Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Küçük Bi Yardım ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100 cc cup
    Merhaba Mt dostları motosikletimin jantlarını ve grenajını uzun bi süre önce beyaza boyamıştım fakat sıkıldım ve önündeki beyaz rengi yok ettim sprey boya ile jantlarıda eski haline çevirmek istiyorum ama üzerindeki boyayı nası çıkarıcagım hakkında hiç bi fikrim yok tiner denedim ama sanki su ile siliyormuşum gibi oldu nası çıkarabilirim bu boyayı

Boyasız Hali

Ne Yazıkki Boyalı Hali

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    tiner, solvent, bezir yağı bu muhteşem 3luden biri işini görür..tinerin de diğer türünü dene kardeşim

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    selülozik tiner kullanacaksın kardeş....
    sanırım sen sentetik tiner kullanmışsın...

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    jel halinde boya sökücüler var..kiloluk..10-15 tl bişey..

ama alttaki orjinal boyanıda söker...

işin zor....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jel halinde boya sökücüler var..kiloluk..10-15 tl bişey..

ama alttaki orjinal boyanıda söker...

işin zor....
    ben de bunu yazmak için tekrar girmiştim...selülozik tiner de aynen jantın boyasını söker...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100 cc cup
    Arkadaşlar Önerdiginiz Maddeleri Nereden Temin Edecegimide Yazarsanız Daha Faydalı Olur Benim İçin Simdiden Teşekkürler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti sat yenisini al.

Motosikleti
    beyaz boyayı ve sentetik tineri nerden aldıysan ordan alabilirsin...

ayrıca her kelimenin baş harfini büyük yazmak için bir uğraş sarf ediyor musun
    bir program felan mı kullanıyorsun...
    mesela microsoft word de cümle sonuna nokta koyup boşluk bırakınca,sonraki cümleye otomatik büyük harf ile başlıyor...öyle bir şey mi kullanıyorsun...
    bak bende hiç büyük harf kullanmıyorum.... daha hızlı oluyor...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    jantları sök benzin dökup yak hırdavatcilarda boyacılarda oto sanayi sitelerinde mevcut..

K_R_A_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS
    Slm ben yardımcı olmaya çalışayım.Nasıl bir boya ile boyadın.Sprey boyamı? kutu boyamı.. Sellozik veya akrilik tiner olması farketmez.Beyaz boyanın metaliği olmaz,boyadığın boya düz boya.Sertleştirici girmediyse 1 sene sonrada tineri vursan boya kalkar.Benim bildiğim boya sökücüler plastiğe vurulmaz ama hiç denemedim.Boya sökücü astarın altına kadar boyayı kaldırır.Bunun için birde sprey astar yaptırman gerekecek ki buda fazla maliyet anlamına gelir.Sen bana dönersen ben sana yol göstericem.
    Belki dünya için önemli olmayabilirsin ama,Biri için dünyalar kadar önemlisin!!! 151 RS

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100 cc cup
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyaz boyayı ve sentetik tineri nerden aldıysan ordan alabilirsin...

ayrıca her kelimenin baş harfini büyük yazmak için bir uğraş sarf ediyor musun
    bir program felan mı kullanıyorsun...
    mesela microsoft word de cümle sonuna nokta koyup boşluk bırakınca,sonraki cümleye otomatik büyük harf ile başlıyor...öyle bir şey mi kullanıyorsun...
    bak bende hiç büyük harf kullanmıyorum.... daha hızlı oluyor...
    Yok Sarf Etmiyorum Beyaz Boyayı Parcacıdan Aldım Sentetik Tineride Boyacıdan Ama Aldıgım Yerde Diger Tinerden Yoktu O Yüzden Onu Almak Zorunda Kaldım

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:22 ----------

Alıntı K_R_A_L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm ben yardımcı olmaya çalışayım.Nasıl bir boya ile boyadın.Sprey boyamı? kutu boyamı.. Sellozik veya akrilik tiner olması farketmez.Beyaz boyanın metaliği olmaz,boyadığın boya düz boya.Sertleştirici girmediyse 1 sene sonrada tineri vursan boya kalkar.Benim bildiğim boya sökücüler plastiğe vurulmaz ama hiç denemedim.Boya sökücü astarınına kadar boyayı kaldırır.Bunun için birde sprey astar yaptırman gerekecek ki buda fazla maliyet anlamına gelir.Sen bana dönersen ben sana yol göstericem.
    özelden yazmaya çalıştım ama becerebildim mi bilmiyorum http://www.facebook.com/profile.php?id=100002187330007 eklersen bnm için daha kolay olur.

Motosikleti
    Alıntı emir9999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok Sarf Etmiyorum Beyaz Boyayı Parcacıdan Aldım Sentetik Tineride Boyacıdan Ama Aldıgım Yerde Diger Tinerden Yoktu O Yüzden Onu Almak Zorunda Kaldım

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:22 ----------

özelden yazmaya çalıştım ama becerebildim mi bilmiyorum http://www.facebook.com/profile.php?id=100002187330007 eklersen bnm için daha kolay olur.
    başka boyacılara,hırdavatcılara,nalburiyecilere sorabilirsin...kolay gelsin...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100 cc cup
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başka boyacılara,hırdavatcılara,nalburiyecilere sorabilirsin...kolay gelsin...
    arıcam artık teşekkür ederim

Motosikleti
    151 RS
    Özele gerek yok burdan yazalım herkez faydalansın.Ben sana en az maliyetle ama işçilikli bu konuyu hallediyorum.

Beyaz boya ile boyadığın yerler resimden gördüğüme göre idare eder yani zımparadan sonra astar olarak kalabilir..

Boyacıya git 2 şer adet 800 - 600 sulu zımpara 2 adet 1000 lik kuru zımpara al. - 6 tl

4 tane jantlar için 2 tane granaj için sprej boyanı hangi renkte istiyorsan al - 18 tl de burası yapar.

22 tl eder 2 adet boya maske bandı etti 24 tl.

ilk önce 600 sulu zımparayla zımparala ardından 800 sulu zımparayla, kurutup temizledikten sonra 1000 lik kuru zımparayla opaklaşıncaya kadar zımparala.Sonra tekrar suyla temizleyip iyice kurula.

1 kat sprey boyayı sık. Parmağını boyadığın yere değdir.Parmağına boya bulaşmayor ama parmak izin boyada çıkıyorsa 2. katı atabilirsin tahminen 15 20 dk sonrası.
    Belki dünya için önemli olmayabilirsin ama,Biri için dünyalar kadar önemlisin!!! 151 RS

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    kardes sen en iyisi bu parçaların Jantlar hariç al kurtul hiç uğraşma

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100 cc cup
    Alıntı K_R_A_L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özele gerek yok burdan yazalım herkez faydalansın.Ben sana en az maliyetle ama işçilikli bu konuyu hallediyorum.

Beyaz boya ile boyadığın yerler resimden gördüğüme göre idare eder yani zımparadan sonra astar olarak kalabilir..

Boyacıya git 2 şer adet 800 - 600 sulu zımpara 2 adet 1000 lik kuru zımpara al. - 6 tl

4 tane jantlar için 2 tane granaj için sprej boyanı hangi renkte istiyorsan al - 18 tl de burası yapar.

22 tl eder 2 adet boya maske bandı etti 24 tl.

ilk önce 600 sulu zımparayla zımparala ardından 800 sulu zımparayla, kurutup temizledikten sonra 1000 lik kuru zımparayla opaklaşıncaya kadar zımparala.Sonra tekrar suyla temizleyip iyice kurula.

1 kat sprey boyayı sık. Parmağını boyadığın yere değdir.Parmağına boya bulaşmayor ama parmak izin boyada çıkıyorsa 2. katı atabilirsin tahminen 15 20 dk sonrası.
    dostum beni yanlş anladın galiba ben yeniden boyamak istemiyorm jantları sadece boyayı sökmek istiyorum alttaki orjinal rengi istiyorum. Bide neden herkez ucuz yolunu anlatıyor fakir degiliim param var benim :D

Motosikleti
    151 RS
    Alıntı emir9999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum beni yanlş anladın galiba ben yeniden boyamak istemiyorm jantları sadece boyayı sökmek istiyorum alttaki orjinal rengi istiyorum.
    O geçti artık.Tinerde sökmediyse öyle bir şansın yok malesef.Alttaki boyayı unut.Hani diyorum bir ihtimal...

Sen açık tinerle denemişsin.Açık tinerlere kalitesiz geri dönüşüm tineri karıştırıyorlar ucuz diye.Kapalı kutuda kaliteli bir tiner al dene bakalım 12 13 tl civarında 1 litre olanları.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)