Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

MT Camiası Bir El Atar Mı?(Yazılarınızla Motosiklet Aşkıma Yardım Edin. Lütfen)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motosikletim için izin almak bana pahalı bir alışverişe, ikincisi ise koca salon takıma patlamıştı . Onu alışverişe götür , ikinci köprüden bungee jumping yapmana bile izin verecektir
    Sonunda bende alışverişe görüceğim...Salon takımı görünümlü motosiklet alacam....hafta sonu keyfim acaip yerine geldi MT ailesi sayesinde walla...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    KONU EKİPMANA GELİNCE;

protect ( robocob) korumaları kesinlikle tavsiye ederim.

160km hız ile motoru yatırdım, 115 metre kaymışım. sadece protect korumalarım, dizliklerim ve kevlar eldivenlerim hasar gördü.

bu biraz da şans.
    ama düşmeyi bilmek gerekiyor.
    buyurunuz linkler

http://www.google.com.tr/imgres?imgu...ch&um=1&itbs=1

http://www.google.com.tr/imgres?imgu...ch&um=1&itbs=1

gerisi tevekkül ve tecrübe
    arca94 ve karapara bunu beğendiler.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Korumalar tam ise 160 km/saat hızda bile giderken 115 metre kayarak sürüklenen kişiyi bile koruyor demek ki...Motosiklet korumalar, sürüş eğitimi, kurallara uyum vs.. tam ise TEHLİKELİ değildir... (Lütfen motosikletten düşmüş ama vs..diye düşünmeyin motosiklete binmemize KARŞI OLANLAR , bu olay yolda yürüken insanların ayağının kayarak düşmesi, uçak kazası, araba kazasından DAHA AZ rastlanan bir durumdur.)

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Vay be diyorum ne güzel bir konuymuş ki kaç gündür göremedim her yazılanı okudum. Öncelikle bu girişiminizin hayırlısı ile lehinize sonuçlanmasını dilerim.

Yaşım 22. 5 senedir birlikte olduğum artık sözlüm dediğim sevdiceğim var. 2 senedir motor motor motor diye yedim bitirdim kızcazı En sonunda daha 3 ay önce ilk motoruma sahip oldum. Her zaman tehlikeli kaza yaparsan ne olcak şeklinde konuşmalar geçiyordu aramızda. Yalnız motoru aldığımda ilk beraber bindiğimizde bana aynen dediği kelimeyi yazıyorum
    -- Aşkım bu ne ya sinek gibi gidiyosun bas biraz bas Vıyyy olaya bak 2 senedir karşı çıkan kız bas gaza diyor
    Nitekim şimdi su soğutması hava soğutması hepsini öğrendi Hatta korumalarımı da almam için her gün kumbara yaptık o 1 TL atıyor ben 1 TL atıyorum.

Yani demek istediğim motorun üzerindeki özgürlük gerçekten başkadır. Bunu motor sevdası olan bilir. Sözlüm benim motora binince daha mutlu olduğumu düşünerek en sonunda tamam demişti. Kendisi de bunu anlattı bana. Şu anda sözlümü gezdirmeye korkuyorum. Nitekim artçı olarak almıyorum. Fakat ne zaman Babadağa götürceksin beni demeye başladı

İnsan sevdiğinin hep mutlu olmasını ister deriz böyle biliriz yalan ya da gerçek. Yengemize saygılarımı sunarak derim ki o zaman neden eşinizin mutlu olacağı bir şeye engel oluyor sunuz ki? Tabi ki eşinizi kaybetme korkusu var doğal olarak. Muhtemel düşünceniz budur. Fakat herkes motora binince vefat etmiyor ki. Çatıdan kafasına tuğla düşüp vefat edende var araba ile kaza yapıp vefat edende ya da karşıdan karşıya geçerken vefat eden. O nedenle zaten abi belirli bir yaşa gelmiş yenge kalan hayatını tutkusunu da gerçekleştirerek yaşasın. İlk motoru aldığında eve getirdiğinde abimizin gözlerindeki parlamaya dikkat edin o zaman siz de dünyalar kadar mutlu olacaksınız eminim.

Tabi ki burada abinin üzerine düşen görev de her seferinde evine, eşine ve çocuklarına sağ salim dönmek oluyor. Ki bilinçli bir kullanıcı olacağı ve tehlikeyi en aza indireceği belli.

Hakkınızda hayırlı olmasını dilerim. Selamlar. Saygılar.
    karapara bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    Alıntı kingcüneyt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay be ilk defa duydum aman dikkat edin yengeyle size bişey olmasın kuryelık zor meslek Allah yardımcınız olsun
    Allah razı olsun çok çok teşekkür ederim...
    karapara bunu beğendi.
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eşimin beynini yıkayacağım.. motosiklet konusunda ben yıllardır aynı kapıyı yanlış anahtarla açmaya çalışmışım salak gibi...Beynini yıkayacağım onun, çözüm bilinçaltını hizaya getirmek eğitimle...biraz da korkutsam mı acaba senin dediğin gibi
    Esinin beynini yikamana gerek yok..
    Bazi seyleri o kendiliginden görecek zaten..
    Sen anlatmasini bileceksin sadece..
    Sana nasil anlatsam bilmiyorumki..

Bayan arkadasim ilk baslarda "ben o merete hayatta binmem" dediydi..
    Sonralari alisti ve cok gezdik onunla..
    Ve simdi yine Türkiyeye gelmemi bekliyor Motorumla..
    Gezicek.. Benden hevesli..
    Ama yinede ben yanliz gezerken burada...
    Bana hep derdi..
    "Aman Remzi dikkatli ol, o demir parcasi seni bizden ayirmasin..
    Bizim Horozun (coq) un yazisini okuttum ona..
    Cok hosuna gitmis yazilan..
    Bana ne dedi biliyormusun????
    "Remzi artik naparsan yap.. Öleceksen o meretin üzerinde öl, bari zevk aldigin birseyi yaparken ölürsün" dedi..
    "Ama kaza yapacaksan, beraber yapalimki kimse arkada kalmasin" dedi bana..
    Harika gülüsmüstük..
    "Hele sükür yola geldin, SENI SEVIYORUM" dedim...

Hem kimin nerede ölecegi belli degil...
    Sana iki gün önce yasadigimi daha dogrusu duydugumu anlatayim...
    Heinz diye bir arkadasim var..
    Öyle samimi degiliz..
    Rastgelirsek konususruz...
    Gecen sene bu arkadasla biraz turlamamiz oldu..
    Benim yaslarda.. Tam olarak yasini bilmiyorum..
    Benim yasim 46...
    Kendiside benden birkac yas büyük yada kücük..
    Herneyse..
    Bu arkadas....

2 gün önce bizim cingene Micha ya rastgeldim..
    Birahanede Micha ile SIK SIK rastgeliriz...
    "Duydunmu Heinz a ne olmus" dedi bana.. (Onlar ailecek tanisir)
    "Yok ne olmus ona nereden duyayim" dedim..
    "Cok kötü, cok kötü belinde 3 kemigi kirmis" dedi bana..
    Tabiki benim aklima gelen ilk motor kazasi..
    "Motorlami kaza yapti" diye sordum ben hemen Michaya..
    "Hayir motor kazasi degil.. Banyo yapatiktan sonra Heinz a anfall (türkcesi nasil oluyor bilmiyorum.. ATak oluyor sanirim) gelmis, agzindan salya, tükürük gelmis ve düsmüs" dedi..
    "Eeeeeeee"??????
    Karisi kaldirmis koltuga oturtmus ama bizim Heinz yeniden kalkip yeniden düsmüs ve 3 bel kemigini kirmis..
    Ama Michanin demesine göre bacaklarini ve kollarini oynatabiliyormus halen.. Sükür..
    Yarin öbür gün onu hastaneye ziyarete gidecegim..

Iste böyle dostum..
    Artik yenge hala hayir derse ne diyecegimi tahmin edebiliyorsun sanirim...
    karapara bunu beğendi.
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yav geçenlerde haberlere çıkmadı mı adamin bi tanesi aşırı kar alan bir doğu ilinde sokakda yürürken bir evin çatısından üzerine çığ gibi kar düşüp hastanelik olmuştu.

E şimdi düşününce karda yürümek mi daha tehlikeli motosiklet sürmek mi ?
    karapara bunu beğendi.

dincer59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 CBF150 GRI
    Bende geçen sezon düştüm motordan motordan düşmek falan değil ki tehlikeli olan tehlikeli olan bana bişey olmaz ya ne oalcak ki gibi düşünceler sonucu koruma ekipmanını takmamaktır bence. Anladığım kadarıyla yasını basını almıs aklı bi karış havada olmayan sorumluluk sahibi bi insansınız. Sizin motor alarak kullanmanızda bu kadar büyütrülecek bişey yok bende Honda motosiklet eğitim merkezine gitmiştim şiddetle tavsiye ediyorum.

Sonuç olarak hayat çok kısa yarını görebileceğimiz belli değilken niçin duruyorsunuz ki yapmak istediğiniz her ne varsa yapın gitisn sonrasını düşünmeden futursuzca hayat çok güzel vallaha tadını cıkarmak lazım.
    karapara ve cakturkc bunu beğendiler.
    Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift!
    ONE LIFE LIVE IT

Honda CBF 150 '11 ( 8750 km)

Motosikleti
    ben yinbe bir ukalalık yapıp, bir kaç sene önce yaptığım " o " kazadan sonra ( artık küçük harfle yazıyorum o kazayı) yazdığım ve burada paylaştığım bir yazımı sizlerle paylaşmak istiyorum sevgili karapara...

http://www.motoaktuel.com/blog/index...ilk-surusmeler

http://www.motosiklet.net/forum/moto...urusmeler.html

Yine Yeniden Başlamak; Kaza Sonrası Ilk Sürüşmeler....
    Kaza yapmıştım…
    tarih 06/07/08… çalıştığım hastaneye gittim… ilk duyduğum sözler şunlardı;
    Belliydi kaza yapacağın… biz sana dedik abi, motor tehlikelidir diye…. Motora binilir mi artık…. Eh artık bırakırsın motorculuğu…. Haa bir de şu cümle vardı; geçmiş olsun…. Cana geleceğine mala gelsin….

Göğsümde sımsıkı bir acı, nefes alamıyordum yine, kaburgalarım isyanlarda, cevap verecem ama polis tutanağıyla ilgileniyorum. Gözümün ucuyla rontgen filmlerimi değerlendiren doktorlara bakıyorum…. Sağ alt karın bölgemde de bir sancı var…. Hele kaburgaları bi öğrenelim de onu da konuşucam…. Bekliyorum, hele bana biri neren ağrıyor desin… diyecem ki, göğsüm ağrıyor, sağ alt batında gittikçe büyüyen içten bir sancım var. Bir de yüreğimde bir acı var kiii, motosikletim….. o benim canımdan öte değil ama canımın bir parçası işte….
    Evet cevap bu; ben bildim bileli motosiklet üstündeyim. Çok iyi bir sürücü değilim artık, artık isyan eder gibi kullanıyorum motosikleti. Umursamıyorum yolun bozukluğunu, gitmek istiyorum bir yerlere…. Bırakmak nere motorculuğu… siz arabayla kaza yapınca, bir daha arabaya binmiyor musunuz…. Cana geleceğine elbette mala gelsin, çalışır yaparım yenisini ama motorculuktan vazgeçmem!!!

02/08/2008 motosikletimi alacam tamirden, sabırsızım. İşyerime sırt çantamla gittim, içinde kask var, eldivenlerim var, zırhım var…. Görenlerden tipik soru “uslanmadın mı” yahu “sevmekten usanır mı insan, sevgilinizden ayrıldınız diye bir daha sevmediniz mi hiç?” benimkisi boş laf, hadım doğmuş adamlara evlat sevgisini tarif ediyorum işte 

Neyse zaman ikindi oldu, ben motosikletimi aldım tamirden, içimde belli etmediğim bir korku var, kimseyle paylaşmadığım, kendi içimde verdiğim bir savaş. Evet 18-25 yaşlar arasında pek çok kaza yaptım veya atlattım ama umursamadım o delikan damarlarımdayken ama uzun zaman oldu ölümle böyle sarmaş dolaş öpüşmeyeli, neyse ki ayrılık öpücüğüymüş bu, öpüştük ve ayrıldık bir kez daha ölümle. Belki de terliydim de kayıverdim avuçlarından onun. Sırılsıklam bir ter; aşktan olma…. Evet motosikletim önümdeydi…. Ve işte hikayenin belki başladığı yer, belki de tam can alıcı noktası!!!

Çıktım üstüne, acemi bir çocuğum sanki, kontağı yerleştirdim ve marş… işte “her şeye rağmen” yaptıran, sevdiren o ses… bacaklarımın arasındaki titreşim…. Evet bunlar tanıdık şeyler ama direksiyon yükselmiş mi ne? Aynalar bir garip…. Ön fren çok gevşek sanki, arka freni deniyorum…. Orantısız…. Bu motor benim değil diyecek oluyorum neredeyse ve kaskımın vizörünü indirdiğimde tık! 1. vites ve hiçbir şeye değişilmeyecek mutluluklardan biri ve ben bu mutluluğu yaşamak istiyorum, yaşamak istiyorum ve debriyajı hafif bırak,,, gaz ver!evet bu!!! Unutmamışsın oğlum Yürekçe!!! Evet bu….. arka tekerde balans mı var? Yaww özlemişim bu rüzgarı da ha… kaskımın vizöründe bi çizik varmış, kazadan olmalı.. boşver kazayı, zaten çok güvenmeye başlamıştın kendine oğlum sen, 2. vites…. Yavaş ol düşeceksin yine… olsun kalkarım… vites 3! Daha yeni kalktın yataktan, kazayı yeni atlattın, bir daha düşersen var yaa….. ne düşecem lan, gidiyoz işte  vites 4 ve az ilerde kırmızı yandı, beklemelisin… ne yapıyorduk hep, kırmızıda aynaları kontrol edip öyle yavaşlıyorduk ve mümkünse iki araba arasına girip bekliyorduk di mi… öyle yaptım zaten… sarı yandı, yeşil… tüh, heyecandan vites düşürmemişim… tık,tık,tık… bas gaza, tak vitesi… devam et olum, kaybolmamış içindeki motorize çocuk….

Çektim sahile motoru, yaktım sigaramı…. Düşündüm… hem de çoook fazla düşündüm. Bir sigara içimi kadar ve dedim ki kendime; bak oğlum Yürekçe, aha Akdeniz, aha yol, aha motor. Sen bunların hepsine sahipsin, gördün bak, unutmamışsın bu aşkta nasıl sevişileceğini, evet bak nasıl titriyor ellerin. Yaptığın kaza büyük, evdekiler çok üzüldü, zaten yaptığın masrafı 3-5 ayda zor çıkartıp kendine gelirsin… ama yok korka korka yaşayarak inine çekileceksen bu yürek boşuna taşımız seni, beynin her gece boşuna tekrarlamış motosiklet kullanmayı, ellerin değil miydi ben hazırım diyen? Sen son hafta motosiklete tekrar binecem diye hamlığını atmak için bu sıcakta günde 3-5 kilometre yürümedin mi? Evet bunların hepsi senin şu anda yeniden o kontağı çeviresin diyeydi… korkma!!! Bu son olmayacak, korkunun da sonu yok… o zaman sen de kendindeki sonu olmayanı, sevgiyi yüklen ve bin motosiklete…
    Yeniden bindim motoruma, saymadım vitesleri, yadırgamadım aynayı, ışık her zamanki kırmızı ışık, kalkışım her zamanki yeşil kalkışı….
    Eve geldim, google earth web sayfasına girdim ve istikameti çizdim, bundan önce aldığım kararla tek başıma… artık, hep tek, tam tek…. Sabah uyanacağım, kahvaltımdan sonra fren ve aynaları ayarlayıp doğru benzinciye oradan da otobana, istikamet Adana’ya doğru, benzinim kadar gideceğim ve akşam biliyorum ki, çok sevdiğim o eskiden beri koynumda taşımaktan mutluluk duyduğum o yol yorgunluğumu her neredeyse alıp evime yetirip yatağımda aynı yastığa baş koyarak uyutacağım….

İşin özü şudur arkadaşlar; hangi çocuk düşerse düşsün nasıl kalkıp yine ısrarla yürümeye çalışıyorsa, hangi kuş kanadı kırıldığı halde uçmak için çırpınıyorsa, hangi motosikletçi kazadan sonra yeniden motosikletine biniyorsa bilinsin ki; bunlar bir şeylere kafa tutmak değil, kafa tutan bir şeylere karşı yenilgiyi kabullenmemektir…. Yeter ki içinizdeki inancı, öğrendiğiniz tecrübeleri ve yaşayacağımız güzellikleri bir bardak çay gibi yüreğimizde, bilincimizde demleyip öyle koyalım hayatımızın sofrasına. İşte o zaman bizi biz yapan şeyin ne olduğunu bilebiliriz. Bu kimi için motosiklet kullanmak, kimi için bir uçurtma uçurmak, kimisi için sevgilisine sevgisini ilan etmek olsun… ama her ne olursa olsun,
    HER ŞEY YÜREKÇE OLSUN….

YÜREKÇEKALIN…
    YÜREKÇE!!!

ve yatağımdan kalktığım gün yaptığım gezinin raporu ;

http://www.motosiklet.net/forum/etki...iksiz-yol.html
    karapara ve tayfunyuce bunu beğendiler.

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Bence abi kullanmalı sn arkada yolculuk et daha ii olur
    karapara bunu beğendi.
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

MersinJJ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R6 -
    benim sevgilimde istemiyordu ilk motoru aldım alınca bişe yapamadı sonra oda ehliyet almak için başvurdu (:
    karapara bunu beğendi.
    @ ~ Lastiği Yak , Ruhunu Değil .

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    YÜREKÇE duygularını ve hissiyatını bu kadar mı güzel ifade eder insan...İçten,sade ve samimi...GÖNLÜNE sağlık...

Motosikleti
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YÜREKÇE duygularını ve hissiyatını bu kadar mı güzel ifade eder insan...İçten,sade ve samimi...GÖNLÜNE sağlık...
    sizin de gönlünüze sağlık...
    hayallerinizin; umduğunuz ve beklediğiniz gibi gerçekleşmesi dileğiyle

yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    başkan ne oldu senin motor işi ya okuyamadım diğer sayfaları işin kolayına kaçayım dedim
    karapara bunu beğendi.

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    boşa geçen bir motosikletsiz 17 sene ....yazık çok yazık
    karapara bunu beğendi.
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    BİLİNÇLENDİRME çalışması 3.DERSTEYİZ... Motosiklet GÜVENLİDİR....

(Bu fuarda Allah kısmet ederse, kullansamda kullanmasamda ben motosiklet alacağım, hiç olmadı garajda durur deyip bir tane motosiklet alacağım.. ) Aldıktan sonra bineriz heralde,umarım,beklerim bir 17 sene daha yoksa, yok yok beklemem ...

SEVDİKLERİNİZE İZİN VERİN YOKSA KAYIŞI KOPARIRLAR, DİKKAT EDİN EY MOTOSİKLET KARŞITI OLANLAR,MOTOSİKLETTEN ÖCÜÜÜÜÜÜ diye korkanlar.... BİZLER SİZİ seviyoruz....

Konu sahibi nerelerde acep, çok merak ettim,
    Sesi soluğu çıkmadığına göre yedek kulubesinde beklemeye devam mı ?
    Saygılar
    karapara bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Bu konu başlığı yazan tüm kardeşlerime,arkadaşlara ve abilerime tek tek teşekkür ederim...Sizlerin yazdığı her bir harf, sözcük ve cümle benim ve eşimin düşünce dünyasında yep yeni ufuklar açarak, karanlık dünyamızı aydınlattı.. Tekrar tekrar hepinize teşekkür ederim....
    Motosiklet fuarına eşimle gittik (bu arada fuar için bilet gönderen ABİME çok teşekkür ederim) ancak motosiklet alma konusunda başarılı olamayınca kendi kendime motosiklet almadan ve binmeden bu foruma girmeme kararı aldım... Şimdi FORUMDA YAZIYORUM NEDEN ACABA

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

Ekipman ve motosiklet fotolarını becerebilirsem yükleyemeye çalışayım...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yok
    Yenge motosiklet çok tehlikeli bişi mişi olur eşini yolda 2 parçaya ayrılmış görmek ister misin? Evlisin,eşin seni kızdırmak için vs. bunları söylemiyor seni sevdiği için söylüyor motosiklet tehlikelimi? tehlikeli ekipman giyiyoruz sonuçta ama sakin sakin sürersen tehlike az,karar sizin

EaréndiL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Magna VF750c
    Ben motosiklet alacağımda kız arkadaşım karşı çıkmıştı.Ben bir şekilde kavga ederek ikna etmeye çalışarak en sonunda motorumu aldım daha sonra sevgilim bana da 150 cclik falan küçük birşey mi alsak şehir içinde kullanmam için dedi.Uzaktan çok korkutucu geliyor belki ama binince zevkini alınca aslında o kadarda korkunç birşey olmadığı görülüyor.Arabaya binip ölen insan yok sanki de motora binen herkes ölüyormuş gibi bir imaj çiziliyor ülkemizde niyeyse...Bence aradaki fark araba kazaları artık günlük birşey haline geldi ama motosiklet sayısı ve yapılan kazalar daha az olduğu için göze çarpıyor.Hani sigaranı içip bitirirsin otobüs gelir umursamazsın tam sigara yakarsın otobüs gelir sinir olursun da aklında kalır ya biraz öyle gibi geliyor bana...
    karapara bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)