Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Piyanist_irf 'den topcase ye 12 V girişi montajı :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Evet sevgili MT üyeleri; yine ben Bu sefer İrfan Aga’ya ne yaptırdığımı merak ediyorsanız işte söylüyorum topcase e 12V girişi yaptırmış bulunuyorum..Her zaman lazım olacak bir ihtiyaç olmasından ve motosikletimde olmamasından dolayı taktırmaya karar verdim..Kalmalı olarak balık avına gittiğim için telefonum şarjını halledebilmek adına güzel bir düzenek olduğunu düşünüyorum..İrfan Aga’nın yoğun el emeği ve kaliteli işçiliği ile mükemmel oldu..Neyse bu kadar gevezelik yeter gerisini fotolar anlatsın Hıı bu arada ön konsolda yer olmadığı için ve giderken dahi şarj yapabilmek için topcase yi en iyi yer olarak düşündüm….Yamahanın orjinal T-Max scooterlerinin 12V girişi olup , fiyatı 55 TL dir..

Aldığımız 12V girişi bu arkadaşlar…

İrfan Aga kolları sıvadı ve koltuk, topcase bağlantı aparatı gibi güzel ve net tesisat kurmak için bize engel olacak yerleri söküyor..Aman aga dikkat et motoruma

İrfan Aga motoru söktükten sonra kabloları eline alıp tesisat çekmek için kolları sıvıyor..
    Güzel kaliteli bir kablo seçtikten sonra jak yapmaya başlıyor

İrfan Aganın elektrik tesisatı çekmek için kullandığı sihirli kutusu 1 numaralı olan..Değişik malzemeler var..Elektrikçi olan varsa zaten anlar.. Ben anlamıyorum

Direkt aküden alıyoruz bağlantıyı..Ve hazırlanmaya başlıyor kablolar..

Acaba artı-eksi kablolarını farklı renk mi yapsam diye düşünürken, ya irfan aga bırak boşver hepsi aynı renk olsun dedim..Sonra o şekilde vazgeçti ve kablolar aynı oldu..Maksat başka biri baktığı zaman hemen anlasın diyemiş.. Aga ben senden başkasına elletmiyom ki

Artı-eksi bulunuyor…

Devam ediyoruz….. F54 gir selpak getir .. bilgisayarın oralara salyaların damlıyor..onları temizle

Mucit İrfan’la çırak Koray… fotoğrafı da İrfan Aganın minik prensesi çekiyor

Kablolar ayarlandıktan sonra İrfan Aga ‘ nın izolasyon için kullandığı 125 derece kadar yanmaz özelliği olan ismini unuttuğum bir madde çekiliyor.. Köftestar Mete aman sen yorum yapma , kalsın

Devam ediliyor….

İzolasyon işi bittikten sonra çakmakla yakılarak iyice sıkıştırılıyor…

İrfan Aga’nın sihirli kutusu 2 numara… bişey yaparken benden günde 10 defa ister

Hat çekilmeye başlandı…

Devam ediyor…

Alttan üstten çekiliyor… Ve sabitleniyor…

Kablolar ayarlanıyor (orijinal olanlara dokunmuyor onları topluyor)

Sigortayı elle hemen ulaşabileceğim bir yere koymak istiyor , kendileri

Sigortaya jak yapıyor Agamız..

En kolay ulaşılabilir olarak buraya montediyoruz…

Sıra delik işlemine geliyor..Topcase nin alt tablası

Kuyruk gitti elden…aman yavaş aga napıyon yaw

Matkabın ucundan dolayı açtığımız delik orjinal gibi oldu…

Son halinden bir görüntü

İrfan agada yok,yok… maşallahı var depoda hazine yatıyor..

çanta demiri takılıyor.. artık toplamaya geçtik..

Delinecek yer çiziliyor..

Ölçülüyor.. tam tutması lazım delilerin… Aman ha dikkat et aga motür benim…

Ölçülere devam…. Tek hakkımız olduğu için işi profesyonelce yapıyor, Agam..

Delik açmak için aynı ebatta demir kesiyor

Çizim yapıldı..

Çizim yapıldıktan sonra delik açılmaya başlanıyor

Delik açıldı…

montaj yapıldı..test ediliyor

önden görünümü ,hazır hali

arkadan görünümü..

evet bu günlük bu kadar isteyen arkadaşlar bu yoldan kendileri yapabilir yada irfan agaya müracat edebilir.. ama siz bırakın irfan abiyi ben tüm tüyoları kaptım bana gelin…artık onla işiniz olmasın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    ne gibi şeyler kullanma fikrin var kardeşim. o jaktan neleri çalıştırmak istiyorsun merak ettim. kullanışlı birşeyler olacağı kesin.
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

FatihKARAKAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    İrfan beyin yaptuklarını ve fotoğraflarını dikkatle takip ediyorum. Eline iş gerçekten çok yakışıyor. Yakın olsa benim motor içinde yanına uğrardım, led yan aynalar ve arka çanta montajı düşünüyorum bu aralar.
    # Çocukluk saflığını kaybetmeyen adama büyük adam denir. (Mencius) #

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Elinize sağlık 10 numara işçilik olmuş ama benim merak ettiğim bir şey var,topcase e neden kocaman bir delik açtınız ki maksat telefon şarj etmek ise eğer,kabloyu direk çantanın içine,12 volt soketide içeriye koyup,telefonu da takıp yolda giderken daha rahat şarj ederdiniz.Kısaca hepsi case in içinde olup,sudan etkilenmez ve daha korunaklı olurdu,ancak bu haliylede gayet güzel.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    elinize sağlık abıcım....

izolasyon için kullandıgınız malzemenin ismi makaron....

arakdasın motorunun startörünün kabloları motorun içinden erimişti.....yenıden kablo çekip makaron ile kaplamıştım....

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı Süvarİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne gibi şeyler kullanma fikrin var kardeşim. o jaktan neleri çalıştırmak istiyorsun merak ettim. kullanışlı birşeyler olacağı kesin.
    telefonumu şarj etmek ve bende araba için 12 v girişli seyyar el feneri var gece balık avında gayet fonksiyonel olacak..şimdilik kullanım amacım bunlar..kampta lazım olacak bana

Alıntı FatihKARAKAŞ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan beyin yaptuklarını ve fotoğraflarını dikkatle takip ediyorum. Eline iş gerçekten çok yakışıyor. Yakın olsa benim motor içinde yanına uğrardım, led yan aynalar ve arka çanta montajı düşünüyorum bu aralar.
    Fatih bey keşke uğrama şansınız olsada gelseniz , çok kalender bir insan bizim irfan aga ..eminim her işinizi çözerdi

Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık 10 numara işçilik olmuş ama benim merak ettiğim bir şey var,topcase e neden kocaman bir delik açtınız ki maksat telefon şarj etmek ise eğer,kabloyu direk çantanın içine,12 volt soketide içeriye koyup,telefonu da takıp yolda giderken daha rahat şarj ederdiniz.Kısaca hepsi case in içinde olup,sudan etkilenmez ve daha korunaklı olurdu,ancak bu haliylede gayet güzel.
    bu şekilde düşündük ..görüntü olarakta harika durdu.. sizin dediğiniz gibi yapacak olsam hiç uğraşmadan iki tane yaylı makasla direkt akü kutup başlarından da halledebilirdim..seyyar olurdu..ama bu şekilde inanın daha iyi oldu..işçilikte güzel oldu..

Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elinize sağlık abıcım....

izolasyon için kullandıgınız malzemenin ismi makaron....

arakdasın motorunun startörünün kabloları motorun içinden erimişti.....yenıden kablo çekip makaron ile kaplamıştım....
    hay aklınla bin yaşa .. aklıma gelmedi.. ama siz daha iyi bilirsiniz ki güzel bir izolasyon metodu

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    İrfan abi gibi bi abimiz yok ki buralarda..
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı arca94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan abi gibi bi abimiz yok ki buralarda..
    bahar gelince gezme amaçlı günü birlik gel buralara kardeşim..her işini halledelim..bu irfan abiler bölgesel oluyo genelde ..bizim irfan abi marmara temsilcisi

Motosikleti
    Ara verdi devam edecek :)
    hadi hayırlı olsun o boruyu nie kestiniz nerede kullandınız onu tam göremedim?

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı marmarasiste adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi hayırlı olsun o boruyu nie kestiniz nerede kullandınız onu tam göremedim?
    bize lazım olan delik ebatı 30mm idi.. ölçümlere göre boru da 30 mm gelince onu deleceğimiz yeri işaretlemek için kullandık

Motosikleti
    koray havalar güzelleşiyor yükseklere gidilir sanki yakında

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    burakçım walla geçen çaya davet ettik 8-10 kişi oldu sonra kayış attılar ... ben pek fazla karışmıyorum işin açıkçası..toplantı olursa ve davet edilirsem gelirim

Motosikleti
    biliyorsun beni,en son tek bir kişi gelmese bile tepeye çıkacam dedim vede tek motor çıktım yapacam dedimmi o iş olmuştur benim için ama o çay etkinliğini takip ettim haftasonuna geldiği için dahil olamadım. Etkinlikler hafta sonu olmaya devam ederse maalesef bende dahil olamamaya devam etmek zorundayım :(

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Aynı bende senin gibiyim burak..genelde etkinlikler hafta sonu olur.. herkes evde ya o bakımdan

Motosikleti
    sağlık olsun.bu arada sakarya grubuna da bakarmısın bi

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hay aklınla bin yaşa .. aklıma gelmedi.. ama siz daha iyi bilirsiniz ki güzel bir izolasyon metodu
    cok yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklı...bakınız motorun içinde kullandım...
    sıcak hava tabancasıyla uzun süre ısıttım ezildi büzüldü ama gene de erimedi...

ilkeronat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS
    http://www.dealextreme.com/p/st0411-...ket-12v-102481
    arkadaslar linkteki urun cin mali ama sorun cikaracagini sanmam. fiyati da 15tl den ucuz. kargo parasi da yok. sadece gelmesi 2 -3 hafta civari suruyor. acelesi olmayanlar icin uygun olabilir diye konu icinde paylastim.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı ilkeronat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.dealextreme.com/p/st0411-...ket-12v-102481
    arkadaslar linkteki urun cin mali ama sorun cikaracagini sanmam. fiyati da 15tl den ucuz. kargo parasi da yok. sadece gelmesi 2 -3 hafta civari suruyor. acelesi olmayanlar icin uygun olabilir diye konu icinde paylastim.
    Tabiki bu konuda seçenek çok fazla 3-5-20-30... TL gidiyo ..kaliteye göre adamlar fiyat çekmiş

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    hepinize günaydın arkadaşlar , koraycım, öncelikle ince , naif düşünmenden ötürü söylemek istediğim bir kaç kelamım var kardeşim zaten çalışmıyorsun , iş yok güç yok , kardeşimize bizim bir katkımız olmuş çok değil, bu güne dek , dünya menfaatleri uğruna kendime çıkar sağlamayı gözetseydim yemin ederim şu anki durumumdan çok çok daha iyi maddi açıdan bir yerlere gelmiş olurdum , beni tanıdıysan atıp tutmadığımıda bilrsin ki buradaki bir çok arkadaşım bilir ..

onun için senin bu işsiz güçsüz zamanlarında senin yükünü hafifletecek, hevesini almanı sağlayacak, içinde bırakmayacak ufak tefek işlerini,haybeye durduk yerde işçiliğe bi dünya parçalanmaman için ....... acizane abinin senin için elinden geleni ardına komayan ve koymayacak olan arkadaşın, dostun , ağabeyini üzersin böyle yaparsan...

para ile kimse bu işleri bana yaptıramaz eşime iyilik yapmayacam, dostuma yapmayacam kime yapacam , para işini geçeceksin herşey maddiyat değildir , fakat almış olduğun hediyen benim için, paradan daha değerli ve yerinde isabetli bir atış olduğunudan dolayı çok ama çok teşekkür ederim çok makbule geçti , her kullanışımda seni anacağımdan şüphen olmasın..

ayrıca çakmaklık neden top caseye montajlandı diye sormuş olan ve soracak olan arkadaşlarıma bir yorum yazacak olursak ki ileride yine çıkacaktır aynı soruyu soran

koray cevaplasada birde ben cevap yazayım

şimdi bu bizim koray biraz arızadır yani siz ona pimpirik deyin fakat , bu pimpirikliğin ileri derecede ilerlemiş şizofren pimpirikliğe dönüşmüş bir hastalığın son kurbanıdır kendisi onun için lütfen garibi üzmeyelim bırakalım çakmaklığı neresine takarsa taksın .. yok yok olmadı (motürün neresine takarsa takar size ne yok yav buda olmadı istediği yere taksın ellemeyin delüye

aslında şaka biyana ben dedim kendisine olum gel şunu kafaya bi aparatla tutturalım yok abi ben yeri buldum topcaseye takacazda takacaz diye zırlamaya ağlamaya başlayınca benimde pamuk kalbim dayanamadı , deldim geçtim güzelim kappa çantayı

haaa yapılan işçilik benim hoşuma gitti hem işimi seviyorum , hemde koray gibi bir şzofrenle uğraşıyorum onun için güzel olmamak , gibi bir seçenek yok

nihayetinde kullanışlı ve değişik bir ambians olduğunu düşünüyorum yavvv hiç bir işe yaramasa bile en azından topcaseye 12 wolt çakmaklık takıldığı fikri ve resimleri de, birilerinin işine yarar inşallah...

koraycım güle güle tak yani kullan çakmaklığını
    gıdınızdan öperim kalın sağlıcakla...
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Abi eline koluna sağlık..üşenmemiş dünya kadar duygu düşünceni yazmışsın..emeklerin için tekrar teşekkür ederim.. bu motor beni delü yaptı ,seni de doktorum seçtim

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)