Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YBR 125 2012 Modifiyesi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Fabre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayırlısı :)
    Selamun aleyküm arkadaşlar.
    Elimde 2012 ybr var siyah füme renginde motoru alalı 2 ay oldu rodajı tamamladık sayılır.
    Motora baktıkça , diğer ybr ler ile karşılaştırdığımda basit kalıyor.
    Göze hoş gelmiyor yani, modifiye yapmak istiyorum ancak ne yapacağımı bilmiyorum.
    Yardımcı olursanız sevinirim, ancak 125 cc motora ne modifiyesi yok fazer kasası tak yok 1000r motoru tak diye saçma sapan yorumlar yapıp konuyu saptırmayın lütfen rica ediyorum.
    Motorun şuanki resimlerini koyacağım akşama, orjinalini internette bulabilirsiniz. Motorun rengi siyah.

Benim motorumda şuanda, 8000K xenon uzun kısa far var, jantlara kırmızı fosforlu jant şeridi çektim ve egsozun ucunda doğan egsozu başlığı gibi bi düdük takılı, sadece görünüş amaçlı bir düdük

ixil performance egsoz taktırmayı düşünüyorum, sizinde önerileriniz varsa konu altına yazın lütfen.

Teşekkürlerr.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Şeritler flash patladığı için pembe gibi çıkmış aslında kırmızı gözüküyor .

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Kardeşim bak bu kasa ybr de sadece orjinal yakışır diyebilirim sana. Önceki kasalardan olsaydı tamam derdim bi dünya şey sayardım sana. Fakat bu kasa 2011 ybr sade güzel oluyo.Fakat bi kaç şey tavsiye edebilirim. Şeritler yakışmış. Fakat orjinal eksoz çok güzel bu ybr lerin başlık taktırmana hiç gerek yoktu. Tekerlere yanak takarsan yakışır benim görüşüm tabi dublex değilse tekerlerin. Direksiyondan gidonu çekerek motoru biraz yere yakınlaştırabilirsin. Tank pad takabilirsin. Xenon güzel ama merceksiz oluşu kötü olmuş. Grenajdaki stikerları sökmüşsün sanırım bide. Stikerlı hali daha güzel

yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    *Gösterge ışıklarını Led yapabilirsin
    *Sinyalleri led yapabilirsin
    *Alt grenaj yapabilirsin
    *arka koruma demirini siyah yapabilirsin

Bunlar motorun orjinalini bozmadan yapılabilecek en mantıklı şeyler bunların dışındakiler apaçiye çevirir motoru

Motosikleti
    Alıntı zongoku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim bak bu kasa ybr de sadece orjinal yakışır diyebilirim sana. Önceki kasalardan olsaydı tamam derdim bi dünya şey sayardım sana. Fakat bu kasa 2011 ybr sade güzel oluyo.Fakat bi kaç şey tavsiye edebilirim. Şeritler yakışmış. Fakat orjinal eksoz çok güzel bu ybr lerin başlık taktırmana hiç gerek yoktu. Tekerlere yanak takarsan yakışır benim görüşüm tabi dublex değilse tekerlerin. Direksiyondan gidonu çekerek motoru biraz yere yakınlaştırabilirsin. Tank pad takabilirsin. Xenon güzel ama merceksiz oluşu kötü olmuş. Grenajdaki stikerları sökmüşsün sanırım bide. Stikerlı hali daha güzel
    Usta yağ değişirken stickere yağ değmiş, oda kabarttı stickeri kötü bi manzara oldu onun için çıkartmak zorunda kaldım kötü oldu farkettim bende Ön amartisörleri biraz kestirip arka çamurluğu söküp demirden bi plakalık yapmayı düşünüyorum arkası kalkacak bi nevi nasıl olur sence?

Alıntı yesewi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    *Gösterge ışıklarını Led yapabilirsin
    *Sinyalleri led yapabilirsin
    *Alt grenaj yapabilirsin
    *arka koruma demirini siyah yapabilirsin

Bunlar motorun orjinalini bozmadan yapılabilecek en mantıklı şeyler bunların dışındakiler apaçiye çevirir motoru
    Dikkate aldım hemşerim teşekkür ederim

Motosikleti
    ehliyeti alınca paraya bağlı :D
    arka koruma demirini sprey ile sıyah yacak ?

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Aleyküm Selam, arkadaşlar rica ediyorum şu forumda selam alın, farzdır.

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Aleyküm selam leons h.g kardeşim

Dostum motorunun yanlarına kırmızı mavi veya yeşil led takabilirsin çok abartılı olmadıkça yakışıyor
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

M Direksiyon Taktırabilirsin Alt Grenaj Olabilir Tabi Senin Sevkine Kalmış Yanak Olabilir
    Motor Pusturma Dediğimiz [ Amasöt Kestirme ] Olabilir Sana Kalmıs Yani

ALEYKÜM SELAM
    ŞU ANDA GÜZEL HATTA EN ÜSTEKİ FOTOYA BAKINCA BİAN BAŞKA Bİ MOTOR BAKIYOMŞ GİBİ OLDUM GÜZEL YANİ

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    __ Ön fara zenon falan değilde model olarak değiştirip birazda alçaltsan yakışabilirdi.

mesela şöyle gibi, Yamaha MT-03 farı;

__ Arka bagaj demiri kullanılmıyorsa sökülüp iki adet sağ sol tutamak şeklinde takılabilir, kullanılacaksa mutlaka siyaha boyanmalı.

__ Ixil doğru uygulandığında her devirde YBR den beklenmeyen bi ses veriyor, o konuda doğru seçim bence.

http://www.youtube.com/watch?feature...aCaBIsbM#t=56s

__ Gidon, manetler, ön amortisör siyah yapılabilir, bence füme de çok sırıtıyorlar.

__ Artçı ayağına denk gelen o üçgenimsi parçadan, Bonibon yazıyormuş gibi duran o rengarek sticker sökülmeli

__ Ayrıca ben bu kasaya motor koruma demirini çok yakıştırıyorum, motosikleti daha tok gösteriyor.

__ Orjinal koruma demiri olsaydı Hella sis farları eklenebilirdi.

__ Güzel ve kaliteli bi elcik koruma düşünülebilir.

Bence dahada bişeyine dokunulamaz, yoksa apaçileşir durum :/

Eğer havasını komple değiştiririm, motosikletim ile oynamak hobbym diyorsan,

Retromtrak Cafe Racemsi şu tür bir yola gidile de bilir ayna da takmak şartıyla Bir de tel jant ekledimmi tadından yenmez En beğendiğim oynanmış YBR dir kendisi.

Amerika bu geridönüşte şuan, yakında bizde de başlarlar heralde.

Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)