Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İnnova 125-Cbr 125r

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar dün akşam konu açmıştım ama bir sorum olacak.(kusura bakmayın kirlilik için)
    2700 Tl ye kadar bir motor almayı planlıyordum.Cbr 125r düşünmüştüm fakat gideceğim yol haftada 2 gün 60 Km gidiş geliş toplam 120 km ediyor.
    Cbr alsam çok yakar diye düşündüm.İnnova ve cbr avantajları ve dezavantajlarını öğrenebilirmyim.Foruda aradım fakat bulamadım.
    Fakat alacağım motorun 100 km hız gitmesi lazım malum yer uzak bgeç kalmıyım diye.

CVpları bkliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    2700 e cbr bulursan hemen al bulamazsan 2.el yamaha ybr125 al

Alıntı DarkSeleCT93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2700 e cbr bulursan hemen al bulamazsan 2.el yamaha ybr125 al
    Arkadasım ben haftada 2 gün toplam 240 km yol gideceğim ve Cbr fazla yakarmı ?
    İnnovayı neden önermedin öğrenebilrimyim
    :queen::queen::queen:

İkiside 125 cc.Aşağı yukarı aynı ağırlık-güç oranına sahipler.Yakıt konusunda sıkıntı olmaz merak etme.
    Ve 2700 liraya cbr bulursan da çok temiz olma ihtimali çok düşük.Ben innova derim.Ama cbr konusunda da hiç şüphen olmasın innova ile aşağı yukarı aynı yakar...

Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkiside 125 cc.Aşağı yukarı aynı ağırlık-güç oranına sahipler.Yakıt konusunda sıkıntı olmaz merak etme.
    Ve 2700 liraya cbr bulursan da çok temiz olma ihtimali çok düşük.Ben innova derim.Ama cbr konusunda da hiç şüphen olmasın innova ile aşağı yukarı aynı yakar...
    kardeşim bişe socam sahibinden.com da baktım fakat çoğu 20.000 km nin üzerinde bu sorun yaratırmı benim için hep sanayiye gitmek istemi,yorum.

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    ayda gidecegin yol 1000km ve cbr 125 ile yakacagin ortalama 130tl tutar, innova ile ise 90tl tutar, tabi arasira gene mutlaka binersin, ortalama 50tl aylik benzinden tasarruf edebilirsin, 100km ile her ikisi de sorunsuz gider, masraf olarak innova daha az masrafli ve daha ucuzdur parcalari, innova tavsiye ederim, olmazsa da yamahanin CUB modeli, YBR de arkadasin dedigi gibi bir tercih, yeni CB125E de dusunebilirsin vade farksiz 12 taksit 3550tl, hepsi de zarar ettirmez seni, rahat satilir, deger kaybetmez

Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    innova iyidir işini görür ama ybr daha iyidir

Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayda gidecegin yol 1000km ve cbr 125 ile yakacagin ortalama 130tl tutar, innova ile ise 90tl tutar, tabi arasira gene mutlaka binersin, ortalama 50tl aylik benzinden tasarruf edebilirsin, 100km ile her ikisi de sorunsuz gider, masraf olarak innova daha az masrafli ve daha ucuzdur parcalari, innova tavsiye ederim, olmazsa da yamahanin CUB modeli, YBR de arkadasin dedigi gibi bir tercih, yeni CB125E de dusunebilirsin vade farksiz 12 taksit 3550tl, hepsi de zarar ettirmez seni, rahat satilir, deger kaybetmez
    Peki hız olarak 100km/h çıkabilirmi innova ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:24 ----------

Alıntı DarkSeleCT93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    innova iyidir işini görür ama ybr daha iyidir
    Ybr görünüş olarak sevmiyorum

hakan 10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton honda cbr 250
    fazlasınıda görür innova ben innova derim

Hız olarak 100 km çıkar.Ama cbr kadar rahat olamaz.Çünkü hem oturuş pozisyonu hem de vites kutusu olarak cbr üstün.100 km ile giderken cbr daha güvenli olacaktır.Ama Kürşat üstadımın söylediği gibi cb 125 güzel bir seçim olabilir.Hem de 0 km motosikletiniz olur.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Arkadaşım cbr 13.3 beygir, innova 9 beygir civarı. Yani cbr %50 daha güçlü ama o bile çok rüzgar olduğunda 105 km/h da kalıdığı oluyor. İnnova iyice çekilmez böyle durumlarda. Ybr den cbr a geçtiginde dahi anında hissediliyor performans farkı. İnnova ile kıyaslarsak bu fark dahada artar sen düşün

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    gidecegin yol 60km, zaten kalkistan itibaren hep 100km ile gitme imkanin olmaz ki haydi diyelim hep 100le gittin, varacagin sure 36dakika, ayni yolu 80 ile gidersen 45dakikada gidersin, bu tabi ideal sartlarda sen normal sartlarda gideceksin ki ortalama 3-5dakika farkeder, gec olsun ama guzel olsun, hepsi de 100le gider, cbr rahat gider, innova biraz rahatsiz eder, ybr arasira hizimi dusur der, 20km az surat, 3-5dakika gec gidis belki sana cok sey kazandirir, fren mesafesi de yuzde 20 az hiz ile belki yuzde 50 fark eder, yakitin ekonomik olur, sifir motor her zaman rahattir, ilk basta masrafin olmaz, ne sekil kullanildi diye dusunmezsin, az once marketten geldim, onumdeki 100cc scooter, 3 tane benim kilomda kiz ( ortalama 100er kilo ) her cukura girislerinde inan ikiye bolunecek gibi esniyordu, elindeki nakit ile yuksek km dusuk model cbr bulabilirsin, innova da ayni sekilde 3-5 yillik, kask falan alacaksan var mi bilmiyorum nakit sorun olabilir, tabi begeni birinci sirada, karar senin, sadece 100kmye sinirlandirma kendini, gerekirse giderler yolunu bulursan ama tum yol icin cbr250 bile dusunmez 100u daima

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    gidecegin yol 60km, zaten kalkistan itibaren hep 100km ile gitme imkanin olmaz ki haydi diyelim hep 100le gittin, varacagin sure 36dakika, ayni yolu 80 ile gidersen 45dakikada gidersin, bu tabi ideal sartlarda sen normal sartlarda gideceksin ki ortalama 3-5dakika farkeder, gec olsun ama guzel olsun, hepsi de 100le gider, cbr rahat gider, innova biraz rahatsiz eder, ybr arasira hizimi dusur der, 20km az surat, 3-5dakika gec gidis belki sana cok sey kazandirir, fren mesafesi de yuzde 20 az hiz ile belki yuzde 50 fark eder, yakitin ekonomik olur, sifir motor her zaman rahattir, ilk basta masrafin olmaz, ne sekil kullanildi diye dusunmezsin, az once marketten geldim, onumdeki 100cc scooter, 3 tane benim kilomda kiz ( ortalama 100er kilo ) her cukura girislerinde inan ikiye bolunecek gibi esniyordu, elindeki nakit ile yuksek km dusuk model cbr bulabilirsin, innova da ayni sekilde 3-5 yillik, kask falan alacaksan var mi bilmiyorum nakit sorun olabilir, tabi begeni birinci sirada, karar senin, sadece 100kmye sinirlandirma kendini, gerekirse giderler yolunu bulursan ama tum yol icin cbr250 bile dusunmez 100u daima
    Tayland'da nerden buldun öyle 100 kiloluk kızları, genelde minyon oluyor oranın insanları.

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    yemek yiyenleri durduramiyorsun dunyada belki esi yoktur yemek duskunu olarak, minyon olan cok ama kilolusu da cok asiri kilolu oluyor, korkarsin bizim kilolular gene sevimli, onlarinkinde limit yok ve hepsi birbirinin kopyasi, bakma aslinda tayland kizlari kilolari ile taninir ama simdilerde yabanci erkekleri goturmek icin cogu incecik 40-45kg

Kasiyer,devlet memuru, ofis calisani genel olarak benimle esdeger kiloda kisaca ben daha seksiyim onlardan, citi piti gordugun bircok kizda aslinda kiz degil, ayirt ederim diyen uzaktan degil yakindan test etsin
    hepsi erkek

konuyu biraz dagittim kusura bakmayin

Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    taylandın kızlarıda çok güzelmis bea

Konu Up UpUp Daha fazla bilgi lazım bana Cbr da hala terettürlüyüm. Acaba bana 30bin km li ler sorun çıkartırmı diye.(çinli almak istemem.İlk motorum mondial zc di sanayiden zor çıkıyorudm )

kardeş bunlar erkekmi şimdi yok sa ben mi yanlış anladım

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    yemek yiyenleri durduramiyorsun dunyada belki esi yoktur yemek duskunu olarak, minyon olan cok ama kilolusu da cok asiri kilolu oluyor, korkarsin bizim kilolular gene sevimli, onlarinkinde limit yok ve hepsi birbirinin kopyasi, bakma aslinda tayland kizlari kilolari ile taninir ama simdilerde yabanci erkekleri goturmek icin cogu incecik 40-45kg
    http://www.travelblog.org/pix/shim.gif
    Kasiyer,devlet memuru, ofis calisani genel olarak benimle esdeger kiloda kisaca ben daha seksiyim onlardan, citi piti gordugun bircok kizda aslinda kiz degil, ayirt ederim diyen uzaktan degil yakindan test etsin
    hepsi erkek
    http://www.myblogabroad.com/blog/pub...erse2007_s.jpg
    http://news.tlcthai.com/wp-content/u...w1-2-05111.jpg
    http://www.tlcthai.com/men/wp-conten...05/dsc0315.jpg
    http://4.bp.blogspot.com/-p_bRMl_foo...resize_jpg.jpg
    http://2.bp.blogspot.com/-wFkpXkaYQR...resize_jpg.jpg
    konuyu biraz dagittim kusura bakmayin
    Bunları çocukluktan böyle mi yetiştiriyolar acaba, çünkü 15-16 yaşında değişmeye başlayıp bu hale gelemez bi insan.
    Kaliteli yapım bir sahte para gibiler resmen, bunları en iyi tanımlayacak tabir budur bence

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Ben 40.000 kmde kız gibi 2007 model innova aldım 2.500tl'ye ve memmunum km'de 11 krş yakıyor 100 km'de 1.8 litre yakarsın.. ybr alırsan 2.0-2.2 litreye kadar çıkar.
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Up up Up uppppppppp

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)