Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Nedenmi Çin ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf'yi ve apache'yi bilmem. 2. ybr'me biniyorum, tecrübelerime dayanarak eğer gerçekten muayyer ve oynanmamış bir ybr ya da 0 km alıp adam gibi kullanırsan tek derdin lastik buji ve yağ olur...
    Abi siz benim derdimi okumuyomusunuz yahu yahu benım derdim uzun ömrülü binmek değil bu lanet olası çine veya ybr ye ybryi sıfır alıcak olsam gider cbr250 alırım ben Vitesli kullanmayı bilmiyorum vitesli kullanmayı öğrenmek istiyorum kimse motorunu bana vermek istemiyo burda ben kullanmayı öğrenıp CBR250almak derdindeyim kullanmayı bilmeden cbr250 alıp motoru yatırmak istemıyorum. Biz benimö derdimi anlayın allah askına bende biliyorum japon iyi kaliteli güzel... madem bana gelin viteslikullanmayı öğretin kapansın bu konu yahu alıyım direk cbr250

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı sekorkmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı binişler diliyorum bir iki yıl sonra kısmetse görüşelim bakalım aynı görüştemisiniz
    neden hala mz ler ve jawalar kullanılıyo sanırım bilmiyorsunuz çünkü mz bildiğim kadarıyla kanuninin montaj sanayi ürünüydü ama parçaları almanyadan geliyordu
    çinden değil
    marka heveslisi yada çok paramız olduğundan değil çinliler iyi mal üretmiyorlar ucuz kalitesiz oluyor ürettikleri
    Bu durumu alırken göz önünde bulunduruyoruz zaten.Ama artık şu Çinlileri kötülemekten vazgeçin çünkü herkes ne olduğunu iyi kötü biliyor.Artık faydalarından konuşma vaktidir.Zamanında bilen bilmeyen herkes Çinli aldı.Bilen değerini bildi iyi baktı, bilmeyen haldur huldur kullandı ve sık sık arıza vermeye başladı ve kötülemeye başladı.Bakarsan bağ bakmazsan dağ olur atasözü tam Çinlilere uygun.

Şöyle bir örnek vermek istiyorum.Ben benim Çinliyi kullanırken en küçük ayrıntıya kadar önem veriyorum.Her sabah 5 dakika rölantide çalıştırdıktan sonra çıkarım yola hatta gittiğim yerde motor soğuduğunda bile yaparım.Bir arkadaşımı biryere bırakacaktım.5 dakika bekle dedim.O niyeymiş ne gerek var gibilerinden konuşmaya başladı.Sebebini anlattım olmaz birşey diye söylenmeye başladı.Bu tarz Çinli kullanıcısı hiç çok var.Yağını değiştirmeklede bitmiyor bazen bazı şeyler.

Bazen aldığınız motosiklet benimki gibi baştan sorunlara boğuyor sizi.Ama uğraştıkça toparlanıyor.Zamanında bende küstüm motosiklete binmekten ama şimdi zevk alarak biniyorum Çinli motosikletime.

Özetlersek Çin üretimi bir motosikletin sorun çıkarması tamamen kullanıcıya bağlıdır.Lütfen artık dandik üretiyorlar felan diye yüklenmiyelim.Çok kaliteli üretmiyorlar ve kullanıcılarıda çok kaliteli kullanmayınca ortaya bu öryargıyı oluşturacak durumlar meydana geliyor.Çinli güzeldir, çoğumuzun motosiklet tutkusuna ilk adımıdır.Motosiklet kullanmayı öğretmekle birlikte, mekaniğini de öğretir.

Abi siz benim derdimi okumuyomusunuz yahu yahu benım derdim uzun ömrülü binmek değil bu lanet olası çine veya ybr ye ybryi sıfır alıcak olsam gider cbr250 alırım ben Vitesli kullanmayı bilmiyorum vitesli kullanmayı öğrenmek istiyorum kimse motorunu bana vermek istemiyo burda ben kullanmayı öğrenıp CBR250almak derdindeyim kullanmayı bilmeden cbr250 alıp motoru yatırmak istemıyorum. Biz benimö derdimi anlayın allah askına bende biliyorum japon iyi kaliteli güzel... madem bana gelin viteslikullanmayı öğretin kapansın bu konu yahu alıyım direk cbr250
    Özel ders almanı tavsiye ederim.Devirmekten korkuyorsun milletin motorunu istiyorsun.Bu nasıl yaman bir çelişki anlamadım.Özel ders alarak cbr250'yi rahat kullanma seviyesine gelirsin.Kimse motorunu öğretmek için senin altına çekmez.Ver parasını özel ders al bitsin gitsin bu mesele.
    ANGARAJ

Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu durumu alırken göz önünde bulunduruyoruz zaten.Ama artık şu Çinlileri kötülemekten vazgeçin çünkü herkes ne olduğunu iyi kötü biliyor.Artık faydalarından konuşma vaktidir.Zamanında bilen bilmeyen herkes Çinli aldı.Bilen değerini bildi iyi baktı, bilmeyen haldur huldur kullandı ve sık sık arıza vermeye başladı ve kötülemeye başladı.Bakarsan bağ bakmazsan dağ olur atasözü tam Çinlilere uygun.

Şöyle bir örnek vermek istiyorum.Ben benim Çinliyi kullanırken en küçük ayrıntıya kadar önem veriyorum.Her sabah 5 dakika rölantide çalıştırdıktan sonra çıkarım yola hatta gittiğim yerde motor soğuduğunda bile yaparım.Bir arkadaşımı biryere bırakacaktım.5 dakika bekle dedim.O niyeymiş ne gerek var gibilerinden konuşmaya başladı.Sebebini anlattım olmaz birşey diye söylenmeye başladı.Bu tarz Çinli kullanıcısı hiç çok var.Yağını değiştirmeklede bitmiyor bazen bazı şeyler.

Bazen aldığınız motosiklet benimki gibi baştan sorunlara boğuyor sizi.Ama uğraştıkça toparlanıyor.Zamanında bende küstüm motosiklete binmekten ama şimdi zevk alarak biniyorum Çinli motosikletime.

Özetlersek Çin üretimi bir motosikletin sorun çıkarması tamamen kullanıcıya bağlıdır.Lütfen artık dandik üretiyorlar felan diye yüklenmiyelim.Çok kaliteli üretmiyorlar ve kullanıcılarıda çok kaliteli kullanmayınca ortaya bu öryargıyı oluşturacak durumlar meydana geliyor.Çinli güzeldir, çoğumuzun motosiklet tutkusuna ilk adımıdır.Motosiklet kullanmayı öğretmekle birlikte, mekaniğini de öğretir.

Özel ders almanı tavsiye ederim.Devirmekten korkuyorsun milletin motorunu istiyorsun.Bu nasıl yaman bir çelişki anlamadım.Özel ders alarak cbr250'yi rahat kullanma seviyesine gelirsin.Kimse motorunu öğretmek için senin altına çekmez.Ver parasını özel ders al bitsin gitsin bu mesele.
    o özel dersi vermek içinde motorun olması lazımmış

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı yesewi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o özel dersi vermek içinde motorun olması lazımmış
    Kim dediyse inanma.Motosiklet isteyen hocalar olur ama hepsi istemiyor. Ben şahsen özel ders aldım tüm ekipmanlar hocadandı.İyi bir şekilde araştırmanı öneririm.Olmadı grup dersleride olur.Başkalarından kullanmayı öğrenmeye kalkmanı tavsiye etmem.Sana sadece motosiklet kullanmayı öğretirler o kadar ki kullanmayı öğrenmekle bitmiyor bu iş.İyi bir eğitim alırsan eğitim sonunda 600'lük bir enduro bile kullanabilirsin.
    ANGARAJ

Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Kim dediyse inanma.Motosiklet isteyen hocalar olur ama hepsi istemiyor. Ben şahsen özel ders aldım tüm ekipmanlar hocadandı.İyi bir şekilde araştırmanı öneririm.Olmadı grup dersleride olur.Başkalarından kullanmayı öğrenmeye kalkmanı tavsiye etmem.Sana sadece motosiklet kullanmayı öğretirler o kadar ki kullanmayı öğrenmekle bitmiyor bu iş.İyi bir eğitim alırsan eğitim sonunda 600'lük bir enduro bile kullanabilirsin.
    işte bunlar denizlide mevcut değil malesef. Araştırdım hoca var ama motor istiyo

evt mekaniğini iyi öğretir işte orasına katılıyorum

Tam35scream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE500
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çinli makianların servisleri eski mobiletçilerden bozma, kazıklayıcı ve karşısını aptal yerine koyanlarla dolu.

japona japon parça almak da mantıksız.

suzukinin manetleri sürekli kırılır ( düşersen ) ancak ben ilk başlarda japon alırken şimdi 5 tl ye çin malı manet lıyorum. zaten tüm çinliler japonların kopyası değil mi? aynı parçanın çinli uyumlu olandan alacaksın.

çinlilerded fren, tel, zincir ve akü çok başını ağrıtıyor.
    performans da çok farklı...

sen ybr al, bir de koruma demiri taktır.
    gör bak aslanlar gibi kullanırsın. düşünce de en çok ya ayna ya manet kırılır. onlar da en pahalısı 15 tl....

arıza olayına gelince, ben arızalanmış ybr HİÇ görmedim...

gören varsa söylesin.

ama karbüratör ayarı tutmayan, göstergesi bozulan, sinyali kopan, egsozu çürüyen çok çinli gördüm.

görmeyen varsa söylesin...

hakkında hayırlısı olsun ve vereceğin karar da hakkında hayırlı olana dönsün
    Harfiyen katılıyorum. Ancak ben iyi bir kask almanı kesinlikle tavsiye ediyorum Allah korusun kaza maza yaparsın kafayı sağlama almakta yarar var. Hayırlısı olsn güvenli sürüşler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:53 ----------

Ayrıca vitesli bilmemen hiç problem değil 2 gün sonra nasıl kullanıcağını bilseydn derhal gidip 2. el cbr 250 ybr125 veya cbf 150 alırdın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:13 ----------

gerçi düşme durumunda sıkıntı olur cbr serisi yedek parçaları inanılmaz pahalı . ayrıca ben adım adım yükselmeni önererek 2.el cbf 150 veya ybr 125 'ten birini almanı öneririm pişman olmazsın
    Kalbin Kaldırmıyorsa Fazla Acıyı, Tutmayacaksın GÖZTEPE'yi Hacı !! G.A.G.S!!!
    Sadece Ahmaklar Kask Takmaz

gökrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym gts250
    kardeşim bana kalırsa çin e girme. hiç yerinde olsam bi tane sym fiddle 2 alıırm istediğim kadar binerim. yağ değişimi yapmayıda öğrenirsen ne servis yüzü görürsün ne tamircii

Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Alıntı gökrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim bana kalırsa çin e girme. hiç yerinde olsam bi tane sym fiddle 2 alıırm istediğim kadar binerim. yağ değişimi yapmayıda öğrenirsen ne servis yüzü görürsün ne tamircii

Abi siz konuyu okumuyomusunuz ben motor sürmeyi biliyorum... vitesli motor sürmeyi bilmiyorum... benim derdim vites

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    bence arkadas sirf cin mali motorlari goklere cikarmak icin acmis bu konuyu motor alacagindan falan degil cok acik belli ediyor zaten kendisi de

Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Alıntı ferad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence arkadas sirf cin mali motorlari goklere cikarmak icin acmis bu konuyu motor alacagindan falan degil cok acik belli ediyor zaten kendisi de
    Mondialin ajanıyım ben. bana 10 milyar verdiler git konu aç dediler.

işte bunlar denizlide mevcut değil malesef. Araştırdım hoca var ama motor istiyo
    Para var, çare var diye bir laf vardır. Para olunca oluyor, yetmeyince olmuyor. Motoru olmayanlar için eğitim seçenekleri arasında sanırım şunlar var.

İlk alternatif Honda: 2 günlük bir eğitim. 320 tl. yol parası 80 tl. en azından 1 günlük barınma ücreti 50 tl belki. Akşam yemekleri de eklenecek martı döner olursa 5er tl kebap olursa 25er tl. Toplamda 500'e yakın.

İkinci alternatif Rahmi Barutçu: http://www.lamatech.com/ara_cbt.html 1 gün dolayısıyla barınma sorunu ve ücreti yok. sadece yol parası ve yemekler. bunun ücretini ben telefonla sorduğum ve sitesinde yer almadığı için buraya yazmayayım ama özelden mesajla bildirebilirim.

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Abi siz konuyu okumuyomusunuz ben motor sürmeyi biliyorum... vitesli motor sürmeyi bilmiyorum... benim derdim vites
    Kardeş sana seçenekler önüne sunuldu Elden debriajlı vitesli motorlar, araba sürmek gibidir. Debriaj'a bas vites at hafif debriaj bırak gaza bas bu kadar basit
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Alıntı Tropiksera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş sana seçenekler önüne sunuldu Elden debriajlı vitesli motorlar, araba sürmek gibidir. Debriaj'a bas vites at hafif debriaj bırak gaza bas bu kadar basit
    vites debriyaj ayak frenı motor frenı de var o yuzden dıyorum

gökrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym gts250
    kardeş çin alırsan motordan soğursun emin oll tecrübe konusuyo. öyle zannediyorumki coğu arkadasta benim ve senin yapmaya calıstığın gibi çin ile basladı. çin olmayan bişey bak derim yinede sen bilirsinn

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)