Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motoru Emanet Verdim Pişman Oldum

Motovento
    REKLAM ALANI
    mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Büyük geçmiş ollsun yaa çok üzüldüm gerçekten.Ama artık takma kafana(ne kadar dense boş biliyorum ama) :(
    oguzhan6161 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Büyük geçmiş olsun okurken bile kanım dondu.. Allahdan acil şifalar.
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    keşke sen götürseydin 2 dakikalık yolsa.bende motorum varken;verip kötü olacağıma vermeyip kötü olmayı tercih etmişimdir.tekrar geçmiş olsun...
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    motosiklet kişiye özel bir alet olarak görüyorum ve motosikletime markası, cc si, pahası gözetmeksizin vereceğim adamlar bellidir ,onun dışında bu iş bir havluyu 2 kişinin kullanmasına benzetiyorum,

arkadaşına büyük geçmiş olsun alah şifa versin , ancak bunun birde senin açından vicdani kısmı var tabiki onun için her adama motor verilmez bu çok yakının kankan hatta kardeşin , baban bile olsa !
    oguzhan6161 ve Tam35scream bunu beğendiler.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Geçmiş olsun arkadaşım..gerçekten zor atlatılacak bir durum..kalıcı bir hasar yoksa bu senin tesellin olmalı...bir de arkadaşının ehliyeti var mı bilmiyorum ama ehliyeti olmayıp başkalarının motoruyla kazaya karışan kişilerin yanında motor sahibi de büyük hukuki sorumluluk altına giriyo...kazaya başkalarının da karışmış olmaması bi açıdan sevindirici...

tekrar geçmiş olsun...

saykem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 600
    Tecrübesi olmayan,korumasız ve hele birde ehliyeti olmayan hiçkimseye motor vermeyin.Vicdani sorumluluğu bir yana bunun birde hukuki sorumluluğu vardır.Ben 35 senedir motor kullanırım.Kardeşime dahi ehliyeti olmadığı için bugüne kadar bir sefer bile vermedim.Önce git ehliyetini ve eğitimini al ondan sonra gel demişimdir.
    HAYAT; İSTEMEDİĞİMİZ HALDE BAŞIMIZA GELEN HERŞEYDİR

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cevaplar için herkese çok teşekkür ederim arkadaşlar olan oldu artık yapacak bişey yok . Herkesin yorumlarını tek tek okudum çok teşekkür ederim sağolun

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    dostum cok gecmıs olsun,,,
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok geçmiş olsun ya benim motoruda gelen alıp götürüyo giden alıp götürüyo geçen biri ön kaldırırken devirmiş kendinde bişey yok motorun plakalıkla stop lambası gitmiş deli oldum ama yapacak bişey yok bunu yapan hala gelip motoru istiyor...

10SuzAsLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar-200NS
    çok geçmiş olsn arkadasınada sanada aynı olay benimde başıma gelmişdi :// çok kötü bi durum
    Şu Motorsikletine atlayıp da, keyifle çıkıp arada bir tırstığın uzun yol var ya, işte o “hayatın ta kendisi”, yollarda karşılaştıkların da onun içinden geçirdiğin “insanlar” aslında. Hayat bildiğin yol, sonu da varman gereken yere varıyor aslında...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    gecmis olsun oguzhan üzüldüm.

Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum cok gecmıs olsun,,,
    çok teşekkür ederim usta Allah razı olsun

Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun ya benim motoruda gelen alıp götürüyo giden alıp götürüyo geçen biri ön kaldırırken devirmiş kendinde bişey yok motorun plakalıkla stop lambası gitmiş deli oldum ama yapacak bişey yok bunu yapan hala gelip motoru istiyor...
    Çok teşekkür ederim bu bana ders oldu daha babama bile motor vermem. Darılmaca gücenmece yok çok büyük ders oldu bana .

Alıntı 10SuzAsLa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsn arkadasınada sanada aynı olay benimde başıma gelmişdi :// çok kötü bi durum
    Çok teşekkür ederim arkadaşım Allah razı olsun gerçekten çok kötü bi durum olan oldu yapacak bişey yok napalım

Alıntı Zodium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecmis olsun oguzhan üzüldüm.
    Çok sağol timur kardaşum Allah razı olsun hepinizden.

BestMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb125e
    Çok geçmiş olsun Allah beterinden korumuş tekrar geçmiş olsun
    Agacım voltamız.. Hazır hep olmamız...

Çok sağol Allah razı olsun uğur . Bu bana ders oldu ama . Foruma yazmamın amacı herkese ibret olsun ve ona göre davranalım arkadaşlar.

BestMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb125e
    Alıntı oguzhan6161 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sağol Allah razı olsun uğur . Bu bana ders oldu ama . Foruma yazmamın amacı herkese ibret olsun ve ona göre davranalım arkadaşlar.
    Valla ben ibret aldım çok üzücü bi olay olmuş bende veriyordum emanet ama bundan sonra karşımdaki insanın sağlığı için vermiyeceğim...
    Agacım voltamız.. Hazır hep olmamız...

Çok dikkat edelim arkadaşlar böyle bir olayla karşılaşıp dertten ağlayacağımıza motoru isteyip "hayır veremem" cevabı ile karşılaşan arkadaş 1 gün ağlasın hepsinden iyidir.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadasin icin cok gecmis olsun iste bir kez daha full korumali motosiklete binmenin ne derece onemli oldugu ortada birde size bir tavsiyede bulunayim oguzhan6161 birgun yikamadayken arkadasimda benden arabami istemisti dondurup benzin almak icin tamam dedim bende cocukluk arkadasim yedigimiz ictigimiz ayri gitmez diye verdim arabayi bende benzinlikteki tuvalete kadar gittim o sirada bir cayirti bir cuyurtu sesleri ciktim disari pompacinin basina gittim adam bana araba senin anladigim kadariyla ama bir daha buna verme lastikleri pantinajla bitirdi dedi yere bir baktim hakkatende oldugu yerde baya bir patinaj cektirmis nese bisey olmaz deyip yola devam ettim iki hafta sonra yagmur yagarken yolda onumdeki durdu bende haliyle frene bastim ve o ana kadar hic kaymayan lastikler sanki buzda gibi kaydi ve ondeki jipin altina girdim o gun bu gundur ne motorumu ne arabami babama bile vermem arkadasiniz icin tekrardan gecmis olsun

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadşın için çok geçmiş olsun...
    ama bence suç sende neden veriyorsun ehliyetsiz adama motoru ben babama dahi vermiyorum çünkü oda bana 18 li yaşlarda arabayı vermiyordu bende ona ehliyet almadan vermem diyorum halbuki bana motor kullanmayı o öğretti ama o bana arabayı vermezken ya bi çocuğa çarparsan ya kaza yaparsan ne yaparız evi satsak ödeyemeyiz ehliyet al araba senin ve ehliyeti aldım o arada da biraz sakin yollarda öğrendim sonra bi baktım babam anahtarın yedeğini yaptırmış verdi bana sağ olsun ehliyeti de o aldı gelelim sadete
    bende 2002 de bi arkadaşıma motoru verdim artçı ben oldum gitti 100 km hızlı kaza yaptık motor pert arkadaş 15 gün yoğun bakımda kaldı olan benim motora oldu güzelim motor gitti ben adamdan para da alamadım adam iyileşti olan benim motora oldu o yüzden 8 yıl motora binmedim ve tekrar aldım şimdi de isteyene vermiyorum gider kaza yapar al başına iş ya çarptığı insan ölürse vay haline sen iyilik yapayım derken bütün ahali toplansa senin kendine ettiğin kötülüğü yapamaz yani benden demesi bi daha ehliyetsiz adama araç verme
    benim erkek kardeşim daha 16 yaşında eğer kasksız ehliyetsiz motora binsin onun sadece bacaklarını kırarım çünkü bir kaza yapsa ona birşey olsa ben ne yaparım o yüzden ben önceden önlemi alırım ama motor kullanmayı ben ona kendi çalıştığım iş yerinin bahçesin de adam gibi öğreteceğim ehliyetini de alacak kask ı nı montunu da alacak onda sonra yola çıkacak yoksa motora binemez
    ama baktım deli gibi hareketler alırım altından motoru kardeşimi yolda bulmadım bence sende bir daha bilmediğin güvenmediğin arkadaşlarına malını veripte değil malını vermeden kötü ol
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Tam35scream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE500
    benim bu konularda prensibim var. Motosikleti olan sürmeyi bilen çok yakın arkadaşlarıma gözüm kapalı veririm. Ancak daha önce motor sürdüğünü görmediğim kişilere kattiyen motorumu vermiyorum. Motorsiklet arkadaş bu 2 tekerlek güven mi olur en ufak hata hayatına malolabiliyor. Allah korusun sonra ben ailesine ne derim
    Kalbin Kaldırmıyorsa Fazla Acıyı, Tutmayacaksın GÖZTEPE'yi Hacı !! G.A.G.S!!!
    Sadece Ahmaklar Kask Takmaz

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasin icin cok gecmis olsun iste bir kez daha full korumali motosiklete binmenin ne derece onemli oldugu ortada birde size bir tavsiyede bulunayim oguzhan6161 birgun yikamadayken arkadasimda benden arabami istemisti dondurup benzin almak icin tamam dedim bende cocukluk arkadasim yedigimiz ictigimiz ayri gitmez diye verdim arabayi bende benzinlikteki tuvalete kadar gittim o sirada bir cayirti bir cuyurtu sesleri ciktim disari pompacinin basina gittim adam bana araba senin anladigim kadariyla ama bir daha buna verme lastikleri pantinajla bitirdi dedi yere bir baktim hakkatende oldugu yerde baya bir patinaj cektirmis nese bisey olmaz deyip yola devam ettim iki hafta sonra yagmur yagarken yolda onumdeki durdu bende haliyle frene bastim ve o ana kadar hic kaymayan lastikler sanki buzda gibi kaydi ve ondeki jipin altina girdim o gun bu gundur ne motorumu ne arabami babama bile vermem arkadasiniz icin tekrardan gecmis olsun

Okuyunca baya üzüldüm sen emanet edip veriyorsun emanete ihanet ediyor. Bu hadi bilerek yapmış benim durum kaza.. Bilerek yapsaydı herhalde daha yüzüne bakmazdım belki o sinirle kavga bile ederdim.. Birdaha kimseye emanet bişey vermem.

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadşın için çok geçmiş olsun...
    ama bence suç sende neden veriyorsun ehliyetsiz adama motoru ben babama dahi vermiyorum çünkü oda bana 18 li yaşlarda arabayı vermiyordu bende ona ehliyet almadan vermem diyorum halbuki bana motor kullanmayı o öğretti ama o bana arabayı vermezken ya bi çocuğa çarparsan ya kaza yaparsan ne yaparız evi satsak ödeyemeyiz ehliyet al araba senin ve ehliyeti aldım o arada da biraz sakin yollarda öğrendim sonra bi baktım babam anahtarın yedeğini yaptırmış verdi bana sağ olsun ehliyeti de o aldı gelelim sadete
    bende 2002 de bi arkadaşıma motoru verdim artçı ben oldum gitti 100 km hızlı kaza yaptık motor pert arkadaş 15 gün yoğun bakımda kaldı olan benim motora oldu güzelim motor gitti ben adamdan para da alamadım adam iyileşti olan benim motora oldu o yüzden 8 yıl motora binmedim ve tekrar aldım şimdi de isteyene vermiyorum gider kaza yapar al başına iş ya çarptığı insan ölürse vay haline sen iyilik yapayım derken bütün ahali toplansa senin kendine ettiğin kötülüğü yapamaz yani benden demesi bi daha ehliyetsiz adama araç verme
    benim erkek kardeşim daha 16 yaşında eğer kasksız ehliyetsiz motora binsin onun sadece bacaklarını kırarım çünkü bir kaza yapsa ona birşey olsa ben ne yaparım o yüzden ben önceden önlemi alırım ama motor kullanmayı ben ona kendi çalıştığım iş yerinin bahçesin de adam gibi öğreteceğim ehliyetini de alacak kask ı nı montunu da alacak onda sonra yola çıkacak yoksa motora binemez
    ama baktım deli gibi hareketler alırım altından motoru kardeşimi yolda bulmadım bence sende bir daha bilmediğin güvenmediğin arkadaşlarına malını veripte değil malını vermeden kötü ol

Çok haklısın arkadaşım baştan sona haklısın. Ya ölseydi vicdan azabından kurtulamazdım buna şükrediyorum arkadaş iyi şuan bugün çarşıya inmiş falan. Ama kollarını yüzünü falan sürttüğü için yanıyormuş. O kadar olacak dedim. Kask tak diye de uyarmıştım aslında bişey olmaz dedi. Neyse olacağı varmış akacak kan damarda durmaz demişler. Normalde vermesine vermezdim motoruda olacağı varmış işte o an motoru vermek geldi içimden. Zaten yaşayacakmışız biz bunu. Olan oldu artık bundan sonra tedbiri arttırmak lazım ve kesinlikle babam bile istese anahtar vermem.

---------- Post added at 02:55 ---------- Previous post was at 02:53 ----------

Alıntı Tam35scream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim bu konularda prensibim var. Motosikleti olan sürmeyi bilen çok yakın arkadaşlarıma gözüm kapalı veririm. Ancak daha önce motor sürdüğünü görmediğim kişilere kattiyen motorumu vermiyorum. Motorsiklet arkadaş bu 2 tekerlek güven mi olur en ufak hata hayatına malolabiliyor. Allah korusun sonra ben ailesine ne derim
    Hadi ailesine cevap verdin bi şekilde ya vicdanın ? Ona nasıl cevap verceksin en kötüsü o . Bu durumda bile vicdanım sızladıysa uyuyamadıysam eğer başına daha büyük bişey gelseydi kafayı yerdim galiba .

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)