Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mondial mh drift 125 :) inş

Motovento
    REKLAM ALANI
    anilbilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bekliyor
    Merhaba arkadaşlar bugün mondial mh drift 125(135cc ama)gördümBöyle güzel bişe görmedim.Daha önce cross alıcaktım fakat mondili gördüm adamla konustum ve yakıt çok az yakıyormuş adam zenon far takmış felaketti.İnş yarın mondial bayiden peşin parayla driftimi alıyorum sizce nasıl bir motor ??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    en begendigim modellerden biri, hayirli kazasiz gunlerde kullan yalniz alacagim demekle birakma, resimleri doldur

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    Bence alma kesinlikle önermem. Titreşim tam baş belası bu motorlarda. Titreşimin rahatsızlığı haricinde titreşim yüzünde motorun tüm aksamındaki vidalar çıkıyor.veya kopuyor. Arka lastik mili ve göbek bağlantı vidaları çok çabuk gevşiyor. Ybr almaya durumunuz müsait değılse Bence mondialin balan sörlü (titreşmsz) modellerini (mr ve mc) alın ya da kanuni windys 125 ya da 150.

Motosikleti
    kanuni windys 125
    cümleten s.a arkadaşlar ben foruma yeni üye oldum.size bi sorum olacak bu temmuzun ortaları gibi 150 cc 0 bi makina almayı düşünüyorum.aklımda 2 model var.max 3000 tl de param var.sizce kanuni winys 150 mi yoksa kuba cg150 mi önerilerinizi bekliyorum

Motosikleti
    Bekliyor
    Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en begendigim modellerden biri, hayirli kazasiz gunlerde kullan yalniz alacagim demekle birakma, resimleri doldur
    Tabiki arkadaşım okadar kişi bakmış yorum yapmamış.beyaz alcam çok süper Hız olarak nasıl ?

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    cbr 125 ile hemen hemen aynı performansa sahip, montaj hatası yoksa kolay kolay sorun çıkarmayacak bir model. bende onun abisi olan 150 mc modeli var. bütün yaz boyunca girip çıkmadığım yer kalmadı, temmuz sıcağında artçı ile 500 küsur km lik yollar yaptığım oldu tık demedi. fakat mutlaka motoru aldıktan sonra bütün civataları kontrol et montajda gevşek kalanlar olabiliyor. birde üzerindeki zincir çok kalitesiz olduğundan sürekli uzama yapıyor. eğer zincir gerdirmekle uğraşmak zor gelirse 30-40 tl ye başka marka zincirler var aklında olsun arkadaşım

Motosikleti
    Bekliyor
    Alıntı _w_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence alma kesinlikle önermem. Titreşim tam baş belası bu motorlarda. Titreşimin rahatsızlığı haricinde titreşim yüzünde motorun tüm aksamındaki vidalar çıkıyor.veya kopuyor. Arka lastik mili ve göbek bağlantı vidaları çok çabuk gevşiyor. Ybr almaya durumunuz müsait değılse Bence mondialin balan sörlü (titreşmsz) modellerini (mr ve mc) alın ya da kanuni windys 125 ya da 150.
    Kardeşim araştırma yaptım bunun hakkında ve basyiye sordum titreşim okadar çok yok dedler çok zmış

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:04 ----------

Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 125 ile hemen hemen aynı performansa sahip, montaj hatası yoksa kolay kolay sorun çıkarmayacak bir model. bende onun abisi olan 150 mc modeli var. bütün yaz boyunca girip çıkmadığım yer kalmadı, temmuz sıcağında artçı ile 500 küsur km lik yollar yaptığım oldu tık demedi. fakat mutlaka motoru aldıktan sonra bütün civataları kontrol et montajda gevşek kalanlar olabiliyor. birde üzerindeki zincir çok kalitesiz olduğundan sürekli uzama yapıyor. eğer zincir gerdirmekle uğraşmak zor gelirse 30-40 tl ye başka marka zincirler var aklında olsun arkadaşım
    mc bu modelden büyükmü sele yükseklği bakımından

Motosikleti
    kardeşim onu tam bilmiyorum bence en mantıklı karar mutlaka git bayide mcx ve mh 125 drifte otur bak hangisi daha çok içine sinerse onu al. bendeki mcx değil mc fakat şimdi çıkanlar mcx olarak çıkıyor arka lastik kalın, arkada disk fren var selesi sanırım mcden az daha alçak, mc ile mcx in moorları v.s diğer herşeyi aynı ve mh125 driftten birbuçuk beygir daha güçlü. titreşim eski mondiallarda var asla ve asla titreşim yok drfitte ve mcxte. hatta sana şöyle söliyim benim cbr dan daha az titriyor. ybrden daha çok titriyor ama asla titreşimli bir motor değil.

Motosikleti
    Mondial 150 MC
    Alıntı _w_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen bu motora bindinmi hiç
    "[B]Sarı[/B]"ya tutkumuz,yüreğimizde büyüttüğümüz "[B]Lacivert[/B]" sevdadandır.

Motosikleti
    Bekliyor
    kardeşim onu tam bilmiyorum bence en mantıklı karar mutlaka git bayide mcx ve mh 125 drifte otur bak hangisi daha çok içine sinerse onu al. bendeki mcx değil mc fakat şimdi çıkanlar mcx olarak çıkıyor arka lastik kalın, arkada disk fren var selesi sanırım mcden az daha alçak, mc ile mcx in moorları v.s diğer herşeyi aynı ve mh125 driftten birbuçuk beygir daha güçlü. titreşim eski mondiallarda var asla ve asla titreşim yok drfitte ve mcxte. hatta sana şöyle söliyim benim cbr dan daha az titriyor. ybrden daha çok titriyor ama asla titreşimli bir motor değil.
    1,59 Boyum var mc x e yetişirmi ? drifte yetişiyorda

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    süper bir motor grimi alcan bide lastiklerini michelinle değistir derim

Motosikleti
    Bekliyor
    Alıntı DarkSeleCT93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süper bir motor grimi alcan bide lastiklerini michelinle değistir derim
    merhaba DarkSeleCT93 arkadaşlar mc x e bir bak diyolar sence?(driftin görüntüsü süper yaw)

Motosikleti
    o kadar bilemem ama mondialın sitesine girip bakabilirsin sele yükseklikleri yazar orda yada git bir otur bayide üzerine uyarsa ve durumun müsaitse mcx al sonra bana çok dua edersin. çünkü hem gücü hem torku driftten daha fazla. en önemliside arka lastik kalın ve disk fren var, disk fren her zaman için daha iyi geri bildirime sahiptir yani hemen tekerleği kilitlemez fakat kampana olan arka frenlerde frene biraz basıyorsun tutmuyor bu sefer biraz daha basayım diyorsun çok tutuyor ve kitliyor. tecrübe durumunu bilmediğim için bu kadar açıklama yaptım eğer motordan çok anlamayan biriysen yanlış motor alma diye yazdım kardeş yanlış anlama eğer tecrübeliysen zaten bu yazdıklarımı sende biliyorsundur.
    zaten mcx alırsan kalkışını ve hızlanmasını gördükten sonra bana hak vereceksin

Motosikleti
    Bekliyor
    o kadar bilemem ama mondialın sitesine girip bakabilirsin sele yükseklikleri yazar orda yada git bir otur bayide üzerine uyarsa ve durumun müsaitse mcx al sonra bana çok dua edersin. çünkü hem gücü hem torku driftten daha fazla. en önemliside arka lastik kalın ve disk fren var, disk fren her zaman için daha iyi geri bildirime sahiptir yani hemen tekerleği kilitlemez fakat kampana olan arka frenlerde frene biraz basıyorsun tutmuyor bu sefer biraz daha basayım diyorsun çok tutuyor ve kitliyor. tecrübe durumunu bilmediğim için bu kadar açıklama yaptım eğer motordan çok anlamayan biriysen yanlış motor alma diye yazdım kardeş yanlış anlama eğer tecrübeliysen zaten bu yazdıklarımı sende biliyorsundur.
    zaten mcx alırsan kalkışını ve hızlanmasını gördükten sonra bana hak vereceksin
    Arkadaşım 13 yaşından beri motor sürüyorum şuan 19 yaşındayım.Vitesli vitessiz tecrübem var izmirde oturuyorum izmir aydın yaptım en fazla mh dirift görünüş çok güzel ama yaw

Motosikleti
    o zaman tabiki tasarımı en çok hoşuna gideni alman mantıklı olan ne alırsan al hayırlı olması dileğiyle tekerin düz bassın kardeş

Motosikleti
    Bekliyor
    o zaman tabiki tasarımı en çok hoşuna gideni alman mantıklı olan ne alırsan al hayırlı olması dileğiyle tekerin düz bassın kardeş
    Teşekkür eder,im

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Alıntı anilbilgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba DarkSeleCT93 arkadaşlar mc x e bir bak diyolar sence?(driftin görüntüsü süper yaw)
    kesinlikle drift al pişman olmazsın mc x biraz daha fazla yakıyor galiba

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    Pardn arkadaşlar başlığı yanlış okumuşum .mobil kullandığım için Mh ı mg 125 gördüm kusra bakmayn.

Motosikleti
    DarkSeleCT93 kesinlikle drift al demenin nedenin öğrenebilirmiyim hocam ? yanlış anlama merakımdan soruyorum. eğer kesinlikle drift deniyorsa mutlaka mcx e göre üstün yönleri olması lazım ben onu merak ettim ? bu arada tasarım olarak drift daha güzel gibi cevaplar değilde teknik olarak hangi yönleri üstün onu anlatır mısın ? çünkü tasarım görecelidir

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    ileride problem yaşamak istemiyorsanız 200-300 tl daha ilave yapıp sym xs 125 yada salcano wolf 125 almanızı öneririm
    ama tabi son karar sizin..şimdiden hayırlı olsun
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)