Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kaza geliyorum deyince kulak verdim......

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Uzun bir süre olmayacak...
    Dün akşam saat 21.00 sularında hem arkadaşlarla muhabbet hem de uzun süredir sürmediğim motorumu biraz sürebilmek adına gezintiye çıktım.. Sohbet muhabbet bitince evime gitmek için atladım motora. saat geç olduğu için yollar boştu haliyle, buna rağmen yine ağırdan alıp fazla hız yapmadım, 80-90 km süratle giderken önüme bi eski model bi araç çıktı. ikimizde sol şeritteyiz, sellektör yapıyorum fakat sağa geçmiyor bi türlü. 1 km boyunca böyle gittim ama sağa geçmemekte ısrarcı, e bende kuralları çiğnememekte ısrarcıyım ama artık bi yere kadar dedim... vites küçültüp sağına geçtim. tam arabayı geçerken herif birden önüme kırdı ve kesinlikle kasti olarak yaptı. (arabanın önüme kıracağını sanki anlamış gibiydim ama) işte o anda olan oldu... hızım tahminimce 100-110 arası bişeydi.. ilk önce ön fren denedim direksiyon yalpalamaya başlayınca freni hafif bıraktım ve arka frene yüklendim çarpmaya ramak kala son anda kendimi emniyet şeridine attım.. tam kaymaya yakın ayağa kalkarak motoru dengeye getirdim ve önümdeki park etmiş araca çarpmamak için motoru yan çevirip kaya kaya durabildim. bu anlattıklarım 3-4 saniyede gerçekleşti..durduktan sonraki fren mesafeme baktığımda yaklaşık 40-45 metre fren izlerini gördüm. o anda öyle bir sinirlendim ki arabanın peşinden kaptırıp adamı haşat edesim geldi ama o anda şoka girmişim.. tabi küfür kıyamet gidiyorum.... arabaya bakıyorum hala... ışıklarda durmadı ve bastı gitti...

ayaklığı açtım motordan indim ve bi sigara yaktım.. ama öylece kala kalmışım.... arkadan bi arkadaş geldii tanımıyorum tabi.. bişeyin var mı dedi.. yok iyiyim dedim..

anladığım kadarıyla 2 ihtimal var.

1- motorun sesine uyuz oldu ve kendisini sağdan geçmemi yediremeyince önüme kırdı şerefsiz..
    2- sürücü acemiydi ve sesi duyunca kendini sağa attı..

artık ihtimal hangisi olursa olsun, iyi kaza atlattığımı düşünüyorum... verilmiş sadakamız varmış..

herkese kazası belasız sürüşler dilerim...
    Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Çok geçmiş olsun.Tecrüben sayesinde yırtmışsın.Sağ'dan araç geçmek her zaman sollamaktan tehlikeli oluyor.Acemide olsan bilerekte yapsa yine bizi kurtaran tecrübemiz oluyor.

Alıntı Xetanor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam saat 21.00 sularında hem arkadaşlarla muhabbet hem de uzun süredir sürmediğim motorumu biraz sürebilmek adına gezintiye çıktım.. Sohbet muhabbet bitince evime gitmek için atladım motora. saat geç olduğu için yollar boştu haliyle, buna rağmen yine ağırdan alıp fazla hız yapmadım, 80-90 km süratle giderken önüme bi eski model bi araç çıktı. ikimizde sol şeritteyiz, sellektör yapıyorum fakat sağa geçmiyor bi türlü. 1 km boyunca böyle gittim ama sağa geçmemekte ısrarcı, e bende kuralları çiğnememekte ısrarcıyım ama artık bi yere kadar dedim... vites küçültüp sağına geçtim. tam arabayı geçerken herif birden önüme kırdı ve kesinlikle kasti olarak yaptı. (arabanın önüme kıracağını sanki anlamış gibiydim ama) işte o anda olan oldu... hızım tahminimce 100-110 arası bişeydi.. ilk önce ön fren denedim direksiyon yalpalamaya başlayınca freni hafif bıraktım ve arka frene yüklendim çarpmaya ramak kala son anda kendimi emniyet şeridine attım.. tam kaymaya yakın ayağa kalkarak motoru dengeye getirdim ve önümdeki park etmiş araca çarpmamak için motoru yan çevirip kaya kaya durabildim. bu anlattıklarım 3-4 saniyede gerçekleşti..durduktan sonraki fren mesafeme baktığımda yaklaşık 40-45 metre fren izlerini gördüm. o anda öyle bir sinirlendim ki arabanın peşinden kaptırıp adamı haşat edesim geldi ama o anda şoka girmişim.. tabi küfür kıyamet gidiyorum.... arabaya bakıyorum hala... ışıklarda durmadı ve bastı gitti...

ayaklığı açtım motordan indim ve bi sigara yaktım.. ama öylece kala kalmışım.... arkadan bi arkadaş geldii tanımıyorum tabi.. bişeyin var mı dedi.. yok iyiyim dedim..

anladığım kadarıyla 2 ihtimal var.

1- motorun sesine uyuz oldu ve kendisini sağdan geçmemi yediremeyince önüme kırdı şerefsiz..
    2- sürücü acemiydi ve sesi duyunca kendini sağa attı..

artık ihtimal hangisi olursa olsun, iyi kaza atlattığımı düşünüyorum... verilmiş sadakamız varmış..

herkese kazası belasız sürüşler dilerim...
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    geçmişler olsun dostum. sigara yakıp orada dinlenmen belkide iyi olmuştur. zaman zaman karşılaşıyoruz bu tip insanlarla.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    geçmiş olsun da, 90la giderken 45 metre fren mesafesi nasıl oluyor, kullandığınız araç "600F" değil galiba, çin malı mı?
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun da, 90la giderken 45 metre fren mesafesi nasıl oluyor, kullandığınız araç "600F" değil galiba, çin malı mı?
    lastikler sıfır gibi ve yazıda belirtmemişim, yol hafif ıslaktı...

afatsum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Cok gecmis olsun amarim sizde herhangi bir yaralanma yoktur boyle insanlar var ne yazikki ulkemizde umarim sizi dusurmek icin yapmamstir boyle bir hareket diyorum ama dediginiz gibi acemi bir surucu bile olsa durum yine kotu ne yazikki nese verilmis sadakaniz varmis tekrardan gecmis olsun

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Geçmiş olsun
    Gerçekden türk toplumunu anlamak zorr Altına 4 tekeri Alan herşeyi unutuyor hadi onuda geçtim
    Bilerek üstüne üstüne sürüyorlar nedir bu işkence motorcular için
    Sado

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    kendini durdurmakta en az o motoru durdurmak kadar zor olmuştur, geçmiş olsun (az sadaka çok belayı def eder)

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun hocam bu tip psikopatlar heryerde takmayın kafanıza

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Gece ıssız yollarda kimseyi taciz etmemek lazım . Adam sizi öldürüp hızını bile kesmeden yoluna gider arkasına bile bakmaz memleket beyinsiz mahlukatla dolu.
    Cok cok gecmis olsun iyi kurtarmissin.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Bu tarz davranışlar resmen öldürmeye teşebbüstür kanımca.Genelleme değil ama ben çoğu zaman eski model birde lüks arabalardan kaçarım.Duyarsız ve bencil oluyorlar genelde.

Geçmiş olsun bunu da bu şekil atlatmışsınız.Ayrıca sizi de kutlarım, altınızdaki makinaya rağmen insan gibi gittiğiniz için.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız allah bir daha göstermesin
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Çok geçmiş olsun.. bu tip insan dışı varlıklardan dolayı biz ayaksız, bacaksız, kolsuz, elsiz kalıyoruz..yada hayatımız sonra eriyor..belki şimdi bana burada tepki gösterecek arkadaşlar olacak ama, ben sizin yerinizde olsam peşinden gidip gecenin o saatinde güzel bir dayak atardım ki bidaha böyle bi hareketi kimseye yapmaması için..arkadaşlar böyle durumlarda dersini verin

Motosikleti
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun.. bu tip insan dışı varlıklardan dolayı biz ayaksız, bacaksız, kolsuz, elsiz kalıyoruz..yada hayatımız sonra eriyor..belki şimdi bana burada tepki gösterecek arkadaşlar olacak ama, ben sizin yerinizde olsam peşinden gidip gecenin o saatinde güzel bir dayak atardım ki bidaha böyle bi hareketi kimseye yapmaması için..arkadaşlar böyle durumlarda dersini verin
    inan peşinden gitmeyi o an çok istedim ama durup sakinleştikten sonra ucuz atlattığım için şükrettim Allah'a.. Değmez bile kardeşim...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Geçmiş olsun.

45 metre çok değil hatta az bile. Muhtemelen 45 metreden daha fazla bir fren mesafesi olmuştur. Hatta reaksiyon süresini de katarsak 90'la giderken fren ihtiyacı olduğu andan itibaren durma mesafesi 70-80 metreyi bulabilir. Bu mesafe uzun gibi görünebilir ama 90'la giderken elini frene götürmen, fren yapman ve durmanın toplam 3 saniye sürmesi, 75 metre yol gittiğin demek olur.

Motosikleti
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.

45 metre çok değil hatta az bile. Muhtemelen 45 metreden daha fazla bir fren mesafesi olmuştur. Hatta reaksiyon süresini de katarsak 90'la giderken fren ihtiyacı olduğu andan itibaren durma mesafesi 70-80 metreyi bulabilir. Bu mesafe uzun gibi görünebilir ama 90'la giderken elini frene götürmen, fren yapman ve durmanın toplam 3 saniye sürmesi, 75 metre yol gittiğin demek olur.
    Uzun uzadıya yaptığım son fren mesafesi yaklaşık 40 mt. ondan önce araçtan kaçarken yaptığım manevradan sonra 5-10 mt.. bu da eder tam 50 mt.. hatırladığım bu

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok geçmiş olsun! ucuz atlatmışsın. durup sigara içerekte en doğrusunu yapmışsın çünkü peşine düşmek, intikam almak gibi şeyler 2. büyük bir risk olur! kimin ne olduğu belli değil ve öyle bir durumda da ya sen! ya o! en iyisi sineye çekmek malesef yapıcak bişey yok şükredelim bu kadarına. yeni yıla sağ sağlim girmek üzere cümlemiz için!

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sevgili Kardeşim,

45 mt durabileceği en makul mesafe zaten.

Sevgiler

---------- Post added at 15:24 ---------- Previous post was at 15:22 ----------

Alıntı glock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun! ucuz atlatmışsın. durup sigara içerekte en doğrusunu yapmışsın çünkü peşine düşmek, intikam almak gibi şeyler 2. büyük bir risk olur! kimin ne olduğu belli değil ve öyle bir durumda da ya sen! ya o! en iyisi sineye çekmek malesef yapıcak bişey yok şükredelim bu kadarına. yeni yıla sağ sağlim girmek üzere cümlemiz için!
    Sigara sağlığa zararlıdır. Özendirme milleti !!!
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Geçmiş olsun.Kişisel görüşüme göre otomobil sürücülerine göre 10 kat daha iyi trafiği okumamız gerekir.Bir adamı sol şeritte aheste aheste giderken görsem sağ seridin en sağından sağlama yaparım.Böyleleri var çünkü.Ayrı bir örnek vermek gerekirse düz tek başıma sapağa yaklaşırken sallanmayacağımı düşünerek frene hazırlandım.Netekim öyle oldu.Telk geldiğimi gören minibüs traktör araba ne varsa yola çıktı.Geçeceğimi düşünsem hastahanede olabilirdim.motosiklet kullanıyorsanız yol sizinde olsa yol her zaman onlarındır.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    yav geçmiş olsun ...aga bi plaka alaydın keşke...veya madem kalktın bişey yok takılaydın peşine namussuzun uzaktan takip...tamam sıcak sıcak hata yapabilirdin ama en azından canına neden kast etmiş onu öğrenirdin...sitemim var dağlara taşlara...bırakma abicim peşini...

hani çılgınlar gibi durdurmak değilde uzak takip...sinsi takip...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)