Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

babam ve motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI
    mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    arkadaşlar geçen hafta babamla yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum;
    küçükken uzun süre mobilet kullanmış babam evlendikten sonra da bir jawa almış ama ben babamı hiç motosikletli hatırlamıyorum.2-3 sene önce aldığım 250 mct yi çok severdi arada takım elbisesiyle biner gezerdi komik bir fotoğraf ama yapacak bir şey yok.kısaca chopper hayranıydı spor motorlara merağı da yoktur.
    geçen gün ben tam motoru park ediyordum babamda arabayla siteye girdi,
    indi arabadan 'ben bunu hiç kullanmadım'dedi.
    bende al baba ama chopper tarzı değil dikkat et dedim.
    oturdu üzerine çalıştırdı bu ön kaldırır mı dedi.
    bilmem kaldırır herhalde o kadar cesaretim yok daha benim.dememle babam gazı verdi önü kaldırdırarak gitti 20 metre filan sonra geri döndü benim ağzım açık sonra bastı gaza yanımda stopie yaptı,ayaklığı indirdi bıraktı motoru benim kendime gelmem bir yarım saat filan sürdü.yıllardır motor sürmeyen bir insan hatta mobylet tarzı motordan başka motora binmemiş bir insan ayrıca 50 yaşında bıyıklı bir herif nasıl yapar bunları.motorcu kimliğimden utandım 1-2 yıldır stopie yapmayı düşünüyorum yapılışıyla ilgili yazılar okuyorum filan ama korkumdan cesaret edemedim vazgeçtim,babamı gördükten sonra ben nasıl yapamıyorum diye de tribe girdim.
    Ra_Messu, glock ve Garip bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    vay be insan inanamıyor demi Valla hayal ettim şimdi babam böyle şey yapsa ne yaparım diye heralde aynen senin gibi ağzım açık bakakalırım
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    su an yok
    cidden ilginç fakat gurur duyulacak bir baba xd bence özel ders vermesi için ikna etmelısın

ben de ileride cocugum olursa, kendisinden saklamayi dusunuyorum bu kimligimi. hic kimseye tavsiye etmedigim gibi motorsikleti.

Motosikleti
    Kanuni Breton
    Benim babam hala 20 metre gitmeden ayaklarını kaldırmıyor

rahmi barutçu'nun sitesinde anlattığı "Birkaç yıl önce, bu motora binme isteğinin neler yaptırabileceğine dair komik bir anı yaşadım." diye başlayan bir hikaye var. onun gibi bir durum olmasın?

omeruby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 ZNU
    Benim babamda öyledir. Debriyaj ayarı olmuş mu diye dükkanın içinde ön kaldırırdı İlk gördüğümde ağzım açık kalmıştı.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ulem ne babalar varmış benimki 50liğe binmeye korkuyor

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu nesilde özgüven mekanizması şimdiki nesilden çok farklı çalışıyor. Just do it!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    babanın da bir zamanlar senin gibi genç olduğunu unutma belki senin bilmediğin motor maceraları vardır

Motosikleti
    mz 251
    eski harleycilerden kim kaldı biz eski insanları babaları bir şey bilmiyor sanıyoruz halbuki tam tersi benim babamda eski jawa cı 60 yaşında ön kaldıramasada gecen sene mz ile ben arkasındayken 120 ye kadar cıkmıştı tırstım
    müzisyen agırsiklet şampiyon

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    benim motorcu olmamın sebebidir babam....

küçücük çocukken motosikleti gördüm,artçısı oldum,kurcaladım...

ama asla babamın motosikletini kullanamadım...izin yoktu buna...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Benim babam hayatı boyunca motosiklet kullanmamış.İlk koltuğa oturduğunda 35 yaşındaydı sanırım.Bakalım nasılmış dedi.Motosikletle asabi hareketler yapmaz. 95 kg bir canavar pantere (mobylette) biniyor.Komik ama güzel.
    Bu arada babanıza hayran oldum.
    Eskiden motosikletçiler bizim şimdiki halimizden daha çılgınmış.

Motosikleti
    evet babamın gençliğinde fazla motosikleti olan yokmuş(antakya da) o yüzden baya cıvkını çıkarıyorlarmış.peugeot mobilete kelebek direksiyon takıp geziyormuş.canı sıkıldı mı egzozu komple söküp çarşıya girerdim yaşlı dedeler bizi kovalardı diyor.tabii şuan için apaçilik ama o zamanın şartlarında daha farklı bir durum.babamın amcası da jawayla türkiye turu yapmış.gerçekten büyük cesaret.

Bado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh Drift-Peugeot Trekker-Mondial UKH
    Vallahi bende su an cok sasirdim ama gercekden eskiler bizlerden cok cok iyi Allah babaniza uzun omurler versin.
    Lets do it all today and worry bout it all tomorrow

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Benimde tek hayalim çocuğum olduğunda beraber gezilere gitmek motorla beraber çok şey paylaşmak acayip zevk ve mutluluk olsa gerek baba oğul gezmek
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

Motosikleti
    Vallahi bende su an cok sasirdim ama gercekden eskiler bizlerden cok cok iyi Allah babaniza uzun omurler versin.
    eyvallah hocam,hepimize.
    Benimde tek hayalim çocuğum olduğunda beraber gezilere gitmek motorla beraber çok şey paylaşmak acayip zevk ve mutluluk olsa gerek baba oğul gezmek
    bende babamı ikna ettim yazın bir regal 350 spyder alacak.sonra beraber istanbul-adana yolculukları yapacağız.

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Keşke herkezin babası seninki gibi olsa

Benimki o kadar dil dökmeme rağmet gitti birton para verip 0 araba aldı dedim yapma etme o para o arabaya verilirmi ölü yatırım git al 2.el dandik mandik bir araç vurdu kırdı canın yanmaz dedim dedim dedim..

Aldığı ilk hafta arabayı garaja sokarken ön tamponu dokundurdu garaj kapısına 2-3 cn iceri göçtü

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    vayy be süper baba

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)