye müslüman bir ülke değil mi diye sordu.
    Kendisine müslüman dediği halde İslam'dan ve dindar insanlardan nefret eden birçok insan var dedim, adam anlamakta zorluk çekti haliyle
    Bugüne kadar yabancı basında Kenan'ı dini inançları için eleştiren bir tane haber okumadım.
    Şampanya kutlamasına katılmadığı için eleştiren duymadım. Hep Kenan'ın dindar bir insan olduğu için kutlamaya katılmıyor dendi.
    Adamlara gavur diyoruz ama maalesef buradaki bazı "müslümanlar" adamlardan daha gavur :D
    Dediklerimi anlamamışsın ki....
    Tekrar oku...

#Syanur ; O bahsettiğin sponsor o izleyici ve hayranların arasından da çıkabilir....
    Belki sponsor olacak çok adam vardır da bu en son olaydan sonra vazgeçmiştir..

Öncelikle her kesimin hayranlığını kazanmış bir insan neden ola ki birden tarafını belli eden durumlara kalkar ?..
    Bundan karı nedir ?...
    Çıkarı nedir?...
    Hiç bir karı çıkarı yoksa ,
    Neden bu işe kalkışır...
    Herkes dümeni tutturmuş gidiyor...
    Biz de burda çanak tutalım... Hatta otomatik dünem rolü oynayalım...

Tamamdır..Bitti benim için...
    Dedim ya, 6 senedir izmir pistinde verdiği sol botunu bile attım çöpe...
    Ağzıyla kuş tutsa geçti gitti tren
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu hiç mi bir zeka pırıltısı olmaz insanda anlamadım gitti. Halen dindar diye sevmeyen olduğunu yazabilen zihniyetin ...

YALAKA ADAM SEVMİYORUZ KARDEŞİM VAR MI ÖTESİ? YALAKA OLMADIĞIMIZ İÇİN SEVMİYORUZ... ŞİMDİ BUNDAN SEVENLER YALAKA GİBİ BİR ANLAM DA ÇIKARTIRSINIZ YA NEYSE... ÇOK DA Fİ Fİ (YOKSA SİSİ Mİ DEMELİYDİM?!)

Motosikleti
    var bi şeyler
    "Türkiye'de dindar insanlardan nefret ediliyor" savı çok yanlış ve talihsiz olmuş. Dini şov malzemesi haline getirenler sevilmiyor evet. İnsanların gözüne gözüne "bak bak, dindarım ben " diye sokmaya kalkışanlar sevilmiyor; doğrusu, doğru olan da budur zaten. Hele hele dindar olduğu sanılıpta dini amaçlarına alet edip türlü haltlar yiyenlere yamanmaya çalışanlar kafası azıcık basan insanlara süper itici görünüyorlar, bundan daha doğal birşey yok.
    alp_tunay bunu beğendi.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Birader sen hasta mısın yoksa tipinmi öyle gösteriyor?

Bugüne kadar Kenan denen herifi inancından dolayı kim sorgulamış? Kim yargılamış bu forumda?
    Vay efendim bu adam ''tüü kaka müslüman'' diye kim demiş?
    Ama inancını her fırsatta kullanıp bunu insanların gözüne sokmaya kalkarsa ve başarızlığını inancına bağlarda ''Müslüman olduğum için sponsor bulamadim'' diye salakça açıklamalar yaparsa, Gezi direnişinde Tayyip'e yalakalık yapıp Gezicilere Bela okursa kusura bakma ama ''Hast!r'' çekerler adama. 2 gramlık desteğin varsa onuda kaybedersin.

Adama demezler mi Lan davar sen gözler önündeki bi insansın hareketlerine dikkat et seveni var sevmeyeni var diye. Bu adam bu tepkileri aliyorsa hiç biri boşuna değil. Kimsenin kızmaya hakki yok.
    Syanur, alp_tunay ve ero__ bunu beğendiler.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Kim ne ekerse onu biçer kısacası.

"İnsanları başbakanı seviyor-destekliyor diye eleştirmeye hakkınız yok, hoşgörü gösterin" diye düşünenler, siz başbakanı sevmeyen, desteklemeyen hoşgörü gösteriyor musunuz ??
    alp_tunay, Sinan Aksu ve ero__ bunu beğendiler.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Boşa dememişler...
    Ne verirsen elinle ,
    O gelir seninle...

Büyük ihtimal jübile yapacak...
    Bence kendine sebep arıyor.... (Sebep = Bahane )
    ero__ bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler