Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Kenan Sofuoğlu Almanya'da yarış dışı kaldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kim ne ekerse onu biçer kısacası.

"İnsanları başbakanı seviyor-destekliyor diye eleştirmeye hakkınız yok, hoşgörü gösterin" diye düşünenler, siz başbakanı sevmeyen, desteklemeyen hoşgörü gösteriyor musunuz ??
    Abi yemin ediyorum benim meselem, Kenanin başbakani sevmesi veya desteklemesi değil.

Yani nasil anlatayim,
    Bi sporcuya olmuyor, yakışık almiyor.

Yani bi sporcunun çizgisi belli olmali.
    Yoksa kendi içinde kimi isterse desteklesin, kim ne karişir?

Hadi ondan da geçtim, Ulan madem destekliyorsun ve bunu belirtiyorsun, bari desteklemeyene bela okuma. Ayiptir yahu.

Sonuçta sen uluslararasi arenada Türkiye adina piste çikiyorsun.
    Başbakan adina, veya belirli bir ideoloji adina piste çıkmıyorsun ki.

Şahsim adına desteklemiyorum, ama yinede kötü düşünemem hakkinda.
    Allah bahtini açik etsin.
    Shrieker bunu beğendi.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    @Sinan
    Bu senin söylediğini ben ve birçok kişi de zaten önceleri dile getirdik. 'Zaten biliyorduk ama "böyle" davranması kabul edilemez' mantığınıda başladı herşey, Kenan'a olan tepki.

Benim burada yazdıklarım, Kenanı eleştirdiğimiz zaman bize söylenen sözlere yönelikti. Bize "başbaknı sevmek suç mu, herkes istediği kişiyi destekler" diye çıkışıldı. Ben de diyorum ki madem bir taraftan hoşgörü bekleniyor, diğer taraf da aynı şeyden sorumludur. Yani yazdıklarım Kenan'a değil, bazı başka kişileri idi.

Gelelim senin bahsettiğin konuya. Ben de zaten bugüne kadar ne düşündüğünü biliyordum söz konusu sporcunun. Açık açık da söylüyordu. Düşünceleri ve durduğu taraf itibarı ile "kendisini" çokça sevmezdim zaten, sevemedim diyelim. Ama o hernakadar ara sıra ekranlarda reklam yapsa da ben görmezden geliyordum ve inancı düşünceleri ona aittir, içinde yaşıyor diye kabul ediyordum.

Ve ben de ona karşı düşüncelerimi kendi içimde yaşıyordum. Buraya yazarken kendi duygularımı ve düşüncelerimi konuya dahil etmiyordum. Adam yarışta ne yaptıysa onu konuşuyordum. Spor kariyeri açısından da çok destekleyici yorumlarda bulunduğum da var, eski yazılarım duruyor. Yarışlarını izlemek için sabahın 5inde uyandığım da çok oldu. Hoş ben yarış hastası bir adamım ama sırf onu izliycem diye de ayrı bir keyifle uyanıyordum. Yani o yapması gerekeni yaptığı sürece ben de beni rahatsız eden konulara değinmiyordum, adamın "başarıları" ile gurur duyuyordum. Buradaki bazı kimseler gibi kişiliği ile değil.

(Burası önemli)
    Nezaman ki bardağı taşırdı, olayı siyasete bulaştırdı ve bunu yarış öncesi, PİSTTE!, herkes TV'nin başındayken, yayının ortasında yaptı işte ozaman ben de tepkimi buradan veya gerekirse pistten verme hakkını kendimde buldum. Sen misin bela okuyan, ben de sana bela okurum ozaman, umarım düşersin de rezil olursun diyebilirim işte artık... Sen misin "ülkemde insanların yaptıklarından utanıyorum, mahçup oluyorum" diyen, ben de senin demeçlerinden ve tavırlarından utanıyorum artık... İnsanları bu noktaya iten kendisi, ben durduk yere kızmıyorum.

Bir de deniliyor ki Y.dışında Kenan'ı inançları sebebiyle eleştiren hiç olmamış. Demogojiye bak! Y.dışında, hiç bir İtalyan pilotun "Berlusconi arkandayım! Sana açılan davalar haksızdır!" diye motosikletine pankart astığını yada "Papa beni kutsasın, her yarış öncesi günah çıkartıyorum" diye sıkça demeç verdiğini gördünüz mü??
    Sinan Aksu, ero__, Shrieker ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [B]

(Burası önemli)
    Nezaman ki bardağı taşırdı, olayı siyasete bulaştırdı ve bunu yarış öncesi, PİSTTE!, herkes TV'nin başındayken, yayının ortasında yaptı işte ozaman ben de tepkimi buradan veya gerekirse pistten verme hakkını kendimde buldum. Sen misin bela okuyan, ben de sana bela okurum ozaman, umarım düşersin de rezil olursun diyebilirim işte artık... Sen misin "ülkemde insanların yaptıklarından utanıyorum, mahçup oluyorum" diyen, ben de senin demeçlerinden ve tavırlarından utanıyorum artık... İnsanları bu noktaya iten kendisi, ben durduk yere kızmıyorum.

Bir de deniliyor ki Y.dışında Kenan'ı inançları sebebiyle eleştiren hiç olmamış. Demogojiye bak! Y.dışında, hiç bir İtalyan pilotun "Berlusconi arkandayım! Sana açılan davalar haksızdır!" diye motosikletine pankart astığını yada "Papa beni kutsasın, her yarış öncesi günah çıkartıyorum" diye sıkça demeç verdiğini gördünüz mü??
    Hay agzini opeyim mecazi anlamda!
    ero__ bunu beğendi.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Okudukça gülüyorum yorumlarınıza

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kenan i severdim eskiden..
    Alman arkadaslarima anlatirdim bir Türk Motosiklette dünya sampiyonu diye...
    Övünürdüm...
    Ama artik benim icin Kenan sifirdir..
    O 4 parmagni neyapar artik bilmiyorum....

---------- Post added at 01:23 ---------- Previous post was at 01:13 ----------

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Kenan'i seviyorum.
    Iyi çocuk.
    iyi cocuk olabilir..
    Ama yaptiklari hic dogru degil Horozum...
    Hele hele bu basimizdaki yavsagin resmini ve daha sonrada bu 4 parmak isareti falan..
    Benim icin öldü Kenan...
    Benden bukadar yemin ederim...
    Sinan Aksu ve ero__ bunu beğendiler.
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Takkeli ve namaz kılarken çekilmiş resimler, yersiz ve gereksiz demeçlerin ardından Rabia,işaretini kullanması tuz biber oldu,

şöyle kıyaslasak,

başka herhangi bir dünya şampiyonunun, kilisede, camide, putun önünde yada uyuşturucu içerken, kızlarla alem yaparken hiç resmi var mı ?
    kritik bir donemde apır sapır demeçleri var mı,

Sakarya'lı olmasının da bunda ciddi etkisi vardır tabi ama iyi bir menajeri olsaydı da bu işlere hiç girmeyip, şampiyonda olmasaydı,daha çok severdim,
    Syanur bunu beğendi.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Sakaryalı olmasının etkisi var evet.Mesela bazı arkadaşlar diyorlar ki akp nasıl %50 alıyor benim çevremde oy veren yok falan fişman.sen gel sakaryaya bakalım rastgele bir kahveye gir muhabbetleri dinle.dersin burda mhp nasıl 1 milletvekili çıkarabilmiş şike var burda.
    şimdi halk da bir nebze haklı Sakarya deprem sonrası çok çile çekmiş bir yer ama son 2 yılda çok fazla güzel gelişme oldu şehir adına.göz ardı edemezsiniz yani.şuan gelin bakın sakarya orta halli bir almanya şehri gibi.bütün yollar duble , apartman mantığı yok evler en fazla 3 katlı bloklar , müstakil evler çoğunlukta villalar falan.şehir merkezinde büyük 2 tane meydan ve ormanpark ve kentpark gibi 2 büyük park ki her gece adım atacak yer olmadığından ne kadar gerekli bir şey olduğunu anlıyorsunuz.

neyse ben sırf benzin yüzünden bile akp yi eleştiririm.ama izmirde okuyan adapazarlı olarak çok farklı olduğunu söyleyebilirim.

öte yandan izmirdeki de hayatı kendi küçük penceresinden gördüğü için oylar çoğaltılıyor yeaaa diyebilir.
    sakaryalı da hayatı kendi küçük penceresinden izlerken bunlar bir avuç çapulcu diyebilir.sonuçta bornovada gece 4 te hükümet konağına yürüyen binlerce kişiyi görmedi.

benim şahsi fikrim ise ; insanlardan çok fazla birşey beklemeyin.insanların çoğu cahil ve zaten entellektüel olarak da birikim olarak da yetersiz.sporcular ise ufak yaştan itibaren başladıklarından dolayı daha da cahil.
    kenan da etrafından böyle gördüğü için kendi değerlerini korumaya yönelik böyle açıklamalar yapıyor.bu da normal karşılanmalı.he deyin geçin.
    Syanur ve COQ bunu beğendiler.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Pistte viraj donmeyi sizden ogrenecek degiliz! Velev ki kenan dusmedi? Pistte degil ama gozunuzden bende kenani cok severdim lakin son zamanlar cok sogudum fakat sebebi resim yada parmak degil, sebebi izmitteki sofuoglu honda dan (çakma honda bayisi) kazik yemis olmamdir.bizzat amcasinin oglu basinda duruyor ve kenanin ismini tam gaz kullaniyorlar. Forumda ve sokakta gordugum kadari ile bir suru kisi sikayetci oradan ama kenanin haberi yok ne himetse? Yada var ama umrunda degil? Simdi aman canim nerden haberi olcak demeyin beni uzun uzadiya cevap vermeyle ugrastirmayin

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi halk da bir nebze haklı Sakarya deprem sonrası çok çile çekmiş bir yer ama son 2 yılda çok fazla güzel gelişme oldu şehir adına.göz ardı edemezsiniz yani.şuan gelin bakın sakarya orta halli bir almanya şehri gibi.bütün yollar duble , apartman mantığı yok evler en fazla 3 katlı bloklar , müstakil evler çoğunlukta villalar falan.şehir merkezinde büyük 2 tane meydan ve ormanpark ve kentpark gibi 2 büyük park ki her gece adım atacak yer olmadığından ne kadar gerekli bir şey olduğunu anlıyorsunuz.

Sakaryalısın demek...
    Ama akp ye minnet duymanız çok ama çok saçma...
    Bu millet 7 den 70 ine 1999 yılından beri deprem vergisi adı altında fahiş vergi ödüyor...
    Anlayacağın telefondan benzine , elektrikten suya fahiş ÖTV ödüyor....
    1999 yılında bir kereliğe mahsus dendi...
    Herkes canı gönülden ödedi...
    Ama baktılar tatlı geldi ,
    Bu günlerde hala ödüyoruz....

Anlayacağın Sakaryada olan gelişmeler için akpye değil Türk milletine teşekkür edin...
    Adamlar potansiyel oyların nerden çıkacağını bildiğinden , oralara biraz daha fazla eğiliyor...
    Gelmeyin bu oyunlara...

Son cümlene uzun cevap yazmak isterdim ama....
    Kısa ve öz olarak HE deyip geçemeyiz....
    Yurt dışı arenada Türkiye adına yarışıyorum diyorsa yapmayacak...
    Yapmamalı zaten....

Ayın 15 inden sonra görücez bakalım neler olucak...
    Merakla bekliyorum...
    ero__ ve Shrieker bunu beğendiler.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    yok
    alp kardeşim gaziemir , izmir gaziemir ise orda doğup büyümüşsen ve çok farklı yerlerde yaşamamışsan ancak böyle bir düşünceye sahip olabilirsin.
    akp ye minnet duymak sana çok saçma geliyor olabilir.senin etrafında herkes düşman olabilir.ancak sakaryada durum tam tersi.burda da chp den hoşlananı kimse sevmez mesela.kimse de oy atmaz hatta.onlar da sana sen hiçbirşey bilmiyorsun , öküz arabasının gitmeyeceği yollardan hergün gidip geldik , kuru ekmek almak için saatlerce karneyle sıra bekledik , ordu devleti 50 yıl geriye götürdü , benim başörtülü kızım neden okuyamasın , ecevit ayakta zor dururken devlete başkan yaptılar gibi şeyler söyleyebilir.
    vergi deprem olsa da olmasa da bir türlü alınıyor zaten.kılıf olması için uygundu demek o kadar.yoksa nefes alma vergisi de çıkarabilirler yani.
    açıkçası ben pek taraf tutmam.ancak senin saçma dediğin şeye insanlar belki 20 yılın birikimiyle karar veriyorlarsa bu işi geçecen.ilk önce karşı tarafa saygı duymalısın.ki görüldüğü üzere küçümsemeyi geç , senin tarafından daha büyük karşı taraf.tüm muhalifler bir akp etmiyorsa sen nasıl bu kadar rahat insanların tercihlerine saçma dersin.

son paragraf için ; istediğinizi yapın.isterseniz nefret edin , isterseniz gidin sniperle vurun.ancak adamın yaptığı senin düşüncene göre yanlış.(benim düşünceme göre de yanlış.) burdan yapacağımız adamın bir suç işlemiş gibi muameleyle karşılaşmasını istemek değil.burdan çıkaracağımız adamın bizden farklı düşündüğünü anlayıp ona göre kendi işimize bakmak.
    türkiyeyi temsil etme noktasında eğer hassassanız , bazı ünlüler nasıl yurtdışına gezi parkı röportajı verirken türkiyenin belki yarısını temsil ediyorduysa bu adam da en az onlar kadar , hatta daha fazla bir kitlenin görüşünü orda dile getiriyorsa kusura bakma ama ülkenin "çoğunu" temsil etmiş oluyor.sonuç olarak kimse izlemek zorunda da değil sevmek zorunda da değil.kafanıza göre takılmanız dileğiyle...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alp kardeşim gaziemir , izmir gaziemir ise orda doğup büyümüşsen ve çok farklı yerlerde yaşamamışsan ancak böyle bir düşünceye sahip olabilirsin.
    akp ye minnet duymak sana çok saçma geliyor olabilir.senin etrafında herkes düşman olabilir.ancak sakaryada durum tam tersi.burda da chp den hoşlananı kimse sevmez mesela.kimse de oy atmaz hatta.onlar da sana sen hiçbirşey bilmiyorsun , öküz arabasının gitmeyeceği yollardan hergün gidip geldik , kuru ekmek almak için saatlerce karneyle sıra bekledik , ordu devleti 50 yıl geriye götürdü , benim başörtülü kızım neden okuyamasın , ecevit ayakta zor dururken devlete başkan yaptılar gibi şeyler söyleyebilir.
    vergi deprem olsa da olmasa da bir türlü alınıyor zaten.kılıf olması için uygundu demek o kadar.yoksa nefes alma vergisi de çıkarabilirler yani.
    açıkçası ben pek taraf tutmam.ancak senin saçma dediğin şeye insanlar belki 20 yılın birikimiyle karar veriyorlarsa bu işi geçecen.ilk önce karşı tarafa saygı duymalısın.ki görüldüğü üzere küçümsemeyi geç , senin tarafından daha büyük karşı taraf.tüm muhalifler bir akp etmiyorsa sen nasıl bu kadar rahat insanların tercihlerine saçma dersin.

son paragraf için ; istediğinizi yapın.isterseniz nefret edin , isterseniz gidin sniperle vurun.ancak adamın yaptığı senin düşüncene göre yanlış.(benim düşünceme göre de yanlış.) burdan yapacağımız adamın bir suç işlemiş gibi muameleyle karşılaşmasını istemek değil.burdan çıkaracağımız adamın bizden farklı düşündüğünü anlayıp ona göre kendi işimize bakmak.
    türkiyeyi temsil etme noktasında eğer hassassanız , bazı ünlüler nasıl yurtdışına gezi parkı röportajı verirken türkiyenin belki yarısını temsil ediyorduysa bu adam da en az onlar kadar , hatta daha fazla bir kitlenin görüşünü orda dile getiriyorsa kusura bakma ama ülkenin "çoğunu" temsil etmiş oluyor.sonuç olarak kimse izlemek zorunda da değil sevmek zorunda da değil.kafanıza göre takılmanız dileğiyle...
    Postuna cevap yazacak değerde bulmadım....
    Sadece Gaziemire bu sene yerleştim....
    Ankara Bolu ve Bursada yaşantımı geçirdim....
    Sana bilgi olsun diye bir tek bunu yazıyorum....
    Geri kalan düşüncelerin kendini özetliyor...
    Hayırlı işler sana...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    yok
    pekala sen bilirsin

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ülkenin yarısından çoğunu değil gerçek oy oranını da delikanlı gibi yaz da sakaryalılar yalancı olmasın!

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bugüne kadar Kenan'ın yarışları ile en çok başlık açanlardan birisiydim...
    Her yarışında çok heyecanlanırdım ve burada paylaşırdım...
    Ama son hareketleri yüzünden durum değişti...
    Şimdi kaçıncı sırada, kaç yarış kaldı, yarış nasıl geçti vs haberim bile yok, merak edmiyorum da...
    ***Haa aynı duyguları "tulumunun altından Kılıçdaroğlu fotoğrafı çıkarsa da, yarış öncesi bozkurt işareti yapsa da hissederdim"

bboy_iced - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki zx6r
    Coq abi sen bu işten hiç anlamıyosun yaaaa sen git motor test et makale yaz ne bilim yaptığın işleri yap bur da ömrü pistlerde geçmiş gerçek motorcu arkadaşlara bulaşma yaaaa
    COQ ve ero__ bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler