Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motoruma ve brandama kedi işiyor :) :(

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kawasaki ninja
    merhaba arkadaslar biliyorum cok konu acildi forumda buna benzer fakat bu cok farkli birsey... bizim sokakta en az 10 tane kedi var 1 tane motor, o da benimki malesef cunku kediler paylasamiyor motorumu.. ilk basta seleme oturup camur izleri birakiyorlardi brandanin altinda nefes alir posete naftalin koyup seleye bagladim bi ara koparmak icin ugrasmislar uzerindeki salyalardan anladim daha sonra pes edip depo ile gidonun arasini mesken edindiler bu sefer gidona disc kilidimin cantasini baglayip orayada naftalin koydum tabi bu arada arka tekerin ustunede yatiyorlar racing motor oldugu icin ama resmen butun kediler motorum icin kavga ediyor hatta o derece ki brandama veya arka tekerime kediler işiyor resmen bu benim mekanim demek icin diger kedilere ve nerdeyse hergun brandayi yikamak zorunda kaliyorum.. depoyla seleyi koruyabiliyorum naftalinle ama her sabah tekerlerin ordan 2 tane kedi kaciyor brandayi acarken biri on biri arka tekerden... satanist olmak disinda ne yapabilirim bu çetelere kedileri seviyorum eskiden besledim ama bunlar yuzunden kedi katili olacam yardim lutfen koskoca makineyi hergun calistiriyorum brandayi yikamak icin

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

not: motorumu acarken veya gelip park edecegim zaman kendimi motorda emanetci veya yabanci hissediyorum hepsi pis pis bakiyor ne yapiyorsun malimizin ustunde der gibi.. bu psikolojiyi nasil yenebilirim aranizda psikolog varsa acil destek.. kendi evinde yabanci misali ))
    kayhan10 ve _chaotic_ bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Naftalin falan pek bir işe yaramaz. Kedi kovan spreyler var ben geçen sene 50 liraya almıştım. Pet shoplarda satılıyor. Çok yoğun bir kokusu var kediler aşırı rahatsız oluyor o kokudan. Ondan alıp karenajların içine, sele altına sıkabilirsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    çare yok hocam net.bende çekiyorum ama böyle değil ayda 2 3 kere max denk geliyor ama yinede sinirleniyorum.ama şöyle sen brandayı direk yere salıyorsun.o zaman da kediler çok rahat içine girebiliyorlar teker kısımlarından.hocam resmen paçaları sıyırıcaksın koyarken.ön ve arkayı lastiğin bir kısmına kadar kaldırıcaksın orta kısımlarıda fren ve vites ayaklıklarına sıkıştırıcaksın ki yan taraftan tırmanarak seleye girmesinler.kısaca yere temas ettirme.motorun üstüne çıkmalarına bir şey bende bulamadım.sadece her önünden geçtiğimde brandayı kabartıyorum göz boyamak için seleyede poşet geçiriyorum şu an sıkımtım yok.naftalin bir işe yaramaz denedim yüzde 0 fayda.şu an aklıma gelen sirke var keskin bir koku işe yarayabilir denedim ama takip edemedim bilmiyorum ama muhtemel.2. çare olarak bunların faydası 0 ise kedi köpek için satılan taşıma çantası alıcaksın tek tek motora çıkanları toplicak başka yerlere koyucaksın.başka bir değişle kaçırcaksın.3.çare prototip olarak ses dalgası yayan cihazlar var.kedi köpek kuş fare vs bu tarlalarda kullanıyorlar motoru gören bir noktadaysa evin bunu satın alıp deneyebilirsin işe yaradığını söylüyorlar 200 tl gibi bir fiyatı var ama

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    [IMG][/IMG]
    Valla benim motorada soğuklarda kediler dadaniyor hala gecen sene seleye kumas falan geriyordum ustunde yatiyorlardi fakat idrar konusu sorun olmaya basladi bende pelusumsu malzeme buldum resimde goruldugu on tekerin oraya koydum sabah bi baktim motor yerine orayi tercih etmis daha sonrasinda kartondan ve koli bandindan kedi evi yaptim kisin karda kista 2 li 3 lu kaldilar mamada suda verdim tabi kartondan olunca kis boyu birkac defa yenilemek zorunda kaldim ama hic motora salca olmadilar bu aralar 3 yavru sayilacak kedi istila ettiler plastik malzemeden yapacagim bu sefer ilk firsat buldugum zaman kizamiyorumda hayvanlar ne yapsin cis konusunda sizde kizmayin malesef soguktan usutup sistit oluyorlar ve idrarlarini tutamiyorlar sizinti seklinde akiyor ve motoru brandayi batirabiliyor yer musait ise kedi evleri yapin hem basit hem ucuz hemde zevkli oluyor yapimi tavsiye ederim

Motosikleti
    kawasaki ninja
    ustad naftalin bende ise yaradi seleye ve depoya oturmuyorlar artik ama nefes alabilir bi keseye koydum naftalini... brandayla zinciri kapatmak istiyorum yagmur yagdiginda islanmasin diye.. ama bu sprey iyimis bilmiyordum alacagim kesinlikle
    bu arada en az 10 tane kedi var ufacik sokakta ve hepside cok kurnaz gercekten, bi yuva yapsam (ki beni soguttular kedilerden yapasim gelmiyor) savas cikar sokakta zaten surekli kedi kavgalari oluyor

sash_009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250 (2016)
    Benim de brandanın altına giriyodu kediler. Aldım iki tane bagaj lastiği, bi önden orta ayaklığın oraya doğru çevreledim. Bide sele ve orta ayaklık hizasından tam tur çevreledim. Şimdi lastikler brandayı motora doğru yapıştırınca giremiyolar içeriye.

4ERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125e
    Benzim depomda kurumuş et buldum. Kedi et yemiş ağzını veya elini sürmüş. çok iğrençti :D

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben 15 gün kadar brandayı açmamıştım bi açayım ölü fare leş gibi kokuyor hay anasını dedim birde leş temzilemeye uğraşıyorum
    bahçede köpeğim varken 1 tane kedi olmaz dı köpeği köye gönderdik kediler acısını çıkarıyor şimdi

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı sash_009 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de brandanın altına giriyodu kediler. Aldım iki tane bagaj lastiği, bi önden orta ayaklığın oraya doğru çevreledim. Bide sele ve orta ayaklık hizasından tam tur çevreledim. Şimdi lastikler brandayı motora doğru yapıştırınca giremiyolar içeriye.
    Doğru çözüm bu. Kışın uzun süre motor kıpırdamayacaksa çok iyi bir çözüm. Ama motor mevsiminde oradan geçir buradan geçir insanı yorabilir.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    çözüm istiyorsan

içine birazda peluş döşedin mi artık kediler düşünsün ne yapacağını =)

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bu daha da güzel çözüm

Kedi evi yapmak çözüm değil. (Siz yine de yapın soğukta hayvancıkların bir sığınağı olsun)

Erkek kediler özellikle bahar aylarında bölgelerini işaretlemek için o yoğun kokulu burun direğini eriten kokularını bırakırlar. Bunu branda kenarına da yapar, araba lastiğine de yapar, duvar kenarına vs. vs. de yapar. O brandaya bir kere işendiyse geçmiş olsun. Gelen geçen erkek kediler rakibinin kokusunu bastırmak için aynı haltı yiyecektir.

Kedi kovucu spreylerin işe yaradığı söyleniyor denemekte fayda var.
    tiawern bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)