Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kilitler Hk. Yardımlarınızı bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle selamun aleyküm

Herkese hayırlı günlür kazasız belasız sürüşler

Ben kilit konusunda yardımınızı istiyorum

zincir olarak 1.5 metre 1.5 cm kalınlığında baklaları olan bir zincir ayarladım

zinciri tutturmak için bu kilidi düşünüyorum

http://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/a...ilit-P18967767

Motorum Duke 390 disk kilidi olarakta bunu düşünüyorum

http://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/u...liti-P71704056

benim motorun diskine uygun mudur daha önce kullanmış olan var mı bilgilerinizden yararlanmak istiyorum yada daha başka ne olabilir tavsiyelere açığım motorumu dışarıda muhafaza edeceğim birde branda alacağım üstüne ve koruma ekipmanlarını da tamamlayacağım

değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Zincirin kalınlığı fazla bile Ama kalitesi nasıl. Grade serisi zincirler makasla kesilmediginden koruması yüksek. Siz zinciri alırken satıcı makasla mı kesti cevap evet se çok güvenmeyin. Yok makasla kesmedi ise makasla kesmesi ni isteseydiniz ne cevap verecekti veya kesebilecek miydi. Ben grade 80 zincirini alırken makasla kes dedim kesinlikle kesemem abi dedi ve makine ile kesmesi 1 dakika civarı sürdü.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincirin kalınlığı fazla bile Ama kalitesi nasıl. Grade serisi zincirler makasla kesilmediginden koruması yüksek. Siz zinciri alırken satıcı makasla mı kesti cevap evet se çok güvenmeyin. Yok makasla kesmedi ise makasla kesmesi ni isteseydiniz ne cevap verecekti veya kesebilecek miydi. Ben grade 80 zincirini alırken makasla kes dedim kesinlikle kesemem abi dedi ve makine ile kesmesi 1 dakika civarı sürdü.
    Hırsızlar artık şarjlı makina ile geliyorlar kesip çalıyorlar ise. Performansı yarı yarıya ancak 1 dakkada kesiliyorsa o 3-5 dakikada halledip basıp gidiyor. Ben 200 liraya Motomax'dan en kalın kilit, disk kilidi ve taşınabilir kilit aldım 3 farklı noktadan kitliyorum. Bence en caydırıcısı bu. Çalacak adam her türlü kesip koparıp çalıyor...

Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırsızlar artık şarjlı makina ile geliyorlar kesip çalıyorlar ise. Performansı yarı yarıya ancak 1 dakkada kesiliyorsa o 3-5 dakikada halledip basıp gidiyor. Ben 200 liraya Motomax'dan en kalın kilit, disk kilidi ve taşınabilir kilit aldım 3 farklı noktadan kitliyorum. Bence en caydırıcısı bu. Çalacak adam her türlü kesip koparıp çalıyor...
    doğru söylüyorsunuz
    z,ncir tersane zinciri hani şu vinçlerde kullandıkları babam tersanede çalışıyor orada ayarladım ne ile kesildiği hakkında bir fikrim yok
    gözü korkutsa yeter ya alarmlı kilitte alınca sese de uyanırım evim 1. kat balkonumun önünde duracak devamlı

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    1.5mt 1.5cm zincir kaç kilo, tahminen?

Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.5mt 1.5cm zincir kaç kilo, tahminen?
    oldukça ağır :D

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı biosferist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oldukça ağır :D
    Cruise gibi gemilerde capayi bagliyorlardi bu zincire dimi? Kaptan gormesin seni darilir wallaha..

Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cruise gibi gemilerde capayi bagliyorlardi bu zincire dimi? Kaptan gormesin seni darilir wallaha..
    Yok ya o kadarda değil
    Küçük teknelerin çapaları için bu ;)

aslan557 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 / YZF R25
    forumda birisi paylaşmıştı marka önemli degil bütün markalar en abbası abus olan 500 lira ve üzerinde olan serileri sadece kesmesi makx 30 saniyedir zincir sadece zaman kazandırır çalacak adam çalar . allah kımsenın başına vermesin zaman kazanmak icin kullanılır güvenmeyinderim videoyuda bulursam paylaşırım 40 küsür dakikalık bir videoydu araştırın derım

Alıntı aslan557 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumda birisi paylaşmıştı marka önemli degil bütün markalar en abbası abus olan 500 lira ve üzerinde olan serileri sadece kesmesi makx 30 saniyedir zincir sadece zaman kazandırır çalacak adam çalar . allah kımsenın başına vermesin zaman kazanmak icin kullanılır güvenmeyinderim videoyuda bulursam paylaşırım 40 küsür dakikalık bir videoydu araştırın derım
    Maksat göz korkutsun önlemimizi alalım gerisi tevekkül değerli görüşlerinizi paylaştığınız için herkese teşekkür ederim

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Asıl olay alarmlı disk kilidinde. Eğer disk kilidini görmeden direk zincire saldırılarsa motoru kurtaran alarm olur

Alarmlı disk kilitlerinin de bir yolunu bulmuşlar diye duyduydum ancak 2 kilit takılı olan motorla kolay kolay uğraşacaklarını sanmıyorum.

Birde bir uyarı yapayım, zinciri jantın tek kolundan değilde komple janta dolayıp bir yere sabitlemeni tavsiye ederim. Çünkü Barkın Bayoğlu en büyük hatayı burda yapmıştı. Adamlar zinciri kesmek yerine zincirin geçtiği jant kolunu kırıp çalmışlardı motoru. Komple janta dolasa belki de okadar kolay çalınmayacaktı...

Kazasız belasız kullanman dileğiyle, tekerin düz bassın.

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asıl olay alarmlı disk kilidinde. Eğer disk kilidini görmeden direk zincire saldırılarsa motoru kurtaran alarm olur

Alarmlı disk kilitlerinin de bir yolunu bulmuşlar diye duyduydum ancak 2 kilit takılı olan motorla kolay kolay uğraşacaklarını sanmıyorum.

Birde bir uyarı yapayım, zinciri jantın tek kolundan değilde komple janta dolayıp bir yere sabitlemeni tavsiye ederim. Çünkü Barkın Bayoğlu en büyük hatayı burda yapmıştı. Adamlar zinciri kesmek yerine zincirin geçtiği jant kolunu kırıp çalmışlardı motoru. Komple janta dolasa belki de okadar kolay çalınmayacaktı...

Kazasız belasız kullanman dileğiyle, tekerin düz bassın.
    Yine teşekkür ederim yaydan geçirmeyi planlıyorum hem zincir yerde olmaz hemde kesebileceği bir şey değil

selamun aleyküm arkadaşlar tekrardan
    dediğim gibi urban security 98k asma kilidi aldım
    ama disk kilidi 50 - 60 liralık olanlardan
    branda da aldım ama dediğim gibi yaydan geçiremiyorum hem motor çok sıcak oluyor hemde zincirin boyu yetmedi bende janttan kilitiliyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)