Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsiklet Cruise Control (Hız Sabitleyici)

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,

Motorsiklet için hız sabitleyici kullananlar var mı? Hangi marka model tavsiye edersiniz? Nereden temin edebilirim? Profesyonel bir şey olursa sevinirim.İyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Merhaba,

Bahsettiğiniz şu elciğe takılan plastik zımbırtılar mı?

Motosikleti
    MT-25
    Gerçi , profesyonel birşey olursa sevinirim demişsiniz ama...Plastik zımbırtı çok saçma. Çok kullanışsız BENCE.Geriye doğru elciği çekecek olsan tamam,ama bırakmaya başladığında elcik öne doğru sarmıyor, kontrolsüz geldi bana.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçi , profesyonel birşey olursa sevinirim demişsiniz ama...Plastik zımbırtı çok saçma. Çok kullanışsız BENCE.Geriye doğru elciği çekecek olsan tamam,ama bırakmaya başladığında elcik öne doğru sarmıyor, kontrolsüz geldi bana.
    Bana kalırsa uzun yolda işe yarıyor, şehir içinde kullanmamak lazım. Plastik zımbırtıyı orantılı şekilde ayarladıktan sonra uzun yolda bileği gerçekten rahatlatıyor. En son 1.200 km İstanbul-İzmir yolculuğumda kullandım işe yaradığını söylemeliyim.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olurmuöyle hiç ;)

Şimdi bu plastiklerin bir iki modeli var, daha önce de forumda belirtmiştim, Avrupa turuna giderken kullandım, yol 5-6 bin km olunca mecbursun böyle bir aparat ile yola çıkmaya, o kadar büyük faydası var ki, kullanmadan anlayamazsın ;)

Basit bir düğmesi var, ona bastığında gazı bırakıyor, çok efektif. Bu iş elektronik olmadığı sürece profesyonel olarak nitelendirilemez, yani bu durumda çözümlerin hepsi amatör olmak durumunda.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olurmuöyle hiç ;)

Şimdi bu plastiklerin bir iki modeli var, daha önce de forumda belirtmiştim, Ben Avrupa turuna giderken kullandım, yol 5-6 bin km olunca mecbursun böyle bir aparat ile yola çıkmaya, o kadar büyük faydası var ki, kullanmadan anlayamazsın ;)

Basit bir düğmesi var, ona bastığında gazı bırakıyor, çok efektif. Bu iş elektronik olmadığı sürece profesyonel olarak nitelendirilemez, yani bu durumda çözümlerin hepsi amatör olmak durumunda.
    BAhsettiğiniz aparat elektronik bir aksama mı sahip, fotoğrafı var mıdır? Merak ettim.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    bazı bmw'lerde olduğunu biliyorum. youtube'de royal jordanian ara sıra videolarına koyuyor. bırakıyor gidonu git babam git.
    aranırsa kanalındaki videolarda bulunabilir.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı splender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BAhsettiğiniz aparat elektronik bir aksama mı sahip, fotoğrafı var mıdır? Merak ettim.
    Üst mesaja ekledim,

Hayır plastik yine, fakat bilek dayama değil bu.
    Çalışma prensibinden bahsedeyim.

Mantık gerçek bir pense gibi çalışıyor, tek farklı kilitleyebiliyor olmanız.
    Gazı açıyorsunuz, sabit kalmak istediğiniz hıza geldiğinizde penseyi sıkıp kilitliyorsunuz, ve sapını manete dayıyorsunuz. Böylece gaz geri gelmek isterken pense gazı salmayarak manete dayanıyor, üzerinde de plastik bir düğme var, bastığınız anda pense acılıyor. Çok efektif, ellerimi kollarımı serbest bıraka bıraka binlerce km yol gittim. Tavsiyedir.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üst mesaja ekledim,

Hayır plastik yine, fakat bilek dayama değil bu.
    Çalışma prensibinden bahsedeyim.

Mantık gerçek bir pense gibi çalışıyor, tek farklı kilitlenebilir.
    Gazı açıyorsunuz, sabit kalmak istediğiniz hıza geldiğinizde penseyi sıkıp kilitliyorsunuz, ve sapını manete dayıyorsunuz. Böylece gaz geri gelmek isterken pense gazı salmayarak manete dayanıyor, üzerinde de plastik bir düğme var, bastığınız anda pense acılıyor. Çok efektif, ellerimi kollarımı serbest bıraka bıraka binlerce km yol gittim. Tavsiyedir.
    Bu ciddi manada uzun yol için ideal ama tr şartlarında ki otoban trafiğinde olası tehlikelere karşı sürücüyü daha riskli pozisyonlarda bırakabilir...

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bu ciddi manada uzun yol için ideal ama tr şartlarında ki otoban trafiğinde olası tehlikelere karşı sürücüyü daha riskli pozisyonlarda bırakabilir...
    Hayır, pense elciği tutuyor ama hareket etmeyecek kadar sıkmıyor. Olaki sen düğmeye basıp penseyi serbest bırakamadın, dert etme, gaz kolunu elinle cevirip kapatabiliyorsun, öyle düğmeye basamadın, gaz takılı kaldı gibi bir olay yok, elciği cok hafif tutuyor.

Fikren tehlikeli gibi gelebilir de, pratikte basic bir çözüm olduğunu anlıyorsunuz.

Motosikleti
    MT-25
    Benim saçma ve gereksiz dediğim dugmesiz olanlar , bilek dayayabildigin ve gazi sabitlemeye yarayan plastik parçalar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

Bana kalırsa uzun yolda işe yarıyor, şehir içinde kullanmamak lazım. Plastik zımbırtıyı orantılı şekilde ayarladıktan sonra uzun yolda bileği gerçekten rahatlatıyor. En son 1.200 km İstanbul-İzmir yolculuğumda kullandım işe yaradığını söylemeliyim.
    Aynı aparattan bahsediyoruz . Şu bilek dayanan, gazi sabitlemeye de yarayan ucuz bir parça. Ben uzun yolda rahat edemedim. Şehir içi zaten ihtiyaç değil .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)