Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rks veloce 150 için lastik önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle yeni üye olanlardan biriyim forumu olabildiğince okumaya çalıştım ama net olarak aradığımı bulamadığım için yeni bir konu ile merak ettiklerimi sormak istedim.
    Yeni bir motor yada scooter kullanıcısı olarak aranızdayım basit şeyleri de soruyor isen kusura bakmayın öncelikle.
    Aldığım motorun altında doğal olarak oldukça kalitesiz lastikler ile geldiğini hem okuduklarımdan hemde kısa sürede kullanmamdan anlamış bulunuyorum ki uzun süredir araç kullanan biriyim.Uzun süredir incelemeler izliyor ve okuyorum normalde de.
    Bulunduğum bölge yağış bol olan yolları oldukça kötü olan bir şehir.Ayrica tren gecitleri de çok olduğu için kayma riski daha da artıyor.Oncelik olarak ıslak performansı iyi bir lastik arıyorum.
    Bu anlamda iki lastik arasında kalmış biriyim.Anlas winter grip 2 ve michelin city grip 2.
    anlas tam kışlık bir lastik ama gördüğüm kadarıyla yaz kış kullanıyor.Ancak handikap şu ki Benim ön lastik ölçülerim 110 80 14 ama anlaş da bu ölçüde ön lastik yok.110 70 14 olarak var.Bu lastiği kullanabilirmiyim sıkıntı olur mu.Anlasa daha yakın olma sebeblerimden biri de dişli yapisi geregi.Motorum biraz adv tarzı olduğu için dişli lastik daha göze hoş geliyor açıkçası.
    Michelin CG2 ise sanırım yaz olarak daha uygun gibi geliyor bana ama net olarak bilmiyorum.Michelin de tam ebatları bulabiliyorum.
    Öncelik islak performansı ve daha dayanıklı olması benim için daha onemli.Dedigim gibi ıslak durumu çok olacak ve yol şartları gerçekten kötü sayilacak bir sehirde yaşıyorum.
    Bu yazdıklarıma bakarak
    110 80 14 yerine 110 70 14 kullanabilirmiyim.Yada hangi ölçü olabilir.
    Kullanım şeklime ve yaşadığım yere göre anlas winter grip 2 mi Michelin City grip 2 mi tercih etmeliyim.Aradaki fiyat farkı önemsiz benim açimdan.Sonucta canım daha kıymetli bu anlamda.
    Şimdiden teşekkür ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Winter Grip 2 kış lastiğidir, yazın kullanıp da "çok memnunum" diyenlere aldanmayın. City Grip 2'nin de ıslakta yol tutuşu çok güvenilir değildir.

Teşekkür ederim.Ne alacağım giderek karışıyor 😊

baybo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoguzzi V 85 TT
    rks veloce 150 alınırmı süren bilgisi olan varmı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)