Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

arkadaşlar bir konu hakkında yardımınızı istiyorum!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle merhaba, eğer konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın.
    Arkadaşlar ben motorumu yaklaşık 2-3 sene önce sattım, sattığım kişi noter satışını 1 ay içinde alacağını söylemişti kimlik fotokopisini ve yazılı imzalı bir kağıt aldım. Daha sonra araya askerlikti işti güçtü girdi ben pek üstüne düşmedim alan arkadaştanda ses çıkmadı. Geçenlerde bi aradığımda abisi açtı telefonu kardeşi yokmuş başka şehire gitmiş benim motoruda başka birine satmış. Şimdi motorun vergileri ödenmemiş bu sürede ben motorumuda geri istemiyorum çin malı bi motordu bu motoru ben trafikten men etmek istiyorum elimde ruhsatta yok. Geçenlerde trafiğe gittim ordaki görevli polis bana savcılığa gitmemi söyledi aynen olanları anlat dedi biz burdan bişey yapamıyoruz dedi. Birde size sormak istedim motoru nasıl trafikten men ederim veya hurdaya çıkarırım yani motor iptal olsun gerekirse görüldüğü yerde bağlansın motoruda istemiyorum üzerimden gitsin yeter. Şimdiden teşekkür ediyorum herkeze kazasız belasız güzel günler diliyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xciting250i
    öncelikle motor şuan kimdeyse onla irtibata geçmeye çalış. Vergilerin ödenmesini ve motoru noter satışıyla üstüne almasını söle.Eğer bulunamıyorsa ve ruhsata hiç bir şekilde ulaşma şansın yoksa,kimliğinle gidip yeni ruhsat çıkarıp trafikten motoru hurdaya çıkarma işlemini yapabilirsin, bu işlem için sadece ruhsat yeterli plaka olmasına gerek yok, plaka için kayıp şerhi düşülüo

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Hurdaya çıkarma prosedürü değişti sanırsam tüvtürk muayene istasyonlarından tespit raporu ve teslim edilme şartları getirildi yanlış bilmiyosam
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    xciting250i
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hurdaya çıkarma prosedürü değişti sanırsam tüvtürk muayene istasyonlarından tespit raporu ve teslim edilme şartları getirildi yanlış bilmiyosam
    ben yazın yaptırdım tüvtürkle alakalı bişey yoktu motoru görmeden hurdaya çıkardılar. Çin malı olduğunu söleyince normal karşılıolar hatta.

kimliğimle ruhsat ve plaka çıkartmak nekadar tutar?

Motosikleti
    xciting250i
    fiyat olarak bilmiyorum ben hurdaya çıkarma işlemi yaptırdım ama ruhsat bendeydi. Plaka çıkarmanıza gerek yok. Plakaya kayıp (zayi) şerhi koyuyolar ve hurdaya çıkarma işlemini yapıolar. Ruhsatı çıkarmak için de öncelikle ödenmemiş mtv'leri ödemeniz gerekiyor. ruhsat çıkarma işlemini de 60-100 lira civarında olur die tahmin ediyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)