Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Motosikletliler icin idam cezasi...!

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı körfezli_29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bariyerler nasıl değişebilir herşeyi devletten beklemememiz gerekiyor, ne yani bariyerler plastiktenmi yapılsın o bariyerler demirden yapılıyorki araçlar kaza anında yoldan çıkmasın diye
    bence bariyerlere çözüm bulmadan önce racing motor kullanımını kısıtlamaları gerekiyor, o tür 1000cc motorla bariyere çarpmadan normal yolda kaza yapsan bile kurtulamassın
    ben olmaz demedim, motosiklet kullanıyorsak iyi korunmalıyız, korumalarımızı tam kullanmalıyız, ama ölümlü kazaların çoğuna bak hep racing tarzı 1000cc motosikletler düz yolda giderken bile yüksek hızda kaysan düşsen kurtulma şansın çok düşük..

Dostum sen ne tür bi madde kullanıyorsun yahu? 18 gündür bilfiil erkeklerle çalışıyorum fabrikada. Psikolojim bozuldu. Bende senin kafanı yaşamak istiyorum...
    Motosikletli Kaplumbağa...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı glock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu işi bi yapamadılar gitti be! plastik bazlı bariyer kullanmaya başladılar artık, amerikada su varilleri var hatta...
    sadece motosiklet için değil araba içinde çok büyük tehlike! Türkiye'de bütün bariyerler hatalı çünkü haddinden fazla yüksekler.
    Bizde yapılsa,su varillerini söker çalarlar Bunun bir çözümü yok gibi malesef ...

bence bariyerlere çözüm bulmadan önce racing motor kullanımını kısıtlamaları gerekiyor, o tür 1000cc motorla bariyere çarpmadan normal yolda kaza yapsan bile kurtulamassın.
    Kullandığın madde neyse adını söyle istiyorum.

güzel konu teşekürler.

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Fotoğrafı ben hazırlayıp facebook da paylaşmıştım. Orjinali fransızlar tarafından hazırlanmıştır.
    Yüksek çözünürlükteki halini ekliyorum.

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Dostum sen ne tür bi madde kullanıyorsun yahu? 18 gündür bilfiil erkeklerle çalışıyorum fabrikada. Psikolojim bozuldu. Bende senin kafanı yaşamak istiyorum...
    Ne var hajı, ben senelerdir erkeklerle çalışıyorum... madenciliğin kaderi bu. Sonra barlar sokağına akınca, hayvan oluyor.. yok efendim öyle bakılır mıymış? yok efendim dağdan mı indin... evet dağdan indim... sen 18 gün diyosun... aah ah... 2005'ten beri diim sen anla...

bariyerler nasıl değişebilir herşeyi devletten beklemememiz gerekiyor, ne yani bariyerler plastiktenmi yapılsın o bariyerler demirden yapılıyorki araçlar kaza anında yoldan çıkmasın diye
    Hocam hakikaten... motosiklet tutkunu olmadığın, takip etmediğin ve hatta umursamadığın o kadar belli ki...
    İspanyada başlayan bir uygulama var. Normal çelik bariyerin altındaki o giyotin gibi kesen ayaklar var. Bizim esas derdimiz onlar zaten.
    En son AYE (Murat Doğanay) kardeşimizi kurban verdik o bariyerlere... göz yaşı döktük burada...
    Ama bu ispanya otoyollarındaki uygulamada, çelik bariyerlerin ayakları, plastik bariyerler ile kapatılıyor.. Sanki iki kat bariyer üstüste gibi düşün.
    İşte o zaman bariyer kaynaklı bu idam gibi kazaların önüne geçilmiş oluyor...

Ama yazdıklarından.. çok farklı bir mantık yapısına sahip olduğun belli... Engin Ardıç benzeri bir yapı var karşımda anladığım kadarıyla..
    Neyse anlatmaya çalıştım dilim döndüğünce... hadi bana eyvalla..
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sn.zealous, fena fikir değilmiş aslında çok etkili.
    sn.zippo's çalınan mazgalları düşünürsek eğer haklısın.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bu fotograf ve yapilan baskilar Fransa'da sonuç verdi.
    En azindan virajlardaki bariyeler duzenlendi.
    Hala eksikler var ama yavas yavas tamamlaniyor.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Otobanlardaki bariyerler motosiklet sürücülerini yeterince azaltamamış herhalde. Şehir içi yollara da bizim için yeni tuzaklar döşeniyor ne yazık ki. Aşağıdaki resimde görülen metal babalar Üsküdar'da kaldırım kenarlarına döşenmeye başlandı bile. Üsküdar Belediyesi'ne başvuruda bulunup metal babaların plastik olanları ile değiştirilmesi için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz

http://superhizmet.uskudar.bel.tr/We...houtLogin.aspx

Eklemeden edemeyeceğim. Motosiklet sürücüleri olarak bizler de sütten çıkmış ak kaşık değiliz ne yazık ki. Konu ile ilgili açtığım http://www.motosiklet.net/forum/moto...doseniyor.html başlığının ne kadar ilgi gördüğüne bakın ne demek istediğimi anlarsınız. Bu başlık yerine bir gazlama videosu koysaydım binlerce insan ziyaret eder, yorum yazardı. Kazasız belasız sürüşler dilerim...

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Motosiklet Kullanmak Zevkli olduğu kadar tehlikeyle dolu bir olay Ama Bu Tehlikeyi yaratan motosiklet kullanıcıları değil motosiklet kullanıcılarını düşünmeyen zihniyetler....

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    acemi60 konuyu okudum, şehir içi seyir hızı bellidir aşmadığımız sürece herhangi bir tehdit oluşmamaktadır.
    şehir içindeki bariyerler yani resimde göstermiş oldukların, mecburen yayalar için güven sağlamakta veya bazı sorumsuz vatandaşların kaldırıma çıkmasını engellemek amaçlı yapılmıştır.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı glock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acemi60 konuyu okudum, şehir içi seyir hızı bellidir aşmadığımız sürece herhangi bir tehdit oluşmamaktadır.
    şehir içindeki bariyerler yani resimde göstermiş oldukların, mecburen yayalar için güven sağlamakta veya bazı sorumsuz vatandaşların kaldırıma çıkmasını engellemek amaçlı yapılmıştır.
    Kısaca şöyle cevap vereyim. Hız limiti bir yana çok daha düşük hızlarda bu babaların üzerine savrulmak çok ciddi hatta ölümcül yaralanmalar doğurur. Bunu anlamak için düşük hızlarda yapılan çarpışma deneylerini izlemek yeterlidir.

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Şu fotoğraf öyle etkileyici ki. Yapılması düşünülen çok eylemden çok daha tesirli, hafızalarda kalıcı, kolay, tek karede herşeyi anlatan ve paylaşılarak pek çok kişiye ulaşan ve de uzun süre kalıcı olan...
    Bu tarz çalışma ile internetten çok geniş bir kitleye e-mail göndererek ve e-mail gönderilmesi istenerek bilgisayar başında herkesin yapabileceği hatta belli aralıklarla da değişik karelerle tekrarlanabilecek kolay bir metod.
    Bu tür organizasyonlu bir çalışmayı 'Motosikletlileri farkedin gibi' değişik ve bizimle ilgili konuları da içine alabilir...

http://img714.imageshack.us/img714/3693/giyotin.jpg[/QUOTE]
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

Motosikleti
    Henüz yok
    Bizde kullanılan bariyerler tenekeden farksız yani araba falan tuttuğu yok bide bariyerler motosikletlere göre çok yüksek bizim için her türlü ölüm o teneke bariyerler.

cenkşenver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    301 mz kawasaki en 500 gitti honda 600f geldi
    güzel konu bariyel yerine ne olursa olsun köşelerde kalan toz birikintisi düşürmeye yetiyor

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Ole BMW falan zor is arkadaslar, yok yol kenarini BMW yapicakmista, oraya reklamini koycakmis. Bunlar hayalden ote seyler degil, bunlar devletin yapmasi gerekli zorunluluklar arasinda yer aliyor. Vatandastan nasil vergi almayi biliyorlarsa, hizmet vermeyi de bilecekler.!! He birde su var, boyle altyapi ve yol calismalarindaki maliyetler cok fazladir, ole azimsanacak derecede degildir. Ancak ve ancak devlet yaptirabilir. Bunda yap islet devret modelide (pi pi pi) kullanilamaz. Sebebi bunun bir isletme olmayisidir. Buyuzden BMW, Mercedes gibi kar amaci guden sirketler bu kadar buyuk bir yatirim yapmazlar. Yapmalari da sacma olur.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Çok anlamlı bi konu Konu başında verilen resim büyütülüp afiş haline getirilip bilboardlara asılabilir ve bize yakın medya fikride güzel (acun v.s gibi ) karayolları şikayet linkinede tıklayıp şikayetimide yaptım ayrıca üzerime başka bi vazife düşüyorsa yerine getirmeye hazırım arkadaşlar çünkü en azından kendi adıma "BEN GÜNÜN BİRİNDE HAYATIMIN O ÇELİK GİYOTİNLERDE SONLANMASINI İSTEMİYORUM" yada kolumun bacamığın kopmasını hele hele motosikletli yada diğer bi taşıtla başka birisine zarar vermesini hiç ama hiç istemiyorum o giyotinlerin daha 15 gün evvel çok sevdiğimiz bi tır şöförü abimiz can verdi o bariyerlerde resmide facebookta profil resmi yapıp paylaştım ayrıca
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben çözümünü biliyorum hemde garantili uygulayınca kesin tüm gyotinler değişir.

Tayyibin oğlunu kandıralım motosiklet alsın bir haftaya şerefsizim trafik süt liman yollar bal kaymak olur.. hatta bence sigaraya ve alkole de başlatalımda daha fazla zam yapmasınlar

Şaka bir yana bana kalırsa el ilanı bastırıp toplumun yoğun olduğu yerlerde boş vakitlerimizde dağıtarak insanları bilinçlendirebiliriz.

ANTHYPATHY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 nasipse olucak...
    Ah neler var arkadaşlar,
    Buraya yazmakla bitmez emin olun. Ve açıkçası burda saydığımı bariyerler vs. sadece emin olun motorsiklet değil araçlar için de tehlike ben çok defa aracın içinden çelik bariyerin önden girip arkadan çıktığını gördüm.
    En ilginç ihmallerden birini bende burada paylaşmak istedim açıkçası. Belki çok önemsemeyeceğiz ama özellikle sıcak ve zeminin tozlu olduğu yaz aylarında çok büyük tehlike aslında. Araç sürücüleri farketmiyor olabililer ama onlar içinde durum ek farklı değil. Evet mesele orta refujlardaki sulama sistemleri; Her nasılsa bir türlü bu orta refujleri sulamaz bunlar daha çok yolu ıslatırlar. Elbette normal seyirde bir sorun yaşatmaz ama bu durum özellikle zaten şehir içinde olduğu için ani fren yapmak ve hız kesmek gerektiğinde kontrolün anında kaybolmasına neden oluyor. Bu durumda zaten motorsiklette iki seçenek mevcut ya freni bırakıp bir yere toslayacaksınız yada düşmek.
    Birde bu tarz yollarda Bahsi geçen duba bariyer vs varsa geçmiş olsun. Bunun sebebi ise ihlamkarca sadece ayarlamakla düzelicek sulama aparatları.
    Ayrıca bizim ülkemizde çok ilginçtir özellikle yayaları tehdit etmek yolu görmelerini engellemk için orta refujlar sadece güzel görünsün diye çalı maki vs bitkiler döşeniyor. Hala anlayabilmiş değilim.
    Daha çok şey var yazmakla bitmez. Ancak dile getirmedende düzelmez. Umarım en kısa zamanda daha insan yaşam yanlısı yollarımız olması dileğiyle.

Motosikleti
    GT250R
    guncel guncel guncel unutuldu abakin hemen

Choppermod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XVS 650 Dragstar
    Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu forumda kaç kişi var? Birkaç yüz bin.Bu kadar motosikletçi sesimizi duyururuz.Ama öyle bugün duyurup yarın unutturarak değil.Mesela arkadaşımızın konuyu açarken kullandığı resim muhteşem.Eğer içimizde photoshop bilgisi yeterli olanlar varsa biraz düzenleme ile çok güzel sticker ortaya çıkabilir.Çok değil herkes 5 tl para verse binlerce sticker bastırabiliriz.Bunları motosikletlerimize,otobüs duraklarına,pankartlara bastırıp bir tur düzenleyebiliriz.Mesela 29 ekimdeki gibi bir tur düzenlense ne kadar çok dikkat çekmiş oluruz.Bu grubu izleyen bir sürü kişi neden toplandığımızı sorar.Belki de bir gazeteci,bir televizyoncu gelir.Hem bir organizasyon hem de sesimizi duyurma etkinliği olur.İstanbul'da yaşamadığıma böyle durumlarda üzülüyorum.2 tane arkadaşımı kazada kaybettim.Forumdaki tanımadığım ama sanki doğduğumdan beri tanıyormuşum gibi olan insanların haberlerini okudum.O kadar vergiden birazını da şuraya ayırsalar? Çok kötü olmaz.Bir sürü fotoğraf buldum bu konu ile ilgili.Arabanın kaportasını bu hale getiren insan vücuduna neler yapar?
    Ben adobe photoshop kullanabiliyorum başlıktaki fotoğrafla biraz oynayarak sanırsam ilgi çekici bir sticker yapabilirim tabi henüz yapılmadıysa
    Eski diye birşey yoktur , taa ki yenisi gelene kadar

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)