Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet kullanmasını bilmeyene kurs veremiyoruz.

Motovento
    REKLAM ALANI

Ankara'dan herkese selamlar...

Uzun süre önce başladı motosiklete olan ilgim ve merakım. Birkaç gün önce ehliyet alabilecek yaşıma girdim. Bugün ehliyetle ilgili bilgi edinme amaçlı oturduğum semt olan Sincan'daki sürücü kurslarına bir sorayım diyerek çarşıya çıktım. Sorduğum sürücü kurslarından birçoğu A2 ehliyet vermiyoruz dedi. Veriyoruz diyenler de "Motosiklet kullanmayı biliyor musun?" diye sordular. "Daha önce hiç kullanmadım." dedim. "Biz motosiklet kullanmayı bilenlere ehliyet veriyoruz. Öyle motoru sokağa çıkarıp öğrenciye verip arkasından koşturacak adamımız yok bizim." dediler. Önümüzdeki günlerde bir de Kızılay'daki kurslara sormayı düşünüyorum.

Sormak istediğim şu: Ankara'da veya diğer illerde bütün sürücü kursları bu şekilde mi çeviriyor çarklarını? Yani "Biz paramızı alır, belgenizi veririz; eğitim işi bizi bağlamaz." zihniyetinde mi? Ankara'da bildiğiniz doğru düzgün eğitim veren sürücü kursları var mıdır? Eğer yoksa -zaten düşünüyorum ama- iyi eğitim veren yerlerden pratik eğitimi ehliyet kursuna yazılmadan almam gerekecek.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Aleykümselam selam kardeşim. Öncelikle ehliyeti onlar vermiyolar zaten sen onlara keşke böyle deseydin. Böyle bir durum olamaz. Özellikle koskoca Ankara da. Tamamen kursların kendini bilmezliği. O zaman hiç araba sürmeyen kişilere de sürüş eğitimi vermesinler. Sen hiç kafanı yorma bunlara. Mutlaka orda dürüst insana insan gibi davranacak bi kurs vardır. Ankara MT de de bi yaz istersen. Orada daha kolay çözüm bulabilirsin.
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

İlgin için teşekkür ederim. Gittiğim yerlerden birinde "Motosiklet eğitimi araba eğitimine göre zor olduğu için eğer pratik eğitim almak istersen daha fazla para vermen gerekir." tarzında bir şey söyleyen bile oldu. Kolay gelsin deyip çıktım.

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Bune yaaa >) var mı böyle bir zihniyet Arkadaşım demedin mi tabelada ne yazıyor diye? Böyle saçmalık görmedim ama türkiye geneli bu var. Ben mesela kurstan hiç ders almadım hiç motor sürmeyi bilmiyordum sağolsun arkadasımın ybr 125 motorunu bir kere sürdüm ertesi gün sınava girdim ve geçtim dogustan gelen bir yetenekmiş diyede kasıldım Bizim kursta da yaa motor yoktu yada hocanın işi cıkıyordu geneli böyleydi. SEninkiler baştan ne olduklarını göstermişler işin garip tarafı bu

Ben de pek güvenmiyordum sürücü kurslarının verdiği eğitime de zaten olmayan bir şeye güvenmek de pek mantıklı olmazmış hani.

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Ne demek dostum önemli değil. Valla ben araba sürüş eğitimlerinde sadece araba kullanmak için gidiyodum. Hoca bana kızdı. Sen buraya araba kullanmak için geliyosun gelme dedi. Bende kardeşim parasını vermedik mi ehliyeti alana kadar burda sürcem hem pratik yapmam lazım dedim hiç bişey demedi. İnsanı parasıyla rezil ediyolar. O yüzden hiç pirim verme kardeşim. Para senin, ya da babanın. Alın terinle kazandığın parayla kendine dalga geçtirme. Gerekirse lafını at çık git. Hiç bişey olmaz. Koskoca Ankara nın da suyunu çıkarmışlar. Bu nedir yaw sinirlendim ha
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Böyleleri insanı ehliyetsiz araç kullanmak suretiyle suç işlemeğe teşvik ediyorlar.

ersin90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano WOLF S
    Ben kızılay da akyıldız sürücü kursuna yazıldım...motosiklet kullanmasını blyomusun diye sordular bilmiyosan ders vermyorz dediler bana

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda CBR600R
    kardeş sen kesinlikle canını sıkma o sürücü kursuna mahsustur bence yerinde olsam şikayet ederdim

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı _ŞEVKET_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de pek güvenmiyordum sürücü kurslarının verdiği eğitime de zaten olmayan bir şeye güvenmek de pek mantıklı olmazmış hani.
    Evet ne kadar tırt olsa da, sana eğitim vermek zorundalar. Fakat bisiklete binmeyi biliyorsundur umarım, yoksa honda bile vermiyor eğitim

Alttan alttan tehdit et adamları. Ben eğitim için size para veriyorum, ehliyet içinde devlete para veriyorum. Siz bana eğitim vermeyecekseniz ne için size para veriyorum. tarzında bi konuşma yap, işin yasal prosedürlerini uygulamak istemiyorum, o yüzden rica ediyorum sizden gibilerinden tatlı tehditlerde bulun
    ipe ipe verecekler sana o eğitimi ara hakkını
    Motosikletli Kaplumbağa...

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ülkemizdeki bir cok sürücü kursu bu uygulamayı yapıyor. Cünkü Motosiklet Eğitimi vermek özel deneyim gerektirir, ve cok risklidir. Öncelikle bir kursun Eğitim verebilmesi için tam teşekküllü araç gerece ve donanıma sahip olması gerekir.Fakat bu araç gerec ve donanımlar zorunlu değildir. E hal böyle olunca, Kursların hemen hemen hiçbirinde tam donanım bulunmamaktadır. Elinde araç gerec bulunmayan ve en önemlisi Motosiklet Eğitimini tam anlamıyla verebilecek güvenilir hocaları olmaması nedeniyle kurslar motosiklet ehliyetinde eğitim vermek istemezler.ir YBR
    Zaten en mantıklısı bu değil midir? aksi halde Yazıl kursa, git eğitime, al bir YBR , KORUMASIZ bir sekilde kalk dur düş vs... ? gibi durumlarla karsılasılır...
    Motosiklet Kullanmak, öyle basit eğitimler ile öğrenilmez. Tam teşekküllü güvenli sürüş derslerine katılmak gerekir.
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Bütün kurslarda böyle bi saçmalık yapmaz heralde. Olmadı bi arkadaşından motor öğretmesini rica et. 2 günde kaparsın zaten olayı. Sürüyorum de geç sonra.

Alıntı ersin90 adlı üyeden alıntı
    Ben kızılay da akyıldız sürücü kursuna yazıldım...motosiklet kullanmasını blyomusun diye sordular bilmiyosan ders vermyorz dediler bana
    Bizim adamın üslubu da bir ilginçti. Samimi bi tavır takınmaya çalışarak "peşinden koşturacak adamımız yok." falan..

---------- Post added at 00:19 ---------- Previous post was at 00:16 ----------

Alıntı MarinaClub adlı üyeden alıntı
    kardeş sen kesinlikle canını sıkma o sürücü kursuna mahsustur bence yerinde olsam şikayet ederdim
    Uğraşmaya gerek olmadığını düşünüyorum hem hangi birini şikayet edeceksin ki?

Motosikleti
    Salcano WOLF S
    ya iki teker üzerinde durabiliyosan sıkıntı yok dediler bana sorun yapma....ehliyeti alınca öğrenirsn sürmeyi ...

Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı
    Evet ne kadar tırt olsa da, sana eğitim vermek zorundalar. Fakat bisiklete binmeyi biliyorsundur umarım, yoksa honda bile vermiyor eğitim

Alttan alttan tehdit et adamları. Ben eğitim için size para veriyorum, ehliyet içinde devlete para veriyorum. Siz bana eğitim vermeyecekseniz ne için size para veriyorum. tarzında bi konuşma yap, işin yasal prosedürlerini uygulamak istemiyorum, o yüzden rica ediyorum sizden gibilerinden tatlı tehditlerde bulun
    ipe ipe verecekler sana o eğitimi ara hakkını
    Aslında doğru söylüyorsunuz da, ben hayırlı işler deyip çıkmayı daha uygun buldum. Hem doğru düzgün bir yerden eğitim almak daha mantıklı olur, önemli bir şey sonuçta. Bu arada bisiklet kullanmayı biliyorum.

bboy_iced - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki zx6r
    Gelişimin gözünü seveyim valla ben eğitime gitmedim diye fırça yemiştim şaka ile karışık :-)
    Albert EİNSTEİN derki;
    Biri sana çok kötüsün derse boşver takma. Banada GERİZEKALI sın dediler, ATOMU PARÇALAYIP ELLERİNE VERDİM

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı
    Ülkemizdeki bir cok sürücü kursu bu uygulamayı yapıyor. Cünkü Motosiklet Eğitimi vermek özel deneyim gerektirir, ve cok risklidir. Öncelikle bir kursun Eğitim verebilmesi için tam teşekküllü araç gerece ve donanıma sahip olması gerekir.Fakat bu araç gerec ve donanımlar zorunlu değildir. E hal böyle olunca, Kursların hemen hemen hiçbirinde tam donanım bulunmamaktadır. Elinde araç gerec bulunmayan ve en önemlisi Motosiklet Eğitimini tam anlamıyla verebilecek güvenilir hocaları olmaması nedeniyle kurslar motosiklet ehliyetinde eğitim vermek istemezler.ir YBR
    Zaten en mantıklısı bu değil midir? aksi halde Yazıl kursa, git eğitime, al bir YBR , KORUMASIZ bir sekilde kalk dur düş vs... ? gibi durumlarla karsılasılır...
    Motosiklet Kullanmak, öyle basit eğitimler ile öğrenilmez. Tam teşekküllü güvenli sürüş derslerine katılmak gerekir.
    Haklısınız. Gittiğim yerlerin kapılarında birkaç tane kırık dökük dandik scooterdan başka bir şey yoktu.

---------- Post added at 00:27 ---------- Previous post was at 00:25 ----------

Alıntı zongoku adlı üyeden alıntı
    Bütün kurslarda böyle bi saçmalık yapmaz heralde. Olmadı bi arkadaşından motor öğretmesini rica et. 2 günde kaparsın zaten olayı. Sürüyorum de geç sonra.
    Valla tanıdığım motorla ilgilenen bir arkadaşım var, o da benim gibi gariban sadece internet motorcusu.

---------- Post added at 00:32 ---------- Previous post was at 00:27 ----------

Alıntı ersin90 adlı üyeden alıntı
    ya iki teker üzerinde durabiliyosan sıkıntı yok dediler bana sorun yapma....ehliyeti alınca öğrenirsn sürmeyi ...
    Sizin motosiklet deneyiminiz var mı?

Motosikleti
    Salcano WOLF S
    Scooter çok kullandım , vitesli deneyimim pek yok,,,,direksiyon sınavnda vitesli motosiklet oluyomuş yalnız...

Ne zaman yazıldınız peki kursa? Nisandaki sınava mı gireceksiniz?

Motosikleti
    Salcano WOLF S
    subat 11 dekine gircembi aksilik olmazsa

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)