Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bir kez daha yardımızı istiyorum arkadaşlar

Motovento
    REKLAM ALANI

uzun süredir siteye üyeyim çeşitli arkadaşlarla değişik konuları konuştuk tartık arkadaşlar sorularıma cevaplar verdiler yardımcıı olmaya çalıştılar hepsine teşekkür ediyorum tekrar uzun süre cbr 125 i düşündüm defalarca honda bayii ne gittim neredeyse alıyordum. ama bu cüssenin yanında gerçekten oyuncak gibi kalıyor. 500 - 600 cc bi motor bulamadım daha doğrusu buldum ama hep nakit isyiorlar
    benim nakitim yok
    almayayım mı?
    almalıyım ama nasıl?
    arkadaşlar artık yemek falan yiyemiyorum bırakın uykuları nasıl bir yol bulsam da alsam diyorum. ama bulamıyorum. ya NEDEN VADELİ VERMEZLER O MOTORLARI YAA
    keeway 150 alayım diyorum. ama istemeye istemeye bineceğimden dolayı almıyorum. gerçi en son en en en en en son çarem ama
    bana 2 el vadeli 500-600 cc bi makina alabileceğim bir yer söyleyin karsta bile olsa ki ben istanbuldayım giderim

şimdi bazı arkadaşlar düşük cc ile başla falan diyecekler ama eğer benim ölümüm motordan olacaksa değil binerken, yürürken bi motor çarpar ölürüm yada sakat kalırım (Allah vermesin)o yüzden o konuya girmeden
    bana vadeli 500-600 race alabileceğim bir bayii bir yer önerirseniz çooooook sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Taşıt kredisi almayı düşündün mü? 36 aya kadar uzatabiliyosun.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Alıntı danger0 adlı üyeden alıntı
    Taşıt kredisi almayı düşündün mü? 36 aya kadar uzatabiliyosun.
    düşünmedim değil ama iş yerinde sigortan geçen ay başlamış (yteni fark ettim) o yüzden kredi vermez bankalar

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    bi daha vermezler demenden araştırsaydın
    elin japonuna bile bi cep mesajına veriyolar
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

5x dostum kafadan sallamıyoruz vermezsler derken var bi bildiğimiz tabiii amaç motoru almak başka bişi değil bu arada

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    CBR 125 ve 600'lük bir Super Sport makina arasında kaldıysan, bu forum sana hiçbir şey katamamış demek.

şimdi bazı arkadaşlar düşük cc ile başla falan diyecekler ama eğer benim ölümüm motordan olacaksa değil binerken, yürürken bi motor çarpar ölürüm yada sakat kalırım (Allah vermesin)o yüzden o konuya girmeden
    Bu nasıl bir mantıktır ya... At kendini uçaktan o zaman, ölmeyeceksen düştüğünde ölmezsin zaten merak etme
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Prometheus dostum 125 ile 600 arasında kalmadım ben bir kez daha okursan yazdığım ilk mesajı anlarsın sanırım. Ayrıca bu forum bana kazandırdığı şeyleri sen tahmin bile edemezsin. msn de sürekli sohbet ettiğim ve fikir alış verişi yaptığım arkadaşlar var.
    vurgulamaya çalıştığım noktaya ilk sen atladın kardeş kusura bakma ama ben onları çooktaaaaaaaaan geçtim.
    ben 500-600 cc bi makina alacağım bu konuda yardım istedim site üyelerinden, arkadaşlardan. fikrin varsa lütfen bu konuda yaz. teşekkürler

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Evet zaten doğru söyleyeni hep kovarlar dokuz köyden. İnsanlar tanımadıkları herhangi bir bağları olmayan adamlara pekala önerirler 600cc. Neden? Çünkü ölse bile onların yakını değildir ki onlara ne. Ben de salak gibi neden düşünüyorsam senin gibileri. Sen kendini, aileni, varsa çoluğunu çocuğunu düşünmedikten sonra neden düşünüyorsam sizi. Alın efendim alın, hatta Fireblade alın ki şehir içinde fazla vites değiştirmekten biraz olsun kurtulun.

Emin olun o forumdan edindiğiniz arkadaşlarınız için sizin ölümünüz belki de bir şey ifade etmeyecektir. Ancak ben onlar gibi olamıyorum ve uyarılarıma başka arkadaşlarda da devam edeceğim.

Saygılar ve bol şans. Çünkü buna çok ihtiyacınız olacak...
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı
    Evet zaten doğru söyleyeni hep kovarlar dokuz köyden. Ben de salak gibi neden düşünüyorsam senin gibileri. Saygılar ve bol şans. Çünkü buna çok ihtiyacınız olacak...
    dostum alınma boşuna sadece benim dediğim kararımı verdim o konuları çoook tartıştık. senin "o sana fikir verenler" dediğin bu sitede hatırı sayılır lafı sözü dinlenir insanlar onlar isimlerini nick lerini yazmıyorum GEREKSİZ POLEMİK OLMASIN diye

saygıları bizden

jeorcun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bizimde olur bitane be!..
    o sana 600cclik race öneren hatırı sayılır insanlar kimmiş yahu söylede benim gibi yeni başlayacak olanlar pek bulaşmasınlar onlara.

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    kredi kullanırsan kredi borcu bitene kadar motor ipotekli oluyor sanırım. ruhsatta satılamaz diye yazıyor. ikinci elde vade yapan galeriler var. antalyada olsan birkaç yer tavsiye ederdim. istanbuldakileri araştırıp bulman lazım

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    stratejii, Onur biraz hassastır (prometheus). Sen kendini düşünmüyor isen kimse düşünmez. 600 cc motor ile başlanma diye birşey yok. Ama 600cc Super Sport motosiklet ile başlamak gerçekten büyük bir risk almaktır. Öyle az buz bir risk değil. Çok büyük risk. Ama keyfin bilir. Ben riski aldım diyorsan sen bilirsin. Başkasına zararın olmasın da. Can senin.

Soruna gelince. Yakınlarında kefil de gösterebileceğin biriler var ise taşır kredisi al yada tüketici kredisi. İkisi arasındaki fark şu; Taşır kredisi daha düşük faizlidir ancak motorun kredi ödemesi bitene kadar rehinlidir. Satamazsın, kasko yapacak olsan imzayı banka atar ve her kaskoyu kabul etmez kıllık çıkarır. Tüketici kredisi ise biraz daha yüksek faizlidir ama motor tamamen senin olur istediğini yapar, alır satar, istediğin yere kasko yaptırır ya da yaptırmazsın. Bu arada taşıt kredisi ile motoru alırsan genelde kaskoyu mecbur koşuyorlar ve banka kendi anlaşmalı olduğu yere bunu yapmak istiyor. Normalde 1 milyara yaptırabileceğin kaskoya 2-3 milyar çekiyorlar. Bilmiş ol.
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Alıntı stratejii adlı üyeden alıntı
    düşünmedim değil ama iş yerinde sigortan geçen ay başlamış (yteni fark ettim) o yüzden kredi vermez bankalar
    eğer alacağın marka, model honda, yamaha vs. gibi bilinen markalardan ise Akbank CepKredi ile kolaylıkla alabilirsin. CepKredi olmaz diyorsan ki (denemediysen dene mutlaka) Akbank taşıt kredisinde baya bi kolaylık sağlıyor, gerçi motor olarak gördükleri 3-4 bilemedin 5 marka var ama olsun. Olmadı kefil bulabilirsen eğer koçbank var, hem alacağın elbisa,kask vs. gibi ekipmana da motor aksesuarı gibi bir proforma ile kredi alabiliyorsun.

ve motor seçimin hakkında; illa ki race olsun, biraz kalıplı olsun diyorsan tavsiyem git o zaman hyosung'a bir bak..

kolay gelsin.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

Fakir ama gururlu , cenkmenders, crato saolun arkadaşlar.
    benim amacım kimseyi kırmak üzmek yada başka bir şey değil sadece motor almaya çalışıyorum. ilk yazım dada belirttiğim gibi race almak amacım şartlarımı sonuna kadar zorlayarak. yok olmadı gidip keeway alacağım. artık gücüm olduğunda race alırım bunu belirtmiştim zaten.
    yaş otuz iki arkadaşlar aldığım riskinde farkındayım verdiğim kararında bir anlık hevesle verilmiş bi karar değil bu.
    ayrıca bu gün bir kaç banka ile konuşacağım kredi alabilirsin derlerse o zaman olay tamam zaten yok alamazsam kefille motoru alacağım yerle anlaşmaya çalışacağım.
    hepiniz saolun

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Alıntı stratejii adlı üyeden alıntı
    Fakir ama gururlu , cenkmenders, crato saolun arkadaşlar.
    benim amacım kimseyi kırmak üzmek yada başka bir şey değil sadece motor almaya çalışıyorum. ilk yazım dada belirttiğim gibi race almak amacım şartlarımı sonuna kadar zorlayarak. yok olmadı gidip keeway alacağım. artık gücüm olduğunda race alırım bunu belirtmiştim zaten.
    yaş otuz iki arkadaşlar aldığım riskinde farkındayım verdiğim kararında bir anlık hevesle verilmiş bi karar değil bu.
    ayrıca bu gün bir kaç banka ile konuşacağım kredi alabilirsin derlerse o zaman olay tamam zaten yok alamazsam kefille motoru alacağım yerle anlaşmaya çalışacağım.
    hepiniz saolun

burada toplanma amacı tecrübe, bilgi vs. paylaşım değil mi zaten? elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz herkesin yapmaya çalıştığı gibi.

hyosung'a git bak dememin sebebi, modeller racing olduğu ve fiyatların 600lük honda, yamaha vs.nin altında olduğu içindir. 650cc lik ve 250cc lik modelleri bulunuyor. forumda kullanan birkaç arkadaş da var hatta. forumdaki ilgili konudan da bu motorlar hakkında istediğin her türlü bilgiye ulaşabilirsin sanırım. ayrıca, hyosung un birkaç bayiisi de anadolu cetelem ile anlaşmalı, oradan da kredi kullanabilirsin. gerçi faiz oranları tüketici kredisi ile aynıdır. denemeden birşeye karar vermek güç olur, bence kimlik fotokopisi, maaş bordro/yazısı, ikametgah vs. gibi evraklarını al eline bankaya git ve sor. olacak gibiyse, başvurursun. olmazsa başka bankaya gidersin. ama unutmaki eğer taşıt kredisi için başvuracaksan aracın adına kesilmiş proforma faturasını isteyeceklerdir (bir de mutlaka sıfır olmalı, ikici ele kredi yok yanılmıyorsam.)

kolay gelsin ve bol şanslar.
    bu arada yanlış anlaşılmasın, hyosung ile bir anlaşmam falan yok ben de şu sıralar o motor üzerinde duruyorum da o yüzden söylüyorum.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

sevgili arkadaşlar,
    bazı arkadaşlar kıza bilir yada alına bilirler ama kimseye bir şey ima etmeye çalışmıyorum. burada olan arkadaşlar o motor şu kadar hız yapar bu motor bu kadar, o markayla bu markayı neden kıyaslıyorsunuz vs. vs. vs. (bi dünya örnek verebilirim.) şeyler konuşuyorlar belli ki bir çoğu hikayeden yazıyor
    (işi bilen samimi arkadaşlar alınmasın lütfen)
    o kadar şeyi biliyorsunuz da ya neyse yaa
    hepiniz saolun yinede

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler