Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Parmak donması

Motovento
    REKLAM ALANI
    lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Malum havalar iyice soğudu; soğuktan koruyucu ekipmanı tamamladım ama ellere bir türlü çözüm bulamadım. Eldiveni termal içlikle beraber nic'in touring eldivenini kullanıyorum ama hiçbir fark yaratmadı parmakların aynı şekilde donması devam ediyor; ama durup elleri kolları biraz hareket ettirince geçiyor. Elim gayet sıcak duruyor ama parmaklarda problem var sadece. Basitçe bir çözüm bulmayı düşünüyorum da pratik bir fikri olan var mı? 100 euro ver şu eldiveni al tarzı yorumlar istemiyorum; mesela kask buğusunu prille silip hallettim. Ona benzer bir çözüm var mı? Mesela yola çıkmadan önce parmakları vazelinlesem olumlu etki yapar mı biraz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    motoru başkası sürsün sen arkada ellerin cebinde git

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Nic Touring eldivenin modeli 1017 ise üşütmesi normal çünkü 4 mevsim ve rüzgar geçirmemesi için bir engel yok.Bende de var aynından ve 1 saatlik sürüş sonrasında fren sıkacak kabiliyet kalmadı elimde.Tam kışlık olanlar var modeli 1019, rüzgar geçirmez.Firma yetkilisi üşütmeyeceğini söyledi ben 1 ay sonra alacağım net olarak ancak o zaman bir şey söyleyebilirim.Şimdilik pazardan 10 liralık içi yünlü kar eldiveni ile idare edeceğim...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Carbon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam kışlık olanlar var modeli 1019, rüzgar geçirmez.Firma yetkilisi üşütmeyeceğini söyledi
    Soğuğa direncin ortalama bir insan kadarsa o eldivenler de üşütecektir. Tabii ki yazlık eldiven gibi olmaz ama yine de üşütecek. Hangi firma bilmiyorum ama kullanıp üşüdüğünü söylediğinde de muhtemelen bu soğukta tabi bir süre sonra üşütür gibi kendini haklı çıkarmaya yönelik bir cümleyle "satılan mal geri alınmaz" politikasını uygulayacaktır.

Motosikleti
    GV 250
    Şimdiye kadar çok fazla sorun yoktu da bu akşam hava feci soğudu, termal iç eldiven de fayda etmedi; yarım saatlik sürüşün sonlarına doğru resmen acı çektim. Eldivenin içinde 17 yazıyor, 1017dir heralde. Şu vazelin işini ben bir deneyeyim sonucu yazarım. Motorumu sürdürtmem kimseye, zaten 100 kiloluk adamım, pek hayırlı olmaz arkaya otursam da kıvılcım çıkar kesin. Bİr de benim parmaklar donuyor; sanki eldiven alsam giysem çok çözüm olmayacak gibi; elin gövdesi üşüse belki halleder eldiven de. Kan dolaşımı yüzünden olabilir mi acaba diye düşünüyorum; çünkü motordan inince çok rahat ısınıyor eller.

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    bende köprüden gecerken kışlık eldıvenle bıle parmaklarım donuyor. bizim için ısıtmalı eldiven yapmaları lazım:D bunun ustune ısıtmalı elcik dıyen olabılır ama oda elın ustunu ısıtmaz
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Goretex eldiven sorun çözülsün derim....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Motosikleti
    GV 250
    Yuh 340 lira diyor goretex eldivene. Ucuz yollu çözüm lazım, memur adamım.

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen üşümeye başladığında vücudun öncelikle hayati organlarının bulunduğu bölgeyi ısıtmaya uğraşır. Sonuç olarak vücudunun "çıkıntıları" olan el ve ayaklarına giden kan dolaşımını yavaşlatır. Ellerini ne kadar iyi korursan koru, vücudunun tamamını aynı özenle korumuyorsan ellerin ve ayakların donmaya başlayacaktır. Çok özenli giyinmiş olsan bile eninde sonunda ellerin ve ayakların üşümeye başlar. Yani yaptığın aslında geciktirmek.

Yapman gereken tüm vücudunu soğuğa karşı iyice korumak. Ellerin ve ayaklarında soğuktan dolayı acı hissi başlayınca da mola verip vücut ısının düzelmesini sağlamaktır.

Çok derinine, iyi bildiğim bir konu değil. Dilim döndüğünce, bildiğim kadarı ile anlatmaya çalıştım. Eksiklerim ve yanlışlarım varsa affola... Daha iyi bilen arkadaşlar düzeltecektir.

Not: Özellikle boyun kısmını çok iyi korumaya özen göstermek gerek. Vücut en çok boyundan ısı kaybediyor...
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Motosikleti
    GV 250
    Alıntı frustrated adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora bunu takmak istemiyorum pek; çok çirkin gözüküyor. onun yerine şöyle bişey fark yaratır mı, yerine geçer mi? http://www.feyizoglu.com/Held-2237-E...i_44894.html#0 Çünkü pantolon ceket bot üstüne 3 parça takım yağmurluk aldım, soğuktan eller hariç etkilenen bir yerim kalmadı. Sanki şöyle birşey de sorunu halledecekmiş gibi ama tam emin olamadım.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    ben 90 tl lik revit eldiven aldım ellerim yine dondu,
    60 euro ya başka markaya aldım geri verdim,
    eskiden kullandıgım 5 tl ye kar eldivenlerini fazerımda kullanıyorum gece kullanmama ragmen çok soğuk olmuyor.
    diğer kaliteli eldivenler hem soğuk alıyor hem, sıkı oldugu için parmagı sızlatıyor..
    alın 5 tl ye deneyin.
    98 Beygir.....

Sadece en ucuz değil en etkili yöntem de bu.

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Hem de en mantıklısı, ne yağmur ne rüzgar işler. Bir de diz örtüsü almak lazım.

Motosikleti
    Alıntı cbr1100 xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Goretex eldiven sorun çözülsün derim....
    bu kesın çözermı? http://www.anesmotor.com/?urun-408-i...E-Eldiven.html

yada bu
    http://www.motosuperstore.net/NIC-NG...N,PR-1155.html

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    ne eldiven alırsan BBelt in dediği gibi sadece geciktireceksin üşümeyi ancak ayakta ve elde goretex neticede en iyi çözüm sonuçta.

motomax ta bu var : http://www.motomaxonlineshop.com/mai...n-pmu1460.html

şuan motomax ta tüm ürünlerde %30 indirim var yani 140tl ye falan geliyor.

Motosikleti
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne eldiven alırsan BBelt in dediği gibi sadece geciktireceksin üşümeyi ancak ayakta ve elde goretex neticede en iyi çözüm sonuçta.

motomax ta bu var : http://www.motomaxonlineshop.com/mai...n-pmu1460.html

şuan motomax ta tüm ürünlerde %30 indirim var yani 140tl ye falan geliyor.
    şuan değil ben kendımı bıldım bılelı o indirim var hanı indirim biter diye telaşa kapılma sakın :D

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    elcik ısıtma alabilirsiniz

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    donmasının asıl sebebi vucut soğuk havalarda özellikle uzuvlardaki sıcak kanı vucutun merkezine yani iç organlarına çekmektedir ondan dolayı ilk olarak oralar üşümektedir bir anda durunca kan dolaşımın eski haline döner ve ellerin ısınır birde kullandığın motora bağlı olarak mesela choper larda yüksek gidonlulardan bahsediyorum kollarımızın bir bölümü kafa hizasının üstünde bulunur kan dolaşımı sağlanamadığı için uyuşma başlar sen bu üşümeyi engellemek için her ne kadar 100 euro olmasada hatrı sayılır bir miktara korumaları olmasa bile dalgıçların kullandığı eldivenlerden giyebilirsin sudan koruduğu gibi soğuktanda korur
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    abicim yakışsa da yakışmasa da bunlardan alıp kullanırsan soğuğa kesin kez çözüm bulursun....
    benim motoruma da yakışmıyor ama aldım ve ankaranın sabahları kuru ayazında fırın gibi ellerimle işime gidip geliyorum...
    düşmelere karşı gene de içinden yazlık eldiven takıyorum....
    hem benimkilerin içleri de yünlü...ohh mis gibi....

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)