Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motora Racing ile başlanır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    gokhanerciyes68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar, umarım hepiniz iyisinizdir. Benim normalde B sınıf ehliyetin var ve de A2 ehliyetimi bu ayın sonunda alacam. Ve bunun yanısıra nisan başı gibi Zeal sun Gs 200 racing modeli almayı düşünüyorum.
    Daha önce hiç motosiklet kullanmadım, ve hatta ilk motorumu 2 hafta önce ehliyet kursunun verdiği direksiyon dersinde kullandım. İlk önce scoter kullandırdılar sonra da Keeway 150 lik crusier kullandırdılar. Scooter da sorun çıkmadı dengemi sağladım ama vitesli motorda biraz zorlandım ve korktum.
    Ve kafama hemen şu soru takıldı ve size bunu sormak istedim.
    İlk başlangıç olarak 200 cc lik yarış tipi motor alınır mı? Biliyorum ki yarış motoru sürmenin bazı dezavantajları var;
    1) rahatsız bir sürüş tarzı
    2) Şehir içinde manevra kabiliyeti zorluğu
    3) Bide ileride model ve cc yükseltmek istediğimde çok para gerekiyor olması.4) Ani ivmelenmenin yaratabileceği sorunlar

Umarım kimse yanlış anlamaz dediğim tüm bu dezavantajlar benim gibi motorunu şehiriçinde kullanacak acemiler için geçerli.
    Aslında heyecanı, yüksek hızlara çıkmanın getireceği adrenelini, racing'in şatafatını çok istiyorum ama kafamda da böyle soru işaretlari var.
    Yorumlarınızı bekliyorum.
    herkese iyi günler
    teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Başlanmaz diye kesin bir kural yoktur herhalde.Zealsun da pek öyle canavar bi motor sayılmaz. Ama seninde bahsettiğin nedenlerden dolayı bu motorlar pek hata affetmezlermiş.

Kendi düşen ağlamaz ona göre Ne alırsan al hayırlı olsun.

Akira arkadaşım ilgin için çok teşekkür ederim. Evet asıl sorunda burada işte zeal sun racing öyle canavar bi alet olmasada bana 120 li hızlar motor da ışık hızı gibi geliyor. Acemilik işte
    Özellikle racing kullanan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum
    iyi günler

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Sitede anlatılanlara göre 200cc racing başlamak için normal bir alet. 20hp gücü olan bir motor başlangıç için uygun. Ben de ZS200 veya Kanuni Racer ile başlamayı planlıyorum.

Daha fazla bilgi için:
    http://www.motosiklet.net/forum/show...+aldatmacas%FD

Motosikleti
    1000RR06
    arkadaşım race makinalar ilk başlayanlar için yorucu olabilir.

hız konusuna gelincede aklın varsa gazlamassın
    Acımadıki, acımadıki

HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Bu tamamen sana bağlı bi şey eninde sonunda motorun hızlanmasına sen karar veriyorsun. at değil ki bu huysuzlanıp kendi kendine dört nala koşmaya başlasın.

Sen kendini bildiğin sürece sakin ve mantıklı sürdüğün sürece racing makinaların bir zararı olmaz...

Bu demek değil ki git hemen hayabusa al , alırken dikkat etmen gereken motorun ağırlığının seni zorlamaması.....

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    racing olarak genel bişey söylenemez. kısacası biraz uysal motorlaR kullanman iyi olur. zealsun 200 racing modeli ya da cbr125 gibi modeller uygun olabilir. ama R1, hayabusa filanla başlarsın ama başlangıçla bitiş aynı olabilir.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Arkadaşlar, racingcier, tecrübeliler, yok mu bana başka akıl veren tam anlamıyla iki ara bir deredeyim

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Bir resim bin nasihattan yeğdir. Bir videoysa ....

http://www.filecabi.net/video/1116889473.html

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Özetle:

600'lük racingle başlamak çok tehlikeli, RS125 gibi küçük canavarlar da pek iyi değil. 125-250cc 4 zamanlı bir racing başlangıç için uygun.

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Sevgili Gökhan, bahsettigin 200cc lik motorla başlanır hiçbir korkun olmasın. Eğer istediğin motor o ise, acaba tehlikeli mi olur gibi birşeyi düşünmene gerek yok. Git al. Manevra falan yapmak da hiç sandığın gibi zor olmaz o makinada.. Racing makineler sandıgın gibi manevrası zor aletler degildir. Dengeli ve son derece kıvrak aletlerdir..
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

tyler_durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT225
    hakimiyetin nasılsa ona göre bişe al. eğer iyiyse al derim yok değil diorsan ve kafanda racing varsa, önce bi scooterla başka hakimiyeti biraz kavra. çünkü scooterlarda da hakimiyet diğer cruiserlerden falan zor.abi bi kaza durumunda allah korusun sakat kalma gibi bi durumun yok,direkt iptal olursun yani

jeorcun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bizimde olur bitane be!..
    tyler_durden arkadaşım avatarın güzelmiş

cihans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125R,yamaha bws 100
    abi bırakın şu zealsun u falan ya racing diyorsan honda cbr 125 ilk motor için güzel bir başlangıç bence ama tabi yinede sen bilirsin

Başlanmaz diye bir kural yoktur ama şunuda unutma

hiç bir bebek emeklemeden yürümez , eğer en emeklemeden yürümek istersen , ileride yürürken zorlanabilirsin veya kolay yere düşebilirsin , ben 5 yıl scooter vs vs bindim ve anca bu aralar racing e geçtim onda 250 cc lik ama tercih senin ;)

başka yorum yok mu yaw?

feragold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    başla başla gökhan süper olur
    ama önce bişeyi unutmaman lazım,mezarlık müdürlüğünü arıyorsun manzaralı bir yer ayarlıyorsun ok
    mehmet arıkök .r6 vale rossi.gaziantep

johny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu saydığın motorlar ad olarak racing gözüksede aslında başlangıç için 20 ciwarı bg yle oldukca ideal bence...
    Hemde hafifi ve kontrolü kolay...
    Başlığı görünce 600 yada 1000 le başlıyacaksın sandım...
    Ama şöyle bir şey var...
    İyi eğitim aldığın ve motoru taşıyabildiğin sürece her motorla başlanabilir...Tamamen secime kalmış bir olay bence...

watergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    "Daha önce hiç motosiklet kullanmadım, ve hatta ilk motorumu 2 hafta önce ehliyet kursunun verdiği direksiyon dersinde kullandım. İlk önce scoter kullandırdılar sonra da Keeway 150 lik crusier kullandırdılar. Scooter da sorun çıkmadı dengemi sağladım ama vitesli motorda biraz zorlandım ve korktum."
    Diyosun......ve...
    Hayaller ile gerçeği karıştırmışsın gibi... Bence durumun racing için çok erken. Motosiklet araba gibi değil ki. 50 kmh ile giderken bile kaza yaptığında dünya değiştirme ihtimali yüksek. Tabi yine de kendin bilirsin. Hayat senin para senin..
    Forum içerisinde bi başlık vardı "yeni başlayacak olanlara tavsiyeler" onu bulmanı ve baştan aşağıya dikkatlice okumanı tavsiye ederim.

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Herkes yine atıp tutmuş. Arkadasım o bahsettigin zealsun 200 makine ile gayet başlanır. Hiç tedirgin olma. Diğer arkadaşlar sanırım o motoru oyle ahım şahım hızlı ve kullanımı zor birşey sanıyorlar. Agzı olan konusuyor. Sen almak istiyorsan al, scooterla arasında risk farkı yok..
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler