Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MR Vulture ile İstanbul / Trabzon - Of

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA 125 ESD
    Merhaba arkadaşlar...

Sessiz sedasız forum üyelerindenim. Son zamanlarda internet olayına çözüm bulduğum için aktif olma çabası içerisindeyim

Neyse gelelim konumuza. 1-2 ay içerisinde 150 mr almayı düşünüyorum. Ve rodajını bitirdikten sonra temmuz başlangıcı gibi Trabzona seyahat planımız var. Planımız diyorum bir aksilik bir problem çıkmazsa bir arkadaş daha bana eşlik edecek. MT üyesi ama ismini yazmam iç işleri bakanı tarafından sıkıntı yaratabilir Kendisi yazarsa yazsın

Sizlerden ricam motosiklet hakkındaki yorumlarınızı yazmamanız. Çünkü konu çok farklı yerlere gidiyor. Çinli minli ben araştırdım ve beğendim

Eşlik etmek isteyen yada şuraya kadar beraber gidebiliriz diyen herkese kapımız açık. Konuyu açtım çünkü belli mi olur 2 kişi diye yola çıkarız bakmışın 5-10 kişi toplanmış gidiyoruz
    [B][COLOR="Red"]...::: Günahkâr Sokakların Tövbekâr Delikanlısı :::... [/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    hocam mondialın bu son çıkan mc, mcx, mh125 drift ve mr serisi motosikletlerden herkez memnun hiç şüphen olmadan alabilirsin. bendede 150 mc var yazın sıcağında 3 kez izmirden çanakkaleye gitmiştim ( toplamda 500 km yi geçiyor ) ve bir keresinde artçım vardı tık demedi. üstelik acelem vardı 90 km/h nin altına pek düşmedim. giderken bir kez mola verdik ama ben ve artçım için mola verdik, yoksa hiç durmadan daha bile fazlasını giderdi sorun yok
    shooteronur bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA 125 ESD
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam mondialın bu son çıkan mc, mcx, mh125 drift ve mr serisi motosikletlerden herkez memnun hiç şüphen olmadan alabilirsin. bendede 150 mc var yazın sıcağında 3 kez izmirden çanakkaleye gitmiştim ( toplamda 500 km yi geçiyor ) ve bir keresinde artçım vardı tık demedi. üstelik acelem vardı 90 km/h nin altına pek düşmedim. giderken bir kez mola verdik ama ben ve artçım için mola verdik, yoksa hiç durmadan daha bile fazlasını giderdi sorun yok
    moral için teşekkürler. birkaç arkadaş mcx al mr alma dese de mr'ı iyice kafaya takmış durumdayım. yolda kalırsam kalırım kaliteli bir motorla herkes uzun yol yapar bakalım çinli diye dalga geçilen makineler neler yapabiliyo

1. Motor : Mondial 150 MC
    2. Motor : Mondial 150 MR

Şimdilik bu kadarız
    [B][COLOR="Red"]...::: Günahkâr Sokakların Tövbekâr Delikanlısı :::... [/COLOR][/B]

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    bugün vulture gördüm park halinde merak ettim motor kısmını inceledim silindir üst kapak yağ içinde henüz yeni çıktı bu motorlar ne kadar hor kullanılsada bu kadar yağ atmasını garipsedim açıkçası temkinli olunmalı bu markalara karşı.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    zaten mc, mcx ve mr nin motorları birebir aynı ama bana kalırsa mcx al arkadaşım eğer ben mc alırken mcx ler olsa asla mc yada mr almazdım çünkü mcx te arka fren disk ve arka lastik kalın. arkanın disk olması çok büyük avantaj, freni daha iyi hissediyorsun, geri bildirim daha iyi ve kampana frenlerdeki ne zaman kitleyeceğini zor tahmin etme olayı yok. zarar etmeyeceğimi bilsem sırf şu disk fren ve kalın arka lastik için mc yi satıp mcx alıcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:41 ----------

Alıntı psyche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün vulture gördüm park halinde merak ettim motor kısmını inceledim silindir üst kapak yağ içinde henüz yeni çıktı bu motorlar ne kadar hor kullanılsada bu kadar yağ atmasını garipsedim açıkçası temkinli olunmalı bu markalara karşı.
    evet terleme olayı bu mc, mr, mcx, mh serilerinin %90 ında var fakat garantiden contalar değişiyor ve büyük ihtimal contalar dahi değişmeden silindir üst kapağı çıkarılarak içteki somunlar sıkılarak giderilebiliyor. nedense montajda hep gevşek bu somunlar

Motosikleti
    YAMAHA 125 ESD
    Alıntı psyche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim burda bi mr kullanan velet gördüm az kaldı motordan indirip dövecektim. motor inim inim inliyo kurtarın beni diye. ilk çinli motorumu alırken (YUKİ) çok fazla araştırdım. bizim insanımızın çoğunda şu var. nasıl olsa ucuz motor bas gitsin. yada bir yerine bişey olduğunda nasıl olsa hala çalışıyo bu şekilde devam et mantığı. özetlemek gerekirse çinli de olsa japon da olsa "BAKARSAN BAĞ OLUR, BAKMAZSAN DAĞ OLUR"

---------- Post added at 15:50 ---------- Previous post was at 15:47 ----------

mcx'e oturunca boy sorumun oluyo ayaklarım tam yere basamıyo. o yüzden psikolojim açısından hala MR diyorum

Motosikleti
    YAMAHA 125 ESD
    150 MR'a çakmak adaptörü takmak istiyorum. Elektrik becerim yok denecek kadar az. Nereden satın alabilirim? Nerede montajını yaptırabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Motosikleti
    Ramzey QM 250 (2009 - 2011) - ?
    geziden haber var mı

Motosikleti
    YAMAHA 125 ESD
    Alıntı kill_bill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geziden haber var mı
    gezi yapılacak. tahmini tarih 13 ağustos 2012 görünüyor. birde motosiklet değişebilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)