Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Egsoz öneri, tavsiye (Ninja 250SL)

Motovento
    REKLAM ALANI
    SoulPason - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar, ilk motorumu aldim. Herşey benim açımdan güzel gidiyor ama tek sıkıntım ses. Abartılı yada yüksek seviyelerde ses istiyorum. Önere bileceginiz egsoz var mıdır? saygilarimla.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Abartılı yada yüksek seviyelerde ses istersen" motorun ayarını bozarsın, fazla yakarsın, etraftan aşırı ses nedeni ile tepki alırsın. Bunlar olmasın diyorsan, aşağıdaki yazıyı bir okumanı tavsiye ederim. Ama yaşın 19, bildiğinden şaşmayacak gibisin!...

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/153188-egsozun-motorlu-araclardaki-yakit-tuketimindeki-onemi.html
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

SoulPason - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zileliorhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Abartılı yada yüksek seviyelerde ses istersen" motorun ayarını bozarsın, fazla yakarsın, etraftan aşırı ses nedeni ile tepki alırsın. Bunlar olmasın diyorsan, aşağıdaki yazıyı bir okumanı tavsiye ederim. Ama yaşın 19, bildiğinden şaşmayacak gibisin!...

http://www.motosiklet.net/forum/moto...eki-onemi.html

Büyük sözü dinlemek boynumuzun borcu hocam, ses istiyorum sadece. Karasu kalabalık bi ilçe değil tepki pek olacağını sanmıyorum.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Kulağına güzel 4silindir sesi gelsin istiyorsan boşuna uğraşma trafikte farkedilmek ise derdin akrep, twobro,dewil vs bakabilirsin seside kimseyi rahatsız etmez deli gibi gaz açmazsan mahalle arasında

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Tigerın uygun modeli varsa ondan al. Ucuz egzozdan uzak dur herkesten önce senin kafanı ütüler.

Motosikleti
    Honda crf 250 L
    Merhaba,

Bu konuyu tekrar hortlatmak için yeni üye oldum Affınıza sığınarak bir sorum olacak, yeni başlayanlardanım umarım sorum çok komik gelmez

Bende twobros var, crf için fakat gaz açtığım zaman çok fazla bağırması hoşuma gitmiyor. Düşük devirde veya rölantide ki sesini ise çok seviyorum. Bu doğrultuda bana bir öneride bulunursanız çok sevinirim. Düşük devir ve rölantide tatlı patırdama yapıp, yüksek devir ve hızlarda çok fazla cıyaklamayan bir egzoz arıyorum.
    Nitekim trafikte twobros'un çok faydasını gördüm, her 5 aracın 3 ü yol veriyordu. Şu an ise orijinal egzoz sadece üflüyor ve ne yayalar nede otomobiller hiç sallamıyor. Acaba twobros dpkiller alsam etkili olur mu, istediğim sonucu alır mıyım?

Uzunca yazdım fakat deneyimli ve bilgili abilerim yardımcı olursa çok sevinirim.

Saygılarımla.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)