Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Otodrag`da Korkunc Son!!!!!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    16.04.06 tarihinde Opetin sponsorlugu ile her sene duzenlenen Otodrag Turkiye sampiyonasinin ilk ayagi olan Antalya Kepez yarislarinda Opet te ait olan Levent Kesen yonetiminde olan arac hakiyimet kaybi sonucu olusan kaza sonucu 3 kisi olmus 2 kisi yaranlanmistir.

Arkadaslar olay aninda sahsen ordaydim biraz ic gudu belki birazda sans deyin start cizgisinin tam arkasindan izledik yarislari , pist boyunca insanlar dizilmis yarisi izliyorlardi ve hic bir guvenlik gorevlisi seyircileri ciddi anlamda uyarmadi ve geri plana almayi dusunmedi.Levent Kesene ait olan Chevy SS modeli drag otomobili kalkis anindaki %100 pilotaj hatasindan dolayi surekli savrularak gitmeye ve yalpalamaya basladi Levent Kesen bu durumu hissetmesine ragmen hizini kesmedi ve yarisa devam etti yarisin 300 mt lik kisminda artik arac tamamen kontrolden cikicak duruma geldi ve pistten aniden firlayarak orda oturan 3 kisi ezip resmen bicti. 2 kisi olay yerinde can verdi 3 . kisi ise hastanede. Olay korkunc ve uzucu idi. Birakin guvenlik saglanmamis bir pist vardi ve tehlike saciyordu ama pilot bir hirs ugruna 3 kisinin katili olmayi kabul etti. Olayi saniye saniye videyoya kayit aldim ama sorun cikacagi dusuncesi ile su an burda yayinlamiyacam.Yanliz aptal bir otomobil yarisinda gozunu hirs burumus bir pilot ne kadar olmcul olabilevegini bugun sahsen gordum.Ben de senelerimi motor sporlarina vermis bir insan olarak bugun tekrar tekrar goruyorumki hiz olduruyor hele kontrolsuz oldugunda cevresini daha cok olduruyor.
    Bu arada yaristan donen bir grup genc te surucu hatasi sonucu kepez antalya yolunda yoldan cikarak takla attilar. Bu kaza ise yaristan bir saat evel olmustu gun sonunda daha ne olacak diye bekliyordum. Lutfen hayatinizi guvene alin dostlar ,hersey saniyeler icinde oluyor ve bana asla olmaz demeyin.Olenlerin ailelerine sabir diliyorum onlada motor sever destekcilerdi ve belkide bu aksam evde anlatacaklari cok gusel hikayeler olacakti.Basimiz sag olsun
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Pilotun hiç hatası yok. Orası bir yarış pisti. Kenardaki akılsızların kendileri hakkkında karar verme yetileri yoksa; yarış direktörü, yarış komiserleri, yarış hakemleri jandarmaya orayı boşaltmalarını söyleselerdi kaç dakika alırdı boşaltma işlemi? O akılsız seyirciler boşaltmaya karşı geldikleri taktirde de yarışı iptal etmeliydiler. Yaptılar mı? HAYIR!
    Ayrıca Opet de suçlu değildir (belki böylesine sorumsuz bir teknik kadro ile çalıştığı için biraz suçlu olabilir). SADECE TEKNİK kadro kimse "o" ve/veya "onlar" suçludur. Yarış olayı başlı başına bir risktir. Başlama çizgisinin 1 cm ilerisindeki HERKESİN ya zeka seviyesi çok düşüktür ya da adrenalin zevkini böyle tadmak istiyordur. Neden bu tip kazalar 3. dünya ülkelerinde olmaktadır? Esas sorun bu, bunu düşünmek lazımdır.

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    sana bu konuda katılıyorum MrCool çok haklısın
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı camadan adlı üyeden alıntı
    sana bu konuda katılıyorum MrCool çok haklısın
    +111
    CBR 600F Honda,

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Hatta daha öte orası bir HAVAALANI !!!!!!!

Arkadaşlar bu yarışı organize eden opetten tutunda hakemi, organizatörü, yarışanı, gözlemcisi hepsi suçludur. En az suç seyircinindir.
    motorize07 [MT Antalya Burada]
    Her Tip Yol ve Hava Şartlarının Motorcusu
    Gittiğin Yol, Yol Değil. YAMAHA XT600 E

Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    MrCool haklı suclanması gereken birisi varsa oradaki pist sorumluları sürücü görevini yapıyo yarışını sürdürüyor neden sen start çizgisi arkasında izledin hayatını tehlikeye atmamak için onlar attı ve sonuçlarına katlanırlar Biz sadece Futmol sahalarının kenarlarına güvenlik önlemi alırız...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaza nedeni pilotaj olabilir zaten onlarda yarış esnasında ölümcül kazaların olabileceği gerçeğini kabüllenip çıkıyorlar...bu tip kazalar dünyanın pek çok yerinde oluyor dünya ralli şampiyonasında virajı alamayıp seyircilere dalan çok araba biliyorum...Sürücü kesinlikle hatalı dahi olsa ölümlerden sorumlu değildir..asıl sorumlu o arabaların kontrolden çıkıp seyircilere dalacağı ihtimalini göze almayan bu yarışı düzenleyen organizasyondadır... aynı oranda kendi canlarını tehlikeye atan seyircilerde...Günlerdir yazılı ve görsel basında pilotun boy boy resimleri yayınlanıp suçlu ilan edilmekte bir Allahın kuluda çıkıp burda hata pilotta değil demedi
    yokmu bunların klüpleri - federasyonları bu pilotu koruyacak yuh kere yuh laf başı geldimi F1 i biz getirdik diye naralar atanlar nerde şimdi
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

The Cure - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SKY TEAM ST200SM
    İyi de adamların orada olması pilotun suçu değil. Çok üzücü bir olay ama pilot varı yoğu ortaya koyacak tabi...

Düşünsenize denizde yarışlar yapılıyor, Class 3 Türkiye msela... Sen tut yarış esnasında haliçte yüz, tekne gelsin seni biçsin... Yani seyircide suçlu, insan herzaman kendini korumalı...

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Alıntı The Cure adlı üyeden alıntı
    Düşünsenize denizde yarışlar yapılıyor, Class 3 Türkiye msela... Sen tut yarış esnasında haliçte yüz, tekne gelsin seni biçsin...
    +1
    Aynen katılıyorum.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    pınarbaşında da fotoğrafçılardan biri ölmüştü. çok acı birşey ama pilotun suçu yok. yarışta arabalar yoldan da çıkar kayar da uçar da... trafik kuralları pistte işlemez.

inşallah ilerde daha güvenli pistlerimiz olur. Konyadaki drag pisti normalde organize sanayi bölgesinin giriş yolu mesela. bi ara fotoğraflarını çeker koyarım bölgenin. düz bi cadde sadece pistle ilgisi yok.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı
    pınarbaşında da fotoğrafçılardan biri ölmüştü. çok acı birşey ama pilotun suçu yok. yarışta arabalar yoldan da çıkar kayar da uçar da... trafik kuralları pistte işlemez.
    o kaza ile aramda sadece 60-70metre vardı tribünde bayanların sinir krizleri hala aklımda çok kötü bir olaydı

İzmir yarış pistinde drag yapılıdığı zaman kenardaki pit duvarına oturuyorlar fark edilince yarışı durdurulup görevliler müdahale ediyor güvenlik sağlandıktan sonra yarış devam ediyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler