Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motogp'de 2012 sezonunun şampiyonu Jorge Lorenzo oldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Moto GP'de sezonun sondan bir önceki yarışı Avustralya Grand Prix'sini kendi evinde son kez yarışan Casey Stoner kazandı. İspanyol Jorge Lorenzo ise ikinci olarak kariyerinin ikinci Moto GP şampiyonluğunu ilan etti.

Phillip Island pistinde yapılan Avustralya Grand Prix'sine pole pozisyonunda başlayan Honda sürücüsü Casey Stoner startın ardından, Jorge Lorenzo ve takım arkadaşı Dani Pedrosa'ya geçildi.

Ancak şampiyonada lider Jorge Lorenzo'yu yakalama şansı bulunan tek pilot olan Pedrosa ikinci turda kontrolünü kaybedip yarış dışı kaldı. Mücadelenin geri kalan bölümünde ilk üç hiç değişmedi.

Stoner, Jorge Lorenzo ve Cal Crutchlow'un önünde Avustralya'da üst üste 6'ıncı kez kazandı. Mayıs ayında aldığı bir kararla önümüzdeki yıl emekliye ayrılacak olan Stoner böylece kendi seyircisine bir zaferle veda etti. 27 yaşındaki Avustralyalı sürücü, yarış sonrası emeklilik kararından vazgeçmek gibi bir niyeti olmadığını söyledi. Avustralya'da Stoner'dan daha büyük sevinç yaşayan isimse Jorge Lorenzo'ydu. Şampiyonluğunu ilan etmek için yalnızca üç puana ihtiyacı olan İspanyol sürücü, en yakın rakibi Pedrosa'nın yarışdışı kalmasıyla sezonun bitimine bir yarış kala rahat biçimde şampiyonluğu garantiledi.

Bu sezon 6 yarış kazanan Lorenzo 2010'dan sonra ikinci şampiyonluğunu elde etti. 25 yaşındaki sürücü böylece 11 Kasımda kendi ülkesinde yapılacak sezonun son yarışı Valenica Grand Prix'sine şampiyon unvanıyla gidecek.

Kaynak: Ntvspor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Tebrikler..
    Önce emniyet, sonra hareket...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Haberden ziyade link de olsa tam süper olurdu...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eskiden buralar hep valentino Rossi'ydi
    forza46 bunu beğendi.

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gelecek sezon ne zaman başlıyor ?
    Yavuz Sultan Selim Han

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hep rossi hep rossi az değişiklil iyi olur

bboy_iced - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki zx6r
    Su Dani Pedrosaya uzuluyorum cocuk hep ucundan kacırıyor. Bence cok iyi ve düzgün karakterli bir yarışçı onun şampiyon olmasını istiyordum.
    Albert EİNSTEİN derki;
    Biri sana çok kötüsün derse boşver takma. Banada GERİZEKALI sın dediler, ATOMU PARÇALAYIP ELLERİNE VERDİM

Motogp de 26 motordan 7 'si honda , 26 motordan 3 'ü Yamaha

Yıllardır sayı ve pilotaj üstünlüğü olarak Honda'dan şampiyon çıkma sayısı , Yamaha'ya göre %70 daha fazla olması gerekirken

Bu durum MOTOGP de değişiyor.Sanırım HIZ / KALİTE = YAMAHA formülünü veriyor

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı ErknOzyurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motogp de 26 motordan 7 'si honda , 26 motordan 3 'ü Yamaha

Yıllardır sayı ve pilotaj üstünlüğü olarak Honda'dan şampiyon çıkma sayısı , Yamaha'ya göre %70 daha fazla olması gerekirken

Bu durum MOTOGP de değişiyor.Sanırım HIZ / KALİTE = YAMAHA formülünü veriyor
    Öyle olsaydı diğer yamahalar da birinci olmalıydı...
    Sakın Lorenzo nun ustalığı olmasın ? ;)

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle olsaydı diğer yamahalar da birinci olmalıydı...
    Sakın Lorenzo nun ustalığı olmasın ? ;)
    Pedrosa / Stoner bunlar pilot hocam sen , ben değil dışarıda sokkakta yarışmıyorlar.Bu adamlara bakarak kullanıcıya bağlı bu ya diyemessin.Sonuncuyla birinci arasında en fazla 20 sn fark var Bunlarda Markaların yarışını gösterir

Diğer yamahalar birinci olmalıydı derken ? Bunlar farklı motor değil ki önemli olan

-1.Olma konusunda 6 motorla Hondanın %70 sansı varken / 3 motorla Yamahanın %30 şansı olmasıdır ki bu 1.gelen ile 24.gelen arasındaki saniye farkını 20 sn olarak düşünücek olursak , %70 e %30 çok büyükkk bir başarıdır.Kestirilip atılamaz

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Hayattan soğuyorum, yemin ederim...
    #sürenadam

kamsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim s2 250
    O zaman Senin Teorine göre; Kawasaki,Suzuki yada Ducati almanın hiçbir anlamı yok desene...Zaten Bahsettiğim markalar senin HIZ / KALİTE formülüne de uymuyor... Hatta Rossi sadece Yamaha ya binice yarış kazanabiliyormuş...

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Pedrosa / Stoner bunlar pilot hocam sen , ben değil dışarıda sokkakta yarışmıyorlar.Bu adamlara bakarak kullanıcıya bağlı bu ya diyemessin.Sonuncuyla birinci arasında en fazla 20 sn fark var Bunlarda Markaların yarışını gösterir

Diğer yamahalar birinci olmalıydı derken ? Bunlar farklı motor değil ki önemli olan

-1.Olma konusunda 6 motorla Hondanın %70 sansı varken / 3 motorla Yamahanın %30 şansı olmasıdır ki bu 1.gelen ile 24.gelen arasındaki saniye farkını 20 sn olarak düşünücek olursak , %70 e %30 çok büyükkk bir başarıdır.Kestirilip atılamaz
    Diğerleri mobilet o zaman.. Kimse almasın....Hız / Kalite yamahadaysa yamaha bu sene satışları 2 ye katlar...
    Nasıl bir mantıkla bu şekilde düşünüyorsun hala anlamadım

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diğerleri mobilet o zaman.. Kimse almasın....Hız / Kalite yamahadaysa yamaha bu sene satışları 2 ye katlar...
    Nasıl bir mantıkla bu şekilde düşünüyorsun hala anlamadım
    Pist için konusuyorum , daha dikkatli okursanız sevinirim

Benim verdiğim örnekte en iyi ile en kötü arasında 20 sn fark var / Mobilet ile Racing arasında uçurum var.Örnek verirken akla , mantığa uygun örnekler veriniz.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Pist için konusuyorum , daha dikkatli okursanız sevinirim

Benim verdiğim örnekte en iyi ile en kötü arasında 20 sn fark var / Mobilet ile Racing arasında uçurum var.Örnek verirken akla , mantığa uygun örnekler veriniz.
    O zaman akla mantığa uygun yorum yap...
    Tek taraflı bakıp , yorum yapınca tuhaf kaçıyor...

20 saniye fark var diyorsun....
    İlk 7 sırayı yamaha paylaşsa , sonraki 3 sırayı honda paylaşsa , 10. luktan sonrası diğer motorların olsa dediğin doğru....
    Ama son sıralarda yamaha da var , honda da....

Bir daha ki mesajlarınızı daha özenle, düşünerek yazınız...

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Fastest 2011 izleyin arkadaşlar süper valentino rossi'yi lorenzoyu ve biçok yarışçıyı tanıtan harika bir film tadında belgesel

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler