Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

2012 Motosiklet Fuar İzlenimleri

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2006 HONDA CBR 600F
    evet çok tatsız ve kötü bi fuardı ürünler çok pahalıydı ve içeride 1000kişi varsa motorla ilgilenen anca 250 kişidir ztn belli hepsi geriside stantdaki kızlar için gelmiş bunları ayıklamaları lazım inanılmaz kalabalık ve kötüydü...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    açıkçası hayal kırıklığı yaşadım..sanki carrefour veya metro gibi büyük bir alışveriş merkezinde açılmış motosiklet standı gibi amatör bir hava vardı..Suzuki'nin yaptığı ayıp...

yedek parça ve motosiklet kulüplerinin standlarını dolaşırken bi an kendimi sultanahmet meydanında ramazan panayırında gibi hissettim..millet iftarını yeni açmış mahzunluğunu atamamış gibiydi..hareket yok..herkes stand içinde oturmuş kendi aleminde...

2010 fuarı gayet iyiydi..geçen yıl gidememiştim ama giden arkadaşım 10 - 15 dakika takılıp çıkmıştı..bu yıl da böyle...şimdiden seneye pek hevesim olmayacak gibi..

Bu arada Kanuni standında ""aquila"" model 2 adet chopper vardı..benim bildiğim bu model Hyosung'a ait..bu konuda bilgisi olan var mı?
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

Motosikleti
    Honda CBF600
    Bu seneki fuar çok vasat. Her geçen sene bir sene öncesini aratıyor. Üç beş sene sonra fuara katılacak firma kalmayacak heralde.
    Ramzey Cross - Honda Transalp - Suzuki Marauder- Yamaha FZ6- Yamaha Dragstar650- Honda CBF600

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    bumoto nun motorun granajlarına dikkat etinizmi hatalarla doluydu 29 hp yazıyordu.ktm 200 duke nisan başında gelecekmiş kismet olursa alacam pazarlık dahi yaptım ama pek indirim yapmadı gelince pazarlık yaparım dedim.

Motosikleti
    hyosung 250r orange thema
    125 duke de nisanda gelicekti ağustosta geldi haberin olsun
    Ben her şehirdeyim seyyah olmak için doğmuşum ne harika

Giyim kuşam üzerine epey zayıf bir fuar idi

Ama dostları görmek o kadar yol tepmeye değdi

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    fuara iştirak edemedim ama izlenimim var yinede

tahminim o ki bu seneki fuar da eski fuarlar ayarında ve benim gezmekten zevk alacağım bir fuardı.
    baksanıza;
    "-bu seneki fuar bi halta yaramazdı" şeklindeki yakınmalar bile aynı, demekki fuar aynı fuar
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada Kanuni standında ""aquila"" model 2 adet chopper vardı..benim bildiğim bu model Hyosung'a ait..bu konuda bilgisi olan var mı?
    2007-08 yılından beri hyosung ST kanuni adı altında satılıyor... Onların standında görmen normal...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    MT standında dağıtılan bardak sular çok ince bir düşünce olmuş hiçbir stantda böyle bir ikram göremedim.O susuzlukta ve o kargaşada çok iyi geldi.Teşekkürler.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    suzuki ve yamaha yüksek cc chopper getirmişler..tıpkı önceki fuarlardaki gibi...düşük cc neden getirilmiyor?? virago'nun intruder'in 125 cc modelleri olduğunu bilmiyordum ta ki nette rastgele bir sitede görene kadar..

sanırım bu insanlar bu yüksek cc modelleri belli bir kesime satmak niyetindeler...orta halli insanları müşterileri olarak görmüyorlar..çok merak ediyorum 4 gün boyunca yamaha standındaki o xvs 950'liği kaç kişi almıştır...veya diğer suzuki'leri..

bu modeller memlekette nadir bulunduğu için ikinci elleri astronomik fiyatlara satılmaya çalışılıyor...yanlış görmediysem Belçika kaynaklı bir sitede VL 250 intruder ortalama 2.000 euro civarında...VL 125 intruder 1.000 euro
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

Xj6 diversion'a ciddi ciddi alıcı gözüyle inceledim fuarda.
    17.750 fiyat çektiler. Şimdi sahibinden'de bakıyorum 20 küsürlerde.
    Şimdi 17.750 fiyatı kimden almış oldum ben.

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    suzuki ve yamaha yüksek cc chopper getirmişler..tıpkı önceki fuarlardaki gibi...düşük cc neden getirilmiyor?? virago'nun intruder'in 125 cc modelleri olduğunu bilmiyordum ta ki nette rastgele bir sitede görene kadar..

sanırım bu insanlar bu yüksek cc modelleri belli bir kesime satmak niyetindeler...orta halli insanları müşterileri olarak görmüyorlar..çok merak ediyorum 4 gün boyunca yamaha standındaki o xvs 950'liği kaç kişi almıştır...veya diğer suzuki'leri..

bu modeller memlekette nadir bulunduğu için ikinci elleri astronomik fiyatlara satılmaya çalışılıyor...yanlış görmediysem Belçika kaynaklı bir sitede VL 250 intruder ortalama 2.000 euro civarında...VL 125 intruder 1.000 euro
    Yıllarca Suzuki Intruder 250 sattı Türkiye'de, hatta yanılmıyorsam hem M hem C seçeneği vardı onlarda da, kaç kişi aldı acaba?

Türkiye'de o dış kaynaklı site fiyatlarında motor satılamadığı apaçık ortada, olmayacak Çin markaları bile 4000-5000 Lira'lardan başlatırken fiyatlarını, bilinen markaların da gelen motorlarının ne kadar sattığı ortadayken, bu firmalar için de forumlardaki şu gelse şu kadar olsa ben alırım ben de alırım kuru muhabbetlerine inanmak masal oluyor haliyle.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650

Fuar bir fiyasko muydu?

Arkadaşlar selam..

Forumdaki başlıklarda okuduğum kadarıyla fuar, çoğunluğumuzu tatmin etmemiş.

Bu kadar zahmet çekip, bir de girişte 25TL verdiğim fuar, beni de gerçekten tatmin etmedi. İşin üzücü tarafı da, fuarın her geçen sene daha da kötü hale gelmesi.

Markaların yaptığı lansmanları falan geçtim, geçtiğimiz yıllarda ücretsiz seminerler, eğitimler olurdu. Bu sene sadece motor üzerinde hoplayıp zıplayan bir adam vardı.

En çok da giriş ücretinin artışı dikkatimi çekti. Fuar içeriğinde bir değişiklik yoksa, ekonomide bir değişiklik yoksa, nasıl oluyor da oluyor, giriş ücretleri bu kadar artabiliyor?

Fuar hakkındaki izlenimlerimi ve birkaç fotoğrafı blogumda paylaştım.. http://www.motorla.co/

Her şeye rağmen, fuarda Honda Crosstourer'ı görmek güzeldi
    http://www.motorla.co

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    ankara dan sırf fuar için gelmeme rağmen tatmin oldum..acemi olduğumdan olabilir...
    wallaby bunu beğendi.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eğitim semineri olayına katılıyorum yurt dışındaki fuarlarda özellikle eğitim seminerleri artık klasikleşmiş durumda fakat Türkiyede neden olmuyor onu anlamıyorum.Bu arada fuara ücretle giren sayılı kişilerdensin hocam ben fuardan çıkışta arkadaşların cepte kalan 2 adet bileti kuyrukta bekleyen hiç tanımadığım insanlara verdim
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

wallaby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GV250
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ankara dan sırf fuar için gelmeme rağmen tatmin oldum..acemi olduğumdan olabilir...
    bence acemilik değil senin bu yaptığın, bencetutku , benimde daha motorum yokken rıdvalarla artçı olarak çok gezdim (=

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı wallaby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence acemilik değil senin bu yaptığın, bencetutku , benimde daha motorum yokken rıdvalarla artçı olarak çok gezdim (=
    valla geldim iyi oldu...gv250 düşünüyoruz ama koltuğuna ilk defa fuarda oturabildim...ankara bayide bakmaya gittiğimde oturamamıştım..o da içime oturmuştu
    ayrıca vu kadar çok motorun ve motorcunun içinde olmak da, tanımadığın ama ortak yönünün olduğunu bildiğin insanlarla tanışmak da güzel...fuarı eleştiren çoğu insan da buna vurgu yapıyor zaten...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yok
    Herkes tutturmuş bi fiyaskoydu kötüydü bence süperdi suzuki hariç

songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Fuar, motosiklet tutkunlarının buluşması için iyi bir ortam değil gibi gelmeye başladı bana. Bu bir kar amaçlı ticari organizasyon ve büyük ihtimalle motorcular tarafından gerçekleşmiyor. Motosiklet Kulüpleri Birliği gibi bir kurumun, tüm motosiklet kulüplerinin desteğiyle farklı bir organizasyon yapması lazım. Bu organizasyonun odağı da, yarı çıplak mankenler ve motor üstünde zıplayan adamlar değil, motosiklet ve motorcular olması lazım.
    http://www.motorla.co

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    MT standından çıkıp fuarı çok fazla gezmeye fırsatım olmasada
    standımıza gelip giden üyelerimizin fuar hakkındaki görüşlerini şu şekilde özetleyebiliriz.

Fuara senelerdir gelen yeni model bir motosiklet almayı düşünmeyen çoğu motosiklet aksesuarını
    tamamlamış kullanıcılar için fuar kötüydü çünkü fuarda onların ilgisini çekecek pek birşey yoktu.

Fuara ilk defa gelen motosiklet almayı düşünen, aksesuar ihtiyacı olan kullanıcılara
    neredeyse tüm marka model aksesuarları karşılaştırma, fuar kampanyalarını değerlendirme
    fırsatıları vardı. Fuar onlar için güzeldi.

İlk motorunu fuardan alan, sevincini paylaşmak için standımıza gelen
    3-4 üyemizin heyecanı tarif edilemezdi. Yeni motorları hayırlı olsun.

En büyük sıkıntı fuara broşür promosyon toplamaya gelen bazı insanlar.
    Fuarda standımızda dağıttığımız promosyonlar tükendiğinde elde kalan boş
    poşetleri almak için sıraya giren kişiler vardı.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)