Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

MT Camiası Bir El Atar Mı?(Yazılarınızla Motosiklet Aşkıma Yardım Edin. Lütfen)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Valla bende aynı konudan muzdaribim ama sözlümle bu konuyu hallettik sayılır , ben ona araba alacağım oda bana motosiklet alacak (gerçi paramızı beraber kazandığımız için değişmiyor ama), araba olmadan olmuyor tabi, tüm korumalarımı,eğitimimi aldıktan sonra küçük bir motorla başlayacağım kısmetse.
    Bence eşiniz de herkes gibi önyargıları sebebiyle karşı çıkıyor benim ailemin olaya sıcak bakmadığı gibi ama her şey bilinçli olarak yapılırsa korkulacak bir şey yok, sadece biz değil bütün dünya motora biniyor. Eşinizle mutluluklar diliyorum.
    karapara bunu beğendi.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Arkadaşlar destekleriniz için hepinize çok teşekkür ederim..... Birazdan sayfayı okusun da farklı bakış açılarının farkına varsın... veya yarın akşam mı oıkutsam acaba...ne kadar çok destek o kadar çok etki..

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    aman fazla gaza gelme bak sonucta okuyacak ve bas basa kalicaksiniz
    karapara bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Yenge selamlar.

10 yıl sigara içip bırakmak 1 defa rüzgarı hissettikten sonra motoru brakmaktan 10 kat daha kolaydır. Abimin neler çektiğini anlayamazsin bırak rahat olsun sen kastikca riski artırırsın. Kafanda başka seyler varken motor kullanmak İnan daha riskli. Engeleyecegine destek olmayı dene hersey daha güzel olsun. Saygılar.
    karapara bunu beğendi.

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maşallah millet döktürmüş yengemiz bu yazıları okudukdan sonra hayabusadan aşağısına binmez abimize masraf çıkarır gibime geliyor.
    karapara bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    acayüp merak etme...
    Okutacam burada yazanları ..hemde gözünün içine sokarak...projektörle duvara yansıtıyım da koca koca okusun..beynine kazınsın.. Şaka maka tam 20 senedir birbirimizin hayatındayız...yani birlikte büyüdük resmen...korkacak bir şey yok..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:55 ----------

Alıntı [Turan] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah millet döktürmüş yengemiz bu yazıları okudukdan sonra hayabusadan aşağısına binmez abimize masraf çıkarır gibime geliyor.
    AMİN....Önce tecrübe sonrada iyi bir spor touring İnşaallah....

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Ben hatunu motorla tavlamıştım yavv... Şimdi hiç sesini çıkaramıyor...
    Az çıkarır gibi oldu..
    Gittik ona ehliyet ve motor aldık...
    Kullanmıyor..Ama olsun.... En azından sustu..
    Sende git ona da motor al..
    karapara bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde soyle bir nokta var.
    Esinize (sevgilinize) sunu yapma, makyaj yapma, bu etegi birdaha giyme, topuklu sana yakismiyor vs gibi bir cumle sarfederiz ve o gun biz erkeklere zehir olur. Fakat onlar motosiklet gibi ask ile bahsi gecen bir konuda bizim hemen kendiletine tabi olmamizi ve hatta motosiklet diye bir aracin hic icad edilmemis gibi davranmamizi beklerler.
    Bu haksizlik degilmi

Yasasin halklarin ozgurlugu Keske onlar kadar kolay gozyasi dokebilsek ve bu yaslar onlarin gozyaslarinin bizi etkiledigi kadar onlari etkilese ( yenge burayi okumasin ) yani bir "B" planimizin olmayisindandir hep bu caresizligimiz :p
    sesli güldüm gene yaşasın motosiklet kardeşliği, yaşasın özgürlük diye bağırasım geldi
    niye bu göz yaşları erkeklerin en zayıf noktasıdır, nasıl bir genetik kod işlenmiş dna'mıza?? tarih öncesi ilk insanamı dayanmakta bunun sebebi
    ya hakikaten acayüp, enteresan bir noktaya barnak bastı, varmı aramızda bunu açıklayacak bir uzman??
    karapara bunu beğendi.

_SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AMİN....Önce tecrübe sonrada iyi bir spor touring İnşaallah....
    Ağabeyim nerede oturuyorsun eğer gelebilecek bir yer ise Toplanalım EŞ'Li M.T Ailesi olarak Bir baskına gelelim Sizin mahalleye Yenge görsün Gücümüzü, dostluğumuzu.. (Hava Şartları mühim, Malum Hatunlar Zaten zor biniyor Soğukta hiç bindiremeyiz )

saygılar..
    karapara bunu beğendi.
    ....

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yenge bak enişteyi rahat bırak motosiklet alsın hatta artçı (motosiklet sürücüsünün arkasına aldığı yolcuya artçı denir) olarak seni alsın gezin dünyayı hayat kısa zaten ve uzunluğu motosiklet kullanmayarak değişmeyecek

Not: bak yenge motosiklet almazsan senden gizli eniştem alacakmış sonra arkasında başka hatunlar görürsün falan mazallah sonra yuvanız yıkılmasın

Dipnot: ben enişteme güveniyorum yenge yapmaz öyle şey yukarda yazdıklarım tamamen şaka amaçlıydı

En dip not: erkek değil mi hepsi aynı sağı solu belli olmaz

Enişte beni kesecek valla !
    karapara bunu beğendi.

dentcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 899 Panigale
    BOŞA ONU ADAMIM...... (tam şaka değil azıcık şaka....)

Bekar motorcular gurubu kurarız... yaz da geliyor.... her gün gezeriz.... eğleniriz....

Nasıl ikna ettim mi eşini.... (Yarı tehdit yarı şaka ikna olur bence etkili bir yöntem hem ortamı soğutur hem kararlılığını gösterir...). Ben den bu kadar....
    karapara bunu beğendi.

_SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yenge bak enişteyi rahat bırak motosiklet alsın hatta artçı (motosiklet sürücüsünün arkasına aldığı yolcuya artçı denir) olarak seni alsın gezin dünyayı hayat kısa zaten ve uzunluğu motosiklet kullanmayarak değişmeyecek

Not: bak yenge motosiklet almazsan senden gizli eniştem alacakmış sonra arkasında başka hatunlar görürsün falan mazallah sonra yuvanız yıkılmasın

Dipnot: ben enişteme güveniyorum yenge yapmaz öyle şey yukarda yazdıklarım tamamen şaka amaçlıydı

En dip not: erkek değil mi hepsi aynı sağı solu belli olmaz

Enişte beni kesecek valla !

Alıntı dentcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BOŞA ONU ADAMIM...... (tam şaka değil azıcık şaka....)

Bekar motorcular gurubu kurarız... yaz da geliyor.... her gün gezeriz.... eğleniriz....

Nasıl ikna ettim mi eşini.... (Yarı tehdit yarı şaka ikna olur bence etkili bir yöntem hem ortamı soğutur hem kararlılığını gösterir...). Ben den bu kadar....
    ....

Tüm arkadaşlarımız çok güzel yazmış ama @Yürekçe konuyu özetlemiş:
    "onun bedeni yanınızda olsa da ruhu artık sizinle değil, farkında değil misiniz?"
    Motosiklet kullanmak çok güzel bir deneyimdir, bilinçli motosikletçi camiası ise bambaşkadır...
    Saygıdeğer yengeciğim;
    Evde eşinizle birlikte televizyon izlerken ya da otomobille yolculuk ederken hissettikleriniz; birlikte motosiklet gezisi yaparken, başka motosikletçilerle bir araya geldiğinizde eğlenirken alacağınız keyfin yanında anlamsızdır...
    Bırakın eşiniz alsın motosikletini, koruyucu ekipmanını ve eğitimini....
    Hayal ettiği şey başka bir şeyse zaten "Boş bir hayalmiş benimki" deyip motosikletini satacak, ruhu tekrar bedeniyle buluşup huzur bulacaktır.
    Aradığı şeye kavuşmuşsa da bu huzuru birlikte bulacaksınız. Hayat, güvenli evimizde oturup harcanmayacak kadar değerli. Yaşamdan zevk almaksa riskleri göze almayı gerektirir. Motosiklet kazalarında kaybettiğimiz insanlar arasında bilinçli motosiklet sürücüleri çok azdır. O da artık takdir-i ilahi... Ecel gelmişse yapacak bir şey yok. Ama "motosiklete binenin eceli çabuk gelir" diye endişelere kapılmaya da gerek yok. Ömrü motosiklet üstünde geçmiş o kadar çok insan var ki...
    17 yıldır mutlu ve huzurlu bir hayatı paylaştığınız adamın hayallerini öldürmeyin. Mutsuz bir insanın etrafındaki kimse mutlu olamaz.
    Daha nice uzun ve mutlu bir birliktelik yaşamanızı dilerim...
    karapara bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    AŞAĞIDAKİLER EŞİM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR….
    …(Aşağıda kullanılan BİZLER: Motosiklet kullanıcılarının/potansiyel kullanıcılarının yakınlarını SİZLER: Motosiklet kullanıcılarını ifade etmektedir.)..

İlk önce tüm yazıları tek tek okuduğumu belirtmek isterim. Her insan farklı bir hikaye, farklı bir bakış açısı… EMPATİ, TUTKU, EĞİTİM ,BİLGİ kavramları ile KADER ile TEDBİR sınırının tespiti tartışmanın konusu aslında… İlk önce EMPATİ Bizler kendimizi Sizlerin, Sizlerde(motosiklet binicisi MT üyeleri), kendinizi bizlerin(motosiklet nedeniyle sizlere bir şey olmasından korkan ve sizleri çok seven yakınlarınız) yerine koyması lazım… Bizim karşı çıkışımızın temel nedeni sizleri sevmemiz ve kaybetme korkusu, SİZLERİN ki ise vazgeçilmez TUTKU. Tabi ki kader denen bir şey var ama tedbir de bir o kadar önemli değil mi? Sorun bu ayırımı değerlendirme farkında YATIYOR ...KADER /TEDBİR meselesi yani??? Her yetişkin tabi ki kendinden sorumludur ve motosiklet kullanıcıları olarak sizlerde tabiî ki gereken tedbirleri alacaksınız ve alırsınız. BİZLER bunun bilincinde olarak korumalar vs.. konusunda kendi BİLGİ seviyemizi artırarak önyargılarımızı kırmamız lazım….Hayatta amaç tabii ki MUTLU OLMAK ve MUTLULUK veren şeyleri yaşamaktır tabiî ki, yoksa yürüyen ÖLÜLER gibi nefes alarak şu kainatta bir hacim kaplamanın ne manası var. Bizler tabii ki sizleri kaybetme duygusunu bir nebzede olsa (mutlaka) bastırmamız lazım….Nereye kadar KADER nereye kadar TEDBİR...

SON SÖZ: BİZLER kendi bilgisizliğimizden kaynaklanan ÖNYARGILARIMIZLA, SİZLERİN isteklerinizi istemeden ENGELLEYEREK, SİZLERİN dolayısıyle kendi MUTLULUĞUMUZU engelliyor ve KADER/TEDBİR noktasında olayları değerlendirirken zehir gibi bağımlılık yapacak TUTKU işin içindeyse biraz daha fazla KADERCİ olmak gerektiğini unutuyoruz galiba…..Ancak SİZLERde şunu unutmayın ki TÜM bunların nedeni BİZLERİN SİZLERİ gereğinden fazla SAÇMALIK derecesinde sevmemiz galiba….KRALdan çok KRALCI olmak meselesi , sizi sizden daha fazla düşünme tabiri diğerle…. Son cümle olarak EŞİM bilgilendirmeye başladı bile ‘’TEKERİNİZ DÜZ BASSIN’’

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bu hikaye mutlu sonla bitsin.

Benimle dalga gectiler uhuu uhuu diye konu acanlarda bu konuyu ornek alsinlar. Ozelliklede konu sahibi arkadasi ornekalip bir insan kendini nasil dogru ifade edebilir ogrensinler...

Yeni hayatinizda mutluluklar dilerim her ikinizede.
    karapara bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bütün masallarin sonunda prenses prensiyle evlenir ve mutlu sonun verdigi hazla rahatla uykuya dalariz.
    Bütün ask filmlerinin sonunda esas oglan, esas kizi alir, ve film mutlu sonla biter.
    Yani evlilik bir sondur.
    Hayat orda biter.
    Ne o masallarin, ne de filmlerin devami yoktur.
    Ama hayat öyle degil.
    Yani prenses prensle evlendi,
    esas oglan esas kizla evlendi.
    Ama sonra?
    Isin bu tarafini hiç merak etmeyiz.
    Bugüne kadar sorani da duymadim.
    Mesela prenses, atina binip saraydan çikmak üzere olan prensine,
    "lûtfen binmeyin o ata, ya düserseniz?!!!
    demismidir acaba?

Sevgi ile bencillik arasinda enteresan bir iliski var.
    Size bir sey olursa korkusu aslinda sadece size bir sey olursa korkusu degildir.
    Arkasinda yatan baska bir korku vardir.
    Gerçek korku budur.
    O korku, sonra ben ne yaparim?
    sorusunun arkasina saklanir.
    Insanin kendine bile itiraf etmekten çekinecegi kadar yasak, ayip ama bir o kadar da gerçektir.
    Bu size ne olursa olsun benim umrumda degil, asil sonra ben ne olacagim demek degildir tabi.
    Size birsey olmasi umurundadir ama o serefsiz soru, bilinç altindan insani gidiklar.
    Yani kadinlarin biz sizi çok sevdigimiz için korkuyoruz deyisinin arka plani budur.
    Aslinda erkek için de aynisi geçerlidir.
    Bu korku ruhu öyle sararki, sevdiklerimizi bir cendere içerisine alir ona dûnyayi ziyan ederiz.
    Aslinda bir sevdigimizi kaybetmekten degil, onu kaybedince yasayacagimiz bosluktan, yoklugunun ruhumuza verecegi zarardan korkar hale geliriz.
    Bunun bir adi da bagimliliktir.
    Sigara gibi.
    Günde iki paket sigara içen adama gik demeyip motosiklete binme ölûrsün diyen esin samimiyeti gibi.

Forumumuzda da bir çok örnek var çok arkadasimizi kaybettik ama ben buradan Fransa'dan bir örnek vererek farki bir bakis açisinin kapisini açmak isterim.
    Bir kaç yil önce beraber sürdügûmûz ve ailecek de tanistgimiz bir arkadasimi saçma sapan bir kaza sonucu kaybettik.
    Küçük bir çocugu vardi.
    Karisi da motosiklet kullaniyordu.
    Arkadasimin ölümünden sonra arada bir evini ziyaret ettim.
    Bir gûn karisi beni bir köseye çekip,
    lütfen bir daha motorla gelme dedi.
    Ben bûyük bir suçluluk duygusu içerisinde düsûncesizligimden dolayi özûr dilerken, arkadasimin karisi bana sunlari dedi.
    hayir yanis anlamani istemem.
    Bir kaç gün sonra ben de motosikletime binip, normal hayatima devam edecegim.
    EEE?
    O zaman sorun ne?
    Sorun su dedi.
    Kzim seni her gördügünde,
    anne,
    babam geldi diye cama kosuyor.
    Bu beni kahrediyor.

(Motosikletlerimiz renk ve tip olarak benzerdi.)

Iki gün önce yeni sezon açilisinin nasil olacagini konusmak üzere motorcu arkadaslarla bir araya geldik.
    O kadin da ordaydi.
    Esim bir ara ona su soruyu sordu.
    Eger bugün geri gelse,
    tekrar motosiklete binmesine müsaade edermiydin?
    Hiç dûsünmeden
    evet dedi.
    Onun yasayan bir ôlü olmasindansa, tekrar ölmesini tercih ederim.

ask budur, gerisi sevgilinizden masallar.......

Dipnot:
    Bu yil motosiklet üzerinde 35. senem.
    Evliyim ve iki çocucugum var.
    Motosiklete binmeyi de
    eve dönmeyi de çok seviyorum....
    nezih77, jam session, reis007 ve 8 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün masallarin sonunda prenses prensiyle evlenir ve mutlu sonun verdigi hazla rahatla uykuya dalariz.
    Bütün ask filmlerinin sonunda esas oglan, esas kizi alir, ve film mutlu sonla biter.
    Yani evlilik bir sondur.
    Hayat orda biter.
    Ne o masallarin, ne de filmlerin devami yoktur.
    Ama hayat öyle degil.
    Yani prenses prensle evlendi,
    esas oglan esas kizla evlendi.
    Ama sonra?
    Isin bu tarafini hiç merak etmeyiz.
    Bugüne kadar sorani da duymadim.
    Mesela prenses, atina binip saraydan çikmak üzere olan prensine,
    "lûtfen binmeyin o ata, ya düserseniz?!!!
    demismidir acaba?

Sevgi ile bencillik arasinda enteresan bir iliski var.
    Size bir sey olursa korkusu aslinda sadece size bir sey olursa korkusu degildir.
    Arkasinda yatan baska bir korku vardir.
    Gerçek korku budur.
    O korku, sonra ben ne yaparim?
    sorusunun arkasina saklanir.
    Insanin kendine bile itiraf etmekten çekinecegi kadar yasak, ayip ama bir o kadar da gerçektir.
    Bu size ne olursa olsun benim umrumda degil, asil sonra ben ne olacagim demek degildir tabi.
    Size birsey olmasi umurundadir ama o serefsiz soru, bilinç altindan insani gidiklar.
    Yani kadinlarin biz sizi çok sevdigimiz için korkuyoruz deyisinin arka plani budur.
    Aslinda erkek için de aynisi geçerlidir.
    Bu korku ruhu öyle sararki, sevdiklerimizi bir cendere içerisine alir ona dûnyayi ziyan ederiz.
    Aslinda bir sevdigimizi kaybetmekten degil, onu kaybedince yasayacagimiz bosluktan, yoklugunun ruhumuza verecegi zarardan korkar hale geliriz.
    Bunun bir adi da bagimliliktir.
    Sigara gibi.
    Günde iki paket sigara içen adama gik demeyip motosiklete binme ölûrsün diyen esin samimiyeti gibi.

Forumumuzda da bir çok örnek var çok arkadasimizi kaybettik ama ben buradan Fransa'dan bir örnek vererek farki bir bakis açisinin kapisini açmak isterim.
    Bir kaç yil önce beraber sürdügûmûz ve ailecek de tanistgimiz bir arkadasimi saçma sapan bir kaza sonucu kaybettik.
    Küçük bir çocugu vardi.
    Karisi da motosiklet kullaniyordu.
    Arkadasimin ölümünden sonra arada bir evini ziyaret ettim.
    Bir gûn karisi beni bir köseye çekip,
    lütfen bir daha motorla gelme dedi.
    Ben bûyük bir suçluluk duygusu içerisinde düsûncesizligimden dolayi özûr dilerken, arkadasimin karisi bana sunlari dedi.
    hayir yanis anlamani istemem.
    Bir kaç gün sonra ben de motosikletime binip, normal hayatima devam edecegim.
    EEE?
    O zaman sorun ne?
    Sorun su dedi.
    Kzim seni her gördügünde,
    anne,
    babam geldi diye cama kosuyor.
    Bu beni kahrediyor.

(Motosikletlerimiz renk ve tip olarak benzerdi.)

Iki gün önce yeni sezon açilisinin nasil olacagini konusmak üzere motorcu arkadaslarla bir araya geldik.
    O kadin da ordaydi.
    Esim bir ara ona su soruyu sordu.
    Eger bugün geri gelse,
    tekrar motosiklete binmesine müsaade edermiydin?
    Hiç dûsünmeden
    evet dedi.
    Onun yasayan bir ôlü olmasindansa, tekrar ölmesini tercih ederim.

ask budur, gerisi sevgilinizden masallar.......

Dipnot:
    Bu yil motosiklet üzerinde 35. senem.
    Evliyim ve iki çocucugum var.
    Motosiklete binmeyi de
    eve dönmeyi de çok seviyorum....
    Hörmetler hocam, çerçevelik bir yazı olmuş Ben de benimkine okutayım...

Benim 6 sene oldu kullanmaya başlayalı, bizimkisi tatlı sert yaklaşıyor, binme diyor ama binince ve gözlerimdeki o mutluluğu görünce sanırım, ötesini çok da önemsemiyor...
    karapara bunu beğendi.

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    bunca yazıyada izin verir artık veyada kendi alır size hediye edermiş
    karapara bunu beğendi.
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Gerçeğe gerçek,motosiklet tehlikeli alet.Ama bi gerçekte varki motosiklet kendi kendine marş alıp,hadi ben kaçtım diyip gitmiyo.Herşey büyük bir olasılıkla sizin elinizde.Korumalarınızı tam kullansanız bile ortaya kötü sonuçlar çıkabiliyo.Şöylede bi gerçek var,korumalar tam olduğu zaman Allah korusun olası bi kazada fiziksel olarak yaralanmayı en düşük seviyeye düşürüyo.Şahsen ben psikolojik olarakta korumalarım olduğu zaman kendimi sürüş esnasında çok daha güvende hissediyorum ve güvenim yerinde olduğu zaman daha bilinçli kullanıyorum.Motosiklet almadan önce bence ilk olarak ekipman,daha sonrada kendimizi psikolojik olarak trafiğe hazırlamamız gerekir.Ve ne olursa olsun korumalar tam bile olsa kendimizi her sonuca hazırlıklı tutmalıyız.Daha sonra bunları uyguladıktan sonra keyifli bi sürüşe çıkabiliriz.

Herşeyin farkında olduktan sonra,insanın elinde olan tüm olanakları iyi kullandıktan sonra riski en düşük hale düşürmüş oluruz bence.Ama olacağı varsa olur zaten,bu yüzden bu olasılığı düşünerekte hayalleri ertelemek çok yanlış.Trafikte her araç tehlikeli.Fakat siz limitinizi bildikten sonra önlemlerinizi aldıktan sonra gerisi yalan.Olacağı varsa olur,gerisi birazda hayatta herşey için şans işi.Ama üstüne basa basa söylemem gerekir ki motosiklet kullanmak zevk işidir.Önlemleri alındıktan sonra fazlada kaza olacak,2 teker üstündeyiz vb gibi şeyler düşünülmemelidir.Ben henüz 18 yaşındayım,çok daha tecrübeli abilerimiz var burda.Benim şu yaşımda en büyük zevkim motosiklet kullanmak,yerine başka bişeyi koyamadım henüz Allah'a şükür büyük bir kaza belam olmadı.Şu güne kadar motosiklet ile yaptığım kilometreleri göz önüne alınca,herşeyin insanların elinde olduğunu daha iyi anladım.Bu yüzden motosiklet hiçte korkulacak birşey değil aslında.Sorumlulukları bildikten sonra gerisi kolay.Bence daha fazla ertelemeyin motosiklet aşkınızı.
    karapara bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    Yenge ön yargılarından vazgeç istersen birgün abimle beraber yakınsanız buyrun atlayın gelin ben sözlümle beraber Burger King'te motorculuk yapıyorum ikimizde kuryeyiz ve hem işimizi hem motosiklet kullanmayı çok seviyoruz.Sanki cocuğumuzmuş gibi geliyor bize motosiklet bizi o denli mutlu ediyor.Yağmurda çamurda karda kışta her zaman kullanıyoruz yeri geliyor günde 4-5 defa düştüğümüz bile oluyor ama inanın bu olaylar bizi birbirimize daha çok bağlıyor.O yüzden 17 yıllık hasretin bu yılda bitmesi dileğiyle... Sevgiler,Saygılar...
    karapara bunu beğendi.
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)