Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Cenneti Türkiyem

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    Alıntı Mythos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...69712138/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9721064/detay#

Yukardaki 2 ilan da aynı şahısın,muhtemelen 1 i eşi veya akrabası adına.
    Dün baktım 91 model 11.500 km de adama mesaj attım 20 yaşında motor bu km demi Ben yılda yapıyorum bu kadar km diye? Bana dediği senin motordan anlamadığın belli,bir daha bana mesaj yazma ,beni kara listesine almış )
    Dikkatimi çeken şey ise ; Fotolara bakarken gördüğüm(ki bu foto ile aynı şahıs olduğunu anladığım) Garaja çekilmiş altına battaniye koyulmuş üstü örtülü bir motor fotosu,şahıs her iki ilanında da aynı fotoyu kullanmış
    Kara listeye aldığı için cevap yazamadım,diğer isimdeki ilandan yazacaktım,ağzımı bozacam bu sefer sahibinden,com beni kara listeye alacak. Allahından bul deyyus dedim vazgeçtim. Allah böyle namussuzlardan korusun. 53 yaşımdayım kendimi bildim bileli motor kullanırım en az 15 motor değiştim adam bana salatalık muamelesi yaptı )
    Daha motorun adını yazmayı bilmiyor,Virago ya Wirago yazmış danacan )

bu iki motosikleti de çapa hüner motorda gördüm. şerefsiz kansız bana 10.000 fiyat çekti suzuki için, güldüm geçtim. sinirlerim zıpladı yerinden. bu nasıl kültür bu nasıl insanlık allah belasını versin böyle ciğersizlerin.
    What goes around, Comes back arround...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Ben Ducati Monsteri Cafe racer yapar iken motorun her yerini yeniledik. Tek ellemedigimiz yer moto blogunun ici idi. Rutin bakimlarini yaptik ve kapattik. Cunku motorun durumu cok iyidi. Sikintisi olmayan bir motoru ellemek gereksizdi. Motor 52.000 km de idi.

Motoru saterken ne km sine dokunmadim. Her yeri yenilenmis olmasina ragmen motor mekanigi yenilenmediginden degil ellemek dusurmek bile yanlis geldi.

Yusuzce motorun km si cokmus fiyat dusurde alalim diyen insanlar geldi karsima.

Cok sukur kimseye yalan soylemeden dogru km si ile sattim.

Honda da ise motor A-Z ye tamamen degisti. Her sey sifir geldi. Simdi o gercekten sifir km bir motor .

Ama Turkiyede , hatta direk soyle soyliyim Anatalyada paket serviscilerinin Honda Activilarini yeniden boyatip hatta renk degistirirp sahibinden cikma dusuk km li motor diye satan bir ekip var.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    bu konuyu herkes okumalı kaybolup gitmesin
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    bu km olayı zaten insanın canını çok sıkıyor servis kaydı olmayan motorlardan uzak durulmalı en azından serviste kaydı geldiği km var başka türlü kesin bilemeyiz satanın insafına kalmış:(

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    sahibinden.com da 5000-6000 km de diye ilan verilmiş bir sürü 2005-2006 Model GT250 gördüm ben...daha motosikletimi alalı 5 ay oldu 5000 km yaptım..Bunlar geri geri giderekmi yol almışlar anlamış değilim 6-7 yılda 5-6 bin km hemde...

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    yılbasından 1 hafta önce bu motoru ben satmıstım...31369 km de....1350 ye verdım...
    ilan detaylarına bakın...16000 kmde servis bakımlı...
    sahibinden.coma şikayet ettim...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...69850690/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:14 ----------

Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık kim uğraşır bilmiyorum ,şöförler odası mı olur yoksa arabacılık ile uğraşan başka bir federasyon yada dernek mi olur bilmem ama bir an önce bi düzenleme hazırlanıp tüm motorlu taşıtların muayene istasyonlarına her gidişte km leri kayıt altına alınmalı ve isteyen herkes internet üzerinden bu bilgiye rahatca ulaşabilmeli.

Yada benim gibi yapın km lere önem göstermeyin
    muayeneden geçtıkden sonra bıze verılen belgede toplam km sı yazıyor....bu bilgilere kım nasıl ulaşır onu bılemem...

Mythos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yılbasından 1 hafta önce bu motoru ben satmıstım...31369 km de....1350 ye verdım...
    ilan detaylarına bakın...16000 kmde servis bakımlı...
    sahibinden.coma şikayet ettim...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...69850690/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:14 ----------

muayeneden geçtıkden sonra bıze verılen belgede toplam km sı yazıyor....bu bilgilere kım nasıl ulaşır onu bılemem...
    Bunlar çakal işte,ticaret amaçlı almış.1 haftada satışa çıkarmış +900 Tl ile . İndir km yi yarıya çak gitsin..

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı Mythos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlar çakal işte,ticaret amaçlı almış.1 haftada satışa çıkarmış +900 Tl ile . İndir km yi yarıya çak gitsin..
    motorumu pahalıda satmadım....ederi neyse ona verdim...haa belkı 200 daha pahalı da satabılırdım ama çin malı motor 30000 km de...ömrünün yarıdan cogu gıtmıs durumda idi....ben kullanmaya devam etsem 50000 de bulurdu o ayrı meselede...
    adam arkamdan konusmasın aldıgım para helalolsun dıye o fiyata verdım...öyle bır sey yapacakları daha ilk gördüğümde aklıma gelmıstı ve o yüzden hergun aynı modelın ılanlarına bakıyordum....bulduk sonunda....şikayette bulundum ama ne fark edecekki.... baska bır uyelık alır gene ilan verir....bunların hepside şerefsizin önce gideni.... aynı km de kalsa en kötu gene 1500 eder o motor...aç gözlü şerefsizler... çolugu cocugu da var nasıl yiyecekse o parayı..gercı o parayada kımse almaz o motoru da...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı jeansatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    malesef ki camiada ikinciel alırken insanlar da,
    orjinal stok halde olsun,boya lokal dahi olmasın ve 20bin km. geçmemiş olsun
    arayış huyları yüzünden bu durumlar,
    ikinciel ticareti yapanlar da sadece detay temizlik ve km. saatinle oynayarak bu hale
    getiriyorlar satıştaki motosikletleri
    piyasada elden ele dolaşıp 100bini deviren bakımsız motosikletler var,
    ama herdaim 20binde ve full bakımlılar maalesef :((((

not.....ben merakımdan baktım GPZ500 ilanına ve gördüm ki o makinede henüz12bin km.deymiş
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...62229278/detay
    bu makinayı görüp deneme şansım oldu...
    zaten gpz 500, 500 lük sınıfta güç ve hız olarak en iyilerden.
    farını geçenlerde ebayden almışlarmış
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    japon olsun varsın eski olsun
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyosung gt250r için görüşmeye gittim.

daha önce motosiklet kullandığımı söylemenin aksine, 300 - 500 km tecrübem olduğunu söyleyip gittim görüşmeye.

motosikletin 2010 model olduğunu söylüyor. karbüratörlü. 2006 veya 2007 model.

motosikletin kilometresi 6000 civarı görünüyor. göstergesi 2009 ve üstü hyosung göstergeleri. karbüratörlü modellerde bulunmayan. dolayısı ile muhtemelen gösterge değişti ve motor ile kayıtlı km nin alakası yok.

orjinal lastikleri olduğunu iddia ediyor. lastiklerin markasına dikkat etmedim ama gt250 ile gelen şinko lastikler değil. dolayısı ile orjinal lastik değil.

motorda hiç bir sorun yok diyor. motoru çalıştırınca motordan düzensiz şakırdama sesleri geliyor.

yani toplasan motor 2006 - 2007 model. muhtemelen 40.000 km üstünde. motorda ciddi sıkıntı var. en azından motor indirilip bi dağıtılıp toplanacak... motoru bu halde olup da dürüstlükten nasibini almamış bir insan, motora ne kadar bakım yapar? yağı suyu eksik sürülmüştür...

zaten, motorun 6000 km den fazla olduğunu anlamanın yolu çok basitti. arka dişliler öne doğru epey meyil yapmış ve dişlilerin değişim vakti gelmiş.

eleman motoru kakalıcak keriz peşinde...

sonuçta bir motosikleti sen 30 - 40.000 km kullanmışsan, ona verdiğin parayı zaten hizmet olarak almışsındır. motorun ömrü dolmuşsa, çöpe atsan bile, paran boşa gitmiş olmaz.

çünkü o araç bir katma değer, bir yatırım değildir. aşınan, zayıflayan, körelen, hırpalanan şeyler yatırım aracı ve katma değer sağlayan şeyler olamaz ki...

Şu türk insanının zihniyetini hiç anlayamadım. hırsızlıktan düzensizlikten şerefsizlikten o kadar yakınıp da bunlardan vazgeçmeyen başka halk var mı acep
    Türkiyede halkın %80'i parayı çok zor kazanmaya gıdım gıdım para hesabı yapmaya devam ettikçe bu ilanlarda var olucak.

Ne zamanki alım gücümüz toplum olarak artar 2. el motorun yüzüne bakmayız avrupalı gibi istediğimiz motorun 0'ı öncelikli tercihimiz olur bu oyun o zamnsona erer.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bunların sebebi hepimizin de motosikletini ikinci el satarken ölmüş eşek fiyatına gitmesine razı olmamamız. Bakın Avrupa'daki motosikletler ikinci elde kaç paralara gidiyorlar ? Geçen gün bir tane 2009 falan Varadero 125 vardı sanırım 20 - 30 binlerde 1250 € falandı fiyatı. Bizde bakıyorsun adam 1000 km'deki motoru sıfırından pahalıya satıyor. Normalde 100000 km'yi devirmiş 20 yıllık bir motor ne kadar iyi durumda olursa olsun, ne model olursa olsun, kolleksiyon değeri olmadıkça 500 - 1000 TL'den fazla etmemeli. Zaten bu fiyata satılsa kimse km'sine falan bakmadan alır, alınacağı için de kimse km saati ile oynayıp motorunu yeni göstermeye çalışmaz. Ama bizdeki mantık, "o fiyata vereceğime yakarım daha iyi" mantığı.

Öte yandan km ile oynayana da oynatan satıcıya da hapis cezası verilmeli.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Her nekadar km ile satıcılar oynasada motrsiklet üzerinde uzun km ler yapmış iseniz bunu tahmın etmenız zor olmayacaktır.

Bu nedenle almadan once tecrubeli arkadaşlardan yardım istemek yardım isteyenlere yardımcı olmak hepimizin menfaatine olacaktır.

Ayrıca bir de yalan soyleyen insan karakteri var. Ne hikmetse otomotiv sektöründeki esnaf diye tabir edilen alsatcılar o kadar doğal yalan söyluyorlar ki aradaki farki anlamak gerçekten cok zor. Her an okkalı bir kazık yemenız an meselesi.

Kendi adıma konusuyorum galericiden tamirciden yada buna benzer esnaflardan araç almamaya tövbeliyim.

Şimdiye kadar netten buldugum binicilerden aldığım araçlardan hiç başım ağrımadı.

Satarken yaşadığım sıkıntıları da dıle getimeden edemeyeceğim.

1. Telefonda pazarlığa tutuşanlara ayar oluyorum. Telde pazarlık olmaz görmediği bir mala nasıl değer biçebiliyorlar anlamıyorum.

2. Telefonda ayağına çağıranlara ayar oluyorum. Nasıl bir bakış açısı anlamıyorum.

3. Lastik zincir dişli yağ filtre olayına takılanlara ayar oluyorum. Alınca herşeyi sıfırlar kafan rahat binersin neticede kullanılmış araç.

4. Küçük çiziklere ve eziklere takılanlara ayar oluyorum. Asıl bunlar yoksa şüphelenmek lazım. Hepmiz biliyoruz ki makina sokakta duruyor başına herşey gelebiliyor.

5. Düşmesine yatmasına büyük kaza yapmış hatta pertten toplanmış gibi davrananlara ayar oluyorum. Düşme yatma istemesek de bir şekilde oluyor ve meydana gelen zarar genelde hep aynı. Ayna, manet, sinyal kırılır depo ve pegler çizilir çok sert düşersen gidon yamulur.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

davutyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1100 Gs
    Ben şu an kullandığım motoru aldığımda kullanıcı ilan bile vermemişti sahibinden adlı siteye, dolaylı yoldan satacağını duydum sadece. Satan arkadaş 1200 Gs e geçti, Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin ona. Motoru bildiğim için gönül rahatlığıyla hiç düşünmeden ve baktırmadan aldım.Sadece Borusan da yaptığı harcama 4000 Tl yi geçmiş, kayıtlarda hepsi var neler değişmiş neler yapılmış zaten kendisi de anlattı. Şaftı ufak bir parça değişimiyle adam edecekken komple değiştirmiş, gözterge panosundaki düğmeleri bile temiz olsun diye yenileri ile değiştirmiş. Lastikler 2000 km olmuş henüz aynı sezonda üstelik, Contalarına kadar hepsi yenilenmiş. Hidrolik ve ve yağların tamamı yenilenmiş, fren hortumları çelik hortum ile değiştirilmiş, akü 2.ayında, alçak sele taktırmış, immobilizer alarm taktırmış. Abs sensöründeki arıza yüzünden fakat yanlış yönlendirmeler yüzünden 2 kere akü almak zorunda kalmış, akü de yeni. Yağ yakmıyor adam gibi tertemiz motor gıcır gıcır.

Kilometresi 145 000 de , istese 50 000 lere isndirebilirdi, sadece kilometreye takılıp kalsaydım almazdım ama sınıfındaki en temiz motoru aldığımı biliyorum. Üstüne bir okadar daha yol yapabileceğimi biliyorum. Benim niyetim uzun yıllar binmek de olsa, yarın birgün ilan verince neler yaşayacağımı tahmin edebiliyorum, Allahtan satmayı düşüneceğim zaman ilana gerek kalmayacak gibi görünüyor. Yoksa karşılaşabileceğim muhabbetleri az çok tahmin edebiliyorum. İnsanlar sadece kilometre endeksli incelediği sürece bunlar kaçınılmaz zaten . Bilinçli bir kullanıcı ise birtakım parçalardan anlar aletin ne civarda yol yaptığını.

Geçenlerde bir ilana bakarken motorda bir şey dikkatimi çekti, elcik erimiş parçalanacak seviyede ama motor henüz 5000 km deydi sanırım. Bir de böylesi var.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı davutyuksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şu an kullandığım motoru aldığımda kullanıcı ilan bile vermemişti sahibinden adlı siteye, dolaylı yoldan satacağını duydum sadece. Satan arkadaş 1200 Gs e geçti, Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin ona. Motoru bildiğim için gönül rahatlığıyla hiç düşünmeden ve baktırmadan aldım.Sadece Borusan da yaptığı harcama 4000 Tl yi geçmiş, kayıtlarda hepsi var neler değişmiş neler yapılmış zaten kendisi de anlattı. Şaftı ufak bir parça değişimiyle adam edecekken komple değiştirmiş, gözterge panosundaki düğmeleri bile temiz olsun diye yenileri ile değiştirmiş. Lastikler 2000 km olmuş henüz aynı sezonda üstelik, Contalarına kadar hepsi yenilenmiş. Hidrolik ve ve yağların tamamı yenilenmiş, fren hortumları çelik hortum ile değiştirilmiş, akü 2.ayında, alçak sele taktırmış, immobilizer alarm taktırmış. Abs sensöründeki arıza yüzünden fakat yanlış yönlendirmeler yüzünden 2 kere akü almak zorunda kalmış, akü de yeni. Yağ yakmıyor adam gibi tertemiz motor gıcır gıcır.

Kilometresi 145 000 de , istese 50 000 lere isndirebilirdi, sadece kilometreye takılıp kalsaydım almazdım ama sınıfındaki en temiz motoru aldığımı biliyorum. Üstüne bir okadar daha yol yapabileceğimi biliyorum. Benim niyetim uzun yıllar binmek de olsa, yarın birgün ilan verince neler yaşayacağımı tahmin edebiliyorum, Allahtan satmayı düşüneceğim zaman ilana gerek kalmayacak gibi görünüyor. Yoksa karşılaşabileceğim muhabbetleri az çok tahmin edebiliyorum. İnsanlar sadece kilometre endeksli incelediği sürece bunlar kaçınılmaz zaten . Bilinçli bir kullanıcı ise birtakım parçalardan anlar aletin ne civarda yol yaptığını.

Geçenlerde bir ilana bakarken motorda bir şey dikkatimi çekti, elcik erimiş parçalanacak seviyede ama motor henüz 5000 km deydi sanırım. Bir de böylesi var.

Evet birde kilometre meselesi var.

Başlıbaşına muammadır bu. Sanki bu aletler 50.000 km gitmek için yapılmış 30.000 km yi geçen motoru satmak ne zor ben bilirim. 2 Yaşındaki motorumu 33.000 km de zorla sattım. 2004 model 45.000 deki motorumu zorla sattım. Senede yapıyorum en 10-20 bin hiç binmiyorum diyen yapsın senede 5 bin. Nasıl bir işdir anlamam.

Motor dediğin en az 2 kez rektifiye görecek kadar yaşar. İyi bir ustan varsa bu 3 de olabilir. Ayrıca geri kalan aksam iyi bakılmasa bile kaza yapmadıkca çok fazla kullanıcıyı üzmez.

Kaza olmasın kilometre az olsun en ufak çiziği olmasın kapalı garajda dursun fiyatıda bedavadan bıraz yuksek olsun. Bazan dusunuyorumda kazıklanmayı hakedıyoruz gibi.
    .
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Naked :)
    0 dan 9000km ye getirdiğim 2007 zx6r mı yıkatmaya bırakmıştım. Almaya geldim. Aldım aynı kapalı otoparkın içinde bıraktım. Akşam dönüşte şöyle bir inceledim motoru yan yatırmışlar. Küçük çizgiler vs. kırık falan yok. Çok üzüldüm kendi hatam da değildi çünkü. Gittim grenajı değiştirdim. Sıfır haline getirdim. Satarken bunu da belirttim. Eski parçaları da gösterdim alıcılara. Ama resmen insanlar uzak durmaya çalıştı. Zaten yan yatmış bu fiyat fazla falan filan gibi yorumlar geldi. Mecburen kurtulmak için zarar edip sattım. Bu sebeple yan yatma olayından çok çekinirim. Resmen kazalı muamelesi görüyor motor.

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i

sanırm kullandıgınız motosiklet forum üyelerinden okan beyin motoru. OOCAN
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

davutyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1100 Gs
    Öylemidir bilmiyorum, doğruysa bir önceki sahibini de tanıma fırsatım oldu desenize. OKan bey açıklık getirecektir konuya.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Öylemidir bilmiyorum, doğruysa bir önceki sahibini de tanıma fırsatım oldu desenize. OKan bey açıklık getirecektir konuya.
    abi satacagın vakit talip olabilirim imkan dahilinde aklında olsun
    ANGARAJ

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    en guzeli sahibindne koyucakları ufak bir sistem sayesinde motosikletimizin ilanını verirkn şase ve motor numaramızı girecez. sahibinden otomatik olarak tramerden sorgulucak, kopru kacak geçisi varmı sorgulucak, varsa ilanda bilgilendircek. kendi içindede bir sistem koyacak, o şase numarası var motor no ile daha once ilan verildiyse o ilanın km kaç, diyelim 35000 binde adam sahibinden aracılıgıyla satmış dicek ilanı. adam 30 binde vermek istiyor sahibinden otomatik olarak engel olucak. en basit ve hiç olmazsa su anda yapılabilecek en dogru sistem bu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)