Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

uzun süre yatan scooter ve 1 kaç sorun

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ZC 150
    arkadaşlar bende mondial 150 zc scooter var yazın sonundan beri yatıyor kutum başlarını soktüğüm halde akü zayıflamış marş basıyor ama scooterı çalıştıramadım 2 3 saat uğraştım koltuk altındaki bagajın ordan motor kısmından anlamıyorum rolantiyi yükseltip denedim kapağı açtığımsa bişey farkettim sol tarafında 2 kablı gidiyodu o golanti yerine bağlı bi barçaya yanlış hatırlamıyosam sarı ve yeşil kablo sarı olan kopuktu birde bujileri nerde bu scooterin bilgisi olan yardım ederse sevinirim teşekürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    bujileri koltuğunaltında bir giriş olması lazım hani ayak koyduğun yerin altında genelde scooterlarda orda oluyo ama biraz aşağıda yani el feneri gibi bişi al küçük bulursun çok zor çıkıyo scooterlarda o mubarek buji..

Bi buji dene birde bence benzinde pislikte olabilir. benzinede boğulmuş olabilir. ayakla biraz pompala bi bakalım ama gaz verme..
    Sen istiyor temiz bir yamaha ? Verecek 2.500 $ ..

Motosikleti
    ZC 150
    kardeşimresim temsili ama o kırmızı olarak belirttiğim şeye benziyor ortadaki gri şeye 2 tane bida ile bağlı ve dışında bi kutu geçirilmiş birde ben onu bağlarsam uzun süre yatıyo nasıl çalıştıra bilirim bu sccoterı

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:20 ----------

http://imageshack.us/photo/my-images...00x600tv7.jpg/

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX250 ABS
    Türkçe katledilmiş
    bu kawasaki bir başka dostummm

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı diyosunnn41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://imageshack.us/photo/my-images...00x600tv7.jpg/ kardeşimresim temsili ama o kırmızı olarak belirttiğim şeye benziyor ortadaki gri şeye 2 tane bida ile bağlı ve dışında bi kutu geçirilmiş birde ben onu bağlarsam uzun süre yatıyo nasıl çalıştıra bilirim bu sccoterı

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:20 ----------

http://imageshack.us/photo/my-images...00x600tv7.jpg/
    o belirttigin yer buji işte onu buji anahtarı ile sökebilirsinn..bujiyi degiştirebilirsin ordan...eger çalışmıyosa ayak marşı ile dene bir çok kez dene eger hala çalışmıyosa bir usstaya git bence..

Motosikleti
    ZC 150
    ustaya götürcemde baya uzak motorcu onu değiştireyim bide öle deniyim

Aküyü boş ver ayak marşı ile arka arkaya pompala.Çok gaz verme.Ateşleme yapıyor mu ona bak.Kolay gelsin.

Motosikleti
    ZC 150
    ayaktan pompalarken marşada basıcazmı yoksa sade bedalla gazmı bercez koldan

BestMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb125e
    Uzun süre çalışmadıysa muhtemelen bujinde sıkıntı vardır bujini söküp bak sağlamsa ateşlemeni kontrol et.. oda sağlamsa karbiratörünü kontrol et benzinde gitmiyor olabilir.. Ayak marşına basarken marşa basmana gerek yok marşa basarsan pedal boşa kaçar zaten gaz pompala baktın çalışmıyor yarım gaz çek bidaha bas baktın çalışmıyor gaz vermeden bas her yolu dene motorcu uzaksa inşallah çalıştırırsınız
    Agacım voltamız.. Hazır hep olmamız...

Ben cub kullanırken kıştan sonra ilk çalıştırmada marşı basılı tutup ayakla yardımlıyordum.Ama scooter da marş dişlilerine zarar verme durumu var mı bilmiyorum.

BestMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb125e
    Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben cub kullanırken kıştan sonra ilk çalıştırmada marşı basılı tutup ayakla yardımlıyordum.Ama scooter da marş dişlilerine zarar verme durumu var mı bilmiyorum.
    Yarım ay dişlisine zarar verebiliyor benim başıma gelmişti bikere ama sıkışmalar oluyor o zaman marşa basmak lazım marş dişlisi sıkışınca marş destekli basılıyor...
    Agacım voltamız.. Hazır hep olmamız...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Akü zayıfsa marş motorunu çalışmaz,marş almaz. Aküyü şarj ettirin ya da başka bir aküyle, aküye takviye yapın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)