Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

arka sehpa önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba, geçen senenin sonunda bir MT-25 aldım. Motoru çok kullanan birisi değilim. Yazın Konya'da kışın Kayseri'de olduğumdan ve kapalı garaj da olması sebebiyle motoru Konya'da bırakıyorum ve kışın binilmiyor. Kış dönemi uzun süreli park için arka sehpa almayı düşünüyorum. Üniversal fiyatları sabitlemiş her yerde 1000 TL. Bir de diğer markalar var mesela üniversal 550 civarı. Sorularım şunlar:
    1- İki marka arasında 450 tl edecek far var mı? Hangisini almalıyım sizce?
    2- Takozdan ve maşadan seçenekleri var. Bunlardan maşadan olanı almayı düşünüyorum uzun süreli parkta (8 ay) sıkıntı olur mu?

Teşekkürler ilginiz için şimdiden.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Onların uçları değişebiliyor. L tipi uçlular maşadan, C tipi uçlular takozdan kaldırıyor motoru. Benim eski motorda ben L tip kullanırdım, şimdikinde takoz olduğu için C tipi kullanıyorum. Sizin arka şasi şekliniz de L tipini destekler. L tipi kullanacaksanız da şasiniz çizilmesin diye L uçlarına mobilya keçesi gibi birşey yapıştırabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim. Bir de yukarıda yanlış yazmışım. GP kompozit fiyatları 1000 TL, Üniversal gibi markalar da 500-600 bandında.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İlk motorum Rks için aldığım padock standı hala kullanıyorum. L tipi almıştım, şu an C tip uçla takozdan kaldırıyorum. Universal alacaksanız da ölçülere iyi bakın, benim şu anki motorumu kaldırabileyim diye plakalık plastiğini 2-3 cm kesmek zorunda kaldım.

1 https://www.trendyol.com/gp-kompozit...chantId=445744
    2 https://www.trendyol.com/csr-aksesua...chantId=364457

Sizleri de yoruyorum ama şu yukarıdakiler uygun mudur? Bunu tarz almayı düşünüyorum.Doğru mu? Ayrıca siz olsanız fiyatına bakarak hangisini alırdınız?[COLOR="Silver"]

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Trendyol'da satılan ürün iş görür gibi duruyor. Yorumları okudum da adam 280 kg.luk Varadero'yu kaldırmış. Bu ürünü alsanız da mutlaka arka maşanız çizilmesin diye L tipi uçların şasiye değen yerlerine mobilya keçesi, yumuşak plastik, kauçuk tarzı bir ekleme yapın. Yine de satıcıyla iletişim kurup Mt25 kullandığınızı ve uyumlu olup olmadığını sorun çünkü plakalığınız çok gerideyse belki motoru sehpaya almakta zorlanabilirsiniz.

Kompozitli mompozitli firmanın ürünü takozdan kaldırıyor sanırım. Sizin arka maşada takoz takılı mı?

Yok takoz takılı değil. GP kompozitin maşadan olanı da var takozdan olanı da. Tam olarak anlamadığım konulardan birisi de bu. Takoz takıp takozdan olanı mı almalıyım yoksa takozla felan uğraşmayıp maşadan olanı mı almalıyım.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    dün trendyoldan satın aldım gogo marka.600 tl 1000 lik motorları falanda kaldırmışlar alanlar benimde mt9 olunca bir merak ediyor insan kaldırırmı diye gelince görücez kalınlığını tipini.sana tavsiye ederim mt25 için çok pahalı bir şeye gerek yok hafif motor ama 1 kere alınır bu diyorsan evet gpkomposit iyidir.benimde r25 varken universal aldığım sehpa gayet güzel iş yapıyordu

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı onur513 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok takoz takılı değil. GP kompozitin maşadan olanı da var takozdan olanı da. Tam olarak anlamadığım konulardan birisi de bu. Takoz takıp takozdan olanı mı almalıyım yoksa takozla felan uğraşmayıp maşadan olanı mı almalıyım.
    Ben açıkçası L tipi olandan yani maşadan kaldıran modelden daha memnundum. Takozlu olanı sevemedim.

Teşekkür ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)